Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cloud Computing lekarstwem na zarządzanie danymi

EMCFirma EMC Corporation, przedstawiła wyniki nowego, sponsorowanego przez EMC i przeprowadzonego przez IDC badania "Dekada cyfrowego wszechświata - czy jesteście gotowi?"  (The Digital Universe Decade - Are You Ready?).


Badanie zawiera pomiary i prognozy dotyczące dużych ilości cyfrowych informacji tworzonych i kopiowanych każdego roku oraz wpływu tej sytuacji na użytkowników.

W 2009 r. - roku wielkiej recesji - ilość informacji cyfrowych wzrosła o 62% w porównaniu z rokiem 2008 i wyniosła 800 mld gigabajtów (0,8 zettabajta). Jeden zettabajt to jeden bilion gigabajtów.


Ilość informacji cyfrowych utworzonych w roku 2010 (1,2 zettabajta) można porównać z:
  • pełnometrażowym odcinkiem popularnego serialu telewizji FOX „24 godziny” nadawanym bez przerwy przez 125 mln lat;
  • 75 mld w pełni załadowanych odtwarzaczy Apple iPad o pojemności 16 GB - taka ilość urządzeń wypełniłaby po brzegi cały stadion Wembley 41 razy, tunel pod górą Mont Blanc 84 razy, Stadion Narodowy w Pekinie 15,5 razy lub biurowiec Taipei 101 Tower 23 razy.
  • 707 bilionami kopii zawierającej ponad 2 000 stron amerykańskiej ustawy o ochronie praw pacjentów i dostępie do opieki zdrowotnej. Karty dokumentu ułożone obok siebie wypełniłyby odległość pomiędzy Ziemią a Plutonem w obie strony 16 razy lub pokryłyby cały obszar Stanów Zjednoczonych warstwą papieru o grubości 90 cm.

Liczba plików, obrazów, nagrań lub innych nośników informacji cyfrowych wzrośnie 67 razy, a wszystkie dane będą wymagać zarządzania, zabezpieczenia i ochrony. Pomimo tak znacznego wzrostu ilości danych, liczba informatyków na całym świecie spadła 1,4 razy. W wyniku tej sytuacji dyrektorzy ds. informatyki szukają nowych poziomów efektywności i kontroli, kładąc coraz większy nacisk na rozwiązania typu cloud computing.

Jedna trzecia informacji cyfrowych pozostanie w użyciu lub zostanie przetworzona w środowisku chmury obliczeniowej.


  • Ilość informacji cyfrowych tworzonych każdego roku wzrośnie 44 razy w okresie od 2009 do 2020 roku.
  • Do 2020 r. ponad 1/3 wszystkich informacji cyfrowych tworzonych rocznie pozostanie w użyciu lub zostanie przetworzona w środowisku cloud computing.
  • Do roku 2020 odsetek informacji cyfrowych, które będą wymagać wyższego niż podstawowy poziomu zabezpieczeń wzrośnie z 30% do 50%.
  • Korzystając z usług cloud computing firmy mogą ograniczyć środki budżetowe działu IT przeznaczane na utrzymanie starszych systemów.

"Tegoroczne badanie Digital Universe odkrywa wiele pilnych krótko- i długoterminowych problemów strategicznych, z którymi muszą się mierzyć dyrektorzy IT podczas tworzenia strategii informatycznych i planowania inwestycji. Specjaliści szybko zdają sobie sprawę, że aby pozostać w grze, należy wykonywać zadania w inny sposób - przekształcić tradycyjne infrastruktury w prywatne rozproszone centra przetwarzania danych, które będą oferować klientom wewnętrznym i zewnętrznym systemy informatyczne jako usługę. Prywatne środowiska cloud computing umożliwią spełnienie tych wymagań oraz zapewnią przedsiębiorstwom i klientom indywidualnym nowe możliwości automatycznego zarządzania i zabezpieczania rosnących ilości informacji" - mówi Joe Tucci, prezes i dyrektor generalny firmy EMC Corporation.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum