Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu wybiera SLES-a dla potrzeb IaaS

Suse Linux FujitsuUsługi IaaS for Server firmy Fujitsu będą się opierać na systemie SUSE Linux Enterprise Server (SLES) oraz oprogramowaniu Novella do inteligentnego zarządzania obciążeniami serwerów w calu ułatwienia klientom dopasowanie informatyki do zmiennych potrzeb biznesowych.


Firmy Novell i Fujitsu nawiązały współpracę w celu dostarczania rozwiązań typu cloud computing oferujących na rynku nową jakość w elastyczności i skalowalności infrastruktury informatycznej. W ramach zawartej umowy, do obsługi rozwiązań Infrastructure-as-a-Service (IaaS) for Server firma Fujitsu będzie używać dostarczanego przez Novella systemu SUSE Linux Enterprise Server. Fujitsu wykorzysta również oprogramowanie do inteligentnego zarządzania obciążeniami serwerów (czytaj -> Intelligent Workload Management, IWM) firmy Novell, które usprawni realizację świadczonych przez firmę usług obsługi dynamicznej infrastruktury.

Rozwiązania IaaS for Server - udostępnione przez Fujitsu w listopadzie 2009 r. - zmieniają podejście do informatyki, dokonując przekształcenia zasobów IT w sam koszt, którego wysokość zależy wyłącznie od potrzeb biznesowych. Firmy zyskują możliwość zastąpienia całości bądź części posiadanego sprzętu prostym, bezpiecznym połączeniem z centrami danych Fujitsu. Elastyczna oferta IaaS for Server wykorzystywać będzie opracowaną przez Novella platformę SUSE Linux Enterprise Server, zapewniając klientom ekonomiczne i niezawodne przetwarzanie danych w środowiskach fizycznych i wirtualnych, za pomocą wirtualnych urządzeń programowych i w środowiskach typu cloud.

Podstawowym kryterium w stosowanej przez Fujitsu definicji przetwarzania typu cloud, zawartej w opublikowanej na początku tego roku strategii, jest możliwość płacenia za wykorzystywany potencjał (pay-as-you-go), zaś rozwiązania IaaS for Server rozszerzają ofertę Fujitsu w zakresie określanym przez firmę jako „Mode 1 cloud computing” - konsumpcji infrastruktury.

"Współpraca z Fujitsu zapewnia wspólnym klientom i partnerom możliwość lepszego zarządzania wirtualną infrastrukturą" - powiedział Markus J. Krauss, wiceprezes oddziału EMEA firmy Novell ds. dostawców usług.

"Zgodność interoperacyjna i wysoka dyspozycyjność platformy Novell SUSE Linux Enterprise zapewni naszym wspólnym klientom dostęp na żądanie do kontrolowanych usług centrów danych, realizowanych przez dowolnie wybrane serwery, systemy pamięci i sieci" - powiedział Rolf Kleinwächter, szef działu Infrastructure-as-a-Service w Fujitsu Technology Solutions.

Efektem współpracy firm Fujitsu i Novell będą również wspólne rozwiązania wykorzystujące dostarczane przez Novella oprogramowanie do inteligentnego zarządzania obciążeniami serwerów (IWM) oraz doświadczenie Fujitsu w zakresie usług dynamicznej infrastruktury.

Podejście Novella do kwestii inteligentnego zarządzania obciążeniami integruje mechanizmy zarządzania tożsamością i bezpieczeństwem z obciążeniami aplikacyjnymi, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo i możliwości przenoszenia obciążeń w środowiskach fizycznych i wirtualnych oraz środowiskach typu cloud.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum