Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

Małe i średnie firmy pod technologiczną ścianą
Małe i średnie firmy pod technologiczną ścianą

Według badania Konica Minolta główne wyzwania, z którymi mierzą się małe i średnie firmy to cyberzagrożenia (33%), rosnąca konkurencja (27%), nowe regulacje takie jak RODO (23%), wymagający rynek pracy (23%) czy zbyt szybki postęp technologiczny (23%). Problemy z infrastrukturą IT wskazywało 18% przedsięb...

Czytaj więcej...

5 prognoz IDC na najbliższe lata - Zmiany w biznesowym IT
5 prognoz IDC na najbliższe lata - Zmiany w biznesowym IT

Na przestrzeni kilku najbliższych lat krajobraz technologiczny zmieni się diametralnie - prognozuje firma doradcza IDC. Sztuczna inteligencja stanie się wszechobecna, coraz częściej będziemy wykorzystać cyfrowych asystentów w domu i w pracy. Dzięki nowym narzędziom powstanie nowa grupa programistów, kt&oa...

Czytaj więcej...

Otwarta perspektywa: Linux
Otwarta perspektywa: Linux

Rok 2018 w branży technologicznej potwierdził, że to możliwość wyboru jest dziś wartością najbardziej pożądaną przez biznes. Taki wniosek płynie z obserwacji usług działających w różnych przedsiębiorstwach, sposobów ich uruchamiania oraz docelowych środowisk, do których trafiają. Pojawiają się nowe...

Czytaj więcej...

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

Strategia multicloud - zalety wielu chmur jednocześnie
Strategia multicloud - zalety wielu chmur jednocześnie

Multicloud to złożone środowisko obliczeniowe, które wykorzystuje moc kilku chmur. Z chwilą, gdy firmy nauczyły się korzystać ze środowisk obliczeniowych oferowanych przez jednego dostawcę, zaczęły współpracować z kilkoma, z których każdy mógł obsługiwać specyficzną potrzebę IT (taką jak np....

Czytaj więcej...

VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”
VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”

Internet działający jak nigdy wcześniej, leczenie na odległość, szeroka adaptacja Internetu Rzeczy i oczywiście SI - to wszystko wydarzy się już niebawem. Zawsze jednak, gdzieś w tle, majaczy technologia 5G. Przyszłość trudno wyobrazić sobie bez nadchodzącej sieciowej rewolucji, a rok 2019 z pewnością jest momentem prz...

Czytaj więcej...

Aktualności

Pierwsze rozwiązanie Secure SD-WAN dla środowisk OT

FortinetFortinet wprowadził na rynek firewall FortiGate Rugged 60F oraz odmianę tego modelu z wbudowanym modemem LTE. Są to pierwsze w branży rozwiązania SD-WAN certyfikowane do użytkowania w środowisku technik operacyjnych (OT). Nowa wersja platformy FortiGate, o wzmocnionej konstrukcji, zaprojektowana została do wykorzystania w środowiskach, w których nie ma możliwości kontrolowania parametrów środowiskowych.

Dzięki takiej konstrukcji łatwiejsze staje się wdrożenie wiodącego na rynku rozwiązań ochronnych rozwiązania Fortinet Secure SD-WAN w lokalizacjach, które nigdy wcześniej nie były dostępne dla korzystających ze środowisk OT przedsiębiorstw działających w branży energetycznej, produkcyjnej czy transportowej.

Sieci OT wymagają specjalistycznych rozwiązań
W sposobie generowania i gromadzenia danych w środowiskach operacyjnych zachodzą fundamentalne zmiany. Bezpieczna i niezawodna komunikacja pomiędzy placówkami podmiotów działających w branży produkcyjnej, energetycznej, usług komunalnych, górnictwie naftowym i gazowym oraz w innych o znaczeniu krytycznym, zazwyczaj była realizowana z wykorzystaniem drogich dzierżawionych łączy lub sieci MPLS. Technologia SD-WAN pojawiła się jako nowoczesne rozwiązanie dla przedsiębiorstw korzystających z OT. Zapewniła wyższy komfort użytkowania, uproszczone zarządzanie i obniżenie całkowitego kosztu użytkowania. Jednak wdrożenie takiego mechanizmu komunikacji wymaga rozwiązania spełniającego specyficzne wymagania środowisk OT, związane m.in. z dostępną przestrzenią, zasilaniem, kwestiami bezpieczeństwa i środowiskowymi.

"Konwergencja sieci OT i IT zmienia sposób działalności wielu firm, ale jednocześnie stwarza nowe wyzwania dla bezpieczeństwa. To ważne, aby przedsiębiorstwa korzystające z OT wdrażały rozwiązania sieciowe bazujące na bezpieczeństwie, które zapewniają chronioną i niezawodną łączność nawet w odległych od siebie środowiskach i w trudnych warunkach. Platforma FortiGate Rugged 60F o wzmocnionej konstrukcji zapewnia funkcjonalność Secure SD-WAN, dzięki czemu operatorzy systemów OT mogą swobodnie korzystać z cyfrowych innowacji, a jednocześnie zachowywać bezpieczeństwo i ciągłość działania. Jest to kontynuacja zaangażowania Fortinet w udostępnianie funkcji Secure SD-WAN na całym brzegu sieci i w różnych branżach" - powiedział John Maddison, EVP of Products and CMO w firmie Fortinet.

