Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

Veeam Cloud Data Management Report
Veeam Cloud Data Management Report

Jak wynika z raportu "Veeam Cloud Data Management Report", dotyczącego zarządzania danymi w chmurze, 73 proc. firm nie zaspokaja potrzeb użytkowników w zakresie nieprzerwanego dostępu do aplikacji i danych. Wiele przedsiębiorstw chce zacząć korzystać z narzędzi do zarządzania danymi w chmurze, aby lepiej spełnia...

Czytaj więcej...

Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna
Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna

Europejskie firmy chętnie wybierają rozwiązania chmurowe do swoich systemów IT. Przodują w tym Włosi i Brytyjczycy. Z drugiej strony polscy przedsiębiorcy nadal deklarują brak zaufania do tego typu rozwiązań, choć cloud computing może przynieść im znaczące korzyści zarówno w obszarze bezpieczeństwa, jak i...

Czytaj więcej...

[Raport VMware] Tylko 10% firm w Polsce ufa pracownikom i cyberzabezpieczeniom
[Raport VMware] Tylko 10% firm w Polsce ufa pracownikom i cyberzabezpieczeniom

Z raportu przeprowadzonego przez Forbes Insights na zlecenie VMware wynika, że europejski biznes musi jeszcze wiele zrobić, by sprawnie walczyć z zagrożeniami w cyfrowych czasach. Aż 75 proc. organizacji  nie wierzy w skuteczność swoich rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa IT, a tylko niecałe 18 proc. przedsiębiorc...

Czytaj więcej...

Maksymalizacja dostępności danych za pomocą środowisk wielochmurowych
Maksymalizacja dostępności danych za pomocą środowisk wielochmurowych

Sposoby wykorzystywania chmury do zarządzania danymi i maksymalizacji ich wartości w firmach nieustannie się rozwijają. Zapewne minęły już lata, gdy wdrażanie rozwiązań opartych na chmurze wydawało się być pierwszym krokiem w nowy wspaniały świat. Jednak wraz z każdym nowym modelem używania chmury pojawiają się nowe za...

Czytaj więcej...

Dzięki AI sieć staje się mądrzejsza, prostsza oraz bezpieczniejsza
Dzięki AI sieć staje się mądrzejsza, prostsza oraz bezpieczniejsza

Cisco ogłosiło innowacje w oprogramowaniu, zaprojektowane w celu ułatwienia zarządzania i zabezpieczania sieci. Ponieważ obecnie firmy w coraz większym stopniu inwestują w technologie cyfrowe, zespoły IT muszą podołać rosnącej liczbie zadań. Aby odciążyć specjalistów IT i umożliwić im skupienie się na wdrażaniu ...

Czytaj więcej...

Azure IaaS - przewodnik administratora
Azure IaaS - przewodnik administratora

Wielu administratorów systemu przez całą swoją karierę pracowało z infrastrukturą lokalną, więc przejście do środowiska cloud może przysporzyć im wielu problemów. Jednak przejście na platformę Azure wcale nie musi być trudne. Altaro udostępnia bezpłatny eBook, autorstwa Paula Schnakenberga, doświadczonego...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam Backup & Replication v11 dostępny!

Veeam 11Veeam Software, lider w dziedzinie rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i dostawca rozwiązań Cloud Data Management, wprowadza na rynek nową wersję Veeam Backup & Replication v11, stanowiącą zaawansowane rozwiązanie do ochrony danych w środowiskach chmurowych, wirtualnych, fizycznych i korporacyjnych. Rozwiązanie do kompleksowego zarządzania danymi zawiera ponad 200 nowych funkcji i udoskonaleń oraz jest na tyle zaawansowane i elastyczne, że umożliwia ochronę danych w każdej fazie cyklu ich życia, a jednocześnie stawia czoła złożoności środowisk wielochmurowych obejmujących chmury AWS, Microsoft Azure i Google Cloud Platform.

"Poprzednia wersja V10, zawierająca ponad 150 udoskonaleń, została wprowadzona przez Veeam zaledwie rok temu i została pobrana już ponad 700000 razy. Fakt, że firma wprowadziła kolejną wersję - Veeam Backup & Replication v11 - zawierającą kolejne 200 nowych i zaawansowanych udoskonaleń w dziedzinie kopii zapasowych, chmury, odtwarzania po awarii i automatyzacji, doskonale ilustruje nasze tempo wprowadzania innowacji, jak również zaangażowanie w zaspokajanie potrzeb naszych klientów oraz partnerów i zapewnianie im niezawodnej ochrony danych" - powiedział Danny Allan, dyrektor ds. technologii i wiceprezes ds. strategii produktowej w firmie Veeam.

