Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

HDX z dopalaniem

CitrixDzięki nowej technologii HDX Nitro użytkownicy wirtualnych desktopów będą mogli pracować o wiele wydajniej niż do tej pory.


Technologia prezentowana podczas konferencji Citrix Synergy 2010 pojawi się w nowych wersjach Citrix XenDesktop i Citrix XenApp.

Główne elementy wprowadzone wraz z HDX Nitro poprawiające wydajność wirtualizacji desktopów pochodzą z pięciu projektów badawczych:

• Dynamo - nowości w technologii HDX Adaptive Orchestration pozwolą na dynamiczną identyfikację środowiska użytkownika, dostosowując się do niego, zapewniając wysoką wydajność. Z kolei HDX RichGraphics zaoferuje poprawiony obraz 3D podczas pracy w systemach Windows 7. Wzrost wydajności będzie możliwy również dzięki wykorzystaniu technologii Microsoft RemoteFX. Natomiast mechanizmy QoS poprawią wzrost wydajności dzięki kolejkowaniu ruchu.
• Mach 3 - nowości w obrębie Citrix Receiver pozwolą trzykrotnie zwiększyć wydajność zwirtualizowanych desktopów bez względu na lokalizację i urządzenie dostępowe.
• Laser - unowocześnienie HDX Plug-n-Play ograniczy czas i zwiększy wydajność drukowania, redukując do 10 procent obecnie wykorzystywane do tego celu pasmo.
• Mercury - zmiany w obrębie technologii HDX WAN Optimization oraz HDX MediaStream pozwolą na kompresję, buforowanie i szeregowanie ruchu HDX, zapewniając pracę w wysokiej rozdzielczości przy opóźnieniach dochodzących do 300 ms.
• Zoom - poprawki w technologii HDX Broadcast wpłyną znacząco na szybkość uruchamiania aplikacji, dzięki czemu wirtualne sesje będą zestawiane o ponad połowę szybciej niż dotychczas.

Skomentuj na forum