Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

Veeam Cloud Data Management Report
Veeam Cloud Data Management Report

Jak wynika z raportu "Veeam Cloud Data Management Report", dotyczącego zarządzania danymi w chmurze, 73 proc. firm nie zaspokaja potrzeb użytkowników w zakresie nieprzerwanego dostępu do aplikacji i danych. Wiele przedsiębiorstw chce zacząć korzystać z narzędzi do zarządzania danymi w chmurze, aby lepiej spełnia...

Czytaj więcej...

VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”
VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”

Internet działający jak nigdy wcześniej, leczenie na odległość, szeroka adaptacja Internetu Rzeczy i oczywiście SI - to wszystko wydarzy się już niebawem. Zawsze jednak, gdzieś w tle, majaczy technologia 5G. Przyszłość trudno wyobrazić sobie bez nadchodzącej sieciowej rewolucji, a rok 2019 z pewnością jest momentem prz...

Czytaj więcej...

Azure IaaS - przewodnik administratora
Azure IaaS - przewodnik administratora

Wielu administratorów systemu przez całą swoją karierę pracowało z infrastrukturą lokalną, więc przejście do środowiska cloud może przysporzyć im wielu problemów. Jednak przejście na platformę Azure wcale nie musi być trudne. Altaro udostępnia bezpłatny eBook, autorstwa Paula Schnakenberga, doświadczonego...

Czytaj więcej...

Europa najczęściej atakowana z własnego terenu
Europa najczęściej atakowana z własnego terenu

Jak wynika z najnowszej analizy zagrożeń przeprowadzonej przez F5 Labs, Europa jest celem większej liczby ataków przeprowadzanych z jej własnego terenu niż jakikolwiek inny region świata. Większość ataków jest inicjowana z adresów IP zlokalizowanych w Holandii, a w dalszej kolejności, z tych znajdu...

Czytaj więcej...

Polska w światłowodowej czołówce
Polska w światłowodowej czołówce

Według najnowszej edycji analizy FTTH Council oraz IDATE DigiWorld - Europe Broadband Status, Polska współtworzy europejską czołówkę państw z najwyższymi wzrostami w rankingach wykorzystania szybkiej łączności z Internetem poprzez sieci światłowodowe.

Czytaj więcej...

Raport Cloud Computing: 2/3 firm w Polsce skorzysta z chmury
Raport Cloud Computing: 2/3 firm w Polsce skorzysta z chmury

Z raportu Cloud Computing przygotowanego przez Xopero Software wynika, że z rozwiązań cloudowych korzysta już 50% ankietowanych firm, a tylko w tym roku do chmury przeniesie swoje zasoby 21,6% przedsiębiorców.

Czytaj więcej...

Aktualności

QNAP prezentuje 4-zatokowego NAS-a TS-451D2

qnap ts 451d2Firma QNAP Systems, Inc. zaprezentowała pojemnego NAS-a, który idealnie wpisuje się w potrzeby użytkowników poszukujących wydajnego i pojemnego urządzenia ułatwiajacego magazynowanie i zarzadzanie danymi. QNAP NAS TS-451D2 to zaawansowane rozwiązanie dla użytkowników domowych i małych firm, wyposażone w dwurdzeniowy procesor Intel Celeron J4025 2.0 GHz.

NAS TS-451D2 wyposażony jest w cztery porty USB 3.2 Gen1 oraz dwa porty Gigabit Ethernet - co pozwala na sprawne przesyłanie/wysyłanie danych do i z urządzenia. Działające na poziomie bloków migawki woluminów i LUN zapewniają kompleksową ochronę danych oraz możliwość łatwego ich przywrócenia w przypadku ataku oprogramowania ransomware. Aplikacja HBS (Hybrid Backup Sync) to doskonałe, efektywne narzędzie do tworzenia lokalnego/zdalnego/chmurowego backupu, a dzięki technologii QuDedup (która deduplikuje dane u źródła, ograniczając w ten sposób obciążenie urządzenia oraz łącza) proces tworzenia kopii zapasowych jest optymalizowany.

TS-451D2 oferuje również ogrom funkcji multimedialnych, co czyni go świetnym rozwiązaniem do przechowywania, backupu, streamowania oraz udostępniania plików audio, wideo i zdjęć. QuMagie (bazująca na sztucznej inteligencji aplikacja do organizowania zdjęć) pozwala łatwo zarządzać swoimi zbiorami fotograficznymi, a złącze HDMI 2.0 pozwala na odtwarzanie multimediów na ekranach do 4K (4096 x 2160) 60Hz bezpośrednio z poziomu NAS-a. Co istotne, wideo 4K może również być w locie transkodowane do uniwersalnych formatów multimedialnych i bez problemu odtwarzane np. na urządzeniach mobilnych. QNAP TS-451D2 obsługuje też wideo streaming via Plex, telewizory smart TV, odtwarzacze multimedialne set-up box - przez Plex Media Server lub aplikację QNAP Cinema28.

Umieszczony z przodu obudowy modelu TS-451D2 port USB pozwala na łatwe kopiowanie i backupowanie zawartości urządzeń USB. Przestrzeń dyskowa NAS-a może był łatwo rozbudowywana z pomocą obudów rozszerzających USB z serii QNAP TR lub TL. Wbudowane Centrum Aplikacji pozwala też na zwiększanie zakresu funkcji urządzenia - poprzez instalowanie w nim dodatkowych aplikacji (np. Virtualization Station do hostowania maszyn wirtualnych, Container Station do uruchamiania aplikacji w kontenerach, QVR Pro / Surveillance Station do stworzenia profesjonalnego systemu monitoringu wizyjnego).

Więcej informacji na temat urządzenia można znależć na stronie www.qnap.com

Źródło: QNAP