Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

Otwarta perspektywa: Linux
Otwarta perspektywa: Linux

Rok 2018 w branży technologicznej potwierdził, że to możliwość wyboru jest dziś wartością najbardziej pożądaną przez biznes. Taki wniosek płynie z obserwacji usług działających w różnych przedsiębiorstwach, sposobów ich uruchamiania oraz docelowych środowisk, do których trafiają. Pojawiają się nowe...

Czytaj więcej...

VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”
VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”

Internet działający jak nigdy wcześniej, leczenie na odległość, szeroka adaptacja Internetu Rzeczy i oczywiście SI - to wszystko wydarzy się już niebawem. Zawsze jednak, gdzieś w tle, majaczy technologia 5G. Przyszłość trudno wyobrazić sobie bez nadchodzącej sieciowej rewolucji, a rok 2019 z pewnością jest momentem prz...

Czytaj więcej...

Strategia multicloud - zalety wielu chmur jednocześnie
Strategia multicloud - zalety wielu chmur jednocześnie

Multicloud to złożone środowisko obliczeniowe, które wykorzystuje moc kilku chmur. Z chwilą, gdy firmy nauczyły się korzystać ze środowisk obliczeniowych oferowanych przez jednego dostawcę, zaczęły współpracować z kilkoma, z których każdy mógł obsługiwać specyficzną potrzebę IT (taką jak np....

Czytaj więcej...

Małe i średnie firmy pod technologiczną ścianą
Małe i średnie firmy pod technologiczną ścianą

Według badania Konica Minolta główne wyzwania, z którymi mierzą się małe i średnie firmy to cyberzagrożenia (33%), rosnąca konkurencja (27%), nowe regulacje takie jak RODO (23%), wymagający rynek pracy (23%) czy zbyt szybki postęp technologiczny (23%). Problemy z infrastrukturą IT wskazywało 18% przedsięb...

Czytaj więcej...

5 prognoz IDC na najbliższe lata - Zmiany w biznesowym IT
5 prognoz IDC na najbliższe lata - Zmiany w biznesowym IT

Na przestrzeni kilku najbliższych lat krajobraz technologiczny zmieni się diametralnie - prognozuje firma doradcza IDC. Sztuczna inteligencja stanie się wszechobecna, coraz częściej będziemy wykorzystać cyfrowych asystentów w domu i w pracy. Dzięki nowym narzędziom powstanie nowa grupa programistów, kt&oa...

Czytaj więcej...

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

Aktualności

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2020 roku

Certyfikacja IT zarobki płaca pracaOsoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie jak zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska, ciekawszych projektów, a w końcu lepszej płacy. Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian, jest wdrożenie planu obejmującego zdobycie dodatkowych kompetencji połączone ze zdobyciem odpowiedniej certyfikacji. Okres świąteczny może stanowić dodatkowy impuls, za sprawą którego plany certyfikacyjne znajdą się na liście postanowień noworocznych. Na jakie tory skierować swoją ścieżkę kariery? Czego warto się uczyć?

Firma Global Knowledge, po raz kolejny opracowała ranking certyfikacji IT, których posiadacze mogą liczyć na najwyższe zarobki. Z najnowszego badania przeprowadzonego przez Global Knowledge, analizującego amerykański rynek pracy wynika, że na najwyższe pensje otrzymują specjaliści posiadający certyfikaty z zakresu chmury obliczeniowej, bezpieczeństwa IT, sieci, wirtualizacji oraz biznesowych aspektów zarządzania infrastrukturą IT.

Poniżej prezentujemy listę certyfikacji, wraz z krótką charakterystyką i średnim rocznym wynagrodzeniem.

1. Google Certified Professional Cloud Architect - 175761 USD
Już drugi rok z rzędu certyfikacja GCP Cloud Architect wiąże się z największymi wynagrodzeniami w branży IT. Certyfikacja zadebiutowała w 2017 roku i jak sama nazwa wskazuje jest dedykowana osobom parającym się architekturą Google Cloud Platform (GCP).

Umiejętności związane z chmurą mają kluczowe znaczenie dla każdej organizacji działającej w chmurze, a decydenci IT mają trudności ze znalezieniem wykwalifikowanych kandydatów do pracy w chmurze.

Certyfikacja Google obejmuje takie aspekty GCP jak projektowanie środowiska IT, bezpieczeństwo, skalowalność w oparciu o architekturę GCP. Do egzaminu certyfikacyjnego w formie testu obejmującego róże scenariusze wykorzystania platformy GCP można przystąpić w jednym z ośrodków szkoleniowo/egzaminacyjnych uprawnionych do jego przeprowadzania.

2. AWS Certified Solutions Architect - Associate - 149446 USD
Certyfikacja AWS Solutions Architect awansuje o dwa miejsca w porównaniu z ubiegłym rokiem i po raz kolejny udowadnia, że jest to jeden z najpopularniejszych i najbardziej lukratywnych certyfikatów w chmurze wśród specjalistów IT. Certyfikacja Amazon Web Services - AWS Certified Solutions Architect - Associate - zadebiutowała w połowie 2013 roku i jest przeznaczona dla osób mających doświadczenie w projektowaniu aplikacji i systemów rozproszonych działających w chmurze AWS. Egzamin certyfikacyjny AWS Certified Solutions Architect - Associate (SAA-C01) porusza szereg tematów, w tym projektowanie środowiska, wybór odpowiednich usług, konfigurowania dostępu do danych i szacowania kosztów.

3. Certified Information Security Manager (CISM) - 148622 USD
W tym roku najlepiej opłacana certyfikacja z obszaru cyberbezpieczeństwa jest CISM. Certyfikacja przygotowana przez organizację non-profit ISACA - CISM - skierowana jest do doświadczonej kadry zarządzającej bezpieczeństwem systemów informacji. Jest dedykowana osobom, które zarządzają, projektują i oceniają systemy bezpieczeństwa informacji w przedsiębiorstwach. Poza pomyślnym zdaniem egzaminu, do uzyskania certyfikatu konieczne jest udokumentowanie 5-letniego doświadczenie w obszarze bezpieczeństwa lub audytów systemów IT.

4. Certified in Risk and Information Systems Control (CRISC) - 146480 USD
CRISC to kolejna certyfikacja dostępna w ofercie ISACA. Certyfikacja zadebiutowała w 2010 roku i jest skierowana do specjalistów IT, kierowników projektów i innych specjalistów, których zadaniem jest identyfikacja, zarządzanie ryzykiem i kontrola systemów informatycznych, obejmujących cały cykl, od projektu przez realizację do bieżącej konserwacji. Aby otrzymać certyfikat należy posiadać co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania ryzykiem lub kontroli systemów informatycznych, zgodne z co najmniej trzema z pięciu elementów objętych certyfikacją, a także uzyskać pozytywny wynik egzaminu CRISC, który przeprowadzany jest tylko dwa razy w roku.

5. Project Management Professional (PMP) - 143493 USD
Certyfikacja opracowana przez Project Management Institute (PMI) jest najpopularniejszą na świecie certyfikacją stanowiącą potwierdzenie kompetencji w obszarze zarządzania projektami. Egzamin PMP koncentruje się na pięciu obszarach związanych z cyklem życia projektu: inicjowanie, planowanie, wykonywanie, monitorowanie, kontrolę i zamykanie.

6. Certified Information Systems Security Professional (CISSP) - 141452 USD
CISSP to certyfikacja z obszaru cybersecurity stworzona i oferowana przez organizację ISC2 (International Information Systems Security Certification Consortium), podobny do certyfikatów oferowanych przez ISACA. Od kandydata przystępującego do egzaminu wymagane jest pięć lat doświadczenia w pełnym wymiarze godzin oraz doświadczenie w zakresie co najmniej dwóch spośród 8 obszarów związanych z bezpieczeństwem IT. Jeśli kandydat nie posiada odpowiedniego doświadczenia zawodowego, może nadal otrzymać tytuł (ISC)² Associate po zdaniu egzaminu, pracując w kierunku uzyskania pełnej certyfikacji.

7. Certified Information Systems Auditor (CISA) - 132278 USD
CISA to kolejny w zestawieniu certyfikat wydawany przez ISACA, którego historia sięga 1978 roku, dedykowany specjalistom zajmującym się audytem systemów informatycznych w zakresie oceny ryzyka podatności na atak i cyberbezpieczeństwa. By przystąpić do egzaminu kandydat musi udokumentować 5 lat doświadczenia w audycie informatycznym, lub pracy w kontroli w obszarze informatyki lub w pracy w obszarze bezpieczeństwa.

8. AWS Certified Cloud Practitioner - 131465 USD
AWS Cloud Practitioner stanowi punkt wyjściowy dla wielu popularnych certyfikatów dedykowanych infrastrukturze chmurowej, w tym AWS Solutions Architect, Developer, DevOps Engineer i SysOps Administrator.

Ten certyfikat jest przeznaczony dla profesjonalistów pragnących uporządkować ogólną wiedzę na temat usług chmurowych AWS. Jest to podstawowy certyfikat często posiadany przez osoby na wczesnym etapie kariery, ponieważ jest odskocznią do bardziej specjalistycznych certyfikatów AWS.

AWS Cloud Practitioner weryfikuje zdolność do definiowania podstaw infrastruktury chmury i zasad architektonicznych, a także kluczowych usług na platformie AWS. Certyfikowany specjalista powinien również umieć opisać podstawowe aspekty bezpieczeństwa i zgodności platformy Amazon.

Ponad 12% specjalistów IT z USA planowało ubiegać się o ten certyfikat w 2020 roku. Aby uzyskać ten certyfikat, należy zdać egzamin AWS Certified Cloud Practitioner (CLF-C01).

9. VCP6-DCV: VMware Certified Professional 6 – Data Center Virtualization - 130226 USD
Jest to najpopularniejsza certyfikacja VMware, dotycząca wirtualizacji centrów danych, w tym wdrażania i administrowania środowisk zbudowanych w oparciu o ESXi/vSphere i vCenter. VCP6-DCV potwierdza umiejętności potrzebne do zbudowania skalowalnej infrastruktury wirtualnej przy użyciu VMware vSphere 6. Kandydaci zainteresowani tą certyfikacją muszą nabyć umiejętności związane z wdrażaniem, konsolidacją i administrowaniem technologiami wirtualizacji, takimi jak klastry vSphere High Availability i Distributed Resource Scheduler.

10. ITIL Foundation - 129402 USD
Od 30 lat certyfikat ITIL Foundation stanowi potwierdzenie podstawowej wiedzy z zakresu kodeksu postępowania dla działów informatyki ITIL i ITSM. W ciągu trzech dekad, ITIL stał się najczęściej używanym frameworkiem dotyczącym zarządzania środowiskiem IT na świecie. Zakres tematyczny certyfikacji obejmuje m.in. zarządzanie usługami, cykl życia usługi, kluczowe zasady i modele, mające na celu podniesienie efektywności i jakości w dostarczaniu usług IT.

W ubiegłym roku, wraz z uruchomieniem ITIL 4, najpopularniejsza na świecie platforma do zarządzania IT, została zaktualizowana po raz pierwszy od 2011 roku. ITIL 4 dotyczy nowych procesów i metod stosowanych we współczesnym IT, takich jak DevOps, Agile i koncepcję szczupłego zarządzania w produkcji oprogramowania.

11. Microsoft Certified: Azure Fundamentals - 126653 USD
Azure Fundamentals to pierwszy krok na drodze do certyfikatów Microsoft opartych na rolach, obejmujący podstawową wiedzę na temat podstawowych koncepcji i usług w chmurze. Certyfikacja obejmuje podstawowe usługi platformy Azure, takie jak bezpieczeństwo, prywatność, zgodność z regulacjami i zaufanie.

Ten certyfikat jest przeznaczony dla osób z IT bez doświadczenia technicznego. Idealnymi kandydatami do zdobycia tego certyfikatu są menedżerowie i przedstawiciele handlowi odpowiedzialni za sprzedaż lub zakup rozwiązań opartych na chmurze.

