Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix Synergy Autumn 2010

Citrix SynergyCitrix Systems rozpoczął rejestrację na konferencję Citrix Synergy 2010 podczas której zostaną zaprezentowane osiągnięcia w zakresie wirtualizacji, łączności sieciowej i technologii cloud computing.


Synergy Autumn to pierwsza, globalna impreza Citrix organizowana w Europie. W programie znajdą się sesje techniczne i biznesowe, a także praktyczne warsztaty szkoleniowe, prowadzone przez czołowych ekspertów technicznych, oparte na doświadczeniach z rynku europejskiego.

Podczas konferencji odbędzie się również "Geek Speak Live!" - interaktywna sesja, w której eksperci techniczni, analitycy branżowi i blogerzy wybierają tematy do dyskusji i samodzielnie ustalają program. Dodatkowo zorganizowane zostaną specjalistyczne warsztaty szkoleniowe, Synergy Testing Center - ośrodek testowy na terenie konferencji, a także Technology Showcase - wystawa technologii.

Konferencja zostanie podzielona na trzy ścieżki tematyczne:
 
Wirtualizacja desktopów - szczegółowe omówienie wirtualizacji desktopów obejmujące wszystkie odmiany tej technologii, począwszy od wirtualizacji klienckiej (lokalne desktopy wirtualne), przez strumieniowe dostarczanie desktopów, VDI (hosting desktopów wirtualnych), samoobsługowe pobieranie aplikacji na żądanie, po wirtualizację aplikacji oraz zarządzanie profilami użytkowników.

Centrum danych i chmura obliczeniowa - wirtualizacja serwerów, łączność sieciowa i technologie cloud computing podlegają konwergencji, umożliwiając zwiększenie wydajności, elastyczności i niezawodności centrum danych. Podczas tej ścieżki zostaną zbadane wszystkie trzy obszary ze szczególnym naciskiem na możliwości i zalety wykorzystania chmur prywatnych i publicznych.

Biznes i strategia IT - ścieżka wskaże liderom IT źródła innowacji, które mogą pomóc w prześcignięciu konkurentów. Podcz sesji prelengenci pokażą jak ograniczać koszty, a jednocześnie zapewniać użytkownikom dostęp do innowacji, a firmom - najwyższą efektywność.

Laboratoria szkoleniowe Synergy (Hands-on Learning Labs) zaoferują wiedzę niezbędną do opanowania nowych technologii Citrix. Warsztaty opracowano z myślą o administratorach i architektach odpowiedzialnych za zarządzanie lub projektowanie środowisk wykorzystujących XenDesktop, XenApp, XenServer i NetScaler.

Z Synergy Berlin została połączona konferencja Citrix Summit 2010 dla członków Citrix Partner Network. Citrix Summit zaczyna się dwa dni przed Synergy, jest imprezą podczas której partnerzy Citrix mogą poznać najnowsze trendy w dziedzinie wirtualizacji, optymalizacji sieci i rozwiązań cloud computing.

Citrix Synergy Autumn odbędzie się 6-7 października 2010 r. w Berlinie. Więcej informacji na stronie konferencji: www.citrixsynergy.com  

Skomentuj na forum