Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

HPE prezentuje rozwiązania z procesorami AMD EPYC

hpe proliant amd epycHewlett Packard Enterprise przedstawia najszerszą na rynku ofertę rozwiązań z procesorami AMD EPYC w zakresie od brzegu sieci aż po superkomputery exascale. Rozwiązania serwerowe HPE wyposażone w nowe procesory AMD EPYC 7003 osiągają rekordowe wyniki w testach porównawczych - umożliwiają wzrost wydajności nawet o 39 proc., a przy tym większą efektywność energetyczną. Nie ma takich obciążeń, którym rozwiązania z rozszerzonego portfolio HPE nie byłyby w stanie sprostać.

Firma Hewlett Packard Enterprise informuje o rekordowych wynikach w testach wydajnościowych, osiągniętych przez nowe rozwiązania obliczeniowe, będące częścią najszerszego w branży portfolio, opartego na procesorach AMD EPYC 7003. Testy obejmowały szeroki zakres wymagających obciążeń. Zanotowane wyniki były lepsze nawet o 39 proc. od osiągnięć konkurencji. Zastosowanie nowego, wprowadzonego na rynek procesora AMD EPYC 7003, pozwoliło HPE na pobicie 19 rekordów świata w kluczowych obszarach dla optymalizacji obciążeń, w tym m.in. zajęcie pozycji lidera w obszarze wirtualizacji, efektywności energetycznej, obciążeń analitycznych baz danych oraz aplikacji Java. Łącznie, do serwerów i systemów HPE wyposażonych w procesory AMD EPYC 2 i 3 generacji należą obecnie 32 rekordy świata.

Rozwiązania HPE z nowymi układami AMD dla wymagających obciążeń - od brzegu sieci po superkomputery exascale
Nowe portfolio serwerów HPE ProLiant i systemów HPE Apollo wyposażonych w procesory AMD EPYC 3. generacji ma stanowić fundament obliczeniowy dla wielu krytycznych obciążeń, które są kluczowe dla transformacji cyfrowej. Rozwiązania HPE charakteryzują się wysoką wydajnością i poziomem bezpieczeństwa oraz automatyzacji, a także możliwościami zdalnego zarządzania. Ponadto HPE oferuje superkomputer HPE Cray EX, wykorzystujący układy AMD EPYC 3. generacji, aby zaspokoić zapotrzebowanie na superwydajność, której wymagają np. systemy eksaskalowe zapewniające do 10 razy większą szybkość działania w porównaniu do najpotężniejszych, współczesnych superkomputerów. Rozszerzone portfolio i wyższa wydajność pozwalają HPE zaoferować organizacjom możliwości płynnego skalowania, zarządzania i przyspieszania czasu uzyskania wartości dla dowolnych projektów IT - od brzegu sieci po superkomputery exascale.

Sprawdzone rozwiązania obliczeniowe nowej generacji dostarczane w modelu as-a-service
Klienci mogą z łatwością pozyskać te najnowsze rozwiązania HPE, korzystając z oferty HPE GreenLake. To elastyczna, rozliczana w modelu pay-per-use platforma as-a-service, która może być uruchamiana lokalnie, na brzegu sieci lub w ośrodkach kolokacyjnych. HPE GreenLake łączy prostotę i elastyczność chmury obliczeniowej z zarządzaniem, zgodnością z regulacjami i przejrzystością, które zapewnia chmura hybrydowa.

"Transformacja cyfrowa ma wpływ na wszystkie branże, a nowe modele cyfrowe ewoluują, aby wspierać coraz powszechniejsze wdrożenia technologii edge computing, 5G i sztucznej inteligencji, a także dostosowywać się do nowych wymagań technologicznych, wynikających z COVID-19. HPE wychodzi naprzeciw tym dynamicznym potrzebom rynku. Oferujemy wysokowydajne rozwiązania, które zapewniają bezpieczeństwo, umożliwiają skalowanie oraz efektywną obsługę obciążeń, dzięki czemu przyspieszamy czas potrzebny do uzyskania efektów. Dzisiaj, dzięki naszej długoletniej współpracy i wspólnym pracom projektowym z AMD, wprowadzamy na rynek największą i najszerszą ofertę rozwiązań serwerowych wyposażonych w nowy procesor AMD EPYC 3. generacji. Umożliwiają one transformację infrastruktury i zapewniają opłacalność, elastyczność i łatwość zarządzania, które mają kluczowe znaczenie dla potrzeb centrów danych przyszłości" - powiedział Neil MacDonald, Senior Vice President & General Manager, Compute Business Group w HPE.

