Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible

Chmura napędza sprzedaż serwerów
Chmura napędza sprzedaż serwerów

Rynek serwerów, po kilku latach kurczenia się, od paru kwartałów utrzymuje sporą, dwucyfrową dynamikę sprzedaży. Dzieje się tak na skutek szeregu czynników: wymiany sprzętu na nowy, wykorzystywania serwerów jako podstawowych elementów składowych infrastruktury definiowanej z oprogramo...

Czytaj więcej...

VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze
VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze

Z najnowszego raportu IDC wynika, że w ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld USD. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi produktami, usługami ora...

Czytaj więcej...

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

Dziewięć etapów cyberataku na firmę
Dziewięć etapów cyberataku na firmę

Cyberprzestępcy są w stanie w krótkim czasie wykraść z firmowej sieci znaczące ilości cennych danych. Zrozumienie tego, jak przebiega cyberatak i jakie podatności są wykorzystywane przez hakerów, może zminimalizować ryzyko, że firma padnie jego ofiarą. Świadomość tych zagrożeń pozwala organizacjom wdrożyć...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku

Bez wątpienia branża IT jest jednym z najmocniej rozwijających się sektorów gospodarki. Firmy dążą do zbudowania coraz lepiej wyedukowanej kadry. Specjaliści muszą nieustannie poszerzać horyzonty by uzyskać awans, brać udział w interesujących projektach, czy też zmienić pracę na lepszą. Posiadanie certyfikat&oac...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware wprowadza rozwiązania dla rozproszonych środowisk pracy

VMware securityPodczas ubiegłotygodniowej konferencji VMworld 2020, firma VMware przestawiła nowe rozwiązania VMware Future-Ready Workforce, zapewniające kompleksową kontrolę bezpieczeństwa zgodnie z koncepcją Zero Trust oraz uproszczone zarządzanie. Rozwiązania Future-Ready Workforce łączą funkcje VMware Secure Access Service Edge (SASE), Digital Workspace i Endpoint Security.

Dzięki temu wspierają działy IT w zarządzaniu i optymalizowaniu bardziej bezpiecznego dostępu do dowolnej aplikacji, w dowolnej chmurze i z dowolnego urządzenia. Zapewniają jednocześnie użytkownikom wyższy poziom bezpieczeństwa w rozproszonym środowisku pracy.

"Organizacje przechodzą przez jedną z najbardziej znaczących rewolucji naszego pokolenia. Wyzwania te przyspieszą przejście na strategie skoncentrowane na chmurze, takie jak SASE. Spełniają one wymagania związane z umożliwieniem ludziom pracy z dowolnego miejsca. Rozwiązania VMware Future Ready Workforce pomagają firmom w tworzeniu środowiska pracy umożliwiającego pracownikom wykonywanie zadań z dowolnego miejsca, zapewniając im bezpieczeństwo, łatwość obsługi i mniejszą złożoność operacyjną" - powiedział Rajiv Ramaswami, dyrektor operacyjny ds. produktów i usług chmurowych w firmie VMware.

SASE: Nowa architektura zapewniająca ujednolicenie sieci i bezpieczeństwo w chmurze
W dotychczasowym podejściu do tematyki sieci i zabezpieczeń brak jest automatyzacji, możliwości skalowania w chmurze i wewnętrznych zabezpieczeń potrzebnych do łączenia i ochrony aplikacji, danych oraz użytkowników w globalnie rozproszonej strukturze biznesowej. Platforma VMware SASE łączy w sobie sieci i bezpieczeństwo w chmurze oraz dostęp do sieci zgodnie z koncepcją Zero Trust z najlepszymi w swojej klasie zabezpieczeniami. Dzięki temu zapewnia elastyczność, zwinność i skalowalność przedsiębiorstwom niezależnie od ich wielkości. Jest to pierwsza oferta w chmurze, która zapewnia gwarancję jakości aplikacji, wewnętrzne bezpieczeństwo i prostotę operacyjną. Stanowi idealny wybór dla organizacji, które wspierają pracę zdalną.

• Wiodąca w branży sieć SD-WAN - Firma VMware została liderem w raporcie Gartner 2020 Magic Quadrant dotyczącym infrastruktury brzegowej sieci WAN (przez trzy kolejne lata) za swoje rozwiązanie SD-WAN . Globalna sieć VMware została obecnie rozszerzona do ponad 2700 węzłów usług w chmurze w 130 punktach (POP). Nowe rozwiązanie VMware Edge Network Intelligence zapewnia zespołom IT dodatkową widoczność i analizę środowiska użytkownika końcowego, ponieważ aplikacje pozyskiwane są z dowolnego miejsca, a ich ruch przechodzi przez wiele różnych sieci. Rozwiązanie Dell EMC SD-WAN oparte na oprogramowaniu VMware zostało również rozszerzone o wbudowany moduł LTE do obsługi mobilnych klinik / tymczasowych lokalizacji, i gwarantuje wyższą niezawodność podczas pracy z domu.
• Wiodący w branży dostęp do sieci Zero Zaufania (Zero Trust) (ZTNA) - VMware Secure Access to usługa ZTNA, która łączy VMware Workspace ONE i VMware SD-WAN w jedną, hostowaną w chmurze ofertę zapewniającą bezpieczniejszy, zoptymalizowany i wydajny dostęp dla użytkowników zdalnych i mobilnych. Za swoje rozwiązanie Workspace ONE, firma VMware została uznana za lidera w raporcie Gartner 2020 Magic Quadrant dla rozwiązań Unified Endpoint Management (przez trzy kolejne lata) .
• Najlepsze w swojej klasie zabezpieczenia w chmurze i w sieci - VMware współpracuje z wiodącymi firmami, aby zapewnić klientom elastyczność i spełnić wymagania dotyczące  chmury i bezpieczeństwa sieci.
- nowa usługa VMware Cloud Web Security zintegruje najlepszą w swojej klasie, bezpieczną bramę internetową (SWG - secure web getaway) Menlo Security, brokera usług dostępu do chmury, zapobieganie utracie danych, sandbox oraz funkcje zdalnej izolacji przeglądarki w ramach VMware SASE. VMware Cloud Web Security będzie sprzedawane i obsługiwane przez VMware. Dzięki pojedynczemu interfejsowi zarządzania i zintegrowanym operacjom back end, niezależnie od swojej wielkości firmy uzyskują łatwe do wdrożenia i gotowe do użycia rozwiązanie.
- VMware i Zscaler ogłosiły rozszerzenie strategicznej współpracy, które umożliwi przedsiębiorstwom połączenie VMware SD-WAN i VMware Secure Access z Zscaler Internet Access w najlepsze w swojej klasie rozwiązanie SASE. VMware i Zscaler połączą siły, aby wspierać potrzeby najbardziej wymagających przedsiębiorstw na świecie.
Zintegrowana zapora nowej generacji jako usługa - VMware NSX Firewall jest stanową zaporą sieciową warstwy 7, która zostanie zintegrowana z platformą VMware SASE w celu udostępnienia zapory sieciowej dostarczanej jako usługa w chmurze zarówno dla  pojedynczych, jak i wielu klientów. Jest to uzupełnienie możliwości zapory sieciowej istniejącego obecnie rozwiązania VMware SD-WAN. W swoim raporcie „Now Tech: Enterprise Firewalls, Q1 2020”, firma Forrester Research sklasyfikowała niedawno VMware jako jednego z pięciu największych dostawców firewalli.

"Pandemia wpłynęła pozytywnie na dynamikę rynku, która wymaga od organizacji przekształcenia infrastruktury IT po to, aby sprostać nowym potrzebom biznesowym. Elastyczne podejście do łączenia i zabezpieczania dostępu do zasobów korporacyjnych może stanowić o sukcesie lub porażce. Firmy Zscaler i VMware od dawna współpracują, by dostarczać najlepsze w swojej klasie rozwiązania sieciowe i bezpieczeństwa dla globalnych przedsiębiorstw. Przedłużamy tę współpracę, aby połączyć nasze sprawdzone, wiodące w branży rozwiązania. Wszystko po to, by klienci mogli przyspieszyć wdrażanie SASE i nie musieli iść na kompromis w zakresie sieci lub bezpieczeństwa" - powiedział Jay Chaudhry, prezes i dyrektor generalny Zscaler.

