Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe zwirtualizowane rozwiązania pamięci masowej

HPNowe zwirtualizowane rozwiązania pamięci masowej dostarczane przez HP w ramach Infrastruktury konwergentnej (HP Converged Infrastructure) pozwalają na wyeliminowanie istniejących odizolowanych zasobów i uproszczenie zarządzania ich środowiskiem oraz dalszą integrację całego centrum danych.


HP wprowadza dwa nowe rozwiązania z serii HP StorageWorks - HP StorageWorks P4800 BladeSystem SAN i HP StorageWorks Enterprise Virtual Array (EVA) Cluster, pozwalające na konsolidację serwerów, pamięci masowej i desktopów poprzez tworzenie wirtualnych puli zasobów (Virtual Resource Pools).

Wraz z rozrostem liczby komputerów biurkowych i urządzeń przenośnych dane są teraz rozmieszczone w dużej liczbie urządzeń, co utrudnia zarządzanie nimi, ich zabezpieczanie oraz tworzenie kopii zapasowych. Wirtualizacja urządzeń klienckich pozwala na uproszczenie zarządzania infrastrukturą IT, podniesienie poziomu bezpieczeństwa i zmniejszenie ruchu w sieci związanego z tworzeniem kopii zapasowych.

Wirtualizacja systemów klienckich wymaga kompleksowej integracji pamięci masowej, serwerów, rozwiązań sieciowych oraz narzędzi do zarządzania. Aby umożliwić sprostanie temu wyzwaniu, HP oferuje pierwszą architekturę referencyjną do wirtualizacji systemów klienckich opartą na infrastrukturze konwergentnej. Tę kompleksową architekturę sprzętowo-programową można skalować, aby umożliwić obsługę tysięcy wirtualnych komputerów biurkowych w ramach skonfigurowanej i przetestowanej fabrycznie prostej infrastruktury modułowej. Architektura referencyjna zapewnia trzykrotne zwiększenie produktywności administratorów infrastruktury informatycznej, obsługę 1600 użytkowników i obniżenie kosztów o 50%. Wymaga też o 60% mniej miejsca niż tradycyjne rozwiązania do wirtualizacji urządzeń klienckich.

Integralnym elementem architektury referencyjnej jest nowe rozwiązanie HP StorageWorks P4800 BladeSystem SAN, udostępniające skalowalną, wspólną pamięć masową na potrzeby konwergentnego środowiska serwerów, pamięci masowej i elementów sieciowych. Nowy system P4800 jest oparty na technologii HP BladeSystem - oferuje 63 terabajty (TB) pamięci masowej i składa się z czterech pamięci masowych typu blade podłączonych do 140 napędów dyskowych.

Rozwiązanie to oferuje m.in. następujące dodatkowe korzyści:
- Szybsze wdrażanie dzięki przetestowanej fabrycznie konfiguracji o dostrojonej wydajności. Konfigurację tę zaprojektowano z myślą o wdrażaniu oprogramowania do wirtualizacji systemów klienckich, w tym oprogramowania Microsoft Hyper-V wraz z systemem Citrix XenDesktop i środowiskiem VMWare View.
- Optymalizacja wydajności systemu poprzez równoważenie obciążeń pamięci masowych typu blade i dysków w celu uniknięcia wąskich gardeł w dostępie do pamięci masowej, które występują wtedy, gdy zbyt wielu użytkowników loguje się do sieci w tym samym czasie.
- Zwiększenie produktywności poprzez rozproszenie zasobów pamięci masowej w wielu ośrodkach, aby zapewnić wyższy poziom ciągłości biznesu. Dzięki temu użytkownicy mają dostęp do danych nawet podczas sytuacji awaryjnych spowodowanych np. przez awarie sieci elektrycznej czy błędy ludzkie.
- Ochrona inwestycji, gdyż system P4800 współpracuje z rozwiązaniami do wirtualizacji wszystkich liczących się producentów, w tym także firm Microsoft i VMware.
- Obniżenie kosztów eksploatacji sieci oraz uproszczenie zarządzania dzięki technologii HP Virtual Connect. Integracja systemu P4800 z obudową HP BladeSystem pozwala uniknąć zewnętrznych przełączników pamięci masowej i kabli, ograniczając zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę informatyczną niezbędną do zarządzania tradycyjnymi rozwiązaniami opartymi na sieci SAN.
- Lepsze wykorzystanie zasobów dzięki wykorzystaniu systemu HP BladeSystem do wspólnego zasilania i chłodzenia.

Z kolei nowe, zintegrowane rozwiązanie składające się z wielu macierzy EVA - HP StorageWorks EVA Cluster, eliminuje zjawisko odseparowanych „wysp" pamięci masowej. EVA Cluster umożliwia klientom zarządzanie jedną pulą zasobów pamięci masowej mieszczącą do 2 petabajtów (PB) danych i złożoną z blisko 2000 dysków.

Skomentuj na forum