Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

[Raport VMware] Tylko 10% firm w Polsce ufa pracownikom i cyberzabezpieczeniom
[Raport VMware] Tylko 10% firm w Polsce ufa pracownikom i cyberzabezpieczeniom

Z raportu przeprowadzonego przez Forbes Insights na zlecenie VMware wynika, że europejski biznes musi jeszcze wiele zrobić, by sprawnie walczyć z zagrożeniami w cyfrowych czasach. Aż 75 proc. organizacji  nie wierzy w skuteczność swoich rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa IT, a tylko niecałe 18 proc. przedsiębiorc...

Czytaj więcej...

Dzięki AI sieć staje się mądrzejsza, prostsza oraz bezpieczniejsza
Dzięki AI sieć staje się mądrzejsza, prostsza oraz bezpieczniejsza

Cisco ogłosiło innowacje w oprogramowaniu, zaprojektowane w celu ułatwienia zarządzania i zabezpieczania sieci. Ponieważ obecnie firmy w coraz większym stopniu inwestują w technologie cyfrowe, zespoły IT muszą podołać rosnącej liczbie zadań. Aby odciążyć specjalistów IT i umożliwić im skupienie się na wdrażaniu ...

Czytaj więcej...

Azure IaaS - przewodnik administratora
Azure IaaS - przewodnik administratora

Wielu administratorów systemu przez całą swoją karierę pracowało z infrastrukturą lokalną, więc przejście do środowiska cloud może przysporzyć im wielu problemów. Jednak przejście na platformę Azure wcale nie musi być trudne. Altaro udostępnia bezpłatny eBook, autorstwa Paula Schnakenberga, doświadczonego...

Czytaj więcej...

Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna
Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna

Europejskie firmy chętnie wybierają rozwiązania chmurowe do swoich systemów IT. Przodują w tym Włosi i Brytyjczycy. Z drugiej strony polscy przedsiębiorcy nadal deklarują brak zaufania do tego typu rozwiązań, choć cloud computing może przynieść im znaczące korzyści zarówno w obszarze bezpieczeństwa, jak i...

Czytaj więcej...

Maksymalizacja dostępności danych za pomocą środowisk wielochmurowych
Maksymalizacja dostępności danych za pomocą środowisk wielochmurowych

Sposoby wykorzystywania chmury do zarządzania danymi i maksymalizacji ich wartości w firmach nieustannie się rozwijają. Zapewne minęły już lata, gdy wdrażanie rozwiązań opartych na chmurze wydawało się być pierwszym krokiem w nowy wspaniały świat. Jednak wraz z każdym nowym modelem używania chmury pojawiają się nowe za...

Czytaj więcej...

Veeam Cloud Data Management Report
Veeam Cloud Data Management Report

Jak wynika z raportu "Veeam Cloud Data Management Report", dotyczącego zarządzania danymi w chmurze, 73 proc. firm nie zaspokaja potrzeb użytkowników w zakresie nieprzerwanego dostępu do aplikacji i danych. Wiele przedsiębiorstw chce zacząć korzystać z narzędzi do zarządzania danymi w chmurze, aby lepiej spełnia...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cisco: Praca hybrydowa wymaga jednolitych doświadczeń

Hybrid WorkPrzez ostatnie półtora roku przyzwyczailiśmy się do pracy zdalnej. Sytuacja, w której wszyscy pracownicy musieli wykonywać swoje obowiązki z domowego zacisza sprawiała, że stosunkowo łatwo było zapewnić im podobne doświadczenia. Dużo trudniej zagwarantować jednolite warunki, gdy wdrożymy hybrydowy model pracy. To wymaga nie tylko rozwiązania, które umożliwia komunikację, ale również całego inkluzywnego środowiska, które uwzględnia różne style pracy, pobudza kreatywność i zachęca do współpracy.

Według prognoz Cisco, 98% wszystkich spotkań biznesowych będzie odbywać się w formie hybrydowej, czyli takiej, w której co najmniej jedna osoba bierze udział zdalnie. To oznacza, że nie każdy uczestnik będzie miał idealne warunki, aby porozmawiać, wygłosić prelekcję czy wyświetlić prezentację.

Narzędzia do współpracy muszą nadążać za zmianami stylu i filozofii pracy. Z jednej strony ułatwiając stawienie czoła wyzwaniom, które pojawiają się podczas wspólnej pracy, z drugiej automatyzując wiele powtarzalnych czynności, dzięki czemu użytkownicy oszczędzają czas, który będą mogli przeznaczyć na bardziej kreatywne zadania.

