Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro World Backup Day Contest

Trzy aspekty bezpieczeństwa firmowej chmury
Trzy aspekty bezpieczeństwa firmowej chmury

Rozwiązania chmurowe stale zyskują na popularności. Według firmy badawczej Forrester całkowity rynek chmury publicznej osiągnął w 2018 roku wartość 178 miliardów dolarów - to ponad o 32 miliardy więcej niż rok wcześniej. Z kolei analitycy IDC przewidują, że 90% przedsiębiorstw będzie korzystać z co najmni...

Czytaj więcej...

Opanuj VMware vSphere z ebookiem od Altaro
Opanuj VMware vSphere z ebookiem od Altaro

Jeśli pracujesz z VMware vSphere to musisz koniecznie przeczytać bezpłatnego ebooka od Altaro - Mastering vSphere | Best Practices, Optimizing Configurations & More - dzięki któremu dowiedz się, jak wykorzystać najlepsze praktyki dotyczące najpopularniejszych funkcji zawartych w platformie vSphere i jak zwię...

Czytaj więcej...

Chmura wciąga developerów - PaaS coraz popularniejsze
Chmura wciąga developerów - PaaS coraz popularniejsze

Usługa „Platform as a Service”, tzw. PaaS, polegająca na udostępnieniu programistom wirtualnego środowiska pracy w chmurze, jest coraz bardziej powszechna wśród międzynarodowych korporacji i lokalnych firm. Przedsiębiorstwa, które już wdrożyły jakieś rozwiązanie PaaS, szybko przekonują się o z...

Czytaj więcej...

VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”
VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”

Internet działający jak nigdy wcześniej, leczenie na odległość, szeroka adaptacja Internetu Rzeczy i oczywiście SI - to wszystko wydarzy się już niebawem. Zawsze jednak, gdzieś w tle, majaczy technologia 5G. Przyszłość trudno wyobrazić sobie bez nadchodzącej sieciowej rewolucji, a rok 2019 z pewnością jest momentem prz...

Czytaj więcej...

IDC: sztuczna inteligencja zdominuje świat (technologii)
IDC: sztuczna inteligencja zdominuje świat (technologii)

Utwory z czołówek list przebojów komponowane przez sztuczną inteligencję, wirtualna rzeczywistość, którą przetestuje 100 mln osób czy automatyczne sterowanie domem w oparciu o dane z naszych inteligentnych zegarków - według IDC, w takiej rzeczywistości będziemy funkcjonować już niebaw...

Czytaj więcej...

5 mitów na temat robotów, w które wciąż wierzymy
5 mitów na temat robotów, w które wciąż wierzymy

Maszyna imitująca człowieka to marzenie naszych dalekich przodków. Naukowcy i wynalazcy już wieki temu poszukiwali rozwiązań, które wyręczą nas w codziennych obowiązkach. Dziś roboty są częścią naszej rzeczywistości, wspierają nas w pracy i w domu. Przedstawiamy 5 mitów na ich temat, w które...

Czytaj więcej...

Aktualności

Hewlett Packard Enterprise przyspiesza hybrydową transformację

Data CenterHPE rozszerza swoje portfolio usług HPE GreenLake Cloud Services dodając innowacyjne, skalowalne i usługi zarządzania kontenerami, maszynami wirtualnymi oraz fizycznym sprzętem. Firma Hewlett Packard Enterprise zaprezentowała nowości w portfolio wiodącej na rynku oferty usług chmurowych - HPE GreenLake, oraz przedstawiła nowych partnerów, którzy poszerzą grupę potencjalnych odbiorców usług HPE GreenLake Cloud Services.

Zaprezentowane nowości HPE to, m.in.:
• Nowe usługi HPE GreenLake Cloud Services do zarządzania maszynami wirtualnymi, kontenerami i sprzętem bare metal, zaprojektowane przede wszystkim z myślą o średnich firmach - to skalowalne, innowacyjne oferty, które zostały opracowane dla środowisk dopasowanych do potrzeb klienta
• Nowe umowy partnerskie z firmami ALSO Group, Arrow Electronics, Ingram Micro Inc. i Synnex - udostępnienie oferty HPE GreenLake na ich portalach internetowych w znaczny sposób poszerza zasięg usług HPE GreenLake Cloud Services. HPE rozszerzyło również partnerstwa kolokacyjne z CyrusOne i współpracę z dostawcą infrastruktury cyfrowej Equinix - wprowadzane zmiany mają znacznie uprościć używanie infrastruktury w centrum danych w sposób typowy dla chmury publicznej.
• Nowy, uproszczony portal  HPE GreenLake Central - zapewnia partnerom szybszy i prostszy sposób dostarczania usług chmurowych.
• Nowe, zaawansowane usługi dostępne w ramach HPE GreenLake for Aruba, będącej częścią programu HPE Partner Ready for Networking, opracowane z myślą o partnerach planujących przejście do modelu sprzedaży as-a-Service, które mają jednocześnie ułatwić klientom końcowym osiągnięcie maksymalnego zwrotu z inwestycji w rozwiązania sieciowe.

