Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fortinet i HashiCorp umożliwiają integrację FortiManager oraz Terraform

Cloud SecurityFortinet, globalny lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, zapewnił możliwość integracji rozwiązania Fortinet FortiManager z HashiCorp Terraform. Połączenie tych środowisk gwarantuje uproszczenie i zautomatyzowanie operacji projektowania oraz wdrażania własnej infrastruktury z zastosowaniem usług wielochmurowych i hybrydowych, wykorzystujących platformę Fortinet Security Fabric.

Automatyzacja zabezpieczeń w złożonych środowiskach chmurowych
Ponad 90 procent przedsiębiorstw korzysta ze środowisk wielochmurowych i hybrydowych. To powoduje, że zespoły operacyjne ds. chmur i sieci mogą być przytłoczone ilością działań związanych z zarządzaniem infrastrukturą i wdrożeniami w różnych środowiskach chmurowych, z których korzystają. Przedsiębiorstwa stają przed wyzwaniami dotyczącymi połączenia aplikacji i danych znajdujących się w różnych chmurach, centrach danych i oddziałach, często kosztem pogorszenia bezpieczeństwa i wydajności operacyjnej. Jednocześnie błędne ustawienia konfiguracyjne są najważniejszym zagrożeniem dla bezpieczeństwa, które dotyka szczególnie wdrożeń zrealizowanych w środowiskach chmurowych, co w dużej mierze wynika z faktu, że proces ten prowadzony jest ręcznie.

Przedsiębiorstwa wykorzystujące środowiska hybrydowe i wielochmurowe, aby działać szybciej i sprawniej, szukają możliwości zautomatyzowania i skalowania cyklu życia działań w metodologii DevOps poprzez wykorzystanie infrastruktury jako kodu (Infrastructure as Code, IaC) w celu dostarczania potrzebnej infrastruktury chmurowej na żądanie, konfigurowania jej i ewentualnie usuwania.

Integracja Terraform z Fortinet Security Fabric
Zapewniona przez Fortinet integracja z platformą Terraform daje klientom więcej sposobów na efektywne wdrażanie zabezpieczeń, zarządzanie nimi i automatyzację w nawet najbardziej złożonych środowiskach wielochmurowych.

Oto najważniejsze zagadnienia związane z procesem integracji:
● Najnowszy zestaw narzędzi (provider) integrujący środowiska FortiManager i Terraform obsługuje systemy FortiOS w wersjach 6.0, 6.2, 6.4 i 7.0. Dzięki temu zespoły DevOps mogą swobodnie i łatwo wdrażać platformę Fortinet Security Fabric oraz korzystać z niej w swojej infrastrukturze IaC obsługiwanej przez Terraform w dowolnej chmurze.
● Przedsiębiorstwa mogą korzystać z najnowszej wersji systemu FortiOS obsługiwanej przez Terraform, z zastosowaniem uniwersalnych ustawień konfiguracyjnych, kompatybilnych z wersjami FortiOS od 6.0 do 7.0. To znacznie zmniejsza złożoność operacyjną i przyspiesza wdrażanie zapór sieciowych nowej generacji FortiGate VM. Zestaw narzędzi integrujący środowiska FortiOS i Terraform zawiera 38 kategorii, 587 zasobów, 226 źródeł danych, 378 modułów samosprawdzających i 822 pliki pomocy. Został zainstalowane już ponad 56 tys. razy.
● Dzięki możliwości szerokiej integracji z platformą Terraform, Fortinet Security Fabric zapewnia przedsiębiorstwom elastyczność we wprowadzaniu dowolnych cyfrowych innowacji z wykorzystaniem różnych środowisk chmurowych, ze scentralizowanym zarządzaniem i pełną widzialnością. W ramach platformy Adaptive Cloud Security firmy mogą w swobodny sposób integrować zabezpieczenia firmy Fortinet w dowolnym środowisku chmurowym, obejmującym sieci, aplikacje i platformy systemowe, co pomaga klientom zabezpieczyć dowolną aplikację w dowolnej chmurze.

HashiCorp rozszerza zakres integracji dostępnych poprzez ekosystem Open Fabric Ecosystem
HashiCorp jest kluczowym partnerem sojuszu technologicznego Fortinet Fabric-Ready w ramach szybko rozwijającego się ekosystemu Open Fabric Ecosystem. Z ponad 400 rodzajami dostępnych integracji, Open Fabric Ecosystem rozszerza zakres platformy Security Fabric poza własne produkty, oferowane przez Fortinet. Dzięki temu zapewnia bardziej holistyczny widok infrastruktury IT, co przekłada się na wyższy poziom zwrotu z inwestycji (ROI) i kompleksową ochronę infrastruktury klientów przeciwko różnorodnym rodzajom cyberataków.

"Firmy Fortinet i HashiCorp, dzięki zapewnieniu integracji pomiędzy rozwiązaniami FortiManager i Terraform, umożliwiają przedsiębiorstwom zautomatyzowanie wdrażania zabezpieczeń, wyeliminowanie błędów spowodowanych nieprawidłowymi ustawieniami konfiguracyjnymi oraz uproszczenie procesu wdrażania i zarządzania zmianami w politykach bezpieczeństwa. Integracja ta daje firmom większą pewność przy wdrażaniu nowych aplikacji, a jednocześnie zmniejsza złożoność obsługującej je infrastruktury" - mówi John Maddison, EVP of Products and CMO, Fortinet.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości integracji rozwiązań Fortinetu z platformą Terraform. Nowe narzędzia integrujące środowiska Terraform oraz FortiManager i FortiOS umożliwiają operatorom dostarczanie i zarządzanie zasobami Fortinet w celu lepszego administrowania ich infrastrukturą wielochmurową, a przez to minimalizowanie marnotrawienia zasobów chmurowych i poprawienie bezpieczeństwa" - Burzin Patel, Vice President Global Alliances, HashiCorp.

Dzięki zapewnionej możliwości integracji rozwiązań firm Fortinet i HashiCorp, dostępna jest niezawodna i głęboka automatyzacja zabezpieczeń dla realizowanych zgodnie z metodyką DevOps wdrożeń środowisk wielochmurowych i hybrydowych, bazujących na Fortinet Security Fabric. Fortinet zapewnia najszersze natywne zabezpieczenia, które można zintegrować z głównymi platformami chmurowymi, jak Azure, Google Cloud i AWS. Dzięki integracji z Terraform klientom umożliwiono dalszą bezpieczną automatyzację, orkiestrację i uproszczenie operacji pomiędzy wszystkimi głównymi publicznymi platformami chmurowymi, brzegiem sieci i centrami danych.

Źródło: Fortinet

Logowanie i rejestracja