Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
This Holiday Season, WIN with Altaro!

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku

Bez wątpienia branża IT jest jednym z najmocniej rozwijających się sektorów gospodarki. Firmy dążą do zbudowania coraz lepiej wyedukowanej kadry. Specjaliści muszą nieustannie poszerzać horyzonty by uzyskać awans, brać udział w interesujących projektach, czy też zmienić pracę na lepszą. Posiadanie certyfikat&oac...

Czytaj więcej...

Jak firmy powinny sobie radzić ze zjawiskiem BYOD?
Jak firmy powinny sobie radzić ze zjawiskiem BYOD?

Wraz z postępującą cyfryzacją przedsiębiorstw na znaczeniu zyskuje zjawisko BYOD, czyli Bring Your Own Device. Polega na wykorzystaniu przez pracowników prywatnych urządzeń, np. smartfonów i tabletów, do łączenia się z firmową siecią. Zjawisko dotyczy już 87% organizacji  i może narażać je na ...

Czytaj więcej...

VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze
VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze

Z najnowszego raportu IDC wynika, że w ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld USD. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi produktami, usługami ora...

Czytaj więcej...

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

Dla większości firm DevOps to wciąż czarna magia
Dla większości firm DevOps to wciąż czarna magia

Aż 81 proc. menadżerów IT na świecie uważa, że wytwarzanie oprogramowania metodyką DevOps w sposób znaczący ogranicza czas potrzebny na stworzenie systemu IT lub aplikacji, a wdrożenie DevOps we własnej organizacji jest jednym z najważniejszych wyzwań dla ich firmy - wynika z badań firmy GitLab. Jednocześ...

Czytaj więcej...

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

Aktualności

Ecosystem Experience - doroczne wydarzenie OVHcloud

CloudOVHcloud, wiodący europejski dostawca usług chmurowych o globalnym zasięgu, już po raz ósmy gromadzi społeczność podczas OVHcloud Ecosystem Experience. W wirtualnej konferencji dla 10000 uczestników wystąpiło 150 prelegentów z całego świata, którzy w trakcie 90 sesji, przez 3 dni, opowiadali o ekosystemie chmury obliczeniowej.

Każdy dzień został zorganizowany pod innym hasłem przewodnim. W wydarzeniu wzięli udział liderzy OVHcloud oraz goście z różnych krajów.

Ekosystem zapewniający większą suwerenność danych
Suwerenność danych jest dla OVHcloud wartością strategiczną. Współpracując z ponad 3000 firm partnerskich, zgromadzonych wokół 4 uniwersów i dedykowanych programów, takich jak Open Trusted Cloud i OVHcloud Marketplace, europejski lider cloud zrealizował potężne inwestycje, aby w 2020 roku wzmocnić swoją pozycję technologicznie oraz geograficznie.

Wykorzystując multi-lokalność, OVHcloud konsekwentnie wzmacnia swoją infrastrukturę, aby sprostać specyfice każdego regionu, oferując usługi wolne od eksterytorialnych wpływów, niezależnie od tego, gdzie znajduje się każdy z 1,6 miliona klientów grupy. Firma zwiększyła też zatrudnienie, chcąc skuteczniej adresować potrzeby użytkowników chmury.

W ramach stałego zaangażowania na rzecz europejskiej cybersuwerenności, OVHcloud zajmuje również kluczowe miejsce w ramach platformy GAIA-X, aby promować europejskie wartości w branży chmurowej na całym świecie. Zaangażowanie to jest poparte innowacyjnymi projektami, takimi jak partnerstwo strategiczne zawarte z T-Systems, mając na celu współtworzenie unikatowej, suwerennej platformy opartej na chmurze publicznej. Dodatkowo firma konsekwentnie realizuje przyjętą strategię, by zdobyć znaki jakości takich zaufanych organizacji, związanych z cyberbezpieczeństwem jak SecNumCloud we Francji, AgID we Włoszech, czy C5 w Niemczech lub dołączyć do platform, takich jak G-Cloud w Wielkiej Brytanii.

"Wytyczenie trzeciej ścieżki w świecie danych nie jest łatwym zadaniem, ale jesteśmy przekonani, że uda nam się tego dokonać dzięki wyjątkowemu i silnemu ekosystemowi opartemu na podstawowych wartościach, takich jak otwartość, odwracalność i przejrzystość" - deklaruje Michel Paulin, CEO OVHcloud.

