Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

Azure IaaS - przewodnik administratora
Azure IaaS - przewodnik administratora

Wielu administratorów systemu przez całą swoją karierę pracowało z infrastrukturą lokalną, więc przejście do środowiska cloud może przysporzyć im wielu problemów. Jednak przejście na platformę Azure wcale nie musi być trudne. Altaro udostępnia bezpłatny eBook, autorstwa Paula Schnakenberga, doświadczonego...

Czytaj więcej...

Raport Cloud Computing: 2/3 firm w Polsce skorzysta z chmury
Raport Cloud Computing: 2/3 firm w Polsce skorzysta z chmury

Z raportu Cloud Computing przygotowanego przez Xopero Software wynika, że z rozwiązań cloudowych korzysta już 50% ankietowanych firm, a tylko w tym roku do chmury przeniesie swoje zasoby 21,6% przedsiębiorców.

Czytaj więcej...

Europa najczęściej atakowana z własnego terenu
Europa najczęściej atakowana z własnego terenu

Jak wynika z najnowszej analizy zagrożeń przeprowadzonej przez F5 Labs, Europa jest celem większej liczby ataków przeprowadzanych z jej własnego terenu niż jakikolwiek inny region świata. Większość ataków jest inicjowana z adresów IP zlokalizowanych w Holandii, a w dalszej kolejności, z tych znajdu...

Czytaj więcej...

Polska w światłowodowej czołówce
Polska w światłowodowej czołówce

Według najnowszej edycji analizy FTTH Council oraz IDATE DigiWorld - Europe Broadband Status, Polska współtworzy europejską czołówkę państw z najwyższymi wzrostami w rankingach wykorzystania szybkiej łączności z Internetem poprzez sieci światłowodowe.

Czytaj więcej...

VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”
VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”

Internet działający jak nigdy wcześniej, leczenie na odległość, szeroka adaptacja Internetu Rzeczy i oczywiście SI - to wszystko wydarzy się już niebawem. Zawsze jednak, gdzieś w tle, majaczy technologia 5G. Przyszłość trudno wyobrazić sobie bez nadchodzącej sieciowej rewolucji, a rok 2019 z pewnością jest momentem prz...

Czytaj więcej...

Veeam Cloud Data Management Report
Veeam Cloud Data Management Report

Jak wynika z raportu "Veeam Cloud Data Management Report", dotyczącego zarządzania danymi w chmurze, 73 proc. firm nie zaspokaja potrzeb użytkowników w zakresie nieprzerwanego dostępu do aplikacji i danych. Wiele przedsiębiorstw chce zacząć korzystać z narzędzi do zarządzania danymi w chmurze, aby lepiej spełnia...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fortinet wśród liderów infrastruktury brzegowej WAN [Magic Quadrant]

FortinetFortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberbezpieczeństwa, znalazł się w sekcji liderów w opublikowanym we wrześniu 2020 r. Magicznym Kwadrancie Gartnera dotyczącym infrastruktury brzegowej WAN. Analitycy ocenili wyżej niż w poprzednim roku zdolność Fortinetu do realizacji celów oraz spójność wizji.

"Kilka lat temu, gdy cała branża IT postrzegała SD-WAN jako odrębny produkt, Fortinet przyjął podejście patrzenia na sieć z perspektywy bezpieczeństwa. Dzięki temu byliśmy pierwszym producentem rozwiązań z kategorii Secure SD-WAN. Cieszymy się, że znaleźliśmy się w sekcji liderów Magicznego Kwadratu dotyczącego infrastruktury brzegowej WAN w 2020 r., co w naszym odczuciu jest kolejnym wyraźnym wskaźnikiem zdolności Fortinetu do zapewnienia klientom większego komfortu pracy przy zachowaniu spójnego poziomu bezpieczeństwa. Wierzymy, że będziemy nadal rewolucjonizować tę branżę, oferując rozwiązania, których priorytetem jest ochrona zasobów sieciowych, a także dostarczając najbardziej elastyczne usługi bezpiecznego dostępu do zasobów na brzegu sieci dzięki SASE" - powiedział John Maddison, EVP of Products and CMO, Fortinet.

