Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

Dzięki AI sieć staje się mądrzejsza, prostsza oraz bezpieczniejsza
Dzięki AI sieć staje się mądrzejsza, prostsza oraz bezpieczniejsza

Cisco ogłosiło innowacje w oprogramowaniu, zaprojektowane w celu ułatwienia zarządzania i zabezpieczania sieci. Ponieważ obecnie firmy w coraz większym stopniu inwestują w technologie cyfrowe, zespoły IT muszą podołać rosnącej liczbie zadań. Aby odciążyć specjalistów IT i umożliwić im skupienie się na wdrażaniu ...

Czytaj więcej...

Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna
Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna

Europejskie firmy chętnie wybierają rozwiązania chmurowe do swoich systemów IT. Przodują w tym Włosi i Brytyjczycy. Z drugiej strony polscy przedsiębiorcy nadal deklarują brak zaufania do tego typu rozwiązań, choć cloud computing może przynieść im znaczące korzyści zarówno w obszarze bezpieczeństwa, jak i...

Czytaj więcej...

[Raport VMware] Tylko 10% firm w Polsce ufa pracownikom i cyberzabezpieczeniom
[Raport VMware] Tylko 10% firm w Polsce ufa pracownikom i cyberzabezpieczeniom

Z raportu przeprowadzonego przez Forbes Insights na zlecenie VMware wynika, że europejski biznes musi jeszcze wiele zrobić, by sprawnie walczyć z zagrożeniami w cyfrowych czasach. Aż 75 proc. organizacji  nie wierzy w skuteczność swoich rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa IT, a tylko niecałe 18 proc. przedsiębiorc...

Czytaj więcej...

Azure IaaS - przewodnik administratora
Azure IaaS - przewodnik administratora

Wielu administratorów systemu przez całą swoją karierę pracowało z infrastrukturą lokalną, więc przejście do środowiska cloud może przysporzyć im wielu problemów. Jednak przejście na platformę Azure wcale nie musi być trudne. Altaro udostępnia bezpłatny eBook, autorstwa Paula Schnakenberga, doświadczonego...

Czytaj więcej...

Maksymalizacja dostępności danych za pomocą środowisk wielochmurowych
Maksymalizacja dostępności danych za pomocą środowisk wielochmurowych

Sposoby wykorzystywania chmury do zarządzania danymi i maksymalizacji ich wartości w firmach nieustannie się rozwijają. Zapewne minęły już lata, gdy wdrażanie rozwiązań opartych na chmurze wydawało się być pierwszym krokiem w nowy wspaniały świat. Jednak wraz z każdym nowym modelem używania chmury pojawiają się nowe za...

Czytaj więcej...

Veeam Cloud Data Management Report
Veeam Cloud Data Management Report

Jak wynika z raportu "Veeam Cloud Data Management Report", dotyczącego zarządzania danymi w chmurze, 73 proc. firm nie zaspokaja potrzeb użytkowników w zakresie nieprzerwanego dostępu do aplikacji i danych. Wiele przedsiębiorstw chce zacząć korzystać z narzędzi do zarządzania danymi w chmurze, aby lepiej spełnia...

Czytaj więcej...

Aktualności

Modernizacja aplikacji dzięki darmowym narzędziom VMware

VMware Tanzu KubernetesDzięki nowej wersji VMware Tanzu Community Edition można bezpłatnie uruchamiać i zarządzać skonteneryzowanymi aplikacjami opartymi na Kubernetes w środowiskach wielochmurowych. Od teraz np. do celów edukacyjnych można uruchomić VMware Tanzu w domowym labie korzystając z VMware Workstation.

Organizacje zaczynają radzić sobie z rzeczywistością, w której świat staje się coraz bardziej cyfrowy, jednakże presja na dalszą digitalizację pozostaje wysoka. Co więcej, proces musi przebiegać bez ograniczania zdolności firmy do zaspokajania bieżących potrzeb biznesowych. Na VMworld 2021 zaprezentowano nowe rozwiązania z portfolio VMware Tanzu. Umożliwiają one zarządzanie i obsługę aplikacji przy zachowaniu skali, zapewniając autonomię w zakresie tworzenia i wdrażania ich w dowolnej chmurze.

