Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Veeam Cloud Data Management Report
Veeam Cloud Data Management Report

Jak wynika z raportu "Veeam Cloud Data Management Report", dotyczącego zarządzania danymi w chmurze, 73 proc. firm nie zaspokaja potrzeb użytkowników w zakresie nieprzerwanego dostępu do aplikacji i danych. Wiele przedsiębiorstw chce zacząć korzystać z narzędzi do zarządzania danymi w chmurze, aby lepiej spełnia...

Czytaj więcej...

Azure IaaS - przewodnik administratora
Azure IaaS - przewodnik administratora

Wielu administratorów systemu przez całą swoją karierę pracowało z infrastrukturą lokalną, więc przejście do środowiska cloud może przysporzyć im wielu problemów. Jednak przejście na platformę Azure wcale nie musi być trudne. Altaro udostępnia bezpłatny eBook, autorstwa Paula Schnakenberga, doświadczonego...

Czytaj więcej...

Dzięki AI sieć staje się mądrzejsza, prostsza oraz bezpieczniejsza
Dzięki AI sieć staje się mądrzejsza, prostsza oraz bezpieczniejsza

Cisco ogłosiło innowacje w oprogramowaniu, zaprojektowane w celu ułatwienia zarządzania i zabezpieczania sieci. Ponieważ obecnie firmy w coraz większym stopniu inwestują w technologie cyfrowe, zespoły IT muszą podołać rosnącej liczbie zadań. Aby odciążyć specjalistów IT i umożliwić im skupienie się na wdrażaniu ...

Czytaj więcej...

Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna
Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna

Europejskie firmy chętnie wybierają rozwiązania chmurowe do swoich systemów IT. Przodują w tym Włosi i Brytyjczycy. Z drugiej strony polscy przedsiębiorcy nadal deklarują brak zaufania do tego typu rozwiązań, choć cloud computing może przynieść im znaczące korzyści zarówno w obszarze bezpieczeństwa, jak i...

Czytaj więcej...

[Raport VMware] Tylko 10% firm w Polsce ufa pracownikom i cyberzabezpieczeniom
[Raport VMware] Tylko 10% firm w Polsce ufa pracownikom i cyberzabezpieczeniom

Z raportu przeprowadzonego przez Forbes Insights na zlecenie VMware wynika, że europejski biznes musi jeszcze wiele zrobić, by sprawnie walczyć z zagrożeniami w cyfrowych czasach. Aż 75 proc. organizacji  nie wierzy w skuteczność swoich rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa IT, a tylko niecałe 18 proc. przedsiębiorc...

Czytaj więcej...

Maksymalizacja dostępności danych za pomocą środowisk wielochmurowych
Maksymalizacja dostępności danych za pomocą środowisk wielochmurowych

Sposoby wykorzystywania chmury do zarządzania danymi i maksymalizacji ich wartości w firmach nieustannie się rozwijają. Zapewne minęły już lata, gdy wdrażanie rozwiązań opartych na chmurze wydawało się być pierwszym krokiem w nowy wspaniały świat. Jednak wraz z każdym nowym modelem używania chmury pojawiają się nowe za...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware pomoże przedsiębiorstwom dotrzeć do brzegu

Edge ComputingOrganizacje rozkładają obciążenia na wiele chmur, jednocześnie rozszerzając działania w kierunku infrastruktury brzegowej - aplikacje i usługi docierają do miejsc, w których ludzie, dane i przedmioty łączą się z cyfrowym światem. Podczas VMworld 2021 przedstawiono pomysły jak wesprzeć przedsiębiorstwa w zarządzaniu bardziej złożoną, multicloudową infrastrukturą poprzez środowiska brzegowe. Przedstawiono VMware Edge, portfolio produktów, które umożliwią uruchamianie, zarządzanie i zabezpieczenie aplikacji typu edge-native w wielu chmurach, w dowolnym miejscu.

Definicja brzegu w dzisiejszej sieci

"Brzeg” to rozproszona cyfrowa infrastruktura do uruchamiania obciążeń w wielu lokalizacjach, umieszczona blisko użytkowników i urządzeń przetwarzających dane.

"Pojawia się nowy typ obciążeń - edge-native - które muszą pracować na brzegu, aby działać zgodnie ze swoim przeznaczeniem. AR/VR, połączone pojazdy i immersyjne rozgrywki wchodzą do głównego nurtu. Sieć 5G sprawiła, że zastosowanie robotów współpracujących, dronów i cyfrowych bliźniaków staje się rzeczywistością" - powiedział Sanjay Uppal, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu Service Provider and Edge w VMware.

Aplikacje typu edge-native wymagają wielochmurowego brzegu, który połączy usługi podkładowe działające w sieci dostawcy usług (np. łączność prywatna, operatorska sieć 5G, krojenie sieci) z usługami nakładkowymi dostarczanymi na wierzchu (np. SASE). Wszystko jest orkiestrowane, co zapewnia spójną obserwowalność, instalację, konfigurację, obsługę i zarządzanie we wszystkich lokalizacjach brzegowych.