Niezależnie do wielkości i branży, w której działają - firmy poruszają się dziś w hybrydowym świecie rozciągającym się od brzegu sieci aż po chmurę obliczeniową. Organizacje zdają sobie sprawę, że jedno, uniwersalne podejście oferowane przez chmurę publiczną nie sprawdza się w przypadku większości ich aplikacji i danych, ponieważ muszą one pozostać w lokalnym centrum danych lub na brzegu ich sieci. Decyduje o tym kilka czynników: koszty, zgodność, kontrola, zarządzanie, opóźnienia i wydajność, bezpieczeństwo oraz powiązania między aplikacjami.

Podejście HPE do chmury hybrydowej jest wyjątkowe. Oferta usług cloud HPE GreenLake łączy w sobie elastyczność i prostotę chmury z zarządzaniem i kontrolą - typowymi dla środowiska lokalnego. Ta strategia spotkała się z ogromnym zainteresowaniem na rynku. Całkowita wartość kontraktów na usługi HPE GreenLake Cloud Services przekracza obecnie 4,5 mld USD, a w pierwszym kwartale 2021 roku, HPE zwiększyło wskaźnik ARR (Annualized Revenue Run) o 27 proc. Względem poprzedniego roku. Ten trend jest dodatkowo wzmacniany przez ekosystem partnerów HPE. Liczba zamówień na HPE GreenLake, składanych za pośrednictwem partnerów, wzrosła w pierwszym kwartale 2021 roku o 116 proc. Teraz wszyscy partnerzy HPE - w tym partnerzy sprzedażowi, partnerzy kolokacyjni, dystrybutorzy, niezależni dostawcy oprogramowania, usługodawcy i integratorzy systemów - wybierają HPE GreenLake jako preferowaną platformę do prowadzenia projektów cyfrowej transformacji dla swoich klientów.

"Jako lider rynku hybrydowych i lokalnych usług chmurowych, HPE nieustannie wprowadza innowacje, żeby zwiększać dostępność HPE GreenLake i oferować szerszej grupie klientów możliwość korzystania z IT w sposób typowy dla chmury publicznej, ponieważ jest to optymalna ścieżka cyfrowej transformacji i modernizacji - zarówno w przypadku projektów na brzegu sieci, w ośrodkach kolokacji, jak i w firmowym centrum danych. Ekosystem partnerów HPE odgrywa kluczową rolę w naszym sukcesie. Teraz wszyscy partnerzy konstruują modele biznesowe i oferty z użyciem HPE GreenLake, żeby dostarczać swoim klientom elastyczne rozwiązania as-a-Service.  Dostarczając naszym klientom "chmurę, która przychodzi do Ciebie", łącząc prostotę i szybkość chmury z elastycznością oraz kontrolą środowiska hybrydowego, wspólnie zmieniamy rynek" - powiedział Keith White, Senior Vice President & General Manager w HPE GreenLake Cloud Services.

Rozszerzone portfolio usług chmurowych
Firma HPE zaprezentowała trzy nowe usługi chmurowe HPE GreenLake dopasowane do wymagań mniejszych organizacji. Klienci mogą zacząć od niewielkiego rozwiązania i elastycznie je skalować, zaspokajając zmieniające się z czasem wymagania. Mogą określić wielkość wdrożenia, wybrać instancje mocy obliczeniowej czy woluminy pamięci masowej, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom a następnie stopniowo je skalować.

Nowe i rozszerzone usługi chmurowe HPE GreenLake obejmują:
• Usługi HPE GreenLake Cloud Services dla systemów bare metal: umożliwiają klientom uruchamianie, udostępnianie i zarządzanie zasobami obliczeniowymi jak i pamięci masowej w portalu HPE GreenLake Central w celu uruchamiania obciążenia bezpośrednio na serwerze lub  z użyciem maszyn wirtualnych czy kontenerów, zależnie od tego, co najlepiej pasuje do ich wymagań biznesowych. Zapewnia to klientom kontrolę, elastyczność i niższe koszty przy tworzeniu platform dostosowanych do ich wymagań wydajnościowych, ekonomicznych oraz konfiguracyjnych.
• Usługi chmurowe HPE GreenLake dla maszyn wirtualnych (VM) zapewniające szeroki wybór opcji: klienci mogą wybrać spośród wielu różnych typów wdrożeń, a także instancji obliczeniowych i pamięci masowych w wielu rozmiarach - w zależności od potrzeb. Nowością w usłudze chmurowej dla maszyn wirtualnych jest opcja BaaS (Backup-as-a-Service).
• Usługi chmurowe HPE GreenLake dla kontenerów: korzystając z tych samych skalowalnych elementów konstrukcyjnych, co fizyczne maszyny bare metal i maszyny wirtualne, usługa chmurowa HPE GreenLake dla kontenerów oferowana jest  w kilku rozmiarach, dopasowanych do wymagań biznesowych i razem z rozwiązaniem HPE Ezmeral Container tworzy dostosowaną platformę analityczną.

