Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

5 mitów na temat robotów, w które wciąż wierzymy
5 mitów na temat robotów, w które wciąż wierzymy

Maszyna imitująca człowieka to marzenie naszych dalekich przodków. Naukowcy i wynalazcy już wieki temu poszukiwali rozwiązań, które wyręczą nas w codziennych obowiązkach. Dziś roboty są częścią naszej rzeczywistości, wspierają nas w pracy i w domu. Przedstawiamy 5 mitów na ich temat, w które...

Czytaj więcej...

Trzy aspekty bezpieczeństwa firmowej chmury
Trzy aspekty bezpieczeństwa firmowej chmury

Rozwiązania chmurowe stale zyskują na popularności. Według firmy badawczej Forrester całkowity rynek chmury publicznej osiągnął w 2018 roku wartość 178 miliardów dolarów - to ponad o 32 miliardy więcej niż rok wcześniej. Z kolei analitycy IDC przewidują, że 90% przedsiębiorstw będzie korzystać z co najmni...

Czytaj więcej...

VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”
VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”

Internet działający jak nigdy wcześniej, leczenie na odległość, szeroka adaptacja Internetu Rzeczy i oczywiście SI - to wszystko wydarzy się już niebawem. Zawsze jednak, gdzieś w tle, majaczy technologia 5G. Przyszłość trudno wyobrazić sobie bez nadchodzącej sieciowej rewolucji, a rok 2019 z pewnością jest momentem prz...

Czytaj więcej...

IDC: sztuczna inteligencja zdominuje świat (technologii)
IDC: sztuczna inteligencja zdominuje świat (technologii)

Utwory z czołówek list przebojów komponowane przez sztuczną inteligencję, wirtualna rzeczywistość, którą przetestuje 100 mln osób czy automatyczne sterowanie domem w oparciu o dane z naszych inteligentnych zegarków - według IDC, w takiej rzeczywistości będziemy funkcjonować już niebaw...

Czytaj więcej...

Opanuj VMware vSphere z ebookiem od Altaro
Opanuj VMware vSphere z ebookiem od Altaro

Jeśli pracujesz z VMware vSphere to musisz koniecznie przeczytać bezpłatnego ebooka od Altaro - Mastering vSphere | Best Practices, Optimizing Configurations & More - dzięki któremu dowiedz się, jak wykorzystać najlepsze praktyki dotyczące najpopularniejszych funkcji zawartych w platformie vSphere i jak zwię...

Czytaj więcej...

Chmura wciąga developerów - PaaS coraz popularniejsze
Chmura wciąga developerów - PaaS coraz popularniejsze

Usługa „Platform as a Service”, tzw. PaaS, polegająca na udostępnieniu programistom wirtualnego środowiska pracy w chmurze, jest coraz bardziej powszechna wśród międzynarodowych korporacji i lokalnych firm. Przedsiębiorstwa, które już wdrożyły jakieś rozwiązanie PaaS, szybko przekonują się o z...

Czytaj więcej...

Aktualności

D-Link na CES 2021

D-LinkNa tegorocznych targach CES D-Link, światowy lider rozwiązań sieciowych, prezentuje najnowsze technologie Wi-Fi 6, 5G oraz 2,5 Gigabit Ethernet. Opracowano je z myślą o zaspokojeniu rosnących wymagań w biurach oraz nowoczesnych inteligentnych domach, co jest szczególnie ważne w obliczu globalnej epidemii.

Najnowsze rozwiązania D-Link opracował mając na uwadze optymalizację domowych ekosystemów sieciowych oraz wsparcie użytkowników w dostosowaniu się do nowych warunków. Mają one zapewnić niezawodne i bezpieczne połączenia urządzeń w gospodarstwach domowych na całym świecie - jak też wesprzeć zdalną pracę, uczenie się oraz spędzanie wolnego czasu.

d-link ces 2021

W kategorii rozwiązań 2,5 gigabitowych oraz urządzeń zapewniających połączenia przewodowe, D-Link prezentuje najnowszy Adapter USB-C na 2,5G Ethernet (DUB-E250) i wielogigabitowy niezarządzalny przełącznik (DMS-106XT). Kolejne propozycje to technologie dla systemów Inteligentnego Domu - zewnętrzna obrotowa kamera 2K (DCS-8635LH), karta sieciowa Wi-Fi 6 USB 3.0 AX1800 (DWA-X1850), mobilny hotspot 5G Wi-Fi 6 (DWR-2101) oraz router WiFi 5G AC2600 (DWR-978)

