Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro World Backup Day Contest

Trzy aspekty bezpieczeństwa firmowej chmury
Trzy aspekty bezpieczeństwa firmowej chmury

Rozwiązania chmurowe stale zyskują na popularności. Według firmy badawczej Forrester całkowity rynek chmury publicznej osiągnął w 2018 roku wartość 178 miliardów dolarów - to ponad o 32 miliardy więcej niż rok wcześniej. Z kolei analitycy IDC przewidują, że 90% przedsiębiorstw będzie korzystać z co najmni...

Czytaj więcej...

5 mitów na temat robotów, w które wciąż wierzymy
5 mitów na temat robotów, w które wciąż wierzymy

Maszyna imitująca człowieka to marzenie naszych dalekich przodków. Naukowcy i wynalazcy już wieki temu poszukiwali rozwiązań, które wyręczą nas w codziennych obowiązkach. Dziś roboty są częścią naszej rzeczywistości, wspierają nas w pracy i w domu. Przedstawiamy 5 mitów na ich temat, w które...

Czytaj więcej...

IDC: sztuczna inteligencja zdominuje świat (technologii)
IDC: sztuczna inteligencja zdominuje świat (technologii)

Utwory z czołówek list przebojów komponowane przez sztuczną inteligencję, wirtualna rzeczywistość, którą przetestuje 100 mln osób czy automatyczne sterowanie domem w oparciu o dane z naszych inteligentnych zegarków - według IDC, w takiej rzeczywistości będziemy funkcjonować już niebaw...

Czytaj więcej...

Chmura wciąga developerów - PaaS coraz popularniejsze
Chmura wciąga developerów - PaaS coraz popularniejsze

Usługa „Platform as a Service”, tzw. PaaS, polegająca na udostępnieniu programistom wirtualnego środowiska pracy w chmurze, jest coraz bardziej powszechna wśród międzynarodowych korporacji i lokalnych firm. Przedsiębiorstwa, które już wdrożyły jakieś rozwiązanie PaaS, szybko przekonują się o z...

Czytaj więcej...

VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”
VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”

Internet działający jak nigdy wcześniej, leczenie na odległość, szeroka adaptacja Internetu Rzeczy i oczywiście SI - to wszystko wydarzy się już niebawem. Zawsze jednak, gdzieś w tle, majaczy technologia 5G. Przyszłość trudno wyobrazić sobie bez nadchodzącej sieciowej rewolucji, a rok 2019 z pewnością jest momentem prz...

Czytaj więcej...

Opanuj VMware vSphere z ebookiem od Altaro
Opanuj VMware vSphere z ebookiem od Altaro

Jeśli pracujesz z VMware vSphere to musisz koniecznie przeczytać bezpłatnego ebooka od Altaro - Mastering vSphere | Best Practices, Optimizing Configurations & More - dzięki któremu dowiedz się, jak wykorzystać najlepsze praktyki dotyczące najpopularniejszych funkcji zawartych w platformie vSphere i jak zwię...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware vSphere 7 Update 2

VMware vSphere 7 update 2Firma VMware, lider w dziedzinie rozwiązań z zakresu wirtualizacji, chmury obliczeniowej i cyfrowych środowisk pracy, zaktualizowała swój flagowy produkt, platformę vSphere 7, wydając aktualizację oznaczoną jako Update 2 (U2). Jest ona dostępna do natychmiastowego pobrania, zarówno za pośrednictwem VMware Customer Connect, jak i z samego vSphere Lifecycle Manager.

VMware vSphere 7 jest integralną częścią platformy VMware Tanzu, obejmującej zestaw produktów i usług usprawniających tworzenie, uruchamianie i zarządzanie nowoczesnymi aplikacjami zarówno w maszynach wirtualnych, jak i w kontenerach Kubernetes. Rozwiązanie wspierane jest przez zaktualizowaną platformę VMware Cloud Foundation oraz narzędzie Tanzu Kubernetes Grid.

Wraz z wprowadzeniem na rynek vSphere 7 (wiosną 2020 r.), VMware wprowadził platformę w sześciomiesięczny cykl wydawniczy. Aktualizacja Update 1 wydana została w październiku 2020 r., natomiast Update 2 przed kilkoma dniami. Dzięki krótszemu okresowi wydań, firmy korzystajace z platformy mogą znacznie szybciej czerpać korzyści z najnowszych funkcjonalności i innowacji wprowadzanych przez VMware, a także przez partnerów VMware i ekosystemu OEM, aby sprostać potrzebom biznesowym i lepiej być lepiej przygotowanym na przyszłość.