Rozwój ekosystemu partnerskiego
Partnerzy dystrybucyjni pełnią ważną rolę w ekosystemie partnerów HPE. Mają oni także istotny udział w bardzo szybkim rozwoju oferty usług HPE GreenLake Cloud Services. Teraz oferta HPE GreenLake będzie dostępna bezpośrednio na portalach internetowych  dystrybutorów, w tym ALSO Group, Arrow Electronics, Ingram Micro Inc. i Synnex. Ponad 100000 partnerów może obecnie dostarczać usługi HPE GreenLake bezpośrednio swoim klientom pozyskując je u dystrybutorów, u których w prosty sposób uzyskają atrakcyjne ceny, złożą zamówienie i będą mogli fakturować wstępnie skonfigurowane i wycenione oferty HPE GreenLake.

Z myślą o klientach preferujących model kolokacji, poszerzone zostało partnerstwo HPE GreenLake z CyrusOne i firmą Equinix. Wspólni klienci mogą teraz uruchamiać HPE GreenLake w ośrodkach CyrusOne lub Equinix w ramach jednej umowy i jednej faktury, co znacznie upraszcza i przyspiesza proces zamawiania usług. HPE dynamicznie rozwija swoją sieć partnerów kolokacyjnych i dostawców usług oferujących GreenLake. Niedawno poinformowano również o partnerstwie z brytyjskimi firmami Interxion i Wavenet, a także z Beyond.pl, wiodącym dostawcą usług w Polsce i Europie Środkowej.

"W tej nowej erze cyfrowej transformacji, klienci korporacyjni CyrusOne z pewnością skorzystali na dostępie do usług chmurowych HPE GreenLake. Cieszymy się, że możemy nadal rozszerzać nasze strategiczne partnerstwo z HPE GreenLake, zapewniając naszym klientom dostęp do możliwości chmury hybrydowej HPE, które pomagają im rozwijać swój biznes" - powiedział Fred Holloway, Vice President, Enterprise Sales w CyrusOne.

Zapotrzebowanie na infrastrukturę cyfrową i usługi oparte na chmurze nigdy nie było aż tak wysokie, dlatego HPE i Equinix współpracują, aby zaoferować szereg rozwiązań as-a-service zaprojektowanych, aby pomóc firmom w bezproblemowym wdrażaniu ich architektur hybrydowych i wielochmurowych na platformie Equinix® - powiedział Mike Campbell, Chief Sales Officer w Equinix. „Łącząc usługi chmurowe HPE GreenLake z możliwościami połączeń międzysieciowych Equinix Fabric ™, klienci, którzy wymagają infrastruktury typu edge-to-cloud, mogą uzyskać cyfrową przewagę, łącząc się z ponad 10 000 chmur, sieciami, usługodawcami i zrożnicowanymi ekosystemami, które są obecnie dostępne na naszej platformie”.

Nowości dla partnerów i nowe narzędzia
Firma HPE wprowadziła istotne zmiany w HPE GreenLake Central. Aktualizacje mają ułatwić partnerom przyspieszanie swojego rozwoju i zwiększanie kompetencji w zakresie dostarczania klientom rozwiązań as-a-Service. Nowości w HPE GreenLake Central pomagają partnerom w sprzedaży, fakturowaniu i planowaniu zapotrzebowania klienta. Wszystkie te aktualizacje pozwalają HPE i partnerom na zapewnienie klientom prostej i bezproblemowej obsługi.

Ponadto, HPE Aruba wprowadziła aktualizacje do oferty HPE GreenLake for Aruba, dostępnej w ramach programu HPE Partner Ready for Networking. HPE GreenLake for Aruba jest dostępna za pośrednictwem autoryzowanych dystrybutorów HPE. Dzięki wyższym poziomom rabatów, partnerzy mają możliwość generowania dodatkowych przychodów przez cały okres trwania umowy. Ponadto, partnerzy dzięki pomocy pracowników HPE Aruba, będą tworzyć dopasowane rozwiązania i osiągać maksymalną wartość z inwestycji.  

Źródło: Hewlett Packard Enterprise