Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Tech Forum - nowości od HP

HPPodczas konferencji HP Tech Forum, która odbyła się 21 czerwca w Las Vegas, HP zaprezentował nowatorskie, pierwsze w branży technologie do zarządzania serwerami, pamięcią masową, sieciami i zasilaniem.


Nowe rozwiazania są wynikiem prac nad rozwojem strategii infrastruktury konwergentnej (HP Converged Infrastructure). Najwazniejsze z zaprezentowanych rozwiązań dotyczą innowacji opracowanych dla systemu HP BladeSystem w ciągu ostatnich czterech lat, w tym kilka nowych serwerów, a także rozwiązania wprowadzone w technologii HP Virtual Connect i platformie HP BladeSystem Matrix. Przedstawiono także unikatowe narzędzia do zarządzania zasilaniem, automatyzujące  monitorowanie zużycia energii oraz kontrolę nad systemami informatycznymi w centrum przetwarzania danych. Zaprezentowano również oprogramowanie pamięci masowej, które jeszcze bardziej upraszcza infrastrukturę i automatyzuje zarządzanie nią dzięki jednej ujednoliconej architekturze, zapewniającej deduplikację danych.

Trzy nowe skalowalne serwery HP ProLiant oferują szereg innowacyjnych rozwiązań w zakresie automatyzacji, które pozwalają na przyspieszenie udostępnianianych aplikacji, efektywniejsz wykorzystanie zasobów informatycznych i uzyskanie większego zwrotu z inwestycji. W serwerach stelażowych po raz pierwszy w branży wprowadzono nowe rozwiazania, do których należą: pamięć operacyjna o pojemności sięgającej nawet 2 terabajtów (TB) oraz funkcje autonaprawy wydłużające czas pracy aplikacji bez przestojów o 200%. Serwery, zoptymalizowano pod duże obciążenia, znacznie zmniejszono powierzchnię zajmowaną przez centra przetwarzania danych.

Wśród siedmiu nowych serwerów blade HP ProLiant G7 znalazły się pierwsze w branży wyposażone w 1 TB pamięci oraz w zintegrowaną technologię Virtual Connect FlexFabric 10 Gb/s zapewniającą skalowalność systemu wejścia-wyjścia. Dzięki architekturze gwarantującej równowagę wydajności procesorów, zwiększonej pojemności pamięci oraz przepustowości systemu wejścia-wyjścia systemy te mogą obsługiwać nawet cztery razy więcej maszyn wirtualnych niż konkurencyjne serwery blade, wymagając jednocześnie o 66% mniej sprzętu.

Technologia HP Virtual Connect: umożliwia konwergencję sieci LAN i pamięci masowej, aby wyeliminować nadmierny rozrost infrastruktury. Lawinowy wzrost liczby maszyn wirtualnych spowodował zwiększenie złożoności i kosztów podłączania serwerów do sieci i pamięci masowej.

Nowy moduł HP Virtual Connect FlexFabric to pojedyncze urządzenie umożliwiające podłączanie serwerów do dowolnej sieci Fibre Channel, Ethernet lub iSCSI. Eliminuje to potrzebę stosowania wielu różnych modułów sieciowych. Technologia HP Virtual Connect FlexFabric wbudowywana obecnie w serwery blade HP ProLiant G7 pozwala klientom obniżyć koszty wyposażenia sieciowego nawet o 185 tys. USD na jeden stelaż.

Platforma HP BladeSystem Matrix: automatyzuje wdrażanie prywatnych środowisk przetwarzania (ang. private cloud)
W przypadku ręcznego wdrażania aplikacji i infrastruktury udostępnianie firmie nowych usług trwa tygodnie, a nawet miesiące. Klienci potrzebują zautomatyzowanego środowiska informatycznego, aby móc szybko reagować na nowe potrzeby biznesowe.

HP Intelligent Power Discovery to pierwsze w branży nowoczesne rozwiązanie dla zielonych centrów przetwarzania danych (zgodnych z ideą GreenIT), które tworzy zautomatyzowaną, monitorującą zużycie energii sieć pomiędzy serwerami HP ProLiant, narzędziami do zarządzania innych dostawców i sieci energetycznej centrum przetwarzania danych. Oprogramowanie to, bazuje na rozwiązaniach HP Data Center Smart Grid, zapewniając większą przejrzystość i lepszy wgląd w wykorzystanie energii poprzez tworzenie w czasie rzeczywistym graficznej mapy mocy wykorzystywanej przez serwery i inne instalacje CPD.

Rozwiązanie HP StoreOnce: wyznacza nowy standard deduplikacji danych w ramach Infrastruktury Konwergentnej. Deduplikacja pozwala obniżyć koszty poprzez wyeliminowanie wielokrotnie zapisanych w pamięci wersji tych samych danych. Oferowane w branży produkty pierwszej generacji wymagały od klientów wykorzystania wielu procesów i narzędzi zapewniających obsługę różnych aplikacji i platform. HP StoreOnce to pierwsze w branży rozwiązanie, które automatyzuje deduplikację danych w przedsiębiorstwie z wykorzystaniem jednej ujednoliconej architektury.

Rozwiązanie HP StoreOnce, udostępniane teraz wraz z serią systemów do tworzenia kopii zapasowych D2D, w tym z nowym systemem HP D2D4312, umożliwia klientom obniżenie kosztów pojemności pamięci masowej nawet o 95%. Narzędzie to jest teraz również oferowane wraz z rozwiązaniami virtual appliance, oprogramowaniem klienckim do dotworzenia kopii zapasowych oraz skalowalnymi systemami pamięci masowej. Klienci otrzymują więc jedno rozwiązanie zaspokajające ich wszystkie potrzeby w zakresie deduplikacji.

Źródło: HP
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja