Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”
VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”

Internet działający jak nigdy wcześniej, leczenie na odległość, szeroka adaptacja Internetu Rzeczy i oczywiście SI - to wszystko wydarzy się już niebawem. Zawsze jednak, gdzieś w tle, majaczy technologia 5G. Przyszłość trudno wyobrazić sobie bez nadchodzącej sieciowej rewolucji, a rok 2019 z pewnością jest momentem prz...

Czytaj więcej...

5 prognoz IDC na najbliższe lata - Zmiany w biznesowym IT
5 prognoz IDC na najbliższe lata - Zmiany w biznesowym IT

Na przestrzeni kilku najbliższych lat krajobraz technologiczny zmieni się diametralnie - prognozuje firma doradcza IDC. Sztuczna inteligencja stanie się wszechobecna, coraz częściej będziemy wykorzystać cyfrowych asystentów w domu i w pracy. Dzięki nowym narzędziom powstanie nowa grupa programistów, kt&oa...

Czytaj więcej...

Strategia multicloud - zalety wielu chmur jednocześnie
Strategia multicloud - zalety wielu chmur jednocześnie

Multicloud to złożone środowisko obliczeniowe, które wykorzystuje moc kilku chmur. Z chwilą, gdy firmy nauczyły się korzystać ze środowisk obliczeniowych oferowanych przez jednego dostawcę, zaczęły współpracować z kilkoma, z których każdy mógł obsługiwać specyficzną potrzebę IT (taką jak np....

Czytaj więcej...

Otwarta perspektywa: Linux
Otwarta perspektywa: Linux

Rok 2018 w branży technologicznej potwierdził, że to możliwość wyboru jest dziś wartością najbardziej pożądaną przez biznes. Taki wniosek płynie z obserwacji usług działających w różnych przedsiębiorstwach, sposobów ich uruchamiania oraz docelowych środowisk, do których trafiają. Pojawiają się nowe...

Czytaj więcej...

Małe i średnie firmy pod technologiczną ścianą
Małe i średnie firmy pod technologiczną ścianą

Według badania Konica Minolta główne wyzwania, z którymi mierzą się małe i średnie firmy to cyberzagrożenia (33%), rosnąca konkurencja (27%), nowe regulacje takie jak RODO (23%), wymagający rynek pracy (23%) czy zbyt szybki postęp technologiczny (23%). Problemy z infrastrukturą IT wskazywało 18% przedsięb...

Czytaj więcej...

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Chmura hybrydowa wyniesie Twój biznes na zupełnie nowy poziom!

Chmura hybrydowa hybrid cloudChmura to jedna z najbardziej nowoczesnych i wygodnych metod przechowywania danych. Jest to stale rozwijana technologia, która zyskuje na popularności. Korzystają z niej nie tylko firmy, ale nawet osoby prywatne. Przyglądamy się bliżej, czym jest chmura hybrydowa, która może bardzo pozytywnie wpłynąć na rozwój Twojego biznesu.

Czym jest chmura hybrydowa?
Chmura hybrydowa to rodzaj chmury komputerowej do korzystania z plików i oprogramowania bez konieczności posiadania ich na swoim urządzeniu. Ten rodzaj chmury łączy w sobie infrastrukturę lokalną z publiczną. Mogą być to dwie chmury scalone w jedno środowisko, które zapewnia możliwość przenoszenia między nimi danych i aplikacji.
Wykorzystanie hybrydy w biznesie pozwoli Ci na większą elastyczność. Będziesz mógł dowolnie przenosić i wymieniać pliki pomiędzy dwoma rodzajami chmury - lokalną i publiczną. Zapewni to bezpieczne planowanie działania w miarę zmieniających się potrzeb i kosztów w firmie.

Czy chmura hybrydowa jest bezpieczna?
Podobnie jak w przypadku innych rodzajów chmur, ważne jest zachowanie bezpieczeństwa i poufności pewnych danych. Nie chcesz chyba narażać siebie, swoich pracowników i firmy na wyciek danych, prawda? Na szczęście jest skuteczna metoda na zabezpieczenie się przed hakerami.

VPN dla Twojej firmy
Na pewno słyszałeś o VPN. Być może nawet korzystasz z jakiejś usługi wirtualnych sieci prywatnych u siebie w domu. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: z VPN możesz korzystać również w firmie. Rozwijaj się, biorąc pod uwagę, jaki jest najlepszy VPN dla Ciebie.

