Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

5 mitów na temat robotów, w które wciąż wierzymy
5 mitów na temat robotów, w które wciąż wierzymy

Maszyna imitująca człowieka to marzenie naszych dalekich przodków. Naukowcy i wynalazcy już wieki temu poszukiwali rozwiązań, które wyręczą nas w codziennych obowiązkach. Dziś roboty są częścią naszej rzeczywistości, wspierają nas w pracy i w domu. Przedstawiamy 5 mitów na ich temat, w które...

Czytaj więcej...

Opanuj VMware vSphere z ebookiem od Altaro
Opanuj VMware vSphere z ebookiem od Altaro

Jeśli pracujesz z VMware vSphere to musisz koniecznie przeczytać bezpłatnego ebooka od Altaro - Mastering vSphere | Best Practices, Optimizing Configurations & More - dzięki któremu dowiedz się, jak wykorzystać najlepsze praktyki dotyczące najpopularniejszych funkcji zawartych w platformie vSphere i jak zwię...

Czytaj więcej...

Chmura wciąga developerów - PaaS coraz popularniejsze
Chmura wciąga developerów - PaaS coraz popularniejsze

Usługa „Platform as a Service”, tzw. PaaS, polegająca na udostępnieniu programistom wirtualnego środowiska pracy w chmurze, jest coraz bardziej powszechna wśród międzynarodowych korporacji i lokalnych firm. Przedsiębiorstwa, które już wdrożyły jakieś rozwiązanie PaaS, szybko przekonują się o z...

Czytaj więcej...

IDC: sztuczna inteligencja zdominuje świat (technologii)
IDC: sztuczna inteligencja zdominuje świat (technologii)

Utwory z czołówek list przebojów komponowane przez sztuczną inteligencję, wirtualna rzeczywistość, którą przetestuje 100 mln osób czy automatyczne sterowanie domem w oparciu o dane z naszych inteligentnych zegarków - według IDC, w takiej rzeczywistości będziemy funkcjonować już niebaw...

Czytaj więcej...

VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”
VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”

Internet działający jak nigdy wcześniej, leczenie na odległość, szeroka adaptacja Internetu Rzeczy i oczywiście SI - to wszystko wydarzy się już niebawem. Zawsze jednak, gdzieś w tle, majaczy technologia 5G. Przyszłość trudno wyobrazić sobie bez nadchodzącej sieciowej rewolucji, a rok 2019 z pewnością jest momentem prz...

Czytaj więcej...

Trzy aspekty bezpieczeństwa firmowej chmury
Trzy aspekty bezpieczeństwa firmowej chmury

Rozwiązania chmurowe stale zyskują na popularności. Według firmy badawczej Forrester całkowity rynek chmury publicznej osiągnął w 2018 roku wartość 178 miliardów dolarów - to ponad o 32 miliardy więcej niż rok wcześniej. Z kolei analitycy IDC przewidują, że 90% przedsiębiorstw będzie korzystać z co najmni...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix przejmuje Wrike

PrzejęcieCitrix Systems poinformował o zawarciu ostatecznej umowy przejęcia firmy Wrike, szybko rozwijającej się i uznanej organizacji, tworzącej rozwiązania do zarządzania pracą zespołową SaaS. Transakcja opiewa na kwotę 2,25 mld USD w gotówce.

Połączenie rozwiązań Citrix, w tym platformy do cyfrowej pracy (Citrix Workspace) z rozwiązaniami do zarządzania pracą od Wrike ma dać użytkownikom dodatkowe narzędzia pomagajace im w bezpieczny sposób usprawnić wykonywanie służbowych zadań i współpracę z innymi osobami. Ponadto, dołączenie funkcjonalności Wrike dostarczanych z chmury przyspieszy migrację modelu biznesowego Citrix do chmury i pomoże w stworzyć kompletną platformę do cyfrowej pracy opartą na modelu SaaS, funkcjonalną dla różnych grup pracowników.

Po połączeniu i dzięki komplementarnym rozwiązaniom firma będzie oferować klientom lepszą ofertę. Pojawią się również nowe możliwości uzyskania przychodów, nie tylko w ramach istniejących baz klientów, ale także w ramach nowych centrów zakupów biznesowych, marketingu, usług profesjonalnych i HR. Wspólnie Citrix i Wrike będą obsługiwać ponad 400000 klientów w 140 krajach. Z kolei Wrike uzyska dostęp do całego ekosystemu partnerów Citrix.

Wrike, spółka z portfolio Vista Equity Partners, z siedzibą w San Jose w Kaliforni zatrudnia ponad 1000 pracowników i dostarcza swoje rozwiązania blisko 18 000 klientów z całego świata. Oferta Wrike pozwala zespołom pracowników i rozproszonym w różnych miejscach użytkownikom na właściwe planowanie, zarządzanie i efektywne wykonywanie swoich zadań na dużą skalę. Oczekuje się, że Wrike osiągnie około 30% samodzielny wzrost (180-190 mln USD) w niezaudytowanych rocznych przychodach SaaS w 2021 roku, z możliwością przyspieszenia wzrostu w ramach własności Citrix.

"Sądzimy, że przyszłość należy do organizacji, które będą wspierać elastyczne i hybrydowe modele pracy. Pomogą im one zapewnić spójne, bezpieczne i wydajne cyfrowe doświadczenie, które eliminuje złożoność i pozwala skupić się użytkownikom na ich kluczowych zadaniach" - powiedział David Henshall, prezes i dyrektor generalny Citrix. "Citrix i Wrike wspólnie zaoferują rozwiązania potrzebne do obsługi cyfrowego środowiska pracy dostępnego z chmury, które pozwoli zespołom na bezpieczny dostęp do wymaganych zasobów i narzędzi,  tak by mogli oni działać efektywnie, niezależnie od lokalizacji czy stosowanego urządzenia".

Większe możliwości
Citrix oferuje platformę do cyfrowej pracy, dzięki której organizacje mogą zapewnić ujednolicony, bezpieczny i efektywy dostęp do wymaganych do pracy zasobów. Oferta Wrike pozwoli Citrix poszerzyć funkcjonalność platformy Citrix o nowe narzędzia do zarządzania pracą, co umożliwi jej uproszczenie oraz zwiększenie efektywności poprzez automatyzację i usprawnienie pracy zespołowej dla wszystkich pracowników.

"Mamy z Citrix wpólną wizję odnośnie przyszłości pracy. Chcemy zmniejszyć jej złożoność i umożliwić ludziom osiąganie coraz lepszych wyników. Naszym celem jest wyposażenie pracowników w innowacyjny zestaw rozwiązań, których będą mogli używać, by rozwijać biznes" - powiedzał Andrew Filev, założyciel i dyrektor generalny Wrike.

Szczegóły finansowe
Citrix sfinansuje transakcję z kapitału własnego oraz środków pozyskanych zewnętrznie. Firma planuje utrzymać ratingi kredytowe na poziomie inwestycyjnym oraz powrót do pierwotnych statusów kredytowych w przeciągu 2 lat. Firma uzyskała zobowiązanie od JPMorgan Chase Bank, N.A. na kwotę 1,45 miliarda USD niezabezpieczonej pożyczki pomostowej na 364 dni.

Transakcja, która została jednogłośnie zatwierdzona przez rady nadzorcze Citrix i Wrike, ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2021 roku. Do tego czasu firmy będą działały niezależnie. Po tym czasie Andrew Filev będzie nadal kierował zespołem Wrike i podlegał wiceprezesowi i dyrektorowi finansowemu Citrix Arlenowi Shenkmanowi.

Źródło: Citrix