Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld
VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld

Podczas konferencji VMworld 2016 Europe trwającej w Barcelonie, firma VMware zapowiedziała nową wersję platformy wirtualizacji stanowiącej fundament dla chmur hybrydowych (hybrid cloud) i centrum danych definiowanych programowo (Software-defined Data Center, SDDC) - vSphere 6.5. Podanie tej informacji podczas europe...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe wersje produktów PlateSpin

NovellNovell przedstawia pierwsze na rynku oprogramowanie do zarządzania obciążeniami (workloads) wirtualnych i fizycznych serwerów z systemami Linux i Windows, ułatwiając rozwiązywanie problemów związanych z migracją serwerów i przywracaniem sprawności po awarii.


PlateSpin Migrate, PlateSpin Protect i PlateSpin Forge, jako pierwsze na rynku obsługują heterogeniczne, fizyczne i wirtualne środowiska serwerowe.

Są to pierwsze na rynku rozwiązania do zarządzania wirtualizacją umożliwiające dokonywanie w dowolnej chwili migracji w dowolnym kierunku - ze środowisk fizycznych do wirtualnych, z wirtualnych do fizycznych i z fizycznych do fizycznych - bez względu na system operacyjny. Dodatkowo PlateSpin Forge i PlateSpin Protect stanowią jedyne w branży skonsolidowane rozwiązanie do przywracania sprawności systemów zarówno dla Windows, jak i Linux, w tym Novell SUSE Linux Enterprise.

Nowe produkty PlateSpin do zarządzania obciążeniami serwerów umożliwiają łatwe wdrożenie rozwiązań typu cloud z możliwością wykorzystania wcześniejszych inwestycji. Chronione obciążenia zwirtualizowane są koniecznym elementem rozwiązań typu cloud, zaś PlateSpin Migrate, PlateSpin Protect i PlateSpin Forge są elementem realizowanej przez firmę Novell strategii inteligentnego zarządzania obciążeniami (Intelligent Workload Management, której celem jest dostarczane rozwiązań radykalnie zmniejszającej ryzyko i trudności związane z wdrażaniem i eksploatacją środowisk fizycznych i wirtualnych oraz środowisk typu cloud.

"Dynamiczne zmieniającej się wirtualne środowiska serwerowe wymagają najdoskonalszych narzędzi do zarządzania obciążeniami, które zapewniają właściwe planowanie z uwzględnieniem szerokiej gamy platform i systemów operacyjnych. Oferowane przez Novella rozwiązania PlateSpin do zarządzania obciążeniami umożliwiają wygodną, skuteczną i ekonomiczną ochronę obciążeń Windows i Linux. Ich zastosowanie pozwoliło nam zmniejszyć koszty, złożoność i ryzyko, ułatwiając nam przekształcenie naszego centrum danych w środowisko informatyczne odznaczające się większą dynamiką, efektywnością i niezawodnością" - mówi Chris Hanson, odpowiedzialny za sieci komputerowe w Kern Schools.

Nowe wersje produktów firmy Novell zostały wzbogacone o istotne funkcje, które radykalnie zwiększają możliwości PlateSpin Migrate, PlateSpin Protect i PlateSpin Forge w codziennym funkcjonowaniu centrów danych. Należą do nich:

PlateSpin Migrate 9, wiodące na rynku narzędzie do migracji serwerów, uniezależnia obciążenia serwerów od obsługującego je sprzętu i umożliwia ich dowolne przenoszenie między działającymi w sieci serwerami fizycznymi i wirtualnymi oraz archiwami obrazów. Nowe w PlateSpin Migrate funkcje: Linux Live Transfer i Linux Live „Server Sync” pozwalają ograniczyć przestoje i ryzyko przy migracji newralgicznych obciążeń linuksowych. W sytuacji, gdy coraz więcej newralgicznych obciążeń przenoszonych jest do infrastruktury wirtualnej, PlateSpin Migrate umożliwia również przenoszenie klastrów Windows między infrastrukturą fizyczną i wirtualną.

PlateSpin Forge 3 to pierwsze w branży zintegrowane, gotowe do bezpośredniego wykorzystania urządzenie chroniące serwery fizyczne i wirtualne z wykorzystaniem wbudowanej technologii wirtualizacyjnej. Obecnie umożliwia ochronę większej liczby obciążeń dzięki elastycznym, skonsolidowanym mechanizmom przywracania sprawności wszelkich fizycznych i wirtualnych obciążeń x86, działających w środowiskach Windows i Linux. Nowości obejmują większą pojemność pamięci operacyjnej i masowej, co zapewnia poprawę wydajności, nową, inteligentną technologię replikacji, Forge API oraz możliwość ochrony klastrów Windows obsługujących newralgiczne obciążenia.

PlateSpin Protect 10 stworzono z myślą o elastycznej ochronie obciążeń serwerów. PlateSpin Protect umożliwia replikację i szybkie przywracanie sprawności całych obciążeń serwerowych obejmujących dane, aplikacje i systemy operacyjne - wszystko to z poziomu jednej konsoli. Narzędzie stanowi proste, elastyczne i ekonomiczne rozwiązanie zapewniające ochronę fizycznych i wirtualnych obciążeń serwerów w centrum danych. Nowe funkcje PlateSpin Protect umożliwiają wykorzystanie istniejącej infrastruktury wirtualnej do przywracania sprawności wszystkich obciążeń serwerowych, zarówno fizycznych, jak i wirtualnych, działających w środowiskach systemów Windows i Linux. Udoskonalony interfejs użytkownika umożliwia łatwe zdalne przygotowanie, testowanie i wdrażanie planów przywracania sprawności i udostępnia przejrzysty obraz procesu przywracania sprawności z możliwością generowania raportów i alarmów, co ułatwia dokumentowanie zgodności z wymogami przepisów i sprawniejsze reagowanie na sytuacje wyjątkowe.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum