Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Aktualności

Trend Micro Vision One wspomaga zespoły ds. cyberbezpieczeństwa

Trend MicroFirma Trend Micro Incorporated udostępniła Vision One, elastyczną platformę do wykrywania zagrożeń wspomagającą firmy w zarządzaniu nadmierną liczbą alertów dotyczących bezpieczeństwa oraz niedoborem zasobów. Trend Micro Vision One umożliwia rozszerzone wykrywanie i eliminowanie zagrożeń (extended detection and response - XDR) oraz podnosi poprzeczkę w tej dziedzinie, wprowadzając nowe funkcje, dzięki którym działy bezpieczeństwa mogą widzieć więcej i reagować szybciej.

Wiele przedsiębiorstw ma problem z odizolowanymi narzędziami, chaotycznymi alertami i podstępnymi, zaawansowanymi zagrożeniami - niezależnie od tego, czy mają własne centrum operacji cyberbezpieczeństwa, czy też funkcje SOC wykonuje u nich przeciążony dział informatyczny. Wprowadzając w 2019 r. pierwsze w branży rozwiązanie XDR, firma Trend Micro pomogła setkom przedsiębiorstw w identyfikacji i ograniczeniu cyberzagrożeń poprzez korelowanie alertów z całego środowiska informatycznego, a nie tylko endpointów, jak ma to miejsce w przypadku rozwiązań EDR. XDR to kluczowy element platformy zapewniający rozszerzone wykrywanie i reagowanie na zagrożenia w całym środowisku informatycznym, a dodatkowe funkcje Trend Micro Vision One pomagają stawić czoła jeszcze bardziej złożonym wyzwaniom w dziedzinie bezpieczeństwa.

„Nasz zespół był wcześniej po prostu przytłoczony ogromną liczbą alertów o zagrożeniach, którym nie był w stanie nadawać priorytetów. Obniżało to naszą produktywność i zwiększało naszą ekpozycję na ryzyko” - powiedział Aaron Cunningham, wiceprezes ds. IT w firmie Glazer’s Beer and Beverage. „Trend Micro zapewnia nam więcej twardych danych i mniej szumu informacyjnego, w związku z czym możemy szybciej reagować na istotne zagrożenia. A dzięki integracji z naszym rozwiązaniem SIEM możemy czerpać korzyści z dotychczasowych inwestycji”.

Trend Micro Vision One pozwala przedsiębiorstwom zwiększyć wydajność, ponieważ z tą platformą nawet mniej zaawansowane działy bezpieczeństwa mogą wejść na wyższy poziom. Nowa platforma pozwala przedsiębiorstwom szybciej analizować incydenty związane z bezpieczeństwem, identyfikować wzorce krytycznych zagrożeń i złożonych ataków oraz poznać swój ogólny stan zabezpieczeń i trendy w tym zakresie. Dzięki temu firmy mogą proaktywnie identyfikować i oceniać potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa.

Zgodnie z raportem firmy Gartner pt. „Innovation Insight for Extended Detection and Response” z marca 2020 r., „dwa największe wyzwania stojące przed wszystkimi działami ds. cyberbezpieczeństwa to zatrudnienie i utrzymanie personelu z kwalifikacjami technicznymi oraz wypracowanie systemu zabezpieczeń, który pozwoli sprawnie konfigurować i serwisować mechanizmy obronne oraz szybko wykrywać zagrożenia i na nie reagować. Dla dużych przedsiębiorstw nakładanie się tych dwóch problemów jest często przytłaczające”.

Zgodnie ze swoją nazwą, nowa, holistyczna platforma obrony przed zagrożeniami zapewnia:
• Widoczność zagrożeń i kompleksowe informacje o nich: dzięki wielowarstwowym modelom wykrywania zagrożeń wzbogacanych informacjami o zagrożeniach bezpieczeństwa (Threat Intelligence) zbieranych przez działy badawcze Trend Micro, przedsiębiorstwa mogą dostrzec złożone ataki i słabe punkty zabezpieczeń, które umykają izolowanym rozwiązaniom. Planowane są również funkcje zapewniające wgląd w ryzyko związane z wykorzystywaniem aplikacji SaaS.
• Dedykowane sensory: natywna integracja z rozwiązaniami zabezpieczającymi Trend Micro we wszystkich krytycznych warstwach infrastruktury.
• Dopasowanie do dotychczasowej infrastruktury: możliwość integracji z dotychczasowymi rozwiązaniami innych producentów z wykorzystaniem API, co upraszcza i automatyzuje procesy bezpieczeństwa w organizacji.
• Uproszczone zarządzanie: możliwość dostosowania reguł bezpieczeństwa i inicjowania działań naprawczych we wszystkich warstwach zabezpieczeń z poziomu pojedynczej konsoli zamiast modyfikacji reguł bezpieczeństwa w każdym z systemów z osobna.

„Firma Trend Micro ma na swoim koncie 30 lat innowacji i jest prekursorem na szybko rozwijającym się rynku rozwiązań XDR. Ale w miarę jak stają się one coraz bardziej popularne, idziemy dalej i oferujemy więcej” - powiedział Kevin Simzer, Dyrektor Operacyjny w Trend Micro. „Dzięki naszej platformie Trend Micro Vision One dobre działy bezpieczeństwa stają się jeszcze lepsze, ponieważ są w stanie łatwo identyfikować kluczowe potrzeby i podejmować szybkie działania. Nasza platforma ochrony przed zagrożeniami będzie nadal się rozwijać, aby nadążać za zmieniającym się środowiskiem zagrożeń oraz infrastrukturą naszych klientów”.

Nową platformę można łatwo połączyć nie tylko z wielowarstwowymi zabezpieczeniami Trend Micro, lecz także z innymi technologiami zabezpieczającymi, takimi jak platformy ochrony punktów końcowych innych producentów oraz rozwiązania SIEM i SOAR. Dostępne są integracje z rozwiązaniami takich producentów jak Fortinet, Microsoft, Sentinel i Splunk. Pierwsi klienci mogą wiele skorzystać na możliwości integracji nie tylko z rozwiązaniami SIEM i SOAR, lecz także rozwiązaniami takimi jak Firewall, systemy obsługi zgłoszeń oraz rozwiązania do zarządzania tożsamością i dostępem.

Źródło: Trend Micro

Logowanie i rejestracja