Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Aktualności

StorageVIEW 1.0 za darmo od VKernel

VKernelVKernel, dostawca łatwych w użyciu i wdrożeniu narzędzi do zarządzania i optymizacji wirtualizacji wydał kolejne darmowe rozwiązanie VKernel StorageVIEW 1.0 pozwalające na analizę i ocenę magazynów danych (storage) środowisk VMware.


StorageVIEW 1.0, narzędzie zajmujące mniej niż 10 MB służy do oceny infrastruktury storage, łatwo i szybko identyfikuje magazyny danych i powiązane z nimi maszyny wirtualne (VM), wskazując te z największymi opóźnieniami I/O.

StorageVIEW 1.0 wspiera infrastrukturę opartą o SAN, iSCSI oraz NFS, jest kolejnym po CapacityVIEW i AppVIEW wydanym w tym roku darmowym, łatwym w instalacji rozwiązaniem upraszczającym diagnostykę wirtualnej infrastruktury. Wsparcie dla NFS zapewniają algorytmy opracowane przez VKernel.

 

 

VKernel StorageVIEW


Zarządzanie wydajnością maszyn wirtualnych wciąż sprawia problemy, szczególnie widoczne jest to w środowiskach wykorzystujących NFS. Brak wglądu w wykorzystanie pasma zasobów magazynowych (storage I/O) przyczynia się do niepotrzebnych problemów z wydajnością aplikacji.

"Wirtualizacja rozwija się, obejmując swoim zasięgiem coraz to nowsze, często krytyczne dla funkcjonowania przedsiębiorstwa aplikacje. Właściwe zarządzanie infrastrukturą jest kluczowym elementem do odniesienia sukcesu. Zapewnienie właściwej przepustowości i wydajności w dostępie do zasobów magazynowych jest jedną z ważniejszych spraw z którą administratorzy musza się zmierzyć w czasie kolejnej fazy przyspieszenia rozwoju wirtualizacji" - powiedział Mark Bowker, Senior Analyst, Enterprise Strategy Group.

StorageView 1.0 został zaprojektowany w celu wsparcia administratorów, którzy na co dzień opiekują się maszynami wirtualnymi. Zapewnia wgląd w 5 głównych hostów i powiązanych z nimi maszyn wirtualnych z wysoką latencją.

"Administratorzy potrzebują szybkiego narzędzia pomagającego w wykrywaniu potencjalnych problemów w ich zwirtualizowanym środowisku" powiedział Alex Bakman, (CTO) Dyrektor techniczny i założyciel VKernel. "Opracowaliśmy StorageView specjalnie w tym celu. Jest to narzędzie łatwe w obsłudze, proste do zainstalowania i wspierające NFS, dzięki temu staje sie świetnym dodatkiem do zestawu narzędziowego jaki posiada każdy administrator systemów."

VKernel to firma na czele, której od marca br. stoi Doug McNary (CEO), założona w 2007 roku przez Alex Bakman'a (Founder, CTO), mająca silne wsparcie finansowe od Polaris, Hummer Winblad oraz Longworth. Bardzo szybko zyskała sobie zaufanie, na dzień dzisiejszy ma ponad 15 000 użytkowników i ponad 400 klientów.

->Pobierz StorageVIEW 1.0 Build 10172.1523

Skomentuj na forum