Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku

Bez wątpienia branża IT jest jednym z najmocniej rozwijających się sektorów gospodarki. Firmy dążą do zbudowania coraz lepiej wyedukowanej kadry. Specjaliści muszą nieustannie poszerzać horyzonty by uzyskać awans, brać udział w interesujących projektach, czy też zmienić pracę na lepszą. Posiadanie certyfikat&oac...

Czytaj więcej...

VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze
VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze

Z najnowszego raportu IDC wynika, że w ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld USD. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi produktami, usługami ora...

Czytaj więcej...

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

Dziewięć etapów cyberataku na firmę
Dziewięć etapów cyberataku na firmę

Cyberprzestępcy są w stanie w krótkim czasie wykraść z firmowej sieci znaczące ilości cennych danych. Zrozumienie tego, jak przebiega cyberatak i jakie podatności są wykorzystywane przez hakerów, może zminimalizować ryzyko, że firma padnie jego ofiarą. Świadomość tych zagrożeń pozwala organizacjom wdrożyć...

Czytaj więcej...

Chmura napędza sprzedaż serwerów
Chmura napędza sprzedaż serwerów

Rynek serwerów, po kilku latach kurczenia się, od paru kwartałów utrzymuje sporą, dwucyfrową dynamikę sprzedaży. Dzieje się tak na skutek szeregu czynników: wymiany sprzętu na nowy, wykorzystywania serwerów jako podstawowych elementów składowych infrastruktury definiowanej z oprogramo...

Czytaj więcej...

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Synology przedstawia DS1621+

synology ds1621+Firma Synology Inc. wprowadziła na rynek nową generację 6-kieszeniowych serwerów NAS DiskStation DS1621+, zaprojektowanych z myślą o wydajnym przechowywaniu danych i zarządzaniu nimi. DS1621+ to niewielkie urządzenie, umożliwiające twórcom treści i firmom bezproblemowe przechowywanie i ochronę dużych ilości danych.

DS1621+ to zdecydowanie najbardziej zaawansowany model z serii Plus. Czterordzeniowy procesor AMD Ryzen jest wyposażony w architekturę Zen nowej generacji, która zapewnia ponad dwukrotnie większą moc obliczeniową.

"Nasi klienci bardziej niż kiedykolwiek wcześniej polegają na rozwiązaniach pamięci masowej firmy Synology do przechowywania i bezpośredniego wykorzystywania krytycznych danych, zarówno do celów biznesowych, jak i prywatnych" - powiedział Hewitt Lee, dyrektor grupy ds. zarządzania produktami w firmie Synology.

Nowy serwer DS1621+ zapewnia:
• 76% większą szybkość zapisu sekwencyjnego, wynoszącą do 1,1 GB/s
• 174% większą wydajność odczytu losowego 4 KB przy 110 tys. operacji IOPS

DS1621+ to uniwersalne rozwiązanie, które umożliwia osobom tworzącym i gromadzącym treści nie tylko szybkie i niezawodne przechowywanie dużych ilości danych, ale także upraszcza infrastrukturę IT dzięki bezproblemowemu tworzeniu kopii zapasowych na komputerach i maszynach wirtualnych.

Dwa gniazda M.2 2280 umożliwiają działanie pamięci podręcznej NVMe SSD z co najmniej 20-krotnie większą wydajnością w przypadku najczęściej używanych danych. Serwer DS1621+ obsługuje także opcjonalną kartę sieciową 10GbE, przyspieszającą środowiska sieciowe i zapewniającą większą liczbę jednoczesnych użytkowników.

Światowej klasy przechowywanie i ochrona

Niezależnie od tego, czy jesteś twórcą zawartości, administratorem IT, czy tylko osobą z dużą ilością plików do przechowywania, serwer DS1621+ zapewni Ci 6 kieszeni na dyski z możliwością rozszerzenia do 16 wnęk przy użyciu jednostek rozszerzających dla naprawdę dużych bibliotek plików. Obsługa pamięci ECC i funkcji integralności danych wbudowanych w serce systemu operacyjnego DiskStation Manager (DSM) oznacza, że Twoje dane są w dobrych rękach.

Sposób na ochroną danych klasy korporacyjnej

System DSM zawiera szereg rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych, które znajdą zastosowanie w najczęściej występujących sytuacjach. Funkcja Snapshot Replication tworzy punkty odzyskiwania do określonego momentu w czasie zgodnie z harmonogramem, umożliwiając łatwe wycofanie niezamierzonych zmian w plikach, a nawet operacji szyfrowania przez programy typu ransomware.

W celu zapewnienia dodatkowej ochrony poza siedzibą funkcja Synology Hyper Backup umożliwia prostą, planowalną ochronę danych przechowywanych na serwerze Synology NAS, w chmurze Synology C2 i u innych dostawców chmury publicznej.

Serwer DS1621+ może być również używany do ochrony danych z innych źródeł. Funkcja Active Backup for Business umożliwia scentralizowane tworzenie kopii zapasowych z zewnętrznej infrastruktury, takiej jak komputery, maszyny wirtualne, pakiety Google G Suite i Microsoft 365 SaaS.

Zarządzanie danymi zgodnie z potrzebami

Serwer Synology NAS to więcej niż tylko pamięć masowa. Dzięki wykorzystaniu ekosystemu aplikacji systemu DSM możliwości zarządzania danymi są nieograniczone.

Chcesz przejąć z powrotem kontrolę nad swoimi danymi? Synology Drive przekształca serwer DS1621+ w prywatną chmurę, bez cyklicznych opłat. Udostępnianie plików w środowiskach LAN, wiele witryn i technologia Intelliversioning umożliwia użytkownikom szybkie przywracanie starszych wersji plików. Dostępne są klienty dla urządzeń mobilnych, komputerów stacjonarnych, sieci Web i innych serwerów Synology NAS, co zapewnia więcej sposobów na dostęp do danych.

Kataloguj swoje zdjęcia i filmy na nowe sposoby dzięki Synology Moments. Korzystając z algorytmów uczenia maszynowego, rozpoznawania twarzy i informacji ze znaczników geopozycyjnych, aplikacja Moments automatycznie grupuje zdjęcia według osób, lokalizacji i obiektów. Ponieważ aplikacja ta została stworzona z myślą o współpracy, użytkownicy mogą edytować zdjęcia samodzielnie lub udostępniać je innym osobom, umożliwiając im wspólną edycję. Dodatkowa aplikacja mobilna umożliwia łatwe tworzenie kopii zapasowych zdjęć i filmów z urządzeń przenośnych.

Serwer DS1621+ jest już dostępny u sprzedawców i partnerów firmy Synology na całym świecie, także z opcją nawet 5-letniej gwarancji. Więcej informacji znajdziesz na stronie Synology.

Źródło: Synology

Logowanie i rejestracja