Doskonale rozumie to Cisco, które w ciągu ostatniego roku wprowadziło w platformie Webex prawie 1000 nowych funkcji. Wśród najciekawszych można wymienić:
• Tłumaczenie w czasie rzeczywistym - z języka angielskiego na ponad 100 języków obcych, w tym polski.
• Redukcję szumów i innych zakłóceń podczas rozmowy. Technologia wykorzystująca sztuczną inteligencję rozróżnia mowę od hałasów w tle, a także usuwa przeszkadzające dźwięki w czasie rzeczywistym.
• Udostępnianie prezentacji, wideo lub aplikacji jako dynamicznego tła z nałożonym obrazem osoby wypowiadającej się.
• Analizę gestów podczas spotkań w oparciu o technologię rozpoznawania ruchu ciała. W praktyce oznacza to m.in., że użytkownik, któremu podoba się prezentacja może dać temu wyraz podnosząc kciuk w górę, a sztuczna inteligencja zaprezentuje to w formie wirtualnej pozostałym uczestnikom spotkania.
• Angażowanie uczestników spotkań poprzez ankiety, quizy, Q&A i wiele innych rozwiązań wspomaganych przez Slido.
• Webex Assistant - automatyczne sporządzanie notatek ze spotkania, wydawanie komend głosowych, automatyczne wykrywanie użytkownika i inne.

"Osoby, które pracują z biura nie mogą być faworyzowane względem tych, które znajdują się poza nim. Włączenie pracowników zdalnych do współpracy jest obecnie kluczowym zadaniem wszystkich organizacji. Musimy pamiętać, że warunki pracy zdalnej nie zawsze są idealne. Jak wynika z danych Cisco tylko 43 proc. pracowników z Polski uważa, że jest przygotowana pod względem technologicznym do pracy z domu. Biznes musi zapewnić odpowiednie narzędzia, które sprawią, że każdy będzie mógł efektywnie wykonywać swoje obowiązki niezależnie od tego gdzie się znajduje" - tłumaczy Przemysław Kania, dyrektor generalny Cisco w Polsce.

O tym jak ważna jest technologia w pracy hybrydowej świadczą wyniki badania „Accelerating Digital Agility”. Aż 86% respondentów stwierdziło, że umożliwienie rozproszonym pracownikom bezproblemowego dostępu do aplikacji i wysokiej jakości doświadczeń związanych ze współpracą jest ważne lub bardzo ważne.

Nowy wymiar biur
Wirtualne środowiska do współpracy to tylko jeden wymiar pracy hybrydowej. Aby model ten udało się skutecznie wdrożyć, same budynki biurowe również muszą się zmienić, ułatwiając powrót z home office. Ogromne znaczenie ma bezpieczeństwo, gdyż jeszcze w marcu tego roku 95% pracowników nie czuło się komfortowo na myśl o powrocie do biura, ze względu na kryzys zdrowotny. Rozwiązania Cisco Webex ułatwiają stworzenie przyjaznej przestrzeni, w której możliwe jest zachowanie norm sanitarnych. Czujniki w urządzeniach Cisco wykrywają, ile osób znajduje się w sali konferencyjnej i wysyłają alerty do uczestników, jeśli jest ich zbyt wielu. Z kolei możliwość bezdotykowej obsługi terminali pozwala unikać kontaktu z potencjalnie skażoną powierzchnią, a informacje o obłożeniu sal konferencyjnych umożliwiają zaplanowanie cyklicznych dezynfekcji powierzchni.

Hybrydowa przyszłość biznesu
Wydarzenia hybrydowe zostaną z nami na dłużej, o czym świadczy fakt, że w minionym miesiącu z platformy komunikacyjnej Webex Meetings skorzystało aż 650 milionów użytkowników, odbywając w tym czasie ponad 30 miliardów minut spotkań. Zdaniem ekspertów Cisco wynik ten to w dużej mierze zasługa wzrostu świadomości użytkowników, którzy doceniają najwyższy poziom bezpieczeństwa jaki zapewnia Webex.

Do najważniejszych funkcji z zakresu bezpieczeństwa należą:
• automatyczne przypisywanie spotkaniom i ich uczestnikom indywidualnych identyfikatorów i haseł,
• zapewnienie całościowego szyfrowania danych przesyłanych między uczestnikami,
• blokowanie nieuprawnionego dostępu osób trzecich,
• przygotowywanie transkrypcji rozmów tylko w oparciu o wewnętrzną aplikację Cisco (Voicea), dzięki czemu nie są one przechowywane na zewnętrznych serwerach.

"W realiach pracy hybrydowej bezpieczeństwo musi być funkcją podstawową, wbudowaną w rozwiązanie. Zarówno pracownicy zdalni, jak i ci w biurze muszą być tak samo chronieni" - podsumowuje Przemysław Kania z Cisco.

Źródło: Cisco

Logowanie i rejestracja