Aby uzyskać ten certyfikat, należy zdać egzamin AZ-900: Microsoft Azure Fundamentals. Chociaż jest to zalecany jako pierwszy krok, to nie jest warunkiem wstępnym w przypadku bardziej zaawansowanych certyfikatów z chmury Microsoft Azure, takich jak Azure Administrator Associate lub Azure Developer Associate.

12. Microsoft Certified: Azure Administrator Associate - 125993 USD
Certyfikacja Azure Administrator Associate potwierdza umiejętności niezbędne do odniesienia sukcesu w roli administratora chmury Azure. Jest to jeden z certyfikatów Microsoft poświęconych Azure, opartych na rolach, co oznacza, że jest zgodny bezpośrednio z poszukiwanymi rolami zawodowymi. Administratorzy chmury Azure zarządzają usługami w chmurze, które obejmują pamięć masową, bezpieczeństwo i usługi sieciowe. Aby uzyskać ten certyfikat, należy zdać jeden egzamin: AZ-103: Administrator Microsoft Azure.

13. CCA-N: Citrix Certified Associate - Networking - 125264 USD
CCA-N obejmuje podstawy implementacji NetScaler wraz z integracją z XenDesktop i XenApp. Certyfikacja obejmuje również rozwiązywanie problemów z NetScaler w tych obszarach. Podobnie jak wszystkie certyfikaty Citrix, certyfikat CCA-N jest ważny przez trzy lata. NetScaler jest popularnym elementem infrastruktury i jest szeroko stosowany we wdrożeniach Citrix. Jest również dość skomplikowany i wymaga solidnych podstaw w zakresie podstawowej wiedzy sieciowej. Aby uzyskać ten certyfikat, należy zdać jeden z dwóch egzaminów: Citrix CCA-N 1Y0-230 lub Citrix CCA-N 1Y0-240.

14. Cisco Certified Networking Professional (CCNP) Routing and Switching - 119178 USD
Zaawansowana certyfikacja stanowiąca kontynuację Cisco Certified Network Associate (CCNA) i potwierdzająca wiedzę i umiejętności w zakresie instalacji, konfiguracji i zarządzania średniej wielkośći lokalnymi i rozległymi sieciami komputerowymi (od 100 do 500 węzłów). Ten certyfikat został opracowany dla inżynierów i administratorów sieci, którzy współpracują ze specjalistami w zakresie zaawansowanych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, głosu, łączności bezprzewodowej i wideo.

Od 23 lutego 2020 r. Cisco wprowadziło nową strukturę certyfikacji, w której CCNP Enterprise zastępuje CCNP Routing and Switching. Egzamin CCNP Routing and Switching nie będzie już oferowany, ale osoby, które już posiadają certyfikaty Cisco, mają łatwy do wykonania plan migracji.

15. CCP-V: Citrix Certified Professional - Virtualization - 117069 USD
CCP-V zastąpiła odchodzącą w 2014 roku certyfikację Citrix Certified Enterprise Engineer (CCEE). By uzyskać certyfikat CCP-V, należy wcześniej zdobyć certyfikat Citrix Certified Associate - Virtualization (CCA-V). CCP-V wiąże się z wdrażaniem wirtualizacji desktopów i wirtualizacji aplikacji przy użyciu różnych technologii, w tym Citrix XenDesktop, XenServer i NetScaler. Certyfikacja ta jest ważna przez okres trzech lat. Należy jednak pamiętać, że odnowienie CCP-V nie powoduje automatycznego odnowienia CCA-V, ponieważ każda certyfikacja musi być odnawiana indywidualnie, w przeciwieństwie do wielu innych certyfikatów.

Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności, a być może również zwiększyć zarobki, wyżej wymienione certyfikaty, mimo, że bazują na amerykańskim rynku pracy to mogą być dobrym wyborem. Zastanów się nad obecnym zestawem kompetencji jakie posiadasz i tymi, które mogłyby pomóc w doprowadzeniu twojej kariery na wyższy poziom.

Logowanie i rejestracja