Wraz z wydaniem vSphere 7 VMware wyznaczył kilka kluczowych obszarów rozwoju platformy, uwzględniając informacje zwrotne na temat oczekiwań klientów. Wśród nowych obszarów rozwoju znalezły się nowoczesne aplikacje, koneneryzacja, sztuczna inteligencja i ucznie maszynowe.

Wydanie vSphere 7 Update 2 wnosi wiele istotnych nowości i usprawnień.

VMware i NVIDIA realizują kolejny krok w realizacji partnerskiej wizji przedstawionej podczas VMworld 2020. Dzięki unikalnemu połączeniu VMware vSphere 7 i pakietu NVIDIA AI Enterprise, obie firmy wspólnie dostarczają potężną platformę korporacyjną z obsługą AI.

Update 2 wprowadza obsługę najnowszych procesorów graficznych NVIDIA Ampere, z procesorem graficznym A100 zapewniającym nawet 20-krotnie wyższą wydajność w porównaniu z poprzednią generacją, obsługę NVIDIA GPUDirect RDMA dla vGPU w celu zwiększenia wydajności, obsługę najnowszych procesorów graficznych NVIDIA z wieloma instancjami (MIG) opartymi na partycjonowaniu przestrzennym. Warto podkreślić, że vSphere to jedyna platforma wirtualizacji umożliwiająca migrację na żywo (przy użyciu vMotion)  maszyn wirtualnych z technologią NVIDIA MIG vGPU, upraszczając konserwację infrastruktury, jej rozbudowę lub aktualizacje. Dzięki Distributed Resource Scheduler (DRS), vSphere zapewnia automatyczne rozmieszczenie obciążeń na potrzeby infrastruktury sztucznej inteligencji w wielkich środowiskach, w celu optymalnego wykorzystania zasobów i uniknięcia wąskich gardeł wydajności.

W vSphere 7 Update 2 wprowadzono również usprawnienia dla programistów pracujących ze środowiskami Tanzu. Zintegrowany load balancer aplikacji z VMware NSX Advanced Load Balancer Essentials, obsługuje wysocedostępne wdrożenia z natywną automatyzacją Kubernetes. Usługi Tanzu Kubernetes Grid i klastry Supervisor można odświeżyć za pomocą Kubernetes 1.19. Poprawiono wsparcie dla prywatnych i zewnętrznych rejestrów kontenerów, zwiększając elastyczność i bezpieczeństwo w ramach nowoczesnego procesu tworzenia aplikacji.

Jak każda większa aktualizacja, również Update 2 wprowadza wiele usprawnień w obszarze bezpieczeństwa. Tutaj szczególną uwagę nalży zwrócić na vSphere Native Key Provider, mechanizm umożliwiający ochronę danych w spoczynku takich jak vSAN Encryption, VM Encryption oraz vTPM, co znacznie ułatwia klientom korzystanie z tych funkcji i zapewnia ogólną poprawę stanu bezpieczeństwa środowisk maszyn wirtualnych. Szyfrowanie konfiguracji ESXi, wykorzystujące programową i sprzętową obsługę Trusted Platform Module (TPM) w celu ochrony danych ESXi na samych hostach i ułatwienia zarządzaniem cyklu życia sprzętu, ponownego udostępniania i wycofywania z eksploatacji. ESXi Key Persistence, oferuje więcej opcji ochrony danych w spoczynku na hostach standalone, w środowiskach brzegowych (edge computing) i usuwanie pętli zależności z projektowanych systemów.

Nowa aktualizacja upraszcza zadania operacyjne, ułatwiając pracę administratorów eliminując zadania ręczne. Funkcja ESXi Suspend-to-Memory umożliwia szybszą aktualizację hostów. W połączeniu z funkcją ESXi Quick Boot, Suspend-to-Memory podczas aktualizacji zapewnia zamrożenie pamięci hosta przez co tylko jądro hypervisoa jest ponownie uruchamiane. Ulepszony vSphere Lifecycle Manager z Desired Image Seeding i wsparciem Tanzu ułatwia czynności konserwacyjne poprzez automatyzację aktualizacji oprogramowania i firmware w oparciu o żądany stan. Zmodernizowany interfejs vCenter Server REST API ułatwia programową interakcję z vSphere.

Powyżej wymieniono tylko część najistotniejszych nowości. Więcej informacji na temat VMware vSphere 7 Update 2 znaleźć można na blogu vSphere.