Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible

Dziewięć etapów cyberataku na firmę
Dziewięć etapów cyberataku na firmę

Cyberprzestępcy są w stanie w krótkim czasie wykraść z firmowej sieci znaczące ilości cennych danych. Zrozumienie tego, jak przebiega cyberatak i jakie podatności są wykorzystywane przez hakerów, może zminimalizować ryzyko, że firma padnie jego ofiarą. Świadomość tych zagrożeń pozwala organizacjom wdrożyć...

Czytaj więcej...

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

Chmura napędza sprzedaż serwerów
Chmura napędza sprzedaż serwerów

Rynek serwerów, po kilku latach kurczenia się, od paru kwartałów utrzymuje sporą, dwucyfrową dynamikę sprzedaży. Dzieje się tak na skutek szeregu czynników: wymiany sprzętu na nowy, wykorzystywania serwerów jako podstawowych elementów składowych infrastruktury definiowanej z oprogramo...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku

Bez wątpienia branża IT jest jednym z najmocniej rozwijających się sektorów gospodarki. Firmy dążą do zbudowania coraz lepiej wyedukowanej kadry. Specjaliści muszą nieustannie poszerzać horyzonty by uzyskać awans, brać udział w interesujących projektach, czy też zmienić pracę na lepszą. Posiadanie certyfikat&oac...

Czytaj więcej...

VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze
VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze

Z najnowszego raportu IDC wynika, że w ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld USD. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi produktami, usługami ora...

Czytaj więcej...

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware Workstation 16 oraz Fusion 12 z obsługą Kubernetes

VMware KubernetesFirma VMware, lider w dziedzinie wirtualizacji oraz innowacji dla biznesu, zaprezentowała najnowsze wersje swoich rozwiązań do wirtualizacji dla stacji roboczych - VMware Fusion i VMware Workstation. Wprowadzone aktualizacje niosą ze sobą ważną zmianę: od teraz aplikacje VMware wspierają obsługę aplikacji kontenerowych zbudowanych w Kubernetes.

Nowa funkcjonalność zwiększa możliwości narzędzi oraz wydajność maszyn wirtualnych (VMs). Najnowsza wersja Fusion wprowadza również nowe wydanie Fusion Player dostępnę wcześniej tylko dla platformy Windows. Jest ono dostępne zarówno z bezpłatną licencją do użytku osobistego, jak również z płatną licencją do użytku komercyjnego.

"Programiści mogą teraz przenosić aplikacje Kubernetes z etapu testowania/tworzenia do produkcji. Stworzyliśmy spójny model operacyjny CI / CD, który - w naszej bezpłatnej wersji Player - jest dostępny dla wszystkich programistów" - mówi Lee Caswell, vice president, marketing, Cloud Platform Business Unit, VMware.

Bogatsze wsparcie dla programistów
Najnowsze aktualizacje wspierają deweloperów dostarczając rozszerzenia do silnika kontenerowego CLI-vctl jednocześnie są one dostępne na Workstation na platformę Windows. Dzięki Fusion lub Workstation programiści będą mogli obsługiwać więcej niestandardowych klastrów Kubernetes z obsługą „rodzaju” - narzędzia do uruchamiania lokalnych klastrów Kubernetes przy użyciu kontenerów jako „węzłów”. W celu sprawdzenia przepływów zadań przed wysłaniem ich do centralnego rejestru, takiego jak Harbor, kontenery utworzone za pomocą vctl można testować w lokalnych klastrach Kubernetes.

Z kolei aplikacje zbudowane z wykorzystaniem kontenerów można zaimplementować na większych platformach VMware Cloud Foundation 4 z klastrami produkcyjnymi Tanzu. Dodatkowo, użytkownicy Fusion i Workstation będą mogli łączyć się z VMware vSphere 7 za pośrednictwem ESXi i vCenter w celu zdalnej obsługi maszyn wirtualnych i realizacji czynności administracyjnych. Obsługując najnowsze fizyczne i wirtualne funkcje sprzętowe, Fusion i Workstation zapewniają natychmiastową mobilność i kompatybilność obciążeń między komputerami stacjonarnymi i centrami danych.

Warto podkreślić, że przygotowując się do nowej wersji systemu macOS 11.0 Big Sur, VMware w pełni wykorzystała hipernadzorcę Apple i nowe interfejsy API, eliminując potrzebę rozszerzeń jądra i obsługując macOS 11 jako hosta i gościa.

Nowe funkcje VMware Fusion i Workstation:
● DirectX 11 i OpenGL 4.1 - Obsługa gier i aplikacji w Direct3D w wersji 11 lub OpenGL 4.1
● Windows 10, tryb Hyper-V - Produkty VMware Workstation obsługują uruchamianie maszyn wirtualnych, kontenerów i klastrów Kubernetes na komputerach z systemem Windows 10 w wersji 2004 i włączonym trybem Hyper-V.
● Dark Mode - Workstation Pro and Player UIs, otrzymały funkcję trybu ciemnego, który został dostosowany do najnowszych wersji systemu Windows 10, w tym niedawno wydanej wersji 2004.
● Kompatybilność z eGPU - Fusion Player i Pro będą obsługiwać urządzenia eGPU, pomagając zmniejszyć obciążenie zasobów przez proces renderowania grafiki z wewnętrznego zintegrowanego lub oddzielnego GPU na znacznie mocniejszy zewnętrzny.
● Ulepszony dostęp - kontrola dostępności zgodna z VPAT Section 508, pomagająca użytkownikom w pełni korzystać z zalet maszyn wirtualnych.

Ceny i dostępność
Wprowadzony VMware Fusion 12 Player, będzie podlegał takiemu samemu modelowi cen i licencjonowania co Workstation Player, czyli do użytku osobistego jest dostępny bezpłatnie, a do użytku komercyjnego wymaga licencji. Nowe licencje VMware Fusion 12 Player i Workstation 16 Player będą dostępne za 149 USD, a licencje na uaktualnienia za 79 USD.

Narzędzia VMware Fusion 12 Pro i VMware Workstation 16 Pro będą dostępne w trzecim kwartale 2020 r. Aktualizacje dla każdego będą dostępne za 99 USD, a nowe licencje za 199 USD.

Źródło: VMware VMware

Logowanie i rejestracja