Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Aktualności

Cloud Computing lekarstwem na zarządzanie danymi

EMCFirma EMC Corporation, przedstawiła wyniki nowego, sponsorowanego przez EMC i przeprowadzonego przez IDC badania "Dekada cyfrowego wszechświata - czy jesteście gotowi?"  (The Digital Universe Decade - Are You Ready?).


Badanie zawiera pomiary i prognozy dotyczące dużych ilości cyfrowych informacji tworzonych i kopiowanych każdego roku oraz wpływu tej sytuacji na użytkowników.

W 2009 r. - roku wielkiej recesji - ilość informacji cyfrowych wzrosła o 62% w porównaniu z rokiem 2008 i wyniosła 800 mld gigabajtów (0,8 zettabajta). Jeden zettabajt to jeden bilion gigabajtów.


Ilość informacji cyfrowych utworzonych w roku 2010 (1,2 zettabajta) można porównać z:
  • pełnometrażowym odcinkiem popularnego serialu telewizji FOX „24 godziny” nadawanym bez przerwy przez 125 mln lat;
  • 75 mld w pełni załadowanych odtwarzaczy Apple iPad o pojemności 16 GB - taka ilość urządzeń wypełniłaby po brzegi cały stadion Wembley 41 razy, tunel pod górą Mont Blanc 84 razy, Stadion Narodowy w Pekinie 15,5 razy lub biurowiec Taipei 101 Tower 23 razy.
  • 707 bilionami kopii zawierającej ponad 2 000 stron amerykańskiej ustawy o ochronie praw pacjentów i dostępie do opieki zdrowotnej. Karty dokumentu ułożone obok siebie wypełniłyby odległość pomiędzy Ziemią a Plutonem w obie strony 16 razy lub pokryłyby cały obszar Stanów Zjednoczonych warstwą papieru o grubości 90 cm.

Liczba plików, obrazów, nagrań lub innych nośników informacji cyfrowych wzrośnie 67 razy, a wszystkie dane będą wymagać zarządzania, zabezpieczenia i ochrony. Pomimo tak znacznego wzrostu ilości danych, liczba informatyków na całym świecie spadła 1,4 razy. W wyniku tej sytuacji dyrektorzy ds. informatyki szukają nowych poziomów efektywności i kontroli, kładąc coraz większy nacisk na rozwiązania typu cloud computing.

Jedna trzecia informacji cyfrowych pozostanie w użyciu lub zostanie przetworzona w środowisku chmury obliczeniowej.


  • Ilość informacji cyfrowych tworzonych każdego roku wzrośnie 44 razy w okresie od 2009 do 2020 roku.
  • Do 2020 r. ponad 1/3 wszystkich informacji cyfrowych tworzonych rocznie pozostanie w użyciu lub zostanie przetworzona w środowisku cloud computing.
  • Do roku 2020 odsetek informacji cyfrowych, które będą wymagać wyższego niż podstawowy poziomu zabezpieczeń wzrośnie z 30% do 50%.
  • Korzystając z usług cloud computing firmy mogą ograniczyć środki budżetowe działu IT przeznaczane na utrzymanie starszych systemów.

"Tegoroczne badanie Digital Universe odkrywa wiele pilnych krótko- i długoterminowych problemów strategicznych, z którymi muszą się mierzyć dyrektorzy IT podczas tworzenia strategii informatycznych i planowania inwestycji. Specjaliści szybko zdają sobie sprawę, że aby pozostać w grze, należy wykonywać zadania w inny sposób - przekształcić tradycyjne infrastruktury w prywatne rozproszone centra przetwarzania danych, które będą oferować klientom wewnętrznym i zewnętrznym systemy informatyczne jako usługę. Prywatne środowiska cloud computing umożliwią spełnienie tych wymagań oraz zapewnią przedsiębiorstwom i klientom indywidualnym nowe możliwości automatycznego zarządzania i zabezpieczania rosnących ilości informacji" - mówi Joe Tucci, prezes i dyrektor generalny firmy EMC Corporation.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum