Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
This Holiday Season, WIN with Altaro!

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku

Bez wątpienia branża IT jest jednym z najmocniej rozwijających się sektorów gospodarki. Firmy dążą do zbudowania coraz lepiej wyedukowanej kadry. Specjaliści muszą nieustannie poszerzać horyzonty by uzyskać awans, brać udział w interesujących projektach, czy też zmienić pracę na lepszą. Posiadanie certyfikat&oac...

Czytaj więcej...

Dla większości firm DevOps to wciąż czarna magia
Dla większości firm DevOps to wciąż czarna magia

Aż 81 proc. menadżerów IT na świecie uważa, że wytwarzanie oprogramowania metodyką DevOps w sposób znaczący ogranicza czas potrzebny na stworzenie systemu IT lub aplikacji, a wdrożenie DevOps we własnej organizacji jest jednym z najważniejszych wyzwań dla ich firmy - wynika z badań firmy GitLab. Jednocześ...

Czytaj więcej...

VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze
VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze

Z najnowszego raportu IDC wynika, że w ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld USD. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi produktami, usługami ora...

Czytaj więcej...

Jak firmy powinny sobie radzić ze zjawiskiem BYOD?
Jak firmy powinny sobie radzić ze zjawiskiem BYOD?

Wraz z postępującą cyfryzacją przedsiębiorstw na znaczeniu zyskuje zjawisko BYOD, czyli Bring Your Own Device. Polega na wykorzystaniu przez pracowników prywatnych urządzeń, np. smartfonów i tabletów, do łączenia się z firmową siecią. Zjawisko dotyczy już 87% organizacji  i może narażać je na ...

Czytaj więcej...

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware i NVIDIA uruchomią architekturę chmury hybrydowej następnej generacji

VMware nvidiaVMware i NVIDIA uruchomią architekturę chmury hybrydowej następnej generacji oraz wprowadzą sztuczną inteligencję do każdego przedsiębiorstwa. Ponad 300000 klientów VMware skorzysta ze zunifikowanego zarządzania oprogramowaniem NVIDIA AI. Dotyczy to wszystkich aplikacji, dostępu do bezpieczeństwa i możliwości akceleracji NVIDIA BlueField-2 DPU.

W trakcie VMworld 2020 VMware i NVIDIA ogłosiły nawiązanie szerokiego partnerstwa. Pozwoli ono dostarczyć kompleksową platformę sztucznej inteligencji klasy korporacyjnej oraz nową architekturę dla data center, chmury i brzegu sieci, które korzystają z jednostek NVIDIA DPU do wsparcia zarówno istniejących, jak i nowych aplikacji.

Dzięki współpracy, zestaw oprogramowania AI dostępnego w hubie NVIDIA NGCTM zostanie zintegrowany z rozwiązaniami VMware vSphere, VMware Cloud Foundation i VMware Tanzu. Pozwoli to przyspieszyć proces wdrażania sztucznej inteligencji. Umożliwi też przedsiębiorstwom dopasowanie istniejącej infrastruktury do nowych potrzeb, w tym sztucznej inteligencji (AI - artificial intelligence), zarządzanie wszystkimi aplikacjami za pomocą jednego zestawu operacji oraz wdrażanie infrastruktury „AI-ready” w centrum danych, w chmurze i na brzegu sieci.

Co więcej, obie firmy współpracować będą także w ramach Projektu Monterey. Wszystko po to, by dostarczyć architekturę dla chmury hybrydowej, opartą na technologii SmartNIC obejmującej programowalne jednostki przetwarzania danych (DPU) NVIDIA BlueField-2. Połączenie VMware Cloud Foundation i NVIDIA BlueField-2 pozwoli zapewnić infrastrukturę nowej generacji, tworzoną z myślą o wymaganiach AI, uczenia maszynowego, aplikacji o wysokiej przepustowości i skoncentrowanych na danych. Umożliwi także rozszerzoną akcelerację aplikacji poza sztuczną inteligencją dla wszystkich obciążeń przedsiębiorstwa oraz dodatkową warstwę bezpieczeństwa dzięki nowej architekturze. Odciąża ona krytyczne usługi centrum danych przenosząc je z CPU do SmartNIC i programowalnych DPU.
 
„Współpracujemy z firmą NVIDIA by wprowadzić sztuczną inteligencję do każdego przedsiębiorstwa. To prawdziwa demokratyzacja jednej z najpotężniejszych technologii” - powiedział  Pat Gelsinger, CEO  VMware. „Pracujemy również nad zdefiniowaniem nowej architektury chmury hybrydowej by sprostać potrzebom i wymaganiom aplikacji następnej generacji. Razem możemy pomóc każdemu przedsiębiorstwu przyspieszyć korzystanie z przełomowych aplikacji, które napędzają ich biznes”.

„Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe rozwinęły się wyjątkowo szybko, przechodząc z laboratoriów badawczych do centrów danych w firmach z praktycznie każdej branży i w każdej lokalizacji” - powiedział Jensen Huang, założyciel i CEO NVIDIA. „NVIDIA i VMware pomogą klientom przekształcić korporacyjne centrum danych w przyspieszony superkomputer AI. Jednostki DPU firmy NVIDIA umożliwią firmom budowanie bezpiecznych, programowalnych centrów danych definiowanych oprogramowaniem, które mogą przyspieszyć działanie wszystkich aplikacji korporacyjnych”.