Fortinet umożliwia zastosowanie SD-WAN w nowych obszarach
Wychodząc naprzeciw potrzebom firm korzystających z technik operacyjnych, Fortinet wprowadził do oferty firewall FortiGate Rugged 60F oraz odmianę tego modelu z wbudowanym modemem LTE. Jest to wzmocniona konstrukcja sprzętu z serii FortiGate 60, na którą składają się najszybsze i najbardziej wydajne stacjonarne urządzenia Secure SD-WAN oraz najpopularniejszy firewall następnej generacji (ponad 1,65 mln sprzedanych sztuk na całym świecie). FortiGate Rugged 60F to pierwszy model, który zapewnia następujące funkcje bezpiecznego wdrażania sieci SD-WAN w środowiskach OT.

• Niewielkie wymiary: FortiGate Rugged 60F łączy w jednej, kompaktowej obudowie wiodące w branży rozwiązanie SD-WAN, funkcje zaawansowanego routingu oraz bezpieczeństwo zapewniane przez firewall następnej generacji. Dzięki temu łatwiej jest wdrożyć ten model w środowiskach o ograniczonej przestrzeni. Dodatkową korzyścią jest redukcja kosztów użytkowania i uproszczenie pracy analityków sieciowych.
• Elastyczny montaż i zasilanie: FortiGate Rugged 60F został zaprojektowany z myślą o wdrożeniach w mniejszych obiektach OT, które wymagają innych opcji montażu i zasilania niż w tradycyjnych szafach IT z rozbudowanym okablowaniem.
• Wytrzymała konstrukcja: FortiGate Rugged 60F jest przeznaczony do pracy w trudnych warunkach środowiskowych, w których występują m.in. ekstremalne temperatury, zakłócenia elektromagnetyczne, duża wilgotność i intensywne lub stałe wibracje.
• Wbudowany modem LTE: Aby umożliwić wdrażanie i obsługę FortiGate Rugged 60F w lokalizacjach zdalnych, udostępniona została też wersja tego urządzenia z wbudowanym modemem LTE, zapewniającym dodatkowe funkcje łączności z siecią WAN.

Fortinet zapewnia wiodącą w branży wydajność dla środowisk OT
FortiGate Rugged 60F, oprócz tego, że jest jedynym urządzeniem z certyfikatem Secure SD-WAN dla środowisk technik operacyjnych, zapewnia najwyższe w branży wskaźniki bezpieczeństwa i wydajności sieci. Dzięki opatentowanemu przez Fortinet układowi SOC4 SD-WAN ASIC, gwarantuje ochronę z krótkim czasem opóźnienia, w tym odszyfrowywanie SSL oraz wyższy poziom skalowalności łączności IPsec VPN, a także zintegrowane funkcje SD-WAN, wraz z intuicyjnym modułem zarządzania.

Rozwiązania FortiGate są również pozytywnie oceniane przez branżę. Fortinet został uznany za lidera zarówno w raporcie „Gartner Magic Quadrant for Network Firewalls”, jak i „Gartner Magic Quadrant for WAN Edge Infrastructure”. W najnowszych urządzeniach Fortinet wykorzystano również 20-letnie doświadczenie producenta w branży, dzięki czemu odpowiadają unikalnym potrzebom operatorów środowisk technik operacyjnych, ich wymaganiom i ograniczeniom.

Sieć dla środowiska technik operacyjnych bazująca na bezpieczeństwie
Fortinet zapewnia bazujące na bezpieczeństwie podejście do infrastruktury SD-WAN, łączące sieć i ochronę środowiska IT w jednorodną platformę Secure SD-WAN ze scentralizowanym zarządzaniem. W połączeniu z architekturą Fortinet Security Fabric daje to klientom jedno rozwiązanie, które obejmuje całą konwergentną sieć IT/OT, co pozwala na załatanie luk w zabezpieczeniach OT, zapewnia pełny wgląd w stan pracy tego środowiska i upraszcza zarządzanie nim. Cała linia produktów FortiGate zapewnia kontrolę nad cyberbezpieczeństwem przedsiębiorstwa i wgląd w sieci OT, a wzmocniona wersja tych rozwiązań dodatkowo rozszerza te możliwości. Umożliwia to wdrożenia na platformach wiertniczych, podstacjach elektrycznych, liniach montażowych, na kontenerowcach i w innych trudnych warunkach środowiskowych.

Źródło: Fortinet

Logowanie i rejestracja