Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe wersje produktów PlateSpin

NovellNovell przedstawia pierwsze na rynku oprogramowanie do zarządzania obciążeniami (workloads) wirtualnych i fizycznych serwerów z systemami Linux i Windows, ułatwiając rozwiązywanie problemów związanych z migracją serwerów i przywracaniem sprawności po awarii.


PlateSpin Migrate, PlateSpin Protect i PlateSpin Forge, jako pierwsze na rynku obsługują heterogeniczne, fizyczne i wirtualne środowiska serwerowe.

Są to pierwsze na rynku rozwiązania do zarządzania wirtualizacją umożliwiające dokonywanie w dowolnej chwili migracji w dowolnym kierunku - ze środowisk fizycznych do wirtualnych, z wirtualnych do fizycznych i z fizycznych do fizycznych - bez względu na system operacyjny. Dodatkowo PlateSpin Forge i PlateSpin Protect stanowią jedyne w branży skonsolidowane rozwiązanie do przywracania sprawności systemów zarówno dla Windows, jak i Linux, w tym Novell SUSE Linux Enterprise.

Nowe produkty PlateSpin do zarządzania obciążeniami serwerów umożliwiają łatwe wdrożenie rozwiązań typu cloud z możliwością wykorzystania wcześniejszych inwestycji. Chronione obciążenia zwirtualizowane są koniecznym elementem rozwiązań typu cloud, zaś PlateSpin Migrate, PlateSpin Protect i PlateSpin Forge są elementem realizowanej przez firmę Novell strategii inteligentnego zarządzania obciążeniami (Intelligent Workload Management, której celem jest dostarczane rozwiązań radykalnie zmniejszającej ryzyko i trudności związane z wdrażaniem i eksploatacją środowisk fizycznych i wirtualnych oraz środowisk typu cloud.

"Dynamiczne zmieniającej się wirtualne środowiska serwerowe wymagają najdoskonalszych narzędzi do zarządzania obciążeniami, które zapewniają właściwe planowanie z uwzględnieniem szerokiej gamy platform i systemów operacyjnych. Oferowane przez Novella rozwiązania PlateSpin do zarządzania obciążeniami umożliwiają wygodną, skuteczną i ekonomiczną ochronę obciążeń Windows i Linux. Ich zastosowanie pozwoliło nam zmniejszyć koszty, złożoność i ryzyko, ułatwiając nam przekształcenie naszego centrum danych w środowisko informatyczne odznaczające się większą dynamiką, efektywnością i niezawodnością" - mówi Chris Hanson, odpowiedzialny za sieci komputerowe w Kern Schools.

Nowe wersje produktów firmy Novell zostały wzbogacone o istotne funkcje, które radykalnie zwiększają możliwości PlateSpin Migrate, PlateSpin Protect i PlateSpin Forge w codziennym funkcjonowaniu centrów danych. Należą do nich:

PlateSpin Migrate 9, wiodące na rynku narzędzie do migracji serwerów, uniezależnia obciążenia serwerów od obsługującego je sprzętu i umożliwia ich dowolne przenoszenie między działającymi w sieci serwerami fizycznymi i wirtualnymi oraz archiwami obrazów. Nowe w PlateSpin Migrate funkcje: Linux Live Transfer i Linux Live „Server Sync” pozwalają ograniczyć przestoje i ryzyko przy migracji newralgicznych obciążeń linuksowych. W sytuacji, gdy coraz więcej newralgicznych obciążeń przenoszonych jest do infrastruktury wirtualnej, PlateSpin Migrate umożliwia również przenoszenie klastrów Windows między infrastrukturą fizyczną i wirtualną.

PlateSpin Forge 3 to pierwsze w branży zintegrowane, gotowe do bezpośredniego wykorzystania urządzenie chroniące serwery fizyczne i wirtualne z wykorzystaniem wbudowanej technologii wirtualizacyjnej. Obecnie umożliwia ochronę większej liczby obciążeń dzięki elastycznym, skonsolidowanym mechanizmom przywracania sprawności wszelkich fizycznych i wirtualnych obciążeń x86, działających w środowiskach Windows i Linux. Nowości obejmują większą pojemność pamięci operacyjnej i masowej, co zapewnia poprawę wydajności, nową, inteligentną technologię replikacji, Forge API oraz możliwość ochrony klastrów Windows obsługujących newralgiczne obciążenia.

PlateSpin Protect 10 stworzono z myślą o elastycznej ochronie obciążeń serwerów. PlateSpin Protect umożliwia replikację i szybkie przywracanie sprawności całych obciążeń serwerowych obejmujących dane, aplikacje i systemy operacyjne - wszystko to z poziomu jednej konsoli. Narzędzie stanowi proste, elastyczne i ekonomiczne rozwiązanie zapewniające ochronę fizycznych i wirtualnych obciążeń serwerów w centrum danych. Nowe funkcje PlateSpin Protect umożliwiają wykorzystanie istniejącej infrastruktury wirtualnej do przywracania sprawności wszystkich obciążeń serwerowych, zarówno fizycznych, jak i wirtualnych, działających w środowiskach systemów Windows i Linux. Udoskonalony interfejs użytkownika umożliwia łatwe zdalne przygotowanie, testowanie i wdrażanie planów przywracania sprawności i udostępnia przejrzysty obraz procesu przywracania sprawności z możliwością generowania raportów i alarmów, co ułatwia dokumentowanie zgodności z wymogami przepisów i sprawniejsze reagowanie na sytuacje wyjątkowe.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum

Logowanie i rejestracja