Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

HDX z dopalaniem

CitrixDzięki nowej technologii HDX Nitro użytkownicy wirtualnych desktopów będą mogli pracować o wiele wydajniej niż do tej pory.


Technologia prezentowana podczas konferencji Citrix Synergy 2010 pojawi się w nowych wersjach Citrix XenDesktop i Citrix XenApp.

Główne elementy wprowadzone wraz z HDX Nitro poprawiające wydajność wirtualizacji desktopów pochodzą z pięciu projektów badawczych:

• Dynamo - nowości w technologii HDX Adaptive Orchestration pozwolą na dynamiczną identyfikację środowiska użytkownika, dostosowując się do niego, zapewniając wysoką wydajność. Z kolei HDX RichGraphics zaoferuje poprawiony obraz 3D podczas pracy w systemach Windows 7. Wzrost wydajności będzie możliwy również dzięki wykorzystaniu technologii Microsoft RemoteFX. Natomiast mechanizmy QoS poprawią wzrost wydajności dzięki kolejkowaniu ruchu.
• Mach 3 - nowości w obrębie Citrix Receiver pozwolą trzykrotnie zwiększyć wydajność zwirtualizowanych desktopów bez względu na lokalizację i urządzenie dostępowe.
• Laser - unowocześnienie HDX Plug-n-Play ograniczy czas i zwiększy wydajność drukowania, redukując do 10 procent obecnie wykorzystywane do tego celu pasmo.
• Mercury - zmiany w obrębie technologii HDX WAN Optimization oraz HDX MediaStream pozwolą na kompresję, buforowanie i szeregowanie ruchu HDX, zapewniając pracę w wysokiej rozdzielczości przy opóźnieniach dochodzących do 300 ms.
• Zoom - poprawki w technologii HDX Broadcast wpłyną znacząco na szybkość uruchamiania aplikacji, dzięki czemu wirtualne sesje będą zestawiane o ponad połowę szybciej niż dotychczas.

Skomentuj na forum