Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Europa najczęściej atakowana z własnego terenu
Europa najczęściej atakowana z własnego terenu

Jak wynika z najnowszej analizy zagrożeń przeprowadzonej przez F5 Labs, Europa jest celem większej liczby ataków przeprowadzanych z jej własnego terenu niż jakikolwiek inny region świata. Większość ataków jest inicjowana z adresów IP zlokalizowanych w Holandii, a w dalszej kolejności, z tych znajdu...

Czytaj więcej...

VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”
VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”

Internet działający jak nigdy wcześniej, leczenie na odległość, szeroka adaptacja Internetu Rzeczy i oczywiście SI - to wszystko wydarzy się już niebawem. Zawsze jednak, gdzieś w tle, majaczy technologia 5G. Przyszłość trudno wyobrazić sobie bez nadchodzącej sieciowej rewolucji, a rok 2019 z pewnością jest momentem prz...

Czytaj więcej...

Veeam Cloud Data Management Report
Veeam Cloud Data Management Report

Jak wynika z raportu "Veeam Cloud Data Management Report", dotyczącego zarządzania danymi w chmurze, 73 proc. firm nie zaspokaja potrzeb użytkowników w zakresie nieprzerwanego dostępu do aplikacji i danych. Wiele przedsiębiorstw chce zacząć korzystać z narzędzi do zarządzania danymi w chmurze, aby lepiej spełnia...

Czytaj więcej...

Azure IaaS - przewodnik administratora
Azure IaaS - przewodnik administratora

Wielu administratorów systemu przez całą swoją karierę pracowało z infrastrukturą lokalną, więc przejście do środowiska cloud może przysporzyć im wielu problemów. Jednak przejście na platformę Azure wcale nie musi być trudne. Altaro udostępnia bezpłatny eBook, autorstwa Paula Schnakenberga, doświadczonego...

Czytaj więcej...

Raport Cloud Computing: 2/3 firm w Polsce skorzysta z chmury
Raport Cloud Computing: 2/3 firm w Polsce skorzysta z chmury

Z raportu Cloud Computing przygotowanego przez Xopero Software wynika, że z rozwiązań cloudowych korzysta już 50% ankietowanych firm, a tylko w tym roku do chmury przeniesie swoje zasoby 21,6% przedsiębiorców.

Czytaj więcej...

Polska w światłowodowej czołówce
Polska w światłowodowej czołówce

Według najnowszej edycji analizy FTTH Council oraz IDATE DigiWorld - Europe Broadband Status, Polska współtworzy europejską czołówkę państw z najwyższymi wzrostami w rankingach wykorzystania szybkiej łączności z Internetem poprzez sieci światłowodowe.

Czytaj więcej...

Aktualności

Synology przedstawia DS1621+

synology ds1621+Firma Synology Inc. wprowadziła na rynek nową generację 6-kieszeniowych serwerów NAS DiskStation DS1621+, zaprojektowanych z myślą o wydajnym przechowywaniu danych i zarządzaniu nimi. DS1621+ to niewielkie urządzenie, umożliwiające twórcom treści i firmom bezproblemowe przechowywanie i ochronę dużych ilości danych.

DS1621+ to zdecydowanie najbardziej zaawansowany model z serii Plus. Czterordzeniowy procesor AMD Ryzen jest wyposażony w architekturę Zen nowej generacji, która zapewnia ponad dwukrotnie większą moc obliczeniową.

"Nasi klienci bardziej niż kiedykolwiek wcześniej polegają na rozwiązaniach pamięci masowej firmy Synology do przechowywania i bezpośredniego wykorzystywania krytycznych danych, zarówno do celów biznesowych, jak i prywatnych" - powiedział Hewitt Lee, dyrektor grupy ds. zarządzania produktami w firmie Synology.

Nowy serwer DS1621+ zapewnia:
• 76% większą szybkość zapisu sekwencyjnego, wynoszącą do 1,1 GB/s
• 174% większą wydajność odczytu losowego 4 KB przy 110 tys. operacji IOPS

DS1621+ to uniwersalne rozwiązanie, które umożliwia osobom tworzącym i gromadzącym treści nie tylko szybkie i niezawodne przechowywanie dużych ilości danych, ale także upraszcza infrastrukturę IT dzięki bezproblemowemu tworzeniu kopii zapasowych na komputerach i maszynach wirtualnych.

Dwa gniazda M.2 2280 umożliwiają działanie pamięci podręcznej NVMe SSD z co najmniej 20-krotnie większą wydajnością w przypadku najczęściej używanych danych. Serwer DS1621+ obsługuje także opcjonalną kartę sieciową 10GbE, przyspieszającą środowiska sieciowe i zapewniającą większą liczbę jednoczesnych użytkowników.

Światowej klasy przechowywanie i ochrona

Niezależnie od tego, czy jesteś twórcą zawartości, administratorem IT, czy tylko osobą z dużą ilością plików do przechowywania, serwer DS1621+ zapewni Ci 6 kieszeni na dyski z możliwością rozszerzenia do 16 wnęk przy użyciu jednostek rozszerzających dla naprawdę dużych bibliotek plików. Obsługa pamięci ECC i funkcji integralności danych wbudowanych w serce systemu operacyjnego DiskStation Manager (DSM) oznacza, że Twoje dane są w dobrych rękach.

Sposób na ochroną danych klasy korporacyjnej

System DSM zawiera szereg rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych, które znajdą zastosowanie w najczęściej występujących sytuacjach. Funkcja Snapshot Replication tworzy punkty odzyskiwania do określonego momentu w czasie zgodnie z harmonogramem, umożliwiając łatwe wycofanie niezamierzonych zmian w plikach, a nawet operacji szyfrowania przez programy typu ransomware.

W celu zapewnienia dodatkowej ochrony poza siedzibą funkcja Synology Hyper Backup umożliwia prostą, planowalną ochronę danych przechowywanych na serwerze Synology NAS, w chmurze Synology C2 i u innych dostawców chmury publicznej.

Serwer DS1621+ może być również używany do ochrony danych z innych źródeł. Funkcja Active Backup for Business umożliwia scentralizowane tworzenie kopii zapasowych z zewnętrznej infrastruktury, takiej jak komputery, maszyny wirtualne, pakiety Google G Suite i Microsoft 365 SaaS.

Zarządzanie danymi zgodnie z potrzebami

Serwer Synology NAS to więcej niż tylko pamięć masowa. Dzięki wykorzystaniu ekosystemu aplikacji systemu DSM możliwości zarządzania danymi są nieograniczone.

Chcesz przejąć z powrotem kontrolę nad swoimi danymi? Synology Drive przekształca serwer DS1621+ w prywatną chmurę, bez cyklicznych opłat. Udostępnianie plików w środowiskach LAN, wiele witryn i technologia Intelliversioning umożliwia użytkownikom szybkie przywracanie starszych wersji plików. Dostępne są klienty dla urządzeń mobilnych, komputerów stacjonarnych, sieci Web i innych serwerów Synology NAS, co zapewnia więcej sposobów na dostęp do danych.

Kataloguj swoje zdjęcia i filmy na nowe sposoby dzięki Synology Moments. Korzystając z algorytmów uczenia maszynowego, rozpoznawania twarzy i informacji ze znaczników geopozycyjnych, aplikacja Moments automatycznie grupuje zdjęcia według osób, lokalizacji i obiektów. Ponieważ aplikacja ta została stworzona z myślą o współpracy, użytkownicy mogą edytować zdjęcia samodzielnie lub udostępniać je innym osobom, umożliwiając im wspólną edycję. Dodatkowa aplikacja mobilna umożliwia łatwe tworzenie kopii zapasowych zdjęć i filmów z urządzeń przenośnych.

Serwer DS1621+ jest już dostępny u sprzedawców i partnerów firmy Synology na całym świecie, także z opcją nawet 5-letniej gwarancji. Więcej informacji znajdziesz na stronie Synology.

Źródło: Synology