Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

IDC: sztuczna inteligencja zdominuje świat (technologii)
IDC: sztuczna inteligencja zdominuje świat (technologii)

Utwory z czołówek list przebojów komponowane przez sztuczną inteligencję, wirtualna rzeczywistość, którą przetestuje 100 mln osób czy automatyczne sterowanie domem w oparciu o dane z naszych inteligentnych zegarków - według IDC, w takiej rzeczywistości będziemy funkcjonować już niebaw...

Czytaj więcej...

Opanuj VMware vSphere z ebookiem od Altaro
Opanuj VMware vSphere z ebookiem od Altaro

Jeśli pracujesz z VMware vSphere to musisz koniecznie przeczytać bezpłatnego ebooka od Altaro - Mastering vSphere | Best Practices, Optimizing Configurations & More - dzięki któremu dowiedz się, jak wykorzystać najlepsze praktyki dotyczące najpopularniejszych funkcji zawartych w platformie vSphere i jak zwię...

Czytaj więcej...

VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”
VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”

Internet działający jak nigdy wcześniej, leczenie na odległość, szeroka adaptacja Internetu Rzeczy i oczywiście SI - to wszystko wydarzy się już niebawem. Zawsze jednak, gdzieś w tle, majaczy technologia 5G. Przyszłość trudno wyobrazić sobie bez nadchodzącej sieciowej rewolucji, a rok 2019 z pewnością jest momentem prz...

Czytaj więcej...

Chmura wciąga developerów - PaaS coraz popularniejsze
Chmura wciąga developerów - PaaS coraz popularniejsze

Usługa „Platform as a Service”, tzw. PaaS, polegająca na udostępnieniu programistom wirtualnego środowiska pracy w chmurze, jest coraz bardziej powszechna wśród międzynarodowych korporacji i lokalnych firm. Przedsiębiorstwa, które już wdrożyły jakieś rozwiązanie PaaS, szybko przekonują się o z...

Czytaj więcej...

Trzy aspekty bezpieczeństwa firmowej chmury
Trzy aspekty bezpieczeństwa firmowej chmury

Rozwiązania chmurowe stale zyskują na popularności. Według firmy badawczej Forrester całkowity rynek chmury publicznej osiągnął w 2018 roku wartość 178 miliardów dolarów - to ponad o 32 miliardy więcej niż rok wcześniej. Z kolei analitycy IDC przewidują, że 90% przedsiębiorstw będzie korzystać z co najmni...

Czytaj więcej...

5 mitów na temat robotów, w które wciąż wierzymy
5 mitów na temat robotów, w które wciąż wierzymy

Maszyna imitująca człowieka to marzenie naszych dalekich przodków. Naukowcy i wynalazcy już wieki temu poszukiwali rozwiązań, które wyręczą nas w codziennych obowiązkach. Dziś roboty są częścią naszej rzeczywistości, wspierają nas w pracy i w domu. Przedstawiamy 5 mitów na ich temat, w które...

Czytaj więcej...

Aktualności

F5 przejmuje Volterrę - stworzą pierwszą platformę Edge 2.0

FuzjeF5, lider w ochronie i dostarczaniu aplikacji oraz Volterra, pierwsza uniwersalna platforma Edge as a Service, ogłosiły porozumienie, na mocy którego F5 wykupi wszystkie wyemitowane i pozostające w obrocie akcje Volterry za ok. 440 mln USD i wypłaci wynagrodzenie oraz premię motywacyjną dla jej założycieli i pracowników w kwocie ok. 60 mln USD. Spółki stworzą wspólnie pierwszą platformę brzegową drugiej generacji dla firm i dostawców usług.

Z pomocą technologii Volterry, F5 tworzy platformę brzegową dedykowaną aplikacjom, skupioną przede wszystkim na ich bezpieczeństwie i nieograniczonej skalowalności.

"Dostępne dla krawędzi sieci rozwiązania po prostu nie są wystarczające dla dzisiejszych klientów korporacyjnych. Czas przełamać zamknięte systemy brzegowe, które tylko utrwalają problemy z budowaniem, uruchamianiem i ochroną aplikacji" - powiedział François Locoh-Donou, President and CEO, F5.

Z Volterrą rozwiniemy naszą koncepcję aplikacji adaptacyjnych. Platforma Edge 2.0 będzie odpowiedzią na kompleksową rzeczywistość multi-chmurową, z którą mierzą się przedsiębiorstwa. Platforma dostarczy rozwiązanie SaaS, które rozwiąże kluczowe problemy naszych klientów. Sukces transformacji oprogramowania F5 pozwoli nam wykorzystać potencjał Edge 2.0 i na nowo zdefiniować naszą pozycję konkurencyjną na rynku.

Cieszy mnie możliwość bliskiej współpracy z François i zespołem F5 przy wspieraniu ewolucji rozwiązań brzegowych, które zapewnią wszystkim naszym klientom większe możliwości adaptacyjne w dynamicznym środowisku aplikacji - powiedział Ankur Singla, Founder and CEO, Volterra.

Nasza platforma umocni wiodącą rolę ochrony aplikacyjnej F5 aż do krawędzi sieci. Tym samym zwiększy się wspólny zasięg w najszybciej rozwijającym się segmencie rynku będącego w obszarze zainteresowania F5, którego wartość ma osiągnąć 28 mld dolarów w 2023 roku.

Nowa, otwarta platforma Edge 2.0 umocni pozycję lidera F5 w zakresie bezpieczeństwa i dostarczania aplikacji, odpowiadając na wyzwania związane z rozwiązaniami brzegowymi pierwszej generacji.

Zapewni to firmom:
• Bezpieczeństwo - dzięki wiodącym w branży rozwiązaniom zastępującym zwykłe zabezpieczenia dodawane do sieci CDN lub chmury.
• Eliminację problemów związanych z multi-cloud „buduj raz, wdrażaj globalnie” - dzięki brzegowemu, zorientowanemu na aplikacje oraz ich dostarczanie charakterowi zdefiniowanemu na poziomie oprogramowania i opartemu na korporacyjnych standardach kontenerów i API.
• Nieograniczoną skalowalność - dzięki uwolnieniu aplikacji z zamkniętych platform brzegowych, poprzez uruchamianie usług na dowolnym serwerze we wszystkich środowiskach chmurowych i centrach danych.

Zarządy obu spółek zatwierdziły transakcję podlegającą akceptacjom regulacyjnym i innym formalnym wymaganiom. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2021 r. Po jej sfinalizowaniu Ankur Singla i zespół managerów Volterry będą pełnić kluczowe funkcje w zespole zarządczym F5. Siedziba Volterra pozostanie w Santa Clara.

Źródło: F5