Zgodnie z badaniami firmy 451 Research w 69% przedsiębiorstw 75% ich personelu może efektywnie pracować zdalnie. Obciążenia są często zlokalizowane w środowiskach wielochmurowych, a pracownicy coraz częściej pracują z domu, w związku z czym zarządzanie danymi i ich kontrolowanie jest obecnie trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Odpowiadając na nowe wyzwania w dziedzinie ochrony danych, z którymi klienci mieli do czynienia w 2020 r., i przewidując kolejne, nowa wersja V11 udostępnia niezawodne zabezpieczenia i chroni przed atakami ransomware. W ten sposób zapewnia przedsiębiorstwom każdej wielkości bezprecedensową odporność i pomaga im skutecznie stawiać czoła coraz większemu ryzyku cyberataków teraz i w przyszłości.

W nowej wersji przedsiębiorstwa mogą wykorzystać następujące funkcje w ramach kompleksowego rozwiązania do ochrony danych:
• Odtwarzanie po awarii z funkcjami ciągłej ochrony danych (CDP): Eliminuj przestoje i zminimalizuj ryzyko utraty danych dla obciążeń VMware warstwy pierwszej za pomocą wbudowanych funkcji CDP i uzyskaj natychmiastowe odtwarzanie do ostatniego stanu lub żądanego punktu w czasie, osiągając najlepsze wskaźniki RPO.
• Niezawodna ochrona przed atakami ransomware: Zachowaj bezpieczeństwo danych dzięki niemodyfikowalnym, odpornym na ransomware repozytoriom Linux na kopie zapasowe zgodnymi z regulacjami SEC 17a-4(f), FINRA 4511(c) and CFTC 1.31(c)-(d), które zapobiegają szyfrowaniu i usuwaniu danych przez cyberprzestępców czy przypadkowemu ich usunięciu bez uzależniania się od dostawcy sprzętu.
• AWS S3 Glacier i Azure Blob Archive: Obniż koszty długoterminowego archiwizowania i przechowywania danych nawet 20-krotnie, zastępując ręczne zarządzanie taśmami nową natywną obsługą pamięci masowej Amazon S3 Glacier (w tym Glacier Deep Archive) i Microsoft Azure Archive Storage. Warstwa Veeam Scale-out Backup Repository™ Archive Tier umożliwia również kompleksowe zarządzanie cyklem życia kopii zapasowych.
• Google Cloud Storage: Dodano obsługę pamięci masowej Google Cloud Storage w warstwie Veeam Scale-out Backup Repository Capacity Tier, co daje klientom większy wybór opcji chmurowej pamięci masowej.
• Rozszerzone natychmiastowe odtwarzanie danych: Jak najkrótszy czas odtwarzania danych (RTO) dzięki funkcji natychmiastowego odtwarzania danych z baz danych Microsoft SQL i Oracle oraz plików współużytkowanych w sieciowej pamięci masowej - zapewniany przez dostawcę Instant VM Recovery, pionierskiego rozwiązania do natychmiastowego odtwarzania danych.
• Nowe rozwiązanie Veeam Agent dla urządzeń z systemem Mac: Oprócz rozwiązań Veeam Agent dla urządzeń z systemem Microsoft Windows, Linux, IBM AIX i Oracle Solaris jest teraz również dostępne rozwiązanie tworzące kopie zapasowe danych użytkowników dowolnych urządzeń z systemem macOS.
• Funkcje BaaS i DRaaS oparte na rozwiązaniach Veeam: Wykorzystaj usługi, wiedzę i rozwiązania potrzebne do czerpania maksymalnych korzyści z V11 poprzez współpracę z dostawcami usług używającymi rozwiązań Veeam, co zapewni w pełni zarządzane tworzenie i odtwarzanie kopii zapasowych.

"Klienci stoją obecnie przed bardzo trudnym wyzwaniem: muszą obniżyć koszty i złożoność, spełniając jednocześnie surowe standardy w zakresie ochrony danych. Zalety rozwiązania Veeam V11 pozwalają spełnić szereg istotnych wymagań, o których mówią nam klienci, takich jak osiąganie wyśrubowanych parametrów SLA, ograniczenie przestojów i utraty danych dzięki przygotowaniu do awarii i ochronie przed atakami ransomware, a także przestrzeganie przepisów dotyczących przechowywania danych" - Krista Macomber, starszy analityk ds. rozwiązań do ochrony danych i zarządzania danymi w środowiskach wielochmurowych w Evaluator Group.

