Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
This Holiday Season, WIN with Altaro!

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku

Bez wątpienia branża IT jest jednym z najmocniej rozwijających się sektorów gospodarki. Firmy dążą do zbudowania coraz lepiej wyedukowanej kadry. Specjaliści muszą nieustannie poszerzać horyzonty by uzyskać awans, brać udział w interesujących projektach, czy też zmienić pracę na lepszą. Posiadanie certyfikat&oac...

Czytaj więcej...

Jak firmy powinny sobie radzić ze zjawiskiem BYOD?
Jak firmy powinny sobie radzić ze zjawiskiem BYOD?

Wraz z postępującą cyfryzacją przedsiębiorstw na znaczeniu zyskuje zjawisko BYOD, czyli Bring Your Own Device. Polega na wykorzystaniu przez pracowników prywatnych urządzeń, np. smartfonów i tabletów, do łączenia się z firmową siecią. Zjawisko dotyczy już 87% organizacji  i może narażać je na ...

Czytaj więcej...

Dla większości firm DevOps to wciąż czarna magia
Dla większości firm DevOps to wciąż czarna magia

Aż 81 proc. menadżerów IT na świecie uważa, że wytwarzanie oprogramowania metodyką DevOps w sposób znaczący ogranicza czas potrzebny na stworzenie systemu IT lub aplikacji, a wdrożenie DevOps we własnej organizacji jest jednym z najważniejszych wyzwań dla ich firmy - wynika z badań firmy GitLab. Jednocześ...

Czytaj więcej...

VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze
VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze

Z najnowszego raportu IDC wynika, że w ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld USD. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi produktami, usługami ora...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix uznany przez AWS za kompetencje w tworzeniu cyfrowych miejsc pracy

Citrix WorkspaceCitrix Systems ogłosił uzyskanie statusu kompetencji Amazon Web Services (AWS) Digital Workplace. Kompetencja AWS Digital Workplace pomaga klientom znaleźć wyspecjalizowanych partnerów, oferujących rozwiązania, które pozwalają im skutecznie wspierać zdalnych pracowników i zapewniają ciągłość biznesową przy wykorzystaniu cyfrowego miejsca pracy w chmurze AWS.

Partner zrzeszony w ramach AWS Partner Network (APN) posiadający tę kompetencję AWS zapewnia funkcje, które pomagają zmniejszyć zagrożenia bezpieczeństwa środowiska pracy i spełnić wymagania zgodności z przepisami, jednocześnie umożliwiając klientom skuteczne wsparcie zdalnych pracowników i planów ciągłości biznesowej.  

Osiągnięcie kompetencji AWS Digital Workplace wyróżnia Citrix jako członka APN, który posiada głęboką wiedzę ekspercką w jednej lub kilku z następujących, głównych kategorii: zarządzanie punktami końcowymi, zarządzanie aplikacjami i / lub platformy do współpracy.

AWS umożliwia skalowalne, elastyczne i opłacalne rozwiązania, wykorzystywane od start-upów po globalne przedsiębiorstwa. Aby wesprzeć łatwą integrację i wdrażanie tych rozwiązań, AWS ustanowiło program kompetencji AWS (AWS Competency Program), który ma za zadanie pomóc klientom w identyfikacji partnerów APN z odpowiednim doświadczeniem technologicznym i doradczym w branży.

"Mimo iż miejsce i sposób wykonywania pracy ulega zmianie, pracownicy wciąż potrzebują takich standardów, które pozwolą im wykonywać ją jak najlepiej" - powiedział Matt Lull, dyrektor zarządzający Cloud Innovation Partners w Citrix. "Stąd tak ważne jest umożliwienie naszym klientom odpowiedniego bezpieczeństwa w tym zakresie. Jesteśmy dumni, że jesteśmy jednym z pierwszych partnerów AWS, który uzyskał status kompetencji AWS Digital Workplace i pomagamy firmom wykorzystać elastyczność, szeroki zakres usług i tempo innowacji, aby to osiągnąć".

Współpraca na miarę potrzeb
Citrix oferuje kompleksową gamę skalowalnych i sprawdzonych pod względem integracji z AWS rozwiązań, które pozwalają zapewnić bezpieczeństwo, niezawodność i wysoką wydajność, elementy tak istotne przy dostarczaniu i zarządzaniu aplikacjami.

Citrix i AWS współpracowały w celu opracowania usługi AWS QuickStart dla rozwiązania Citrix Virtual Apps and Desktop Service w chmurze AWS. Korzystając z niej, firmy mogą dostarczać bezpieczne wirtualne aplikacje i desktopy na dowolne urządzenie, pozostawiając większość czynności związanych z instalacją rozwiązania, jego konfiguracją, wprowadzaniem uaktualnień i monitorowaniem firmie Citrix, zachowując jednocześnie pełną kontrolę nad aplikacjami, politykami bezpieczeństwa i użytkownikami.

Oferowane w ramach usługi AWS Outposts, rozwiązanie Citrix ADC może być wykorzystywane do dostarczania natywnych usług AWS, infrastruktury i modeli operacyjnych do lokalnych obiektów w prosty, opłacalny sposób, zapewniając spójne środowisko hybrydowe.

Wykorzystując funkcję routingu w ramach usługi chmury Amazon Virtual Private Cloud (Amazon VPC),  firmy mogą przekierowywać ruch przychodzący i wychodzący z VPC za pośrednictwem Citrix ADC, by zapewnić wysoką dostępność, niezawodność oraz uprościć integrację sieci i urządzeń zabezpieczających w ich topologii sieci.

Usługa AWS Quick Start for Citrix ADC pozwala firmom przyspieszyć i zautomatyzować konfigurację oraz obniżyć koszty i poziom wymaganych do obsługi umiejętności. Z kolei możliwość orkiestracji, oferowana w ramach Citrix SD-WAN pozwala klientom szybko łączyć swoje oddziały i centra danych z AWS Transit Gateway i uzyskiwać dostęp do zasobów, ulokowanych w dowolnej chmurze Amazon VPC lub w innej sieci.

Citrix oferuje również usługę dostarczania wirtualnych aplikacji i desktopów w ramach rozwiązania Citrix Virtual Apps and Desktop Service, dostępnego w chmurze AWS. Korzystając z niej, firmy mogą bezpiecznie dostarczać wirtualne aplikacje i desktopy na dowolne urządzenie, pozostawiając czynności związane z instalacją, konfiguracją, wprowadzaniem uaktualnień i monitorowaniem firmie Citrix.  

Źródło: Citrix