Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe zwirtualizowane rozwiązania pamięci masowej

HPNowe zwirtualizowane rozwiązania pamięci masowej dostarczane przez HP w ramach Infrastruktury konwergentnej (HP Converged Infrastructure) pozwalają na wyeliminowanie istniejących odizolowanych zasobów i uproszczenie zarządzania ich środowiskiem oraz dalszą integrację całego centrum danych.


HP wprowadza dwa nowe rozwiązania z serii HP StorageWorks - HP StorageWorks P4800 BladeSystem SAN i HP StorageWorks Enterprise Virtual Array (EVA) Cluster, pozwalające na konsolidację serwerów, pamięci masowej i desktopów poprzez tworzenie wirtualnych puli zasobów (Virtual Resource Pools).

Wraz z rozrostem liczby komputerów biurkowych i urządzeń przenośnych dane są teraz rozmieszczone w dużej liczbie urządzeń, co utrudnia zarządzanie nimi, ich zabezpieczanie oraz tworzenie kopii zapasowych. Wirtualizacja urządzeń klienckich pozwala na uproszczenie zarządzania infrastrukturą IT, podniesienie poziomu bezpieczeństwa i zmniejszenie ruchu w sieci związanego z tworzeniem kopii zapasowych.

Wirtualizacja systemów klienckich wymaga kompleksowej integracji pamięci masowej, serwerów, rozwiązań sieciowych oraz narzędzi do zarządzania. Aby umożliwić sprostanie temu wyzwaniu, HP oferuje pierwszą architekturę referencyjną do wirtualizacji systemów klienckich opartą na infrastrukturze konwergentnej. Tę kompleksową architekturę sprzętowo-programową można skalować, aby umożliwić obsługę tysięcy wirtualnych komputerów biurkowych w ramach skonfigurowanej i przetestowanej fabrycznie prostej infrastruktury modułowej. Architektura referencyjna zapewnia trzykrotne zwiększenie produktywności administratorów infrastruktury informatycznej, obsługę 1600 użytkowników i obniżenie kosztów o 50%. Wymaga też o 60% mniej miejsca niż tradycyjne rozwiązania do wirtualizacji urządzeń klienckich.

Integralnym elementem architektury referencyjnej jest nowe rozwiązanie HP StorageWorks P4800 BladeSystem SAN, udostępniające skalowalną, wspólną pamięć masową na potrzeby konwergentnego środowiska serwerów, pamięci masowej i elementów sieciowych. Nowy system P4800 jest oparty na technologii HP BladeSystem - oferuje 63 terabajty (TB) pamięci masowej i składa się z czterech pamięci masowych typu blade podłączonych do 140 napędów dyskowych.

Rozwiązanie to oferuje m.in. następujące dodatkowe korzyści:
- Szybsze wdrażanie dzięki przetestowanej fabrycznie konfiguracji o dostrojonej wydajności. Konfigurację tę zaprojektowano z myślą o wdrażaniu oprogramowania do wirtualizacji systemów klienckich, w tym oprogramowania Microsoft Hyper-V wraz z systemem Citrix XenDesktop i środowiskiem VMWare View.
- Optymalizacja wydajności systemu poprzez równoważenie obciążeń pamięci masowych typu blade i dysków w celu uniknięcia wąskich gardeł w dostępie do pamięci masowej, które występują wtedy, gdy zbyt wielu użytkowników loguje się do sieci w tym samym czasie.
- Zwiększenie produktywności poprzez rozproszenie zasobów pamięci masowej w wielu ośrodkach, aby zapewnić wyższy poziom ciągłości biznesu. Dzięki temu użytkownicy mają dostęp do danych nawet podczas sytuacji awaryjnych spowodowanych np. przez awarie sieci elektrycznej czy błędy ludzkie.
- Ochrona inwestycji, gdyż system P4800 współpracuje z rozwiązaniami do wirtualizacji wszystkich liczących się producentów, w tym także firm Microsoft i VMware.
- Obniżenie kosztów eksploatacji sieci oraz uproszczenie zarządzania dzięki technologii HP Virtual Connect. Integracja systemu P4800 z obudową HP BladeSystem pozwala uniknąć zewnętrznych przełączników pamięci masowej i kabli, ograniczając zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę informatyczną niezbędną do zarządzania tradycyjnymi rozwiązaniami opartymi na sieci SAN.
- Lepsze wykorzystanie zasobów dzięki wykorzystaniu systemu HP BladeSystem do wspólnego zasilania i chłodzenia.

Z kolei nowe, zintegrowane rozwiązanie składające się z wielu macierzy EVA - HP StorageWorks EVA Cluster, eliminuje zjawisko odseparowanych „wysp" pamięci masowej. EVA Cluster umożliwia klientom zarządzanie jedną pulą zasobów pamięci masowej mieszczącą do 2 petabajtów (PB) danych i złożoną z blisko 2000 dysków.

Skomentuj na forum