"Zmiany wywołane przez przyspieszoną transformację stawiają programistów przed wyzwaniem tworzenia aplikacji niezawodnych, bezpiecznych, inteligentnych i adaptacyjnych. Należy dostarczać je szybciej, w skali i dowolnej chmurze. To trudna sytuacja, bez względu na to, na jakim etapie rozwoju znajduje się organizacja" - powiedział Ajay Patel, wiceprezes i dyrektor generalny Modern Apps & Management Business Group w VMware. Dzięki Tanzu wychodzimy naprzeciw klientom w miejscu, w którym się obecnie znajdują, zapewniając wsparcie, które pomoże pokonać drogę modernizacji aplikacji, w obrębie infrastruktury, aplikacji i dowolnej chmury.

Nowe możliwości VMware Tanzu Application Platform w wersji beta
Dzięki Tanzu Application Platform można szybciej wdrażać aplikacje, utrzymywać przez dłuższy czas, automatyzując przepływy od źródła do produkcji i koordynując wysiłki zespołów programistycznych oraz operacyjnych. To lepsze doświadczenie deweloperskie dla przedsiębiorstw budujących i wdrażających aplikacje i interfejsy API na dowolnym Kubernetes.

VMware ogłasza nowe możliwości platformy:
• Choreografia łańcucha dostaw: oparta na projekcie open source cartographer, umożliwiająca operatorom aplikacji tworzenie wstępnie zatwierdzonych ścieżek do produkcji dla deweloperów, które integrują zasoby Kubernetes i istniejące łańcuchy narzędziowe;
• Narzędzia dla programistów, w tym wtyczki do IDE: umożliwiające łatwą i efektywną interakcję z platformą lub jej komponentami open-source w celu wykonania ważnych i częstych zadań rozwojowych;
• Bezpieczeństwo wewnętrzne: dodanie funkcji podpisywania, skanowania i przechowywania obrazów na drodze do produkcji;
• Usługi wiązane: Operatorzy mogą określić, w jaki sposób punkty końcowe i poświadczenia usług danych są narażone na obciążenia w natywny dla Kubernetes sposób;
• Kontroler źródeł: Umożliwia twórcom aplikacji tworzenie lub aktualizowanie obciążeń z lokalnego kodu źródłowego;
• Convention Service: framework dla operatorów platform do konfigurowania polityk wdrożonych obciążeń, aby umożliwić stosowanie najlepszych praktyk.

Bezpłatna możliwość poznania VMware Tanzu
VMware Tanzu Community Edition to dostępna za darmo, łatwa w zarządzaniu platforma Kubernetes dla uczących się i użytkowników. Wspierana przez społeczność, oprogramowanie open source może być zainstalowana i skonfigurowana w ciągu kilku minut na lokalnej stacji roboczej lub w wybranej chmurze. Automatyzuje dostarczanie aplikacji od końca do końca dzięki kompletnej platformie dla programistów, operatorów IT i inżynierów DevOps.

VMware Tanzu Community Edition pozwala na:
• Poznaj Tanzu dzięki łatwo dostępnym usługom. Użytkownicy mogą pobrać bezpłatne oprogramowanie open source, które nie jest obarczone ograniczeniami, poszerzać wiedzę dzięki darmowemu dostępowi do zasobów edukacyjnych i uzyskać dodatkową pomoc dzięki wsparciu społeczności, którą wspierają zaangażowani eksperci.
• Podejmij nowe wyzwania z oprogramowaniem używanym w komercyjnych edycjach. Sprawdzone rozwiązanie klasy korporacyjnej umożliwia automatyzację całego procesu dostarczania aplikacji, przy czym umiejętności, wiedza i artefakty mogą być w pełni wykorzystane w komercyjnych edycjach Tanzu.
• Użytkownicy mogą w ciągu kilku minut zbudować dostosowaną do potrzeb platformę opartą na Kubernetes i uruchomić ją na lokalnej stacji roboczej, w środowisku vSphere lub w chmurze publicznej w konfiguracjach kompaktowych, z jednym węzłem lub z wieloma klastrami.

Dodatkowo zapowiedziano darmową wersję Tanzu Mission Control - rozwiązania do zarządzania wielochmurami i klastrami Kubernetes, dostępnego jako usługa SaaS. Dzięki niemu użytkownicy uzyskać globalną widoczność i kontrolę polityk nad klastrami Kubernetes - zarówno on-prem, jak i w dowolnej chmurze publicznej. Po połączeniu Mission Control Starter z Community Edition można bezpłatnie uruchamiać i zarządzać skonteneryzowanymi aplikacjami.

