Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Europa najczęściej atakowana z własnego terenu
Europa najczęściej atakowana z własnego terenu

Jak wynika z najnowszej analizy zagrożeń przeprowadzonej przez F5 Labs, Europa jest celem większej liczby ataków przeprowadzanych z jej własnego terenu niż jakikolwiek inny region świata. Większość ataków jest inicjowana z adresów IP zlokalizowanych w Holandii, a w dalszej kolejności, z tych znajdu...

Czytaj więcej...

Veeam Cloud Data Management Report
Veeam Cloud Data Management Report

Jak wynika z raportu "Veeam Cloud Data Management Report", dotyczącego zarządzania danymi w chmurze, 73 proc. firm nie zaspokaja potrzeb użytkowników w zakresie nieprzerwanego dostępu do aplikacji i danych. Wiele przedsiębiorstw chce zacząć korzystać z narzędzi do zarządzania danymi w chmurze, aby lepiej spełnia...

Czytaj więcej...

Polska w światłowodowej czołówce
Polska w światłowodowej czołówce

Według najnowszej edycji analizy FTTH Council oraz IDATE DigiWorld - Europe Broadband Status, Polska współtworzy europejską czołówkę państw z najwyższymi wzrostami w rankingach wykorzystania szybkiej łączności z Internetem poprzez sieci światłowodowe.

Czytaj więcej...

VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”
VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”

Internet działający jak nigdy wcześniej, leczenie na odległość, szeroka adaptacja Internetu Rzeczy i oczywiście SI - to wszystko wydarzy się już niebawem. Zawsze jednak, gdzieś w tle, majaczy technologia 5G. Przyszłość trudno wyobrazić sobie bez nadchodzącej sieciowej rewolucji, a rok 2019 z pewnością jest momentem prz...

Czytaj więcej...

Raport Cloud Computing: 2/3 firm w Polsce skorzysta z chmury
Raport Cloud Computing: 2/3 firm w Polsce skorzysta z chmury

Z raportu Cloud Computing przygotowanego przez Xopero Software wynika, że z rozwiązań cloudowych korzysta już 50% ankietowanych firm, a tylko w tym roku do chmury przeniesie swoje zasoby 21,6% przedsiębiorców.

Czytaj więcej...

Azure IaaS - przewodnik administratora
Azure IaaS - przewodnik administratora

Wielu administratorów systemu przez całą swoją karierę pracowało z infrastrukturą lokalną, więc przejście do środowiska cloud może przysporzyć im wielu problemów. Jednak przejście na platformę Azure wcale nie musi być trudne. Altaro udostępnia bezpłatny eBook, autorstwa Paula Schnakenberga, doświadczonego...

Czytaj więcej...

Aktualności

Western Digital oraz Dropbox przyspieszają wdrożenie chmury

WD ultrastar dc hc650Dropbox jest jedną z pierwszych firm, która wykorzysta dyski Ultrastar 20TB SMR HDD w swoich centrach danych - wykorzystując ich pojemność, wydajność i skalowalność w celu zapewnienia użytkownikom biznesowym oraz domowym z całego świata dostępu do przestrzeni dyskowej w swojej usłudze online.

Western Digital poinformował, że firma Dropbox jest jednym z pierwszych użytkowników, który oficjalnie zakwalifikował do użytku nowe dyski Ultrastar DC HC650 20TB, (nośniki HDD typu host-managed, shingled magnetic recording - SMR). Dyski Western Digital SMR HDD zostaną wykorzystane jako fundamenty systemu storage firmy w jej autorskich, wielo-eksabajtowych systemach.

Decydując się na ten krok, Dropbox kontynuuje realizowanie swoich celów strategicznych, polegających na wykorzystaniu rozwiązań zapewniających najwyższą gęstość storage oraz najniższe ogólne koszty użytkowania (TCO) - jednak bez kompromisów w dziedzinie bezpieczeństwa danych i dostępności dla swoich ponad 600 mln klientów online.

"Współpracujemy z Western Digital od wielu lat, na różnych etapach rozwoju naszej platformy storage. Usługi i narzędzia online są obecnie ważniejsze niż kiedykolwiek - więc musimy być w stanie błyskawicznie wprowadzać innowacje, zwiększać zakres funkcji i skalować nasze systemy, by móc pozostać konkurencyjnymi. Nie możemy doczekać się wdrożenia pojemnych dysków SMR 20 TB, co pozwoli nam na ograniczenie wydatków i zapewnienie użytkownikom większej wartości. Western Digital jest dla nas ważnym, strategicznym partnerem i zamierzamy wciąż wspólnie przesuwać granice możliwości chmurowej infrastruktury" - powiedział Andrew Fong, vice president of engineering w firmie Dropbox.

"Dropbox był pionierem, jeśli chodzi o masowe wdrażanie SMR i ten wysiłek zdecydowanie się opłacił, dając firmie pionierską przewagę w kwestii szybkiego wdrażania HDD o najwyższej na rynku pojemności w infrastrukturze chmurowej. Cieszymy się, mogąc kontynuować nasze długoletnie partnerstwo z Dropbox i pomagając firmie skalować jej infrastrukturę i odnosić korzyści wynikające z rosnącego popytu na usługi chmurowe, przestrzeń storage online i narzędzia do zdalnej współpracy" - komentuje Andrew Dorian, vice president działu Enterprise hard drives w Western Digital.

Jako pierwszy na rynku HDD o pojemności 20 TB, model Ultrastar DC HC650 zapewnia niezrównany współczynnik TCO dla wysoce skalowanych organizacji oraz chmurowych centrów danych - pozwalając na znaczne zwiększenie gęstości ich systemów storage oraz na zoptymalizowanie zużycia energii. Chmurowi i korporacyjni klienci doceniają najwyższą pojemność na rynku oraz inne atuty dysków SMR HDD i wdrażają je, by skuteczniej poradzić sobie z ogromnym wzrostem ilości danych. Gdy weźmiemy pod uwagę potrzeby użytkowników działających w skali eksabajtów i związane z tym kwestie kosztów działania centrów danych, to długoterminowe korzyści wynikające z wdrożenia rozwiązania zapewniającego niższy koszt per TV, wyższą gęstość zapisu, niższe zużycie energii oraz wyższą niezawodność mogą być ogromne.

Dodajmy, że w dyskach Ultrastar DC HC650 zastosowano cały zestaw innowacyjnych technologii, włączając w to pierwsze w branży wdrożenie technologii EAMR (energy-assisted magnetic recording), pierwszy w branży trzyetapowy aktuator oraz piątą generację technologii HelioSeal.

Dyski SMR HDD firmy Western Digital są również integralną częścią Zoned Storage - open source’owej, opartej na standardach branżowych inicjatywy mającej na celu zbudowanie synergii pomiędzy nośnikami SMR HDD oraz ZNS SSD, która pozwoli na efektywne skalowanie centrów danych.

Źródło: Western Digital