Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”
VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”

Internet działający jak nigdy wcześniej, leczenie na odległość, szeroka adaptacja Internetu Rzeczy i oczywiście SI - to wszystko wydarzy się już niebawem. Zawsze jednak, gdzieś w tle, majaczy technologia 5G. Przyszłość trudno wyobrazić sobie bez nadchodzącej sieciowej rewolucji, a rok 2019 z pewnością jest momentem prz...

Czytaj więcej...

Otwarta perspektywa: Linux
Otwarta perspektywa: Linux

Rok 2018 w branży technologicznej potwierdził, że to możliwość wyboru jest dziś wartością najbardziej pożądaną przez biznes. Taki wniosek płynie z obserwacji usług działających w różnych przedsiębiorstwach, sposobów ich uruchamiania oraz docelowych środowisk, do których trafiają. Pojawiają się nowe...

Czytaj więcej...

5 prognoz IDC na najbliższe lata - Zmiany w biznesowym IT
5 prognoz IDC na najbliższe lata - Zmiany w biznesowym IT

Na przestrzeni kilku najbliższych lat krajobraz technologiczny zmieni się diametralnie - prognozuje firma doradcza IDC. Sztuczna inteligencja stanie się wszechobecna, coraz częściej będziemy wykorzystać cyfrowych asystentów w domu i w pracy. Dzięki nowym narzędziom powstanie nowa grupa programistów, kt&oa...

Czytaj więcej...

Małe i średnie firmy pod technologiczną ścianą
Małe i średnie firmy pod technologiczną ścianą

Według badania Konica Minolta główne wyzwania, z którymi mierzą się małe i średnie firmy to cyberzagrożenia (33%), rosnąca konkurencja (27%), nowe regulacje takie jak RODO (23%), wymagający rynek pracy (23%) czy zbyt szybki postęp technologiczny (23%). Problemy z infrastrukturą IT wskazywało 18% przedsięb...

Czytaj więcej...

Strategia multicloud - zalety wielu chmur jednocześnie
Strategia multicloud - zalety wielu chmur jednocześnie

Multicloud to złożone środowisko obliczeniowe, które wykorzystuje moc kilku chmur. Z chwilą, gdy firmy nauczyły się korzystać ze środowisk obliczeniowych oferowanych przez jednego dostawcę, zaczęły współpracować z kilkoma, z których każdy mógł obsługiwać specyficzną potrzebę IT (taką jak np....

Czytaj więcej...

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fortinet rozwija współpracę z AWS w zakresie rozwiązań zabezpieczających

Cloud SecurityFortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, zaprezentował nowe narzędzia zabezpieczające, przystosowane do integracji z usługami świadczonymi przez Amazon Web Services (AWS), które zapewniają klientom zaawansowaną ochronę chmurowych platform, aplikacji i infrastruktury sieciowej.

Rozwiązania Fortinetu zabezpieczające środowiska chmurowe, takie jak wirtualny firewall nowej generacji FortiGate-VM oraz firewall aplikacji internetowych (WAF) FortiWeb, są przeznaczone do ochrony zadań obliczeniowych i aplikacji biznesowych zarówno w centrach danych, jak i w środowiskach chmurowych.

Fortinet po raz kolejnych rozszerzył szeroką ofertę zintegrowanych rozwiązań ochronnych dla środowiska AWS, dzięki której zapewnia klientom pełen wgląd w stan ich usług oraz kontrolę nad aplikacjami, a także scentralizowane zarządzanie w środowiskach chmurowych i hybrydowych.

"Przedsiębiorstwa coraz częściej szukają możliwości zintegrowania znajdujących się w chmurze mechanizmów ochronnych z oferowanymi przez Fortinet rozwiązaniami klasy korporacyjnej w celu zabezpieczenia swoich danych i aplikacji w usłuach AWS. Fortinet od zawsze ściśle współpracuje z AWS przy realizacji projektów związanych z bezpieczeństwem, a teraz nasze rozwiązania zostały też udostępnione na platformie AWS Marketplace, co umożliwi ich szybkie wdrożenie" - mówi John Maddison, EVP of Products and CMO at Fortinet.

Wśród najnowszych rozwiązań dla AWS znalazły się:
• Zarządzane przez Fortinet zestawy reguł IPS, opracowane przez FortiGuard Labs - Dla zaprezentowanego niedawno rozwiązania AWS Network Firewall dostępne są dostarczane i zarządzane przez Fortinet zestawy reguł IPS, opracowane na bazie informacji zebranych przez zespół FortiGuard Labs. Jest to nowa usługa zarządzana, która ułatwia centralne wdrożenie niezbędnych zabezpieczeń sieciowych jako dodatkowej warstwy ochronnej dla wszystkich posiadanych przez klienta AWS wirtualnych chmur prywatnych (Amazon VPC).

FortiGuard Labs to znajdująca się w strukturze Fortinet jednostka zajmująca się analizą zagrożeń w celu zabezpieczenia klientów przed cyberatakami. Eksperci wykorzystują miliony rozsianych po całym świecie czujników sieciowych do monitorowania prób podejmowanych ataków. Stosują też sztuczną inteligencję do analizy zgromadzonych danych w celu poszukiwania nowych zagrożeń.