"Przyjrzeliśmy się wielu rozwiązaniom pod kątem naszych wymagań w zakresie modernizacji IT i szybko zdecydowaliśmy się na VMware Tanzu" - powiedział Mark Leonard, dyrektor ds. globalnego rozwoju biznesu w Drax Group. Rozwiązanie przyniosło nam znaczące korzyści - gotowe do pracy, łatwe w użyciu, uwalnia naszych programistów i eliminuje złożoność narzędzi chmury publicznej, w przypadku których DevOps może czasami stać się ciężarem. Uruchomiliśmy wiodącą na rynku usługę cyfrową dla klienta, polegającą na zarządzaniu flotą pojazdów elektrycznych, która działa na VMware Tanzu. Pozwala nam to na dostarczanie małych bloków funkcjonalności wielokrotnego użytku, które można łatwo odświeżać i rozbudowywać, aby dostarczać skalowalne, przyszłościowe aplikacje".

Obsługa procesorów graficznych w różnych chmurach
VMware udostępnia wsparcie procesorów graficznych dla Tanzu Kubernetes Grid, obsługiwanego w środowiskach vSphere, AWS i Azure. Pozwala to przedsiębiorstwom na wyeliminowanie silosów i uproszczenie zarządzania poprzez wykorzystanie wirtualizacji do włączenia wdrożeń AI do istniejącej infrastruktury przedsiębiorstwa, przyspieszając tym samym przyjęcie SI w przedsiębiorstwie.

W marcu VMware i NVIDIA zaprezentowały kompleksową platformę dla przedsiębiorstw, gotową do obsługi AI. Zawiera ona pakiet oprogramowania NVIDIA AI Enterprise - certyfikowany i wspierany przez NVIDIA dla VMware vSphere. Usługa Tanzu Kubernetes Grid Service automatyzuje dostarczanie skonteneryzowanych obciążeń oraz zarządzanie aplikacjami w produkcji. Klienci mogą testować projekty sztucznej inteligencji na platformie NVIDIA AI Enterprise z vSphere with Tanzu - pozwala to na wykorzystanie istniejącego środowiska vSphere do szybkiego dostarczania klastrów Kubernetes sztucznej inteligencji, z zachowaniem zarządzania, niezawodności i bezpieczeństwa klasy korporacyjnej.

VMware zapewnia platformę dla aplikacji, która może działać wszędzie. Wraz z Tanzu Kubernetes Grid 1.4, ogłoszono obsługę GPU dla TKG w środowiskach AWS i Azure. Cluster API, technologia, której używamy do zarządzania cyklem życia klastra, obsługuje typy instancji GPU dla środowisk AWS i Azure. Programiści mogą teraz tworzyć i zarządzać klastrami wykorzystujących GPU w Tanzu Kubernetes Grid dla AWS i Azure.

Developer-Ready Clouds powered by VMware Tanzu
VMware udostępnia możliwości samoobsługi i DevSecOps, w tym VMware Tanzu. Partnerzy mogą zaoferować w pełni zarządzane chmury gotowe do pracy deweloperskiej, dostępne na miejscu jako hostowane chmury prywatne lub VMware Cloud on AWS. Dostępność VMware Tanzu we wszystkich tych środowiskach umożliwia szybkie budowanie i testowanie aplikacji natywnych w chmurze przy użyciu zarządzanej usługi Kubernetes. Dzięki VMware App Launchpad dostarczanemu za pośrednictwem VMware Cloud Director można uzyskać dostęp do elementów niezbędnych do tworzenia nowoczesnych oprogramowania chmurowego, a następnie wykorzystać tę samą platformę do wdrożenia niestandardowych aplikacji w produkcji.

"Istnieje duże zapotrzebowanie na technologię kontenerową wspierającą programistów, która jest dostarczana z bezpiecznego środowiska i spełnia wymagania suwerenności danych i prywatności" - powiedział Pasi Sutinen, szef działu Hybrid Cloud w TietoEVRY. "Tanzu Kubernetes Grid działający na infrastrukturze VMware Cloud, z VMware Cloud Director na wierzchu do zarządzania wielodostępnością, oferuje zarządzanie obciążeniami roboczymi działającymi zarówno na maszynach wirtualnych, jak i kontenerach. To połączenie dostarcza różne poziomów bezpieczeństwa i izolacji specyficznych dla środowiska każdego klienta".

Źródło: VMware

Logowanie i rejestracja