Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe wersje produktów PlateSpin

NovellNovell przedstawia pierwsze na rynku oprogramowanie do zarządzania obciążeniami (workloads) wirtualnych i fizycznych serwerów z systemami Linux i Windows, ułatwiając rozwiązywanie problemów związanych z migracją serwerów i przywracaniem sprawności po awarii.


PlateSpin Migrate, PlateSpin Protect i PlateSpin Forge, jako pierwsze na rynku obsługują heterogeniczne, fizyczne i wirtualne środowiska serwerowe.

Są to pierwsze na rynku rozwiązania do zarządzania wirtualizacją umożliwiające dokonywanie w dowolnej chwili migracji w dowolnym kierunku - ze środowisk fizycznych do wirtualnych, z wirtualnych do fizycznych i z fizycznych do fizycznych - bez względu na system operacyjny. Dodatkowo PlateSpin Forge i PlateSpin Protect stanowią jedyne w branży skonsolidowane rozwiązanie do przywracania sprawności systemów zarówno dla Windows, jak i Linux, w tym Novell SUSE Linux Enterprise.

Nowe produkty PlateSpin do zarządzania obciążeniami serwerów umożliwiają łatwe wdrożenie rozwiązań typu cloud z możliwością wykorzystania wcześniejszych inwestycji. Chronione obciążenia zwirtualizowane są koniecznym elementem rozwiązań typu cloud, zaś PlateSpin Migrate, PlateSpin Protect i PlateSpin Forge są elementem realizowanej przez firmę Novell strategii inteligentnego zarządzania obciążeniami (Intelligent Workload Management, której celem jest dostarczane rozwiązań radykalnie zmniejszającej ryzyko i trudności związane z wdrażaniem i eksploatacją środowisk fizycznych i wirtualnych oraz środowisk typu cloud.

"Dynamiczne zmieniającej się wirtualne środowiska serwerowe wymagają najdoskonalszych narzędzi do zarządzania obciążeniami, które zapewniają właściwe planowanie z uwzględnieniem szerokiej gamy platform i systemów operacyjnych. Oferowane przez Novella rozwiązania PlateSpin do zarządzania obciążeniami umożliwiają wygodną, skuteczną i ekonomiczną ochronę obciążeń Windows i Linux. Ich zastosowanie pozwoliło nam zmniejszyć koszty, złożoność i ryzyko, ułatwiając nam przekształcenie naszego centrum danych w środowisko informatyczne odznaczające się większą dynamiką, efektywnością i niezawodnością" - mówi Chris Hanson, odpowiedzialny za sieci komputerowe w Kern Schools.

Nowe wersje produktów firmy Novell zostały wzbogacone o istotne funkcje, które radykalnie zwiększają możliwości PlateSpin Migrate, PlateSpin Protect i PlateSpin Forge w codziennym funkcjonowaniu centrów danych. Należą do nich:

PlateSpin Migrate 9, wiodące na rynku narzędzie do migracji serwerów, uniezależnia obciążenia serwerów od obsługującego je sprzętu i umożliwia ich dowolne przenoszenie między działającymi w sieci serwerami fizycznymi i wirtualnymi oraz archiwami obrazów. Nowe w PlateSpin Migrate funkcje: Linux Live Transfer i Linux Live „Server Sync” pozwalają ograniczyć przestoje i ryzyko przy migracji newralgicznych obciążeń linuksowych. W sytuacji, gdy coraz więcej newralgicznych obciążeń przenoszonych jest do infrastruktury wirtualnej, PlateSpin Migrate umożliwia również przenoszenie klastrów Windows między infrastrukturą fizyczną i wirtualną.

PlateSpin Forge 3 to pierwsze w branży zintegrowane, gotowe do bezpośredniego wykorzystania urządzenie chroniące serwery fizyczne i wirtualne z wykorzystaniem wbudowanej technologii wirtualizacyjnej. Obecnie umożliwia ochronę większej liczby obciążeń dzięki elastycznym, skonsolidowanym mechanizmom przywracania sprawności wszelkich fizycznych i wirtualnych obciążeń x86, działających w środowiskach Windows i Linux. Nowości obejmują większą pojemność pamięci operacyjnej i masowej, co zapewnia poprawę wydajności, nową, inteligentną technologię replikacji, Forge API oraz możliwość ochrony klastrów Windows obsługujących newralgiczne obciążenia.

PlateSpin Protect 10 stworzono z myślą o elastycznej ochronie obciążeń serwerów. PlateSpin Protect umożliwia replikację i szybkie przywracanie sprawności całych obciążeń serwerowych obejmujących dane, aplikacje i systemy operacyjne - wszystko to z poziomu jednej konsoli. Narzędzie stanowi proste, elastyczne i ekonomiczne rozwiązanie zapewniające ochronę fizycznych i wirtualnych obciążeń serwerów w centrum danych. Nowe funkcje PlateSpin Protect umożliwiają wykorzystanie istniejącej infrastruktury wirtualnej do przywracania sprawności wszystkich obciążeń serwerowych, zarówno fizycznych, jak i wirtualnych, działających w środowiskach systemów Windows i Linux. Udoskonalony interfejs użytkownika umożliwia łatwe zdalne przygotowanie, testowanie i wdrażanie planów przywracania sprawności i udostępnia przejrzysty obraz procesu przywracania sprawności z możliwością generowania raportów i alarmów, co ułatwia dokumentowanie zgodności z wymogami przepisów i sprawniejsze reagowanie na sytuacje wyjątkowe.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum