Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed stworzy chmurę dla Kamstrup

RiverbedRiverbed Technology ogłosiła dziś udane wdrożenie 17 urządzeń Riverbed Steelhead oraz konsoli Riverbed Central Management Console (CMC) w Kamstrup, duńskim przedsiębiorstwie produkującym rozwiązania systemowe w dziedzinie pomiaru energii.


Dzięki nowym rozwiązaniom, firma Kamstrup skonsolidowała infrastrukturę IT oraz systemy backupu danych w centrali zlokalizowanej w Danii. Stworzenie prywatnej chmury (private Cloud computing) pozwoliło na redukcję kosztów bez obniżenia wydajności sieci.

Firma Kamstrup to wiodący producent rozwiązań systemowych w dziedzinie pomiaru ciepła, elektryczności, zużycia wody oraz gazu. W 15 oddziałach przedsiębiorstwa, rozmieszczonych m.in. w Skanderborg w Danii, gdzie mieści się główna siedziba, oraz we Francji, Niemczech, Rosji, Hiszpanii, Holandii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich pracuje ponad 700 osób. W 50 krajach firma ma swoich przedstawicieli. Do koordynacji pracy we wszystkich tych lokalizacjach Kamstrup używa Microsoft Exchange, systemu CRM, oraz Microsoft SharePoint.

Przedstawiciele firmy Kamstrup zaplanowali stworzenie prywatnej chmury komputerowej obsługiwanej przez dział IT w siedzibie głównej w Danii. Konieczne jednak było zagwarantowanie, że konsolidacja infrastruktury IT i systemu backupu danych nie doprowadzi do spadku wydajności aplikacji, co utrudniałoby pracownikom sprawne korzystanie z dostępu do plików oraz aplikacji poprzez sieć. Pracownicy Kamstrup brali pod uwagę zwiększenie przepustowości sieci lecz zdecydowali się zoptymalizować swoją sieć WAN, gdy okazało się, że byłoby to nie tylko kosztowne, ale również nie rozwiązałoby wszystkich problemów związanych z dostępem do aplikacji.

Po intensywnych testach rozwiązań Riverbed przedstawiciele Kamstrup stwierdzili, że urządzenia Steelhead zapewniają przyspieszenie działania aplikacji wymagane do konsolidacji serwerów lokalnych do chmury prywatnej.

"Mimo, że zrezygnowaliśmy z wielu serwerów lokalnych, szybkość działania aplikacji znacznie wzrosła. Przeciętny czas potrzebny na ściągnięcie pliku czy aplikacji jest teraz krótszy o ponad połowę. Zdecydowaliśmy się na wdrożenie urządzeń Steelhead ze względu na łatwą instalację typu "plug and play". Rozwiązania innych firm nie miały takich właściwości. Nawet osoba nie posiadająca wiedzy z zakresu IT jest w stanie zamontować urządzenie Steelhead" - wyjaśnia Jesper Lasthein Hansen, IT menedżer w firmie Kamstrup. "Wprowadzone przez nas rozwiązanie optymalizujące sieć rozległą sprawiło, że możemy odsunąć w czasie inwestycje związane ze zwiększeniem przepustowości sieci. Wielu z pracowników firmy z całego świata chwaliło szybsze działanie aplikacji" - dodaje Hansen.

Poza urządzeniami Steelhead, firma Kamstrup skorzystała również z wdrożenia konsoli zarządzającej CMC. Pozwala ona kontrolę konfiguracji urządzeń Steelhead, a także monitorowanie pracy aplikacji w sieci. "Korzystając z wygodnego, opartego na sieci interfejsu jesteśmy w stanie wdrażać, konfigurować, uaktualniać oraz monitorować w czasie rzeczywistym urządzenia Steelhead. Wszystkie te operacje możemy wykonywać z jednego miejsca" - mówi Hansen.

Dzięki zamianie lokalnych systemów backupu danych na kilka scentralizowanych struktur znajdujących się w Szwecji i Norwegii, firma Kamstrup już pierwszego roku zaoszczędziła prawie 15,000 USD.

Źródło: Riverbed
Skomentuj na forum