HPE bije rekordy świata w kategoriach wirtualizacji, efektywności energetycznej, obciążeń bazodanowych wspomagających podejmowanie decyzji oraz aplikacji Java
Serwery HPE ProLiant i systemy HPE Apollo, które oferują skalowalność, wszechstronność i kompleksowe funkcje bezpieczeństwa pozwalające obsłużyć dowolne obciążenia, osiągnęły pozycje lidera i pobiły kilka rekordów świata w niezależnych testach porównawczych. Wybrane osiągnięcia, to:
● Wyższy poziom konsolidacji serwerowej i obniżenie kosztów operacyjnych dzięki wirtualizacji przy wykorzystaniu serwera HPE ProLiant DL385 Gen10 Plus v2 - o 39 proc. wyższa wydajność w porównaniu do poprzedniego rekordzisty.
● Wzrost wydajności i zrównoważony rozwój umożliwiające obniżenie kosztów operacyjnych dzięki systemowi HPE Apollo 2000 Gen10 Plus z serwerem HPE ProLiant XL225n Gen10 Plus, który pobił 18 rekordów świata oferując do 54 proc. wyższą efektywność energetyczną, niż inne systemy 4-węzłowe.
● Przyspieszenie zapytań do baz danych w obciążeniach związanych ze wspomaganiem podejmowania decyzji dzięki serwerowi HPE ProLiant DL345 Gen10 Plus, zupełnie nowej linii serwerów opracowanej na potrzeby rozwiązań zoptymalizowanych pod kątem pamięci masowej dla obciążeń bazodanowych. Nowy serwer uzyskał najlepszy wynik w kategorii obciążeń bazodanowych związanych ze wspomaganiem podejmowania decyzji dla systemów non-clustered, a serwer HPE ProLiant DL385 Gen10 Plus v2 osiągnął dwa rekordowe wyniki #1 w kategorii non-clustered, zapewniając wydajność większą o 14,4 proc. w porównaniu do serwera 4-procesorowego i redukcję kosztów na poziomie 15,5 proc.
● Optymalizacja aplikacji Java dla nowych zastosowań w wielu branżach, m.in. w bankowości i usługach finansowych, przemyśle oraz opiece zdrowotnej, a także naukach przyrodniczych dzięki serwerowi HPE ProLiant DL385 Gen10 Plus v2, który jest liderem w kategorii systemów dwuprocesorowych, zapewniając wydajność wyższą nawet o 17,1 proc. oraz serwerowi HPE ProLiant Serwer DL345 Gen10 Plus, który oferuje wydajność wyższą nawet o 16,8 proc. w kategorii systemów jednoprocesorowych.

Serwery HPE ProLiant z procesorami AMD, które są w stanie sprostać teraźniejszym i przyszłym potrzebom biznesowym

Serwery HPE ProLiant oferują inteligentne mechanizmy, które umożliwiają efektywną automatyzację zadań w zakresie zarządzania i optymalizacji wydajności obciążeń, zapewniając lepsze wyniki w krótszym czasie. Nowe serwery zapewniają również wszechstronność i skalowalność, pozwalające obsłużyć dowolne rozwiązanie. Dzięki temu są w stanie spełnić współczesne wymagania IT stawiane przez m.in. 5G, edge computing, sztuczną inteligencję czy analitykę i modernizować funkcje IT przy użyciu infrastruktury hiperkonwergentnej, kontenerów oraz zróżnicowanych architektur CPU i GPU.

Ponadto, serwery HPE ProLiant oferują kompleksowe mechanizmy bezpieczeństwa wbudowane jako system na poziomie układów. Zapewniają one całościową ochronę "360-stopni" od momentu wyprodukowania serwera i jego rozbudowy na etapie wysyłki i dystrybucji, aż po ostatni etap cyklu użytkowania.