Fortinet zapewnia najbardziej elastyczne w branży rozwiązanie SD-WAN
Fortinet nieustannie prowadzi prace badawcze w celu zapewnienia innowacyjności rozwiązania Fortinet Secure SD-WAN. Mają one na celu skonsolidowanie zaawansowanych funkcji routingu, automatycznej naprawy sieci SD-WAN oraz intuicyjnej orkiestracji, a także połączenie ich z elastycznymi w zarządzaniu narzędziami ochronnymi obecnymi w zaporze sieciowej nowej generacji (NGFW) i w usługach chmurowych, do których zapewniono bezpieczny dostęp zgodnie z metodologią SASE (Secure Access Service Edge). Zaangażowanie Fortinetu w innowacyjność zaowocowało powstaniem najbezpieczniejszego w branży rozwiązania SD-WAN o najbardziej szerokim zakresie funkcji, które może być wdrażane w domu, oddziale firmy, kampusie i środowisku wielochmurowym.

Fortinet Secure SD-WAN pomaga klientom osiągnąć wiele korzyści, w tym:

• Komfort pracy użytkownika: Klienci Fortinet mogą bez problemu rozwiązywać problemy na brzegu sieci WAN dzięki funkcji automatycznej naprawy sieci SD-WAN obsługiwanej przez specjalnie skonstruowane układy ASIC, zapewniające dużą wydajność pracy. Aplikacje odpowiedzialne za sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe zapewniają wgląd w stan pracy sieci oraz jej kontrolę, co przekłada się na najlepszą możliwą wydajność aplikacji.
• Ograniczenie kosztów i poziomu skomplikowania: Przyjęte przez Fortinet podejście do zarządzania siecią przez pryzmat bezpieczeństwa pozwoliło na stworzenie rozwiązania Secure SD-WAN. Zapewnia ono scentralizowane zarządzanie, umożliwiające klientom wyeliminowanie wielu punktowych rozwiązań w sieci, a przez to zredukowanie poziomu skomplikowania infrastruktury oraz osiągnięcie najlepszego możliwego współczynnika całkowitego kosztu użytkowania (TCO).

Na początku tego roku firma Fortinet uzyskała tytuł Gartner Peer Insights Customers’ Choice za infrastrukturę sieci WAN w 2020 r. Wyróżnienie to przyznane zostało na bazie informacji i ocen pochodzących od użytkowników końcowych, którzy kupili, wdrażali lub użytkowali rozwiązanie Fortinet Secure SD-WAN.

Fortinet został również uznany za najszybciej rozwijającego się producenta SD-WAN przez firmę Omdia, za wzrost przychodów ze sprzedaży tego typu rozwiązań o 247% (porównanie pierwszego kwartału z lat 2020 i 2019). Wyróżnienie to pokazuje zdolność Fortinetu do dostarczania jednego z najlepszych rozwiązań SD-WAN na rynku.

Fortinet prezentuje jasną wizję przyszłości sieci SD-WAN
Klienci, którzy wybierają rozwiązanie Fortinet Secure SD-WAN, mają zagwarantowaną ochronę swojej inwestycji na przyszłość. Funkcjonalność ich sieci SD-WAN może być rozszerzona o nowe, innowacyjne mechanizmy ochronne, zapewniające bezpieczny dostęp do zasobów usług brzegowych (SASE), z których coraz częściej korzystają pracownicy wykonujący zdalnie - z dowolnego miejsca - swoje obowiązki służbowe. Dzięki najszerszej możliwości wdrażania w środowiskach wielochmurowych oraz ciągłym innowacjom w zakresie zunifikowanej orkiestracji w chmurze zapewniona jest pełna widoczność stanu pracy infrastruktury i jej kontrola w dowolnym miejscu. Fortinet był jednym z pierwszych producentów, który zaprezentował rozszerzenie koncepcji SD-WAN o rozwiązanie dla oddziałów SD-Branch i nadal wprowadza innowacje w celu zapewnienia ściślejszej integracji, bezpieczeństwa i analityki pomiędzy brzegiem sieci lokalnej (LAN) i rozległej (WAN).

Źródło: Fortinet