Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Aktualności

5000 aplikacji certyfikowanych dla Novell SUSE

SuseW sytuacji, gdy Linux stał się jednym z najpopularniejszych systemów operacyjnych, dostępność, jakość i różnorodność aplikacji dla SUSE Linux Enterprise jest istotnym argumentem za wyborem tego systemu - szczególnie dla użytkowników wymagających od systemu elastyczności i wszechstronności umożliwiającej uruchamianie rozmaitych aplikacji i obciążeń na różnorodnym sprzęcie, w środowiskach wirtualnych i typu cloud. 

 

Firma Novell jako pierwszy dostawca systemu Linux osiągnął liczbę 5000 aplikacji certyfikowanych dla swego systemu - dwukrotnie więcej, niż Red Hat. Co miesiąc powstaje średnio 150 nowych aplikacji dla systemu SUSE Linux Enterprise,  tworzonych przez niezależnych dostawców oprogramowania.

 

wielu niezależnych dostawców oprogramowania przyciągnął realizowany przez Novella program SUSE Appliance. Dzięki zastosowanym w SUSE Studio rozwiązaniom, każdy dostawca oprogramowania posiadający certyfikat SUSE Linux Enterprise Server ma również certyfikat dla urządzeń wirtualnych opartych na SUSE.

 

"Nasze zaangażowanie w tworzenie silnej społeczności niezależnych dostawców oprogramowania przynosi wymierne korzyści" - mówi Markus Rex, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu Open Platform Solutions w firmie Novell. "Wytworzyliśmy silne związki z partnerami i współpracujemy z dostawcami oprogramowania, pomagając im dostarczać aplikacje, których klienci potrzebują najbardziej. W ten sposób dajemy klientom więcej powodów przemawiających za wyborem SUSE Linux Enterprise i więcej sposobów czerpania korzyści z użytkowanych rozwiązań."

 

W ciągu ostatnich dwóch lat Novell koncentrował się na rozwijaniu zasobów oprogramowania dla Linuksa, certyfikując ponad 3,500 aplikacji i tworząc nowe narzędzia oraz programy wsparcia dostawców oprogramowania. 

 

Najważniejsze z nich to m.in.:

 - SUSE Appliance Program, kompleksowe przedsięwzięcie biznesowo-techniczne, ułatwiające niezależnym dostawcom oprogramowania szybkie tworzenie, testowanie, sprzedaż i zarządzanie wirtualnymi urządzeniami (virtual appliance). Elementem tego programu jest narzędzie SUSE Studio, zapewniające najłatwiejszy i najszybszy sposób tworzenia wirtualnych urządzeń dla środowisk fizycznych, wirtualnych oraz środowisk typu cloud.

- SUSE Linux Enterprise Server dla architektury typu cloud, umożliwiający niezależnym dostawcom oprogramowania, takim tak IBM, oferowanie szerokiej gamy oprogramowania na niezawodnej, objętej pełnym wsparciem korporacyjnej platformie linuksowej przy elastycznych schematach opłat w systemie pay-as-you-go.

- Wspólne laboratorium Microsoft-Novell Interoperability Lab w Cambridge, zapewniające zachowanie zgodności interoperacyjnej między SUSE Linux Enterprise i Windows w obszarach takich jak wirtualizacja czy zarządzanie systemami i tożsamością.

 

Źródło: Novell

Skomentuj na forum