Ekosystem umożliwiający zrewolucjonizowanie świata danych, ale w zrównoważony sposób
Zrównoważony rozwój i wydajność stanowią rdzeń systematycznych osiągnięć OVHcloud już od ponad 15 lat. Pionowo zintegrowany model biznesowy pozostaje kluczowym atutem, który zgodnie z założeniami, pozwala jednocześnie zmniejszać ślad węglowy, umożliwiając przy tym cenową konkurencyjność. Firma wdrożyła chłodzenie cieczą już w 2003 roku, osiągając w rezultacie wiodącą efektywność zużycia energii (PUE) na poziomie od 1,3 do 1,09, podczas gdy średnia w branży wynosi prawie 2. Stawiając na systemy chłodzenia cieczą, OVHcloud dołożyło też wszelkich starań by osiągnąć wyjątkowo niskie zużycie wody. Obecnie wskaźnik efektywności wynosi 0,2.

"Obrazując zjawisko, potrzebujemy jedynie szklanki wody, aby chłodzić serwer przez 10 godzin, podczas gdy branża, średnio, zużywa na to całą butelkę. Nasze centra danych obsługujemy w sieciach niskoemisyjnych, a do ich „budowy” wykorzystujemy już istniejące budynki. Stosujemy recykling komponentów serwerów. Każdy element, jeśli to możliwe, otrzymuje drugie, a nawet trzecie życie… Możemy osiągnąć nasze cele w zakresie trio: energia/woda/węgiel, więc musimy działać i to działać już teraz" - podkreśla François Sterin, EVP Industry w OVHcloud.

Co więcej, zarząd postawił przed firmą ambitne zobowiązanie: neutralność węglową dzięki mieszance czystej energii odnawialnej do 2025 r., a do 2030 r. osiągnięcie zerowej emisji netto. Chcąc zrealizować ten ambitny cel OVHcloud zdefiniowało 5 kluczowych elementów: monitoring, projektowanie, energia odnawialna, gospodarka o obiegu zamkniętym i mobilizacja ekosystemów. To one zyskają priorytet w nadchodzących miesiącach. Ponadto OVHcloud nawiązało współpracę z wiodącym europejskim instytutem badawczym Inria.

Ekosystem, który wstrząśnie światem danych
W ciągu ostatnich kilku lat grupa OVHcloud pracowała nad przeprojektowaniem swojej infrastruktury sieci, w efekcie czego stworzyła system, który z łatwością może obsłużyć nawet globalny wzrost ruchu internetowego. Oprócz tej nowej, skalowalnej, energooszczędnej i odpornej architektury, globalny lider chmury umożliwił obsługę szerszego zakresu przypadków użycia, koncentrując się głównie na odporności i zdolności do skalowania.

Dzięki zupełnie nowej, ultrawydajnej infrastrukturze High-End, OVHcloud otwiera nowy etap na ścieżce wzrostu, łącząc najlepsze w swojej klasie technologie, aby rozwiązać konkretne przypadki użycia klasy enterprise, a także gotowe do użycia klastry serwerów.

Ponadto, chcąc sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na przechowywanie danych oraz potrzebom związanym z rozwojem sztucznej inteligencji, OVHcloud wzbogaciło portfolio rozwiązań, przyśpieszając plan rozbudowy tej kompetencji, za sprawą przejęcia technologii OpenIO i EXTEN oraz dostarczając kompletny zestaw narzędzi AI. Dzięki temu firmy mogą budować własne rozwiązania AI lub używać gotowych aplikacji AI, opartych na ekosystemie OVHcloud, korzystając z przejrzystego i przewidywalnego cennika.

Rozwiązania AI firmy OVHcloud udostępnią narzędzia do sztucznej inteligencji i rozwiązania wybranych partnerów, aby zapewnić spójne działanie – umożliwia to pełna integracja narzędzi i ofert partnerów w całym uniwersum OVHcloud. W tym celu wybrano 30 czołowych europejskich ekspertów z zakresu sztucznej inteligencji, którzy są w stanie dostarczyć i skalować kompleksowe rozwiązania z tej dziedziny.

"Oprócz 2 nowych centrów danych, które otworzyliśmy w tym roku, chcąc sprostać konkretnym wymaganiom prawnym, także ten nowy element stanowić będzie kluczowy zasób, który zapewni użytkownikom naszej chmury dostęp do najlepszych rozwiązań AI w otwartej i zaufanej strukturze" - zwraca uwagę Alain Fiocco, CTO w OVHcloud.

To jednak nie wszystko. Nadchodzący rok przyniesie ze sobą kolejne nowości.

Źródło: OVHcloud