Veeam świadczy usługi Backup as a Service (BaaS) i Disaster Recovery as a Service (DRaaS) dzięki partnerstwom z czołowymi dostawcami usług chmurowych i zarządzanych w ponad 180 krajach. Aby zapewnić płynną integrację tych usług z V11, nowa konsola Veeam Service Provider Console v5 udostępnia dostawcom usług platformę WWW do scentralizowanego zarządzania, monitoringu i samoobsługowego dostępu klientów do operacji ochrony danych.  Wersja 5 zawiera teraz rozszerzone funkcje zarządzania kopiami zapasowymi dla środowisk Linux i Mac, funkcje monitorowania i raportowania kopii zapasowych danych w chmurach AWS i Azure oraz rozszerzone zabezpieczenia obejmujące uwierzytelnianie wieloskładnikowe i zaawansowane usługi ochrony wewnętrznej (insider protection).

"HPE dostarcza klientom inteligentne rozwiązania pamięci masowej niezbędne w ich działalności, zaspokajając jednocześnie ich palące potrzeby w zakresie odzyskiwania danych i utrzymywania ciągłości biznesu. Dzięki Veeam możemy zapewnić naszym klientom nieprzerwany dostęp do kluczowych danych potrzebnych im do szybszego prowadzenia działalności. Bardzo się cieszymy, że w wersji Veeam V11 dodano obsługę asynchronicznej replikacji kopii migawkowych dla pamięci masowej HPE Primera o znaczeniu krytycznym i udoskonalenia w zakresie Catalyst Copy dla środowisk HPE StoreOnce i HPE Cloud Volumes Backup oraz zapewniono największą w historii wydajność tworzenia kopii zapasowych na platformie Veeam podczas korzystania z systemu HPE Apollo 4510 Gen10 System" - Chris Powers, wiceprezes i dyrektor ds. tworzenia platform w oparciu o współpracę, HPE Storage.

Nowy pakiet Veeam Availability Suite v11 łączy w sobie bogate funkcje tworzenia i odtwarzania kopii zapasowych charakterystyczne dla rozwiązania Veeam Backup & Replication v11 oraz funkcje monitorowania, raportowania i analizy udostępniane przez rozwiązanie Veeam ONE v11. Dzięki temu zapewnia przedsiębiorstwom pełną ochronę i widoczność danych, co daje im bezprecedensową dostępność i pełny obraz środowisk wielochmurowych oraz szerokie możliwości zarządzania nimi. Ponadto dodając pakiet Veeam DR Pack, który obejmuje narzędzie Veeam Disaster Recovery Orchestrator (znane wcześniej pod nazwą Veeam Availability Orchestrator), do rozwiązania Veeam Availability Suite lub Veeam Backup & Replication zakupionego obecnie lub wcześniej, klienci uzyskują funkcje automatyzacji odtwarzania ośrodka oraz testów DR, co pomaga im zadbać o ciągłość biznesową.

Nowa wersja Veeam Backup& Replication v11 jest dostępna do pobrania już dziś, a wszystkie funkcje wchodzą w skład Veeam Universal License (VUL) - przenoszalnej, elastycznej licencji stworzonej z myślą o chmurze, która obejmuje wszystkie obciążenia w chmurze i środowisku lokalnym. System Universal Licensing ułatwia ochronę różnych rodzajów obciążeń w ramach środowisk wielochmurowych, ponieważ licencje mogą być przenoszone pomiędzy obciążeniami bez dodatkowych kosztów. Przechodząc na wersję V11, klienci firmy Veeam mogą również otrzymać 25 dodatkowych licencji VUL bez dodatkowych kosztów, które można wykorzystać do tworzenia i odtwarzania kopii zapasowych w środowiskach AWS i Azure.

"Szybkie wprowadzanie aktualizacji i udoskonaleń przez firmę Veeam daje nam pewność, że firma cały czas doskonali swój produkt. Dzięki koncentracji na funkcjach w chmurze publicznej, takich jak integracja cloud native, obiektowa pamięć masowa oraz nowa warstwa Archive Tier do automatycznego archiwizowania w tańszej pamięci masowej, produkty firmy Veeam pomagają nam odejść od starszej infrastruktury. Nasze plany rozwoju są zgodne z aktualizacjami firmy Veeam, a liczne aktualizacje funkcji bezpośrednio pomogły nam podczas realizowanych przez nas wdrożeń" - Jake Jayatilaka, kierownik ds. infrastruktury korporacyjnej, Clough Group.

Najnowsze informacje o cenach i sposobie zakupu produktów Veeam można znaleźć na stronie https://www.veeam.com/pricing.html.

Źródło: Veeam Software