"Zachowanie połączeń z innymi, w naszych domach oraz firmach stało się obecnie ważniejsze, niż kiedykolwiek wcześniej. Pandemia nauczyła nas jak bardzo istotna jest technologia i jak ważną rolę odgrywa w naszym codziennym życiu, umożliwiając zdalną pracę i naukę po dostarczenie rozrywki i możliwości kontaktowania się bliskimi, bez względu na to, gdzie akurat przebywają. D-Link w dużo większym stopniu, niż kiedykolwiek wcześniej kładzie nacisk na zachowanie połączeń we wszystkich aspektach aktywności ludzi. Jesteśmy dumni z tego, że możemy zaprezentować najnowsze technologie, które są potwierdzeniem zaangażowania w opracowywanie i tworzenie rozwiązań mających istotny wpływ na codzienne życie. Dostęp do szerokiego zakres innowacyjnych, wysokiej jakości oraz intuicyjnych rozwiązań dla konsumentów oraz firm jest zapewniony przez globalne kanały, dostawców usług oraz partnerów" - mówi Kevin Wen, prezes D-Link Europe.

Adapter USB-C na 2,5G Ethernet (DUB-E250)
Adapter DUB-E250, zdobywca wyróżnienia CES 2021 Innovation Award, to najmniejszy dostępny na rynku adapter 2,5G Ethernet USB-C. 2,5-krotne zwiększenie przepustowości gigabitowych połączeń Ethernet rozwiązuje problem wąskiego gardła w połączeniach sieciowych. Przystępna cenowo przejściówka,  prosta w użyciu i w pełni kompatybilna z obecnie używanymi urządzeniami sieciowymi.

Wielogigabitowy niezarządzalny przełącznik (DMS-106XT)
DMS-106XT to najnowszy niezarządzalny przełącznik firmy D-Link. 2,5G porty Ethernet umożliwiają korzystanie ze strumieniowania w jakości HD bądź grania w gry online, natomiast port 10G Ethernet może służyć do szybkiego tworzenia kopii zapasowych lub przywracania danych. Tryb turbo charakteryzuje się z wyjątkowo niskimi opóźnieniami, dzięki czemu idealnie nadaje się do strumieniowania w wysokiej jakości oraz gier. Informacji o statusie sieci dostarczają konfigurowalne wskaźniki LED. Wielogigabitowe porty są wstecznie kompatybilne z obecnie stosowanym okablowaniem oraz urządzeniami. Oznacza to, że można z nich korzystać wszędzie tam, gdzie wymagana jest dodatkowa przepustowość bez czasochłonnych i kosztownych inwestycji w wymianę urządzeń sieciowych lub okablowania.

Zewnętrzna obrotowa kamera 2K (DCS-8635LH)
Sieciowa kamera zapewnia bogaty w szczegóły monitoring wizyjny, który pomaga chronić domy lub małe biura. DCS-8635LH z obudową klasy IP65 umożliwia monitoring w rozdzielczości 2K QHD, natomiast zaawansowana funkcja obrotu zapewnia podgląd w 360 stopniach. Pozostałe zaawansowane funkcje - rozpoznawanie osób i twarzy, automatyczne śledzenie ruchu, wykrywanie zbitego szkła obiektywu kamery oraz syrena alarmowa odstraszają intruzów i pomagają chronić mienie.

Adapter Wi-Fi 6 USB 3.0 AX1800 (DWA-X1850)
DWA-X1850 to karta sieciowa USB 3.0 w standardzie Wi-Fi 6, zapewniająca szybką i wygodną aktualizację komputerów do najnowszej technologii bezprzewodowej AX.
Po podłączeniu adaptera do portu USB użytkownik może korzystać z bezpiecznego połączenia z Internetem z szybkością do 574 Mbit/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 1200 Mbit/s w paśmie 5GHz. Połączenia realizowane przez DWA-X1850 są szyfrowane protokołem WPA3, co zapewnia optymalną ochronę urządzenia oraz sieci.

Mobilny hotspot 5G Wi-Fi 6 (DWR-2101) oraz router WiFi 5G AC2600 (DWR-978)
Mobilny hotspot 5G Wi-Fi 6 (DWR-2101) oraz router 5G AC2600 Wi-Fi (DWR-978) zapewniają bardzo szybkie połączenia w technologii 5G w ruchu oraz w domach i biurach. Szybkość pobierania wynosząca 1,6 Gbit/s sprawia, że te modele 5G zapewniają odpowiednią przepustowość aplikacjom, które przesyłają duże ilości danych oraz stającej się obecnie normą zdalnej pracy.

Najnowsze urządzenia D-Linka na CES 2021 można obejrzeć pod adresem: https://www.dlink.com/en/events/ces-2021

Źródło: D-Link