Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

Strategiczne partnerstwo Beyond.pl i Pure Storage

partnerstwoBeyond.pl, dostawca usług data center i cloud computing, i Pure Storage, producent najnowocześniejszych na świecie macierzy do składowania danych klasy AFA (all-flash array), nawiązują strategiczne partnerstwo. Firmy uruchamiają dla polskich i międzynarodowych klientów usługi w obszarze Disaster Recovery as a Service oparte o technologię Pure Storage oraz infrastrukturę centrum danych Beyond.pl.

Jak wynika z danych Gartnera w ciągu ostatnich dwóch lat 76% firm doświadczyło sytuacji, która wymagała uruchomienia planu odzyskiwania danych po awarii. Digitalizacja i przenoszenie firm do świata online sprawiają, że ciągłość działania biznesu w ogromnej mierze zależy od zapewnienia stałego dostępu do danych cyfrowych.

Nowa jakość w obszarze Disaster Recovery
Firma konsultingowa ITIC szacuje, że w przypadku 86% organizacji zaledwie godzinny brak dostępu do danych kosztuje ponad 300 tys. dolarów. Co więcej, dla 34% firm jedna godzina awarii generuje straty na poziomie od 1 do nawet ponad 5 mln dolarów.

"Firmy zdają sobie coraz większą sprawę z tego, że brak dostępu do danych w wyniku awarii czy cyberataku niesie ze sobą znaczące straty finansowe i wizerunkowe. To sprawia, że wymagania przedsiębiorstw w obszarze odzyskiwania danych po awarii wzrastają. Dotyczy to systemów krytycznych, szczególnie w sektorze produkcyjnym, bankowym, ubezpieczeniowym czy e-commerce. W tych branżach nie ma miejsca nawet na kilkuminutowe przestoje, a przełączenie do centrum zapasowego musi następować błyskawicznie i bez istotnej utraty danych. Takich rozwiązań brakuje, dlatego wspólnie z Pure Storage stworzyliśmy pakiet usług disaster recovery, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów" - tłumaczy Wojciech Stramski, CEO Beyond.pl.

Współpraca Pure Storage oraz Beyond.pl nie jest przypadkowa. Obie firmy od lat w swoich obszarach wiodą prym w obszarze bezpieczeństwa, co potwierdzają niezależne organizacje.

Beyond.pl jest operatorem pierwszego centrum danych w Unii Europejskiej posiadającego niezależny certyfikat Rated 4 wg. międzynarodowych standardów ANSI/TIA-942. Dla klientów to gwarancja dostawy usług na poziomie 99,995%, co oznacza, że ewentualne przerwy w świadczeniu usług nie przekroczą łącznie 26 minut w skali roku. W praktyce od uruchomienia serwerowni Data Center 2 w 2016 roku Beyond.pl świadczy usługi na poziomie 100% dostępności. Dla porównania, przy poziomie Rated 3, mowa o niemal
4-krotnym zwiększeniu niedostępności (1 godzina i 36 minut). Z uwagi na wysoki standard bezpieczeństwa serwerownia Beyond.pl jest optymalnym obiektem pod lokowanie usług związanych z disaster recovery.

Z kolei Pure Storage to jedna z najszybciej rozwijających się firm IT na świecie, która specjalizuje się w tworzeniu pamięci masowych o wyjątkowej niezawodności i szybkości. Charakteryzują się one m.in. lepszym upakowaniem danych w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań, krótszym czasem odtworzenia, intuicyjnością obsługi oraz bezprzerwowym trybem serwisowym. Statystyczna dostępność rozwiązań Pure to co najmniej 99,999999%. Według Gartnera, Pure Storage od lat góruje nad konkurencją m.in. pod względem kompletności wizji i wprowadzanych innowacji plasując się 7 lat z rzędu w kwadrat lidera w raporcie Magic Quadrant for Primary Storage Arrays.

"Połączenie niezawodnej infrastruktury data center Beyond.pl z naszą innowacyjną technologią macierzową pozwala stworzyć usługi Disaster Recovery o wyjątkowo krótkim czasie odzyskiwania danych i błyskawicznej replikacji danych. W praktyce gwarantuje to pełne bezpieczeństwo i dostępność do danych nawet przez 100% czasu" - zwraca uwagę Maciej Bocian, Country Manager Poland & Central Eastern Europe Pure Storage.

Dostęp do systemu bez przestojów
Przedsiębiorstwa praktykują wykonywanie kopii zapasowych danych albo uruchamiania centrów zapasowych w lokalnych serwerowniach, często tych samych, w których funkcjonują systemy produkcyjne. W takim scenariuszu, jeżeli dojdzie do awarii, danych nie można odzyskać. To m.in. do takich firm jest skierowana wspólna oferta Beyond.pl oraz Pure Storage. Obejmuje ona usługi Backupu, Rapid Restore oraz Disaster Recovery, wszystkie w modelu as a Service.

Wspólną usługę DRaaS wyróżnia na rynku zerowa utrata danych czyli odzyskanie sprawnych firmowych systemów IT (RTO), dzięki synchronicznej replikacji (RPO) w czasie zero sekund. Oznacza to de facto, że oferta Pure Storage i Beyond.pl jest w stanie zapewnić dostępność do danych w przypadku awarii na poziomie 100% przy niskim poziomie opóźnień.

Wspólna oferta zapewnia firmom nie tylko pełne bezpieczeństwo infrastrukturalne, ale także doskonałe usługi łączności. Beyond.pl dostarcza bardzo niski poziom opóźnień w transferze danych pomiędzy swoimi obiektami a data center klientów zlokalizowanych w całej Polsce i Europie Centralnej. To bardzo ważne kryterium z punktu widzenia firm międzynarodowych, a także tych działających w branżach wymagających jak najszybszego transferu danych np.  finansowej, produkcyjnej czy e-commerce.

W ostatnim czasie operator zrealizował szereg inwestycji w obszarze łączności, które gwarantują optymalny czas transferu danych. W październiku 2020 r. na terenie Data Center 2 w Poznaniu uruchomiono trzecią lokalizację neutralnego komunikacyjnie węzła wymiany ruchu internetowego EPIX. To jednocześnie pierwszy węzeł EPIX w zachodniej części Polski, który przejął w dużej części obsługę ruchu internetowego na tym obszarze. W styczniu 2021 r. z kolei spółka uruchomiła korytarz telekomunikacyjny z Europą Zachodnią, który bezpośrednio łączy Frankfurt z Poznaniem i Warszawą. Beyond East-West Corridor jest obecnie jedną z najszybszych tras wymiany danych pomiędzy Polską a Niemcami. Czas przesyłu danych w dwie strony z Poznania do Frankfurtu wynosi zaledwie 10 milisekund.

Źródło: Beyond.pl

Logowanie i rejestracja