Elementem nowej oferty, bazującej na procesorach AMD EPYC 3. generacji, są dwie nowe linie serwerów wchodzące w skład powiększającej się rodziny HPE ProLiant. Pierwsza z nich to HPE ProLiant DL345 Gen10 Plus, zaprojektowana z myślą o rozwiązaniach zoptymalizowanych pod kątem pamięci masowej stosowanych do obsługi obciążeń bazodanowych. Druga to HPE ProLiant DL365 Serwer Gen10 Plus, przeznaczona do obsługi rozwiązań VDI (Virtual Desktop Infrastructure).

Wykorzystanie danych i  skrócenie czasu uzyskania potrzebnych informacji pochodzących z analiz w dowolnym środowisku centrum danych dzięki kompleksowej ofercie dla HPC i sztucznej inteligencji

Systemy HPE Apollo pomagają wszystkim organizacjom, bez względu na ich wielkość, przyspieszać biznes i szybciej realizować projekty badawcze. Zostały one specjalnie zaprojektowane do obsługi aplikacji HPC (High Performance Computing), takich jak modelowanie i symulacje. Zapewniając wysoką wydajność przetwarzania dużych ilości danych i przekształcania ich w modele cyfrowe, pozwalają lepiej zrozumieć, jak coś będzie wyglądać i działać w prawdziwym świecie. Te systemy są również zoptymalizowane pod kątem obsługi sztucznej inteligencji - przyspieszają jej trening i zwiększają dokładność osiąganych wyników. Teraz HPE wprowadza systemy HPE Apollo 2000 Gen10 Plus oraz HPE Apollo 6500 Gen10 Plus v2 z procesorami AMD EPYC 3. generacji. Mają one zapewnić jeszcze większą wydajność, efektywność i specjalne możliwości dla obciążeń HPC oraz AI.

Nowe systemy HPE Apollo stanowią także fundament nowych usług chmurowych HPE GreenLake for HPC. To w pełni zarządzane usługi pozwalające każdemu przedsiębiorstwu na wykorzystanie możliwości elastycznej chmury obliczeniowej rozliczanej w modelu pay-per-use. Dzięki nim firmy będą w stanie obsłużyć swoje najbardziej wymagające obciążenia pod kątem mocy obliczeniowej i zarządzania danymi oraz skrócić czas potrzebny na uzyskanie wartościowych informacji płynących z analizy danych. Dodatkowo, platforma as-a-service HPE GreenLake for HPC zapewnia elastyczność - klienci mogą uruchamiać ją lokalnie lub w ośrodku kolokacyjnym.

Na potrzeby najbardziej zaawansowanych rozwiązań superkomputerowych, HPE posiada w ofercie HPE Cray EX, superkomputer zbudowany w oparciu o zaawansowaną architekturę HPC zaprojektowaną dla rozwiązań nowej generacji, takich jak superkomputery exascale, które są 10 razy szybsze, niż najpotężniejsze współczesne superkomputery. Najnowsze superkomputery HPE Cray EX wykorzystują technologię AMD do napędzania jednych z najszybszych systemów superkomputerowych na świecie, które przyspieszają złożone badania naukowe w takim zakresie, jak prognozowanie ekstremalnych warunków pogodowych, odkrywanie szczepionek czy modelowanie i projektowanie samochodów oraz samolotów.

HPE buduje takie superkomputery wykorzystując superkomputer HPE Cray EX, wyposażony w procesory AMD EPYC 3. generacji, dla LUMI w Finlandii, w ramach inicjatywy European High Performance Computing Joint Undertaking, dla Pawsey Supercomputing Centre w Australii oraz National Center for Atmospheric Research (NCAR) w USA. HPE używa również superkomputera HPE Cray EX wyposażonego w procesor AMD EPYC 3. generacji i procesory graficzne AMD Instinct nowej generacji do budowy Frontier - jednego z pierwszych w USA systemów eksaskalowych, który będzie wykorzystywany przez Laboratorium Oak Ridge National Laboratory należący do Departamentu Energii USA.
Pełna oferta serwerów i systemów HPE wyposażonych w nowe procesory AMD EPYC 3. generacji obejmuje:

Źródło: HPE

Logowanie i rejestracja