W dobie pracy zdalnej, wielu przedsiębiorców decyduje się na korzystanie z chmury. Usługodawcy VPN wychodzą naprzeciw oczekiwaniom, oferując ciekawe rozwiązania, zabezpieczające połączenie z bazami danych i chmurą w firmie

Usługi VPN dla firm często pozwalają na tworzenie grup pracowników, by różne działy mogły łączyć się z innymi światowymi serwerami. Nad całością pieczę może mieć kierownik lub szef, na bieżąco dostosowując dostęp do VPN dla swoich podwładnych. Zastanawiając się, jaki VPN jest najlepszy dla przedsiębiorstwa, warto zwrócić uwagę na poziom kontroli.

W wypadku usług wirtualnych sieci prywatnych dla firm nie warto oszczędzać. Najbardziej stabilne i rozbudowane usługi VPN są nieco droższe od standardowych, komercyjnych programów. Ale dzięki nim zabezpieczysz wszystkie poufne dane w firmie. Bezpieczeństwo kosztuje, choć jest warte każdych pieniędzy.

Jak działa chmura hybrydowa?
Czasami spotkasz się z opinią, że chmura hybrydowa i multichmura to ten sam model organizacji pracy. Jest to błędne myślenie. W przypadku multichmury działalność opiera się na korzystaniu z kilku niezależnych chmur, połączonych w jedną architekturę i zapewniających wymianę plików pomiędzy sobą. Nie chodzi tutaj o połączenie dwóch rodzajów chmur, a raczej kilku chmur o podobnej charakterystyce pracy.

Z kolei chmura hybrydowa to mix prywatnego i publicznego środowiska. Może to być firmowa chmura, która funkcjonuje w ramach przedsiębiorstwa. Łączy się jej działanie z dowolną wersją publiczną środowiska. Razem otrzymujesz rozbudowaną architekturę, która zapewnia swobodną wymianę danych pomiędzy jej użytkownikami.
Chmura hybrydowa i cała architektura w firmie działa następująco: decydujesz, które dane chcesz udostępniać współpracownikom prywatnie, a które publicznie. Następnie inna osoba może mieć do nich swobodny dostęp na swoim urządzeniu. Praca może odbywać się w chmurze, która ulokowana jest na zewnętrznym serwerze i nie obciąża Twojego urządzenia.

Przykładowo, Twoja firma pracuje nad dużym projektem dla klienta. Obowiązki zostały rozdzielone, ale kluczowa jest w tym przypadku współpraca pomiędzy działami. Wszyscy zaangażowani w projekt pracownicy mają dostęp do chmury hybrydowej, pracując na prywatnej jej części. Gdy poszczególne elementy projektu są gotowe i trzeba przesłać je kontrahentowi do akceptacji, przerzuca się pliki na część publiczną. W ten sposób klient otrzymuje dostęp tylko do produktów końcowych, nie może zaś podejrzeć procesów wewnątrz przedsiębiorstwa.

Czy chmura hybrydowa jest dobrym pomysłem?
Jeżeli pracujesz w środowisku korporacyjnym, to wiesz, z czym się to wiąże. Często kluczowa jest współpraca pomiędzy poszczególnymi działami firmy, a nawet z innymi przedsiębiorstwami. Chmura jest dobrym rozwiązaniem IT, które pomaga w wymianie plików i danych pomiędzy użytkownikami. Dlaczego właśnie jej hybrydowy rodzaj jest najlepszy?

Chmura hybrydowa ma kilka głównych profitów:
● Zarządzanie kosztami - chmura hybrydowa pozwala Ci używać publicznego i prywatnego środowisku w zależności od aktualnych potrzeb i możliwości finansowych. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zarządzać finansami firmy. Zaoszczędzisz też na drogich i wymagających serwerach lokalnych.
● Elastyczność - korzystając z chmury hybrydowej, użytkownicy mogą dowolnie wybierać środowisko pracy. Co więcej, ten typ chmury jest łatwiejszy do przystosowywania do aktualnych wymagań firmy. Wybierasz to środowisko, które zapewnia Twojemu przedsiębiorstwu większą efektywność.
● Łatwość - po pierwsze, samo przechodzenie na pracę w chmurze może być proste i nieskomplikowane. Zadania możesz rozłożyć w czasie i migrować dane stopniowo. Z kolei współpraca w obrębie chmury hybrydowej nie jest niczym trudnym. Sam wybierasz co i kiedy przesłać, a prywatna i publiczna architektura idealnie ze sobą współgrają.

Chmura hybrydowa - jesteśmy na tak!
Chmura hybrydowa jest świetnym pomysłem. Dzięki niej możesz rozwijać swój biznes. Środowisko hybrydowe zapewnia większą elastyczność i dostępność. W architekturze prywatnej będziesz miał większą kontrolę nad zasobami. Z kolei warstwa publiczna pozwoli Ci zaoszczędzić koszty związane z zakupem, obsługą i serwisem lokalnych dysków i serwerów.

 

Logowanie i rejestracja