Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Maksymalizacja dostępności danych za pomocą środowisk wielochmurowych
Maksymalizacja dostępności danych za pomocą środowisk wielochmurowych

Sposoby wykorzystywania chmury do zarządzania danymi i maksymalizacji ich wartości w firmach nieustannie się rozwijają. Zapewne minęły już lata, gdy wdrażanie rozwiązań opartych na chmurze wydawało się być pierwszym krokiem w nowy wspaniały świat. Jednak wraz z każdym nowym modelem używania chmury pojawiają się nowe za...

Czytaj więcej...

Dzięki AI sieć staje się mądrzejsza, prostsza oraz bezpieczniejsza
Dzięki AI sieć staje się mądrzejsza, prostsza oraz bezpieczniejsza

Cisco ogłosiło innowacje w oprogramowaniu, zaprojektowane w celu ułatwienia zarządzania i zabezpieczania sieci. Ponieważ obecnie firmy w coraz większym stopniu inwestują w technologie cyfrowe, zespoły IT muszą podołać rosnącej liczbie zadań. Aby odciążyć specjalistów IT i umożliwić im skupienie się na wdrażaniu ...

Czytaj więcej...

Veeam Cloud Data Management Report
Veeam Cloud Data Management Report

Jak wynika z raportu "Veeam Cloud Data Management Report", dotyczącego zarządzania danymi w chmurze, 73 proc. firm nie zaspokaja potrzeb użytkowników w zakresie nieprzerwanego dostępu do aplikacji i danych. Wiele przedsiębiorstw chce zacząć korzystać z narzędzi do zarządzania danymi w chmurze, aby lepiej spełnia...

Czytaj więcej...

Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna
Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna

Europejskie firmy chętnie wybierają rozwiązania chmurowe do swoich systemów IT. Przodują w tym Włosi i Brytyjczycy. Z drugiej strony polscy przedsiębiorcy nadal deklarują brak zaufania do tego typu rozwiązań, choć cloud computing może przynieść im znaczące korzyści zarówno w obszarze bezpieczeństwa, jak i...

Czytaj więcej...

Azure IaaS - przewodnik administratora
Azure IaaS - przewodnik administratora

Wielu administratorów systemu przez całą swoją karierę pracowało z infrastrukturą lokalną, więc przejście do środowiska cloud może przysporzyć im wielu problemów. Jednak przejście na platformę Azure wcale nie musi być trudne. Altaro udostępnia bezpłatny eBook, autorstwa Paula Schnakenberga, doświadczonego...

Czytaj więcej...

[Raport VMware] Tylko 10% firm w Polsce ufa pracownikom i cyberzabezpieczeniom
[Raport VMware] Tylko 10% firm w Polsce ufa pracownikom i cyberzabezpieczeniom

Z raportu przeprowadzonego przez Forbes Insights na zlecenie VMware wynika, że europejski biznes musi jeszcze wiele zrobić, by sprawnie walczyć z zagrożeniami w cyfrowych czasach. Aż 75 proc. organizacji  nie wierzy w skuteczność swoich rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa IT, a tylko niecałe 18 proc. przedsiębiorc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cisco zobowiązuje się do osiągnięcia neutralności węglowej do 2040 r.

Emisja CO2 gazy cieplarnianeFirma Cisco ogłosiła, że do 2040 r. zobowiązuje się zredukować do zera emisję gazów cieplarnianych we wszystkich trzech zakresach emisji zdefiniowanych w Grennhouse Gas (GHG) Protocol (Scope 1, 2, 3). Naukowcy szacują, że aby uniknąć najgorszych skutków zmian klimatycznych, najpóźniej do 2050 musimy osiągnąć neutralność węglową dla całej planety.

Osiągnięcie zerowej emisji Cisco będzie wspierać przez realizację ambitnych celów krótkoterminowych, w tym uzyskanie neutralności węglowej dla wszystkich globalnych emisji z zakresu 1 i 2 do 2025 r.

Inne krótkoterminowe cele, obejmujące najbardziej złożone i istotne kategorie emisji z zakresu 3., który odnosi się m.in. do ponownego wykorzystania sprzedawanych produktów i emisji związanej z łańcuchem dostaw, zostaną ogłoszone w dalszej części 2021 r. Cisco będzie informować o postępach w corocznym raporcie - Corporate Social Responsibility Impact Report.

„Cisco pragnie zapewnić inkluzywną przyszłość dla wszystkich, a to wymaga, aby na naszej planecie dało się żyć” - mówi Fran Katsoudas, Chief People, Policy & Purpose Officer w Cisco. „Jako globalny lider technologii musimy wyznaczać standardy dla zrównoważonego biznesu, a także wspierać naszych klientów, partnerów i dostawców w ich wysiłkach mających na celu ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne.”

Cisco od 2008 roku wyznacza i realizuje cele w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych w swoich zakładach i w całym łańcuchu dostaw.

Działania Cisco mające na celu osiągnięcie neutralności węglowej obejmują:
• Nieprzerwane zwiększanie efektywności energetycznej produktów firmy poprzez innowacje projektowe;
• Zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej;
• Postawienie na hybrydowy model pracy;
• Inwestycje w rozwiązania usuwania dwutlenku węgla;
• Dalsze wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju i ekonomii obiegu zamkniętego (ang. circular economy) w ramach prowadzonego biznesu.

Od ponad 15 lat Cisco podejmuje działania na rzecz zrównoważonej przyszłości, które obejumują m.in. redukcję emisji gazów cieplarnianych, ograniczenie ilości odpadów, tworzenie bardziej efektywnych produktów, a także wyznaczanie i osiąganie ambitnych celów.

• Od 2008 r. firma wyznaczyła i osiągnęła cele w ramach 5-letniego planu ograniczenia emisji z zakresu 1 i 2. Obecny cel ograniczania emisji z zakresu 1 i 2 o 60 proc. do końca roku fiskalnego 2022 (w porównaniu z rokiem fiskalnym 2007), został zaakcepotowany przez Science Based Target initiative (SBTi) i jest realizowany zgodnie z planem.
• W kilku krajach Cisco korzysta wyłącznie z energii odnawialnej. Firma przejdzie globalnie na energię elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych w przynajmniej 85 proc. do końca roku fiskalnego 2022.
• W zakresie 3, już w 2019 roku, firma zrealizowała plan ograniczenia emisji o milion ton metrycznych CO2 w ramach łańcucha dostaw. Stało się to o rok wcześniej niż planowano. Cel udało się zrealizować poprzez szereg działań, takich jak: zwiększenie transportu morskiego, przeprojektowanie opakowań produktów i implementacja zarządzania energią u partnerów produkcyjnych. Firma określiła nowy cel, jakim jest ograniczenie emisji związanej z łańcuchem dostaw w zakresie 3 o 30 proc. do roku fiskalnego 2030 (w porównaniu z rokiem fiskalnym 2019).
• Cisco projektuje i zarządza produktami oraz ich opakowaniami w taki sposób, aby można było je ponownie wykorzystywać i naprawiać. Do 2025 r. firma planuje projektować wszystkie nowe produkty zgodnie z ideą Circular Design. Cisco nieprzerwanie świadczy i ulepsza swoje usługi z zakresu serwisowania, odbioru i ponownego wykorzystania. Inicjatywy te wspierają zobowiąznie, złożone przez dyrektora generalnego Chucka Robbinsa podczas World Economic Forum 2018, dotyczące umożliwienia klientom darmowego zwrotu używanych produktów, które następnie zostają odświeżone i zyskują drugie życie.

Źródło: Cisco