Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu wybiera SLES-a dla potrzeb IaaS

Suse Linux FujitsuUsługi IaaS for Server firmy Fujitsu będą się opierać na systemie SUSE Linux Enterprise Server (SLES) oraz oprogramowaniu Novella do inteligentnego zarządzania obciążeniami serwerów w calu ułatwienia klientom dopasowanie informatyki do zmiennych potrzeb biznesowych.


Firmy Novell i Fujitsu nawiązały współpracę w celu dostarczania rozwiązań typu cloud computing oferujących na rynku nową jakość w elastyczności i skalowalności infrastruktury informatycznej. W ramach zawartej umowy, do obsługi rozwiązań Infrastructure-as-a-Service (IaaS) for Server firma Fujitsu będzie używać dostarczanego przez Novella systemu SUSE Linux Enterprise Server. Fujitsu wykorzysta również oprogramowanie do inteligentnego zarządzania obciążeniami serwerów (czytaj -> Intelligent Workload Management, IWM) firmy Novell, które usprawni realizację świadczonych przez firmę usług obsługi dynamicznej infrastruktury.

Rozwiązania IaaS for Server - udostępnione przez Fujitsu w listopadzie 2009 r. - zmieniają podejście do informatyki, dokonując przekształcenia zasobów IT w sam koszt, którego wysokość zależy wyłącznie od potrzeb biznesowych. Firmy zyskują możliwość zastąpienia całości bądź części posiadanego sprzętu prostym, bezpiecznym połączeniem z centrami danych Fujitsu. Elastyczna oferta IaaS for Server wykorzystywać będzie opracowaną przez Novella platformę SUSE Linux Enterprise Server, zapewniając klientom ekonomiczne i niezawodne przetwarzanie danych w środowiskach fizycznych i wirtualnych, za pomocą wirtualnych urządzeń programowych i w środowiskach typu cloud.

Podstawowym kryterium w stosowanej przez Fujitsu definicji przetwarzania typu cloud, zawartej w opublikowanej na początku tego roku strategii, jest możliwość płacenia za wykorzystywany potencjał (pay-as-you-go), zaś rozwiązania IaaS for Server rozszerzają ofertę Fujitsu w zakresie określanym przez firmę jako „Mode 1 cloud computing” - konsumpcji infrastruktury.

"Współpraca z Fujitsu zapewnia wspólnym klientom i partnerom możliwość lepszego zarządzania wirtualną infrastrukturą" - powiedział Markus J. Krauss, wiceprezes oddziału EMEA firmy Novell ds. dostawców usług.

"Zgodność interoperacyjna i wysoka dyspozycyjność platformy Novell SUSE Linux Enterprise zapewni naszym wspólnym klientom dostęp na żądanie do kontrolowanych usług centrów danych, realizowanych przez dowolnie wybrane serwery, systemy pamięci i sieci" - powiedział Rolf Kleinwächter, szef działu Infrastructure-as-a-Service w Fujitsu Technology Solutions.

Efektem współpracy firm Fujitsu i Novell będą również wspólne rozwiązania wykorzystujące dostarczane przez Novella oprogramowanie do inteligentnego zarządzania obciążeniami serwerów (IWM) oraz doświadczenie Fujitsu w zakresie usług dynamicznej infrastruktury.

Podejście Novella do kwestii inteligentnego zarządzania obciążeniami integruje mechanizmy zarządzania tożsamością i bezpieczeństwem z obciążeniami aplikacyjnymi, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo i możliwości przenoszenia obciążeń w środowiskach fizycznych i wirtualnych oraz środowiskach typu cloud.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum