Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

StorageVIEW 1.0 za darmo od VKernel

VKernelVKernel, dostawca łatwych w użyciu i wdrożeniu narzędzi do zarządzania i optymizacji wirtualizacji wydał kolejne darmowe rozwiązanie VKernel StorageVIEW 1.0 pozwalające na analizę i ocenę magazynów danych (storage) środowisk VMware.


StorageVIEW 1.0, narzędzie zajmujące mniej niż 10 MB służy do oceny infrastruktury storage, łatwo i szybko identyfikuje magazyny danych i powiązane z nimi maszyny wirtualne (VM), wskazując te z największymi opóźnieniami I/O.

StorageVIEW 1.0 wspiera infrastrukturę opartą o SAN, iSCSI oraz NFS, jest kolejnym po CapacityVIEW i AppVIEW wydanym w tym roku darmowym, łatwym w instalacji rozwiązaniem upraszczającym diagnostykę wirtualnej infrastruktury. Wsparcie dla NFS zapewniają algorytmy opracowane przez VKernel.

 

 

VKernel StorageVIEW


Zarządzanie wydajnością maszyn wirtualnych wciąż sprawia problemy, szczególnie widoczne jest to w środowiskach wykorzystujących NFS. Brak wglądu w wykorzystanie pasma zasobów magazynowych (storage I/O) przyczynia się do niepotrzebnych problemów z wydajnością aplikacji.

"Wirtualizacja rozwija się, obejmując swoim zasięgiem coraz to nowsze, często krytyczne dla funkcjonowania przedsiębiorstwa aplikacje. Właściwe zarządzanie infrastrukturą jest kluczowym elementem do odniesienia sukcesu. Zapewnienie właściwej przepustowości i wydajności w dostępie do zasobów magazynowych jest jedną z ważniejszych spraw z którą administratorzy musza się zmierzyć w czasie kolejnej fazy przyspieszenia rozwoju wirtualizacji" - powiedział Mark Bowker, Senior Analyst, Enterprise Strategy Group.

StorageView 1.0 został zaprojektowany w celu wsparcia administratorów, którzy na co dzień opiekują się maszynami wirtualnymi. Zapewnia wgląd w 5 głównych hostów i powiązanych z nimi maszyn wirtualnych z wysoką latencją.

"Administratorzy potrzebują szybkiego narzędzia pomagającego w wykrywaniu potencjalnych problemów w ich zwirtualizowanym środowisku" powiedział Alex Bakman, (CTO) Dyrektor techniczny i założyciel VKernel. "Opracowaliśmy StorageView specjalnie w tym celu. Jest to narzędzie łatwe w obsłudze, proste do zainstalowania i wspierające NFS, dzięki temu staje sie świetnym dodatkiem do zestawu narzędziowego jaki posiada każdy administrator systemów."

VKernel to firma na czele, której od marca br. stoi Doug McNary (CEO), założona w 2007 roku przez Alex Bakman'a (Founder, CTO), mająca silne wsparcie finansowe od Polaris, Hummer Winblad oraz Longworth. Bardzo szybko zyskała sobie zaufanie, na dzień dzisiejszy ma ponad 15 000 użytkowników i ponad 400 klientów.

->Pobierz StorageVIEW 1.0 Build 10172.1523

Skomentuj na forum