Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Tech Forum - nowości od HP

HPPodczas konferencji HP Tech Forum, która odbyła się 21 czerwca w Las Vegas, HP zaprezentował nowatorskie, pierwsze w branży technologie do zarządzania serwerami, pamięcią masową, sieciami i zasilaniem.


Nowe rozwiazania są wynikiem prac nad rozwojem strategii infrastruktury konwergentnej (HP Converged Infrastructure). Najwazniejsze z zaprezentowanych rozwiązań dotyczą innowacji opracowanych dla systemu HP BladeSystem w ciągu ostatnich czterech lat, w tym kilka nowych serwerów, a także rozwiązania wprowadzone w technologii HP Virtual Connect i platformie HP BladeSystem Matrix. Przedstawiono także unikatowe narzędzia do zarządzania zasilaniem, automatyzujące  monitorowanie zużycia energii oraz kontrolę nad systemami informatycznymi w centrum przetwarzania danych. Zaprezentowano również oprogramowanie pamięci masowej, które jeszcze bardziej upraszcza infrastrukturę i automatyzuje zarządzanie nią dzięki jednej ujednoliconej architekturze, zapewniającej deduplikację danych.

Trzy nowe skalowalne serwery HP ProLiant oferują szereg innowacyjnych rozwiązań w zakresie automatyzacji, które pozwalają na przyspieszenie udostępnianianych aplikacji, efektywniejsz wykorzystanie zasobów informatycznych i uzyskanie większego zwrotu z inwestycji. W serwerach stelażowych po raz pierwszy w branży wprowadzono nowe rozwiazania, do których należą: pamięć operacyjna o pojemności sięgającej nawet 2 terabajtów (TB) oraz funkcje autonaprawy wydłużające czas pracy aplikacji bez przestojów o 200%. Serwery, zoptymalizowano pod duże obciążenia, znacznie zmniejszono powierzchnię zajmowaną przez centra przetwarzania danych.

Wśród siedmiu nowych serwerów blade HP ProLiant G7 znalazły się pierwsze w branży wyposażone w 1 TB pamięci oraz w zintegrowaną technologię Virtual Connect FlexFabric 10 Gb/s zapewniającą skalowalność systemu wejścia-wyjścia. Dzięki architekturze gwarantującej równowagę wydajności procesorów, zwiększonej pojemności pamięci oraz przepustowości systemu wejścia-wyjścia systemy te mogą obsługiwać nawet cztery razy więcej maszyn wirtualnych niż konkurencyjne serwery blade, wymagając jednocześnie o 66% mniej sprzętu.

Technologia HP Virtual Connect: umożliwia konwergencję sieci LAN i pamięci masowej, aby wyeliminować nadmierny rozrost infrastruktury. Lawinowy wzrost liczby maszyn wirtualnych spowodował zwiększenie złożoności i kosztów podłączania serwerów do sieci i pamięci masowej.

Nowy moduł HP Virtual Connect FlexFabric to pojedyncze urządzenie umożliwiające podłączanie serwerów do dowolnej sieci Fibre Channel, Ethernet lub iSCSI. Eliminuje to potrzebę stosowania wielu różnych modułów sieciowych. Technologia HP Virtual Connect FlexFabric wbudowywana obecnie w serwery blade HP ProLiant G7 pozwala klientom obniżyć koszty wyposażenia sieciowego nawet o 185 tys. USD na jeden stelaż.

Platforma HP BladeSystem Matrix: automatyzuje wdrażanie prywatnych środowisk przetwarzania (ang. private cloud)
W przypadku ręcznego wdrażania aplikacji i infrastruktury udostępnianie firmie nowych usług trwa tygodnie, a nawet miesiące. Klienci potrzebują zautomatyzowanego środowiska informatycznego, aby móc szybko reagować na nowe potrzeby biznesowe.

HP Intelligent Power Discovery to pierwsze w branży nowoczesne rozwiązanie dla zielonych centrów przetwarzania danych (zgodnych z ideą GreenIT), które tworzy zautomatyzowaną, monitorującą zużycie energii sieć pomiędzy serwerami HP ProLiant, narzędziami do zarządzania innych dostawców i sieci energetycznej centrum przetwarzania danych. Oprogramowanie to, bazuje na rozwiązaniach HP Data Center Smart Grid, zapewniając większą przejrzystość i lepszy wgląd w wykorzystanie energii poprzez tworzenie w czasie rzeczywistym graficznej mapy mocy wykorzystywanej przez serwery i inne instalacje CPD.

Rozwiązanie HP StoreOnce: wyznacza nowy standard deduplikacji danych w ramach Infrastruktury Konwergentnej. Deduplikacja pozwala obniżyć koszty poprzez wyeliminowanie wielokrotnie zapisanych w pamięci wersji tych samych danych. Oferowane w branży produkty pierwszej generacji wymagały od klientów wykorzystania wielu procesów i narzędzi zapewniających obsługę różnych aplikacji i platform. HP StoreOnce to pierwsze w branży rozwiązanie, które automatyzuje deduplikację danych w przedsiębiorstwie z wykorzystaniem jednej ujednoliconej architektury.

Rozwiązanie HP StoreOnce, udostępniane teraz wraz z serią systemów do tworzenia kopii zapasowych D2D, w tym z nowym systemem HP D2D4312, umożliwia klientom obniżenie kosztów pojemności pamięci masowej nawet o 95%. Narzędzie to jest teraz również oferowane wraz z rozwiązaniami virtual appliance, oprogramowaniem klienckim do dotworzenia kopii zapasowych oraz skalowalnymi systemami pamięci masowej. Klienci otrzymują więc jedno rozwiązanie zaspokajające ich wszystkie potrzeby w zakresie deduplikacji.

Źródło: HP
Skomentuj na forum