Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Maksymalizacja dostępności danych za pomocą środowisk wielochmurowych
Maksymalizacja dostępności danych za pomocą środowisk wielochmurowych

Sposoby wykorzystywania chmury do zarządzania danymi i maksymalizacji ich wartości w firmach nieustannie się rozwijają. Zapewne minęły już lata, gdy wdrażanie rozwiązań opartych na chmurze wydawało się być pierwszym krokiem w nowy wspaniały świat. Jednak wraz z każdym nowym modelem używania chmury pojawiają się nowe za...

Czytaj więcej...

Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna
Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna

Europejskie firmy chętnie wybierają rozwiązania chmurowe do swoich systemów IT. Przodują w tym Włosi i Brytyjczycy. Z drugiej strony polscy przedsiębiorcy nadal deklarują brak zaufania do tego typu rozwiązań, choć cloud computing może przynieść im znaczące korzyści zarówno w obszarze bezpieczeństwa, jak i...

Czytaj więcej...

[Raport VMware] Tylko 10% firm w Polsce ufa pracownikom i cyberzabezpieczeniom
[Raport VMware] Tylko 10% firm w Polsce ufa pracownikom i cyberzabezpieczeniom

Z raportu przeprowadzonego przez Forbes Insights na zlecenie VMware wynika, że europejski biznes musi jeszcze wiele zrobić, by sprawnie walczyć z zagrożeniami w cyfrowych czasach. Aż 75 proc. organizacji  nie wierzy w skuteczność swoich rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa IT, a tylko niecałe 18 proc. przedsiębiorc...

Czytaj więcej...

Veeam Cloud Data Management Report
Veeam Cloud Data Management Report

Jak wynika z raportu "Veeam Cloud Data Management Report", dotyczącego zarządzania danymi w chmurze, 73 proc. firm nie zaspokaja potrzeb użytkowników w zakresie nieprzerwanego dostępu do aplikacji i danych. Wiele przedsiębiorstw chce zacząć korzystać z narzędzi do zarządzania danymi w chmurze, aby lepiej spełnia...

Czytaj więcej...

Dzięki AI sieć staje się mądrzejsza, prostsza oraz bezpieczniejsza
Dzięki AI sieć staje się mądrzejsza, prostsza oraz bezpieczniejsza

Cisco ogłosiło innowacje w oprogramowaniu, zaprojektowane w celu ułatwienia zarządzania i zabezpieczania sieci. Ponieważ obecnie firmy w coraz większym stopniu inwestują w technologie cyfrowe, zespoły IT muszą podołać rosnącej liczbie zadań. Aby odciążyć specjalistów IT i umożliwić im skupienie się na wdrażaniu ...

Czytaj więcej...

Azure IaaS - przewodnik administratora
Azure IaaS - przewodnik administratora

Wielu administratorów systemu przez całą swoją karierę pracowało z infrastrukturą lokalną, więc przejście do środowiska cloud może przysporzyć im wielu problemów. Jednak przejście na platformę Azure wcale nie musi być trudne. Altaro udostępnia bezpłatny eBook, autorstwa Paula Schnakenberga, doświadczonego...

Czytaj więcej...

Aktualności

Liebert RXA oraz Liebert MBX w ofercie Vertiv

DatacenterVertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej i rozwiązań zapewniających ciągłość działania, wprowadził do oferty dwa nowe systemy dystrybucji zasilania, które upraszczają zarządzanie infrastrukturą centrów danych i skalowanie jej.

Panel zasilający Liebert RXA to urządzenie przeznaczone do instalacji w zdalnych lokalizacjach (Remote Power Panel, RPP) - niewielkie, ale umożliwiające zasilanie rozwiązań o dużej gęstości mocy. Natomiast stworzony dla centrów danych każdej wielkości system szyn zasilających Liebert MBX umożliwia dystrybucję energii ponad szafami, a przez to pozostawienie przestrzeni na podłodze dostępnej dla urządzeń. Oba produkty są już dostępne w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA).

W wielu centrach danych zazwyczaj stosowane są specjalnie skonstruowane systemy dystrybucji energii elektrycznej do zasilania szaf serwerowych. Jednak tego typu niestandardowe rozwiązania wymagają dłuższego czasu wdrożenia i nie są wstępnie certyfikowane przez producentów sprzętu komputerowego, co może powodować problemy podczas prac serwisowych.

Sprawdzoną alternatywą dla systemów wykonywanych na zamówienie, w szczególności w przypadku ich zastosowania w środowiskach o dużej gęstości, są standardowe rozwiązania typu RPP, takie jak nowy, zajmujący niewiele miejsca Liebert RXA, który może być zainstalowany w elastyczny sposób w centrach danych, serwerowniach lub szafach sieciowych. Wstępnie zmontowany i skonfigurowany, certyfikowany i przetestowany Liebert RXA zapewnia dystrybucję zasilania po podłączeniu do separatorów obwodów, co upraszcza uruchamianie nowych obiektów oraz rozbudowę istniejących, a także zarządzanie większymi sieciami w centrach danych. Rozwiązanie to zapewnia elastyczne funkcje i wiele opcji konfiguracji, co ułatwia dostosowanie się do różnych sytuacji w obiektach oraz upraszcza ich rozwój w przyszłości, a jednocześnie pozwala zoptymalizować powierzchnię użytkową.

Ponadto, należące do nowej rodziny panele zasilające można zintegrować z zapewniającym inteligentne funkcje monitorowania zasilania i sterowania systemem Vertiv Liebert DPM. Przyspiesza to reagowanie na wszelkie zakłócenia równowagi obciążenia, a przez to wpływa na zwiększenie dostępności systemów o znaczeniu krytycznym i zapobiega problematycznym sytuacjom, w których cenny sprzęt serwerowy mogłyby zostać uszkodzony i spowodować nieplanowane przestoje. Dzięki innowacyjnej konstrukcji powierzchnia zajmowana przez urządzenie Liebert RXA jest jedną z najmniejszych w branży, a funkcje zabezpieczające przed przytrzaśnięciem palców zapewniają operatorom zwiększone bezpieczeństwo.

Natomiast gdy brakuje miejsca na podłodze, szyna zasilająca Liebert MBX stanowi wszechstronne rozwiązanie montowane ponad szafami, które zapewnia niezawodną i skalowalną dystrybucję zasilania w centrum danych o każdej wielkości w sposób maksymalizujący przepływ powietrza chłodzącego. Ten modułowy system szyn klasy premium charakteryzuje się różnorodnymi opcjami pojemności i połączeń, które umożliwiają rozbudowę i adaptację przy minimalnym wsparciu firm trzecich, co pozwala na efektywną kosztowo i czasowo optymalizację oraz adaptację infrastruktury dystrybucji zasilania.

Wymienialne na gorąco skrzynki rozgałęziające oraz elastyczne w konfiguracji szyny maksymalizują elastyczność i dostępność całego systemu energetycznego, co przekłada się na gwarancję ciągłości zasilania najważniejszych odbiorników nawet podczas modernizacji i zmian w infrastrukturze. Lekka i wytrzymała aluminiowa obudowa szynowa uzyskała certyfikat IP2X oraz jest zgodna z normą IEC 61439-2. Zintegrowane funkcje ochrony palców oraz konstrukcja typu ground-first/break-last zapewniają maksymalne bezpieczeństwo podczas serwisowania.

"Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na miejsce w centrach danych, napływem większej liczby urządzeń oraz ich coraz większej gęstości, rośną oczekiwania, aby infrastruktura zasilania centrów danych była bezpieczna, skalowalna i szybka w instalacji. Te nowe, łatwe do zainstalowania systemy dystrybucji zasilania firmy Vertiv są kompaktowe i wystarczająco elastyczne, aby sprostać stale zmieniającym się wymaganiom. Wdrażający je dostawcy usług kolokacyjnych i menedżerowie centrów danych zyskają gwarancję ciągłości pracy infrastruktury dzięki wysokiej jakości sprzętowi, który jest zbudowany i certyfikowany przez globalnego producenta" - mówi Giovanni Zanei, starszy dyrektor Vertiv ds. globalnej oferty rozwiązań zasilania prądem przemiennym i szef tego działu biznesowego w regionie EMEA.

Liebert RXA oraz Liebert MBX dołączają do szerokiej, wiodącej w branży oferty rozwiązań dystrybucji zasilania (PDU) firmy Vertiv, która obejmuje także niewielkie, wolnostojące jednostki oraz urządzenia Geist przeznaczone do instalacji w szafie komputerowej.

Źródło: Vertiv