Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe zwirtualizowane rozwiązania pamięci masowej

HPNowe zwirtualizowane rozwiązania pamięci masowej dostarczane przez HP w ramach Infrastruktury konwergentnej (HP Converged Infrastructure) pozwalają na wyeliminowanie istniejących odizolowanych zasobów i uproszczenie zarządzania ich środowiskiem oraz dalszą integrację całego centrum danych.


HP wprowadza dwa nowe rozwiązania z serii HP StorageWorks - HP StorageWorks P4800 BladeSystem SAN i HP StorageWorks Enterprise Virtual Array (EVA) Cluster, pozwalające na konsolidację serwerów, pamięci masowej i desktopów poprzez tworzenie wirtualnych puli zasobów (Virtual Resource Pools).

Wraz z rozrostem liczby komputerów biurkowych i urządzeń przenośnych dane są teraz rozmieszczone w dużej liczbie urządzeń, co utrudnia zarządzanie nimi, ich zabezpieczanie oraz tworzenie kopii zapasowych. Wirtualizacja urządzeń klienckich pozwala na uproszczenie zarządzania infrastrukturą IT, podniesienie poziomu bezpieczeństwa i zmniejszenie ruchu w sieci związanego z tworzeniem kopii zapasowych.

Wirtualizacja systemów klienckich wymaga kompleksowej integracji pamięci masowej, serwerów, rozwiązań sieciowych oraz narzędzi do zarządzania. Aby umożliwić sprostanie temu wyzwaniu, HP oferuje pierwszą architekturę referencyjną do wirtualizacji systemów klienckich opartą na infrastrukturze konwergentnej. Tę kompleksową architekturę sprzętowo-programową można skalować, aby umożliwić obsługę tysięcy wirtualnych komputerów biurkowych w ramach skonfigurowanej i przetestowanej fabrycznie prostej infrastruktury modułowej. Architektura referencyjna zapewnia trzykrotne zwiększenie produktywności administratorów infrastruktury informatycznej, obsługę 1600 użytkowników i obniżenie kosztów o 50%. Wymaga też o 60% mniej miejsca niż tradycyjne rozwiązania do wirtualizacji urządzeń klienckich.

Integralnym elementem architektury referencyjnej jest nowe rozwiązanie HP StorageWorks P4800 BladeSystem SAN, udostępniające skalowalną, wspólną pamięć masową na potrzeby konwergentnego środowiska serwerów, pamięci masowej i elementów sieciowych. Nowy system P4800 jest oparty na technologii HP BladeSystem - oferuje 63 terabajty (TB) pamięci masowej i składa się z czterech pamięci masowych typu blade podłączonych do 140 napędów dyskowych.

Rozwiązanie to oferuje m.in. następujące dodatkowe korzyści:
- Szybsze wdrażanie dzięki przetestowanej fabrycznie konfiguracji o dostrojonej wydajności. Konfigurację tę zaprojektowano z myślą o wdrażaniu oprogramowania do wirtualizacji systemów klienckich, w tym oprogramowania Microsoft Hyper-V wraz z systemem Citrix XenDesktop i środowiskiem VMWare View.
- Optymalizacja wydajności systemu poprzez równoważenie obciążeń pamięci masowych typu blade i dysków w celu uniknięcia wąskich gardeł w dostępie do pamięci masowej, które występują wtedy, gdy zbyt wielu użytkowników loguje się do sieci w tym samym czasie.
- Zwiększenie produktywności poprzez rozproszenie zasobów pamięci masowej w wielu ośrodkach, aby zapewnić wyższy poziom ciągłości biznesu. Dzięki temu użytkownicy mają dostęp do danych nawet podczas sytuacji awaryjnych spowodowanych np. przez awarie sieci elektrycznej czy błędy ludzkie.
- Ochrona inwestycji, gdyż system P4800 współpracuje z rozwiązaniami do wirtualizacji wszystkich liczących się producentów, w tym także firm Microsoft i VMware.
- Obniżenie kosztów eksploatacji sieci oraz uproszczenie zarządzania dzięki technologii HP Virtual Connect. Integracja systemu P4800 z obudową HP BladeSystem pozwala uniknąć zewnętrznych przełączników pamięci masowej i kabli, ograniczając zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę informatyczną niezbędną do zarządzania tradycyjnymi rozwiązaniami opartymi na sieci SAN.
- Lepsze wykorzystanie zasobów dzięki wykorzystaniu systemu HP BladeSystem do wspólnego zasilania i chłodzenia.

Z kolei nowe, zintegrowane rozwiązanie składające się z wielu macierzy EVA - HP StorageWorks EVA Cluster, eliminuje zjawisko odseparowanych „wysp" pamięci masowej. EVA Cluster umożliwia klientom zarządzanie jedną pulą zasobów pamięci masowej mieszczącą do 2 petabajtów (PB) danych i złożoną z blisko 2000 dysków.

Skomentuj na forum