• Integracja firewalla nowej generacji FortiGate-VM z AWS Gateway Load Balancer - Firmom, które potrzebują pomocy w uproszczeniu ich środowisk Amazon VPC, a także ich zabezpieczeniu, zwiększeniu dostępności i skalowalności, Fortinet umożliwił integrację firewalla FortiGate-VM z usługą AWS Gateway Load Balancer (GWLB). W celu zapewnienia zaawansowanej ochrony ruchu pochodzącego z Internetu, jak też pakietów przesyłanych wewnątrz sieci VPC, FortiGate-VM gwarantuje wydajną i niezawodną łączność dzięki takim funkcjom jak IPSec VPN, SSL VPN, ochrona przed włamaniami (IDPS), głęboka inspekcja pakietów (DPI), filtrowanie adresów URL, ochrona przed złośliwym kodem i granularna segmentacja. Działające razem FortiGate-VM oraz AWS Gateway Load Balancer gwarantują większy poziom bezpieczeństwa i łatwość zarządzania środowiskiem chmurowym, a także stanowią rozwiązanie, które zapewnia klientom korporacyjnym szybki, elastyczny dostęp do chmury.

• Usługi doradcze dla klientów AWS - Fortinet rozpoczął świadczenie usług doradczych dotyczących projektowania i wdrażania zaawansowanych zabezpieczeń w wykorzystywanych przez klientów AWS chmurowych usługach platform, sieci i aplikacji. W ramach doradztwa oferowana jest również ocena poziomu bezpieczeństwa rozwiązań zaimplementowanych w środowisku AWS, co zapewnia lepszą ochronę firmy i ułatwia naprawienie istniejących błędów konfiguracyjnych.

Fortinet Security Fabric dla AWS
Współpraca firm Fortinet i AWS trwa od dawna. Fortinet zapewnia gwarantujące bezpieczeństwo rozwiązania, które są w pełni zintegrowane z dostępnymi usługami AWS, takimi jak Amazon GuardDuty, AWS CloudFormation i AWS Outposts. Dzięki temu, że znajdują one zastosowanie w wielu przypadkach, platforma Fortinet Security Fabric zapewnia klientom kompleksową ochronę ich środowisk na platformie AWS, m.in. za pomocą firewalli, bram bezpieczeństwa, systemów zapobiegania włamaniom i gwarantujących ochronę aplikacji internetowych. AWS należy również do Open Fabric Ecosystem, jednego z największych w branży ekosystemów zapewniających cyberbezpieczeństwo. Fortinet Security Fabric chroni środowiska klientów w infrastrukturze fizycznej, wirtualnej, chmurowej i hybrydowej dzięki kilku unikalnym funkcjom.

• Kontrola i zarządzanie za pomocą jednego panelu - Platforma Security Fabric umożliwia centralne zarządzanie funkcjami bezpieczeństwa zarówno w chmurze, jak i w lokalnej infrastrukturze, co pomaga wyeliminować błędy ludzkie, a jednocześnie zmniejszyć obciążenie zespołu IT. Security Fabric zapewnia scentralizowane zarządzanie bezpieczeństwem przy użyciu spójnego modelu operacyjnego.

• Wgląd w stan usług sieciowych i ich kontrola - Dzięki platformie Fortinet Security Fabric firmy uzyskują możliwość pełnego wglądu w stan pracy aplikacji wdrożonych w środowisku AWS oraz stosowania reguł polityki bazujących na oczekiwanym rezultacie (intent-based). Dzięki wykorzystaniu dynamicznych grup adresowych i logicznego nazewnictwa zasobów chmurowych, Security Fabric ułatwia firmom skalowanie reguł polityki bezpieczeństwa w całej infrastrukturze chmurowej.

• Szeroka ochrona przeciwko różnorodnym rodzajom ataków - Fortinet zapewnia klientom AWS szeroki zestaw produktów zabezpieczających sieć, co pozwala im na dodanie dodatkowej warstwy ochrony i bezpieczne uruchomienie dowolnej aplikacji w dowolnym miejscu, zarówno w lokalnym środowisku, jak i w chmurze.

"AWS Network Firewall, wspomagany wiedzą o zagrożeniach z całego świata dostępną od Fortinetu, zapewnia naszym klientom ochronę ich wirtualnych chmur prywatnych i generalnie przyspiesza adopcję środowisk chmurowych. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy rozszerzyć nasze relacje z firmą Fortinet, a przez to zapewnić klientom zarządzaną, zaawansowaną ochronę dla ich środowisk na platformie AWS" - mówi Andrew Thomas, General Manager of Perimeter Protection, Amazon Web Services, Inc.

Rozwiązania Fortinet dostępne w samoobsługowym AWS Marketplace
Fortinet wprowadził do samoobsługowego sklepu AWS Marketplace szeroką gamę produktów ochronnych dostępnych w maszynach wirtualnych, kontenerach, a także w modelu SaaS. Zapewniono także elastyczne formy rozliczeń, m.in. możliwość skorzystania z posiadanych już licencji (Bring Your Own License, BYOL) oraz płatności abonamentowej (Pay As You Go, PAYG). W AWS Marketplace dostęne są następujące produkty: FortiGate-VM Next Generation Firewall, FortiWeb WAF, FortiMail, FortiSandbox, Fortinet Managed Rules for AWS WAF i inne.

Źródło: Fortinet

Logowanie i rejestracja