• Obciążenie typu edge-native umieszczone w dowolnym miejscu pomiędzy chmurą a zdalną lokalizacją klienta i dostarczane jako usługa nazywane jest near edge.
• Obciążenie edge-native umieszczone w zdalnej lokalizacji klienta w najbliższej odległości od punktów końcowych nazywane jest far edge.

VMware Edge Vision

Cyfrowa transformacja na krawędzi

VMware Edge łączy w sobie produkty, które umożliwiają uruchomienie, zarządzanie i zabezpieczenie aplikacji edge-native w wielu chmurach, zarówno w lokalizacjach typu near, jak i far edge. Rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o aplikacjach typu edge-native i ich specyficznych wymaganiach w zakresie wydajności i opóźnień.

"W miarę jak wdrażamy w fabrykach i zarządzamy coraz większą liczbą obciążeń związanych z AI i uczeniem maszynowym, wymagania dotyczące ruchu sieciowego ewoluują. VMware SD-WAN pomógł nam utrzymać elastyczność przy zachowaniu wymagań dotyczących wydajności i opóźnień" - powiedział Andre Devillars, dyrektor ds. architektury infrastruktury IT w firmie Michelin.

Rozwiązania VMware Edge obejmują:

• VMware Edge Compute Stack to oparty na maszynach wirtualnych i kontenerach stos, który umożliwia modernizację i zabezpieczanie aplikacji edge-native na dalekich brzegach sieci. Rozwiązanie będzie dostępne w wersjach Standard, Advanced i Enterprise. W planach jest opracowanie lekkiej wersji dla małych aplikacji.
• VMware SASE łączy możliwości SD-WAN z bezpieczeństwem sieciowym w chmurze, dostępu do sieci Zero Trust i zapory firewall. Możliwości te są dostarczane jako usługa zarówno na bliskim, jak i dalekim brzegu z globalnej sieci punktów obecności (PoP).
• VMware Telco Cloud Platform dostarcza największym usługodawcom komunikacyjnym rozwiązania typu near edge, począwszy od rdzenia sieci 4G/5G aż po radiową sieć dostępową (RAN). VMware pomaga modernizować ich sieci typu underlay i świadczyć usługi typu overlay edge dla klientów indywidualnych i korporacyjnych.

VMware Edge

"Wiele technologii związanych z transformacją - między innymi 5G, SASE i open RAN - łączy się na brzegu. Nadszedł czas, aby organizacje stworzyły cyfrowy fundament dla swojej infrastruktury brzegowej" - powiedział Dave McCarthy, wiceprezes IDC Research, Cloud and Edge Infrastructure Services.

Budowanie ekosystemu szerokiego brzegu

VMware współpracuje z partnerami z całego szerokiego ekosystemu urządzeń brzegowych, aby dostarczać zintegrowane rozwiązania. Ekosystem współpracy obejmuje dostawców chmur publicznych, twórców aplikacji typu edge-native, operatorów usług sieciowych, integratorów systemów, producentów sprzętu typu near-edge oraz producentów sprzętu typu far edge.

"Urządzenia brzegowe stają się znaczącą częścią korporacyjnego IT i są niezbędne do transformacji opartej na danych. Kluczem do sukcesu jest rozszerzenie zaufanej i zintegrowanej infrastruktury na krawędzie, dzięki czemu technologie operacyjne mogą być efektywnie wdrażane, zarządzane i wspierane" - powiedział Gil Shneorson, starszy wiceprezes działu edge computing w Dell Technologies. Dzięki temu klienci mogą czerpać największą wartość ze swoich danych.

Na przykład, VMware Edge Compute Stack jest zintegrowany z rozwiązaniem Dell EMC VxRail serii D, które jest zoptymalizowane pod kątem wdrożeń brzegowych. System HCI opracowany wspólnie z VMware, Dell EMC VxRail zapewnia wydajną i sprawną infrastrukturę IT, która umożliwia zautomatyzowane operacje rozciągające się od centrów danych po chmury i środowiska brzegowe. VMware Edge Compute Stack może działać na serwerach Lenovo ThinkSystem SE350 Edge. Zintegrowane rozwiązanie, zapowiedziane wcześniej przez Lenovo, jest przeznaczone dla zdalnych lokalizacji, które muszą przetwarzać dane bliżej miejsca ich powstawania.

"Platforma VMware edge cloud jest zaprojektowana tak, aby dostarczać usługi tam, gdzie użytkownicy ich potrzebują, czyli na brzegu. W połączeniu z serwerem ThinkSystem SE350 od Lenovo, nasi klienci otrzymują wstępnie załadowane systemy bezpośrednio w swoich lokalizacjach brzegowych. To rozwiązanie zawiera wbudowany moduł przełącznika sieciowego i łączność WiFi/4G, eliminując potrzebę stosowania zewnętrznego sprzętu sieciowego i zapewniając większą odporność sieci" - powiedział Charles Ferland, wiceprezes i dyrektor generalny działu Edge computing & Telecom w Lenovo.

Źródło: VMware

Logowanie i rejestracja