"Wraz z przejściem na pracę zdalną i przyspieszoną migracją do SaaS, tradycyjny model sieci korporacyjnej się skończył. Internet to nowa sieć korporacyjna, a nowy oddział to dom lub urządzenie mobilne pracowników. Sieci i bezpieczeństwo są całkowicie przeprojektowywane i przebudowywane, ponieważ zmienia się przyszłość pracy" - powiedział Amir Ben-Efraim, dyrektor generalny Menlo Security. "Współpracujemy z firmą VMware, by wbudować platformę Menlo Cloud Secure Web Gateway w usługę VMware Cloud Web Security. Łączymy naszą najnowocześniejszą, zabezpieczoną, opartą na unikalnej technologii Isolation Core platformę bezpieczeństwa w chmurze z platformą VMware SASE, aby lepiej chronić klientów przed najbardziej wyrafinowanymi i rozpowszechnionymi atakami, takimi jak phishing, ransomware czy złośliwa zawartość".

Przyszłość pracy oparta na bezpieczeństwie i doświadczeniach pracowników
VMware Workspace Security łączy wiodącą w branży, ujednoliconą platformę zarządzania punktami końcowymi z platformą zabezpieczania punktów końcowych. Umożliwia klientom wykorzystanie - za pośrednictwem jednego pulpitu - możliwości Big Data, w celu zapewnienia kompleksowej widoczności punktów końcowych, a także konkretnych wniosków w połączeniu z technologią zapobiegania opartą na danych. VMware zaanonsował także łatwe do wdrożenia, zarządzania i skalowania dodatkowe funkcje VMware Workspace ONE i Workspace Security, służące efektywnemu i wydajnemu zabezpieczaniu urządzeń:
• VMware Workspace Security Remote - łączy wiodące w branży ujednolicone zarządzanie punktami końcowymi (UEM), zabezpieczenia punktów końcowych i zdalną obsługę informatyczną w zintegrowane rozwiązanie pozwalające na lepsze zarządzanie i ochronę urządzeń Mac i Windows 10. Podczas gdy zespoły odpowiedzialne za bezpieczeństwo koncentrują się na zapobieganiu, wykrywaniu i reagowaniu na zagrożenia, zespoły IT zapewniają szerszą zgodność i pomagają w aktualizacji zabezpieczeń. Workspace Security Remote zbliża oba zespoły, technologie i konsole w celu poprawy ogólnej kondycji urządzeń, zapewnienia dostępu zgodnie z koncepcją Zero Trust oraz efektywnej automatyzacji procesu reakcji na zagrożenia.
• VMware Workspace Security VDI - integruje VMware Horizon i VMware Carbon Black Cloud w jedno ujednolicone rozwiązanie, które pomaga zespołom bezpieczeństwa i IT w dostarczaniu bardzo dobrze zabezpieczonych wirtualnych pulpitów i aplikacji. Workspace Security VDI wykracza poza dotychczasowe rozwiązania, w unikalny sposób integrując technologie Carbon Black bezpośrednio z VMware vSphere Hypervisor i VMtools. Dzięki temu zapewnia bezagentowe podejście z ulepszonymi funkcjami antysabotażowymi, audytem i naprawą, wykorzystując wykrywanie behawioralne w celu ochrony przed atakami ransomware i bezplikowymi malware.
Komentarze Klientów:

"W dzisiejszym świecie opieka nad pacjentem nie kończy się na progu kliniki czy szpitala. VMware SD-WAN umożliwiło nam uaktualnienie do nowoczesnej sieci opartej na chmurze, która optymalizuje bardziej bezpieczny dostęp do wszystkich zasobów potrzebnych naszym lekarzom, studentom i personelowi oraz pozwala zapewnić stałą opiekę, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Ponieważ nadal rozwijamy naszą strategię informatyczną, wierzymy, że platforma VMware SASE umożliwi nam ujednolicenie polityk i dostarczanie kompleksowych zasad dotyczących sieci i usług bezpieczeństwa dla pracowników zdalnych i domowych" - powiedział Emil Patel, dyrektor ds. Inżynierii IT w MD Anderson.

Dostępność
Rozwiązania VMware Workspace Security Remote i VMware Workspace Security VDI są już dostępne. Z kolei VMware Edge Network Intelligence będzie wprowadzone w trzecim kwartale obecnego roku fiskalnego VMware, który zakończy się 30 października 2020 roku. Funkcje BYOD dla VMware Secure Access powinny być dostępne do 30 stycznia 2021 r. VMware Cloud Web Security ma być dostępny w pierwszym kwartale przyszłego roku fiskalnego VMware, natomiast NSX Firewall jako usługa dla platformy VMware SASE w późniejszym terminie.

Źródło: VMware