Obejrzyj dyskusję  z udziałem Pata Gelsingera i Jensena Huanga, która miała miejsce w trakcie VMworld 2020.

UCSF rozwija opiekę zdrowotną dzięki rozwiązaniom NVIDIA i VMware
Wśród organizacji integrujących ekosystemy VMware i NVIDIA jest UCSF Center for Intelligent Imaging. Jako lider w rozwoju sztucznej inteligencji i narzędzi analitycznych w diagnostyce obrazowej, centrum wykorzystuje strukturę aplikacji opieki zdrowotnej NVIDIA ClaraTM do obrazowania wspieranego przez sztuczną inteligencję oraz VMware Cloud Foundation do obsługi szerokiego zakresu krytycznych obciążeń. Centrum zapewnia społeczności University of California w San Francisco oraz partnerom akademickim i przemysłowym, krytyczne zasoby przeznaczone do poszukiwania i wprowadzania innowacji oraz wdrażania sztucznej inteligencji. Pomaga to poprawić poziom opieki nad pacjentami.

„Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w diagnostyce obrazowej pacjentów do wykrywania chorób, gdyż jest szybsza niż ludzkie oko. Dzięki dalszym badaniom technologia ta umożliwi lekarzom dostarczanie najszybszych, najdokładniejszych i najbezpieczniejszych diagnoz i terapii dla pacjentów” - powiedział Christopher Hess, kierownik departamentu radiologii i obrazowania biomedycznego na UCSF. „Połączenie struktur aplikacji NVIDIA Clara AI z VMware Cloud Foundation pomoże nam rozszerzyć pracę w zakresie sztucznej inteligencji i wykorzystać wspólną infrastrukturę centrum danych do działań takich jak szkolenia i badania. Będzie również wsparciem diagnostyki pacjentów wymagających pilnej opieki”.

Dedykowana AI platforma Enterprise-Ready
Pierwszy aspekt współpracy NVIDIA i VMware, integracja NVIDIA NGC z VMware vSphere i VMware Cloud Foundation, uprości proces wdrażania sztucznej inteligencji i zarządzania nią w przypadku najbardziej wymagających obciążeń. Branże, od opieki zdrowotnej po usługi finansowe, handel detaliczny i produkcję, będą mogły łatwo opracowywać i wdrażać obciążenia AI przy użyciu kontenerów i maszyn wirtualnych, wykorzystując tę samą platformę, co ich aplikacje korporacyjne, w skali całej chmury hybrydowej.

Opierając się na istniejącej infrastrukturze, zasobach i zestawach narzędzi, klienci VMware będą mogli przyspieszyć prace związane z „data science” i sztuczną inteligencją, wspierając proces adopcji technologii AI i ML. Naukowcy zajmujący się danymi, programiści i badacze uzyskają natychmiastowy dostęp do szerokiej gamy natywnych dla chmury, zoptymalizowanych pod kątem GPU kontenerów NGC, modeli i zestawów programistycznych przeznaczonych dla branży. Oprogramowanie NGC jest obsługiwane na wybranym zestawie wstępnie przetestowanych serwerów opartych o technologię NVIDIA A100, które zgodnie z oczekiwaniami mają dostarczyć wiodący producenci systemów, w tym Dell Technologies, Hewlett Packard Enterprise (HPE) i Lenovo.

Architektura chmury hybrydowej dla aplikacji nowej generacji
Drugi element współpracy VMware i NVIDIA wiąże się ze wzrostem złożoności obciążeń nowej generacji. Technologie SmartNIC i DPU są kluczowe w procesie bezpiecznego przyspieszania szerokiej gamy aplikacji korporacyjnych, w których znajdują się dane.

VMware i NVIDIA dostarczają nową architekturę chmury hybrydowej, która pomoże organizacjom w rozwoju infrastruktury i operacji oraz wprowadzeniu nowego modelu bezpieczeństwa. Odciąża on zadania związane z hiperwizorem, siecią, bezpieczeństwem i pamięcią masową przenosząc je z CPU na DPU. Co istotne, nowa architektura rozszerzy również model operacyjny VMware Cloud Foundation na serwery bare metal.

Architektura jest kamieniem węgielnym zapowiedzianego przez VMware podczas konferencji VMworld 2020 Projektu Monterey. Pozyskując NVIDIA BlueField-2 DPU z VMware Cloud Foundation, klienci będą mogli przyspieszyć szeroką gamę aplikacji nowej generacji ogólnego przeznaczenia, jak również dostarczać programowalną inteligencję i obsługiwać rozproszony model bezpieczeństwa Zero-Trust w centrach danych, na brzegu sieci i w chmurach telekomunikacyjnych.

Wczesny dostęp dla wizjonerskich przedsiębiorstw
NVIDIA i VMware intensywnie współpracują w zakresie inżynierii oprogramowania z obszaru korporacyjnej sztucznej inteligencji i akcelerowanych platform obliczeniowych. Firmy, które chcą zoperacjonalizować AI i bezpiecznie przyspieszać aplikacje w chmurach hybrydowych zapraszamy do rejestracji, w celu otrzymywania powiadomień dotyczących dostępności.

Źródło: VMware