Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

Vertiv w czołówce dostawców na rynku modułowych centrów danych

Data CenterVertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej i rozwiązań zapewniających ciągłość biznesu, został sklasyfikowany przez firmę analityczną Omdia jako jeden z wiodących producentów na rynku prefabrykowanych modułowych (PFM) centrów danych, z drugim co do wielkości udziałem w rynku na świecie.

Opublikowane właśnie badania wykazały, że zapewniane przez te rozwiązania korzyści, takie jak gwarantowana skalowalność, wpływają na znaczący wzrost adopcji systemów PFM we wszystkich regionach geograficznych.

W opublikowanym przez Omdia na początku 2020 r. raporcie „Prefabrykowane modułowe centra danych” oszacowano wartość rynku PFM na ponad 1,2 mld USD w 2018 r., zaś wzrost liczby wdrożeń w 2019 r. na ponad 65%. Analitycy powiązali ten silny wzrost z kilkoma czynnikami, m.in. ze skalowalnością, szybkością wdrożeń oraz korzyściami płynącymi z możliwości montażu i integracji poza siedzibą klienta.

Lucas Beran, główny analityk Omdia zajmujący się zagadnieniami chmury obliczeniowej i centrów danych, a także autor raportu, określił szybkość wdrożenia PFM jako kluczowy czynnik skłaniający do podjęcia decyzji o zakupie przez wielu właścicieli centrów danych i dostawców usług.

"Gwałtowny wzrost ilości danych i wciąż niezaspokojone zapotrzebowanie na moc obliczeniową są przyczynami tak szybkiej rozbudowy centrów danych. Biorąc pod uwagę, że wdrożenie tradycyjnej infrastruktury trwa od 18 do 24 miesięcy, często potrzebne jest szybsze rozwiązanie. Przeciętnie, dostawcy prefabrykowanych modułowych centrów danych mogą dostarczyć je w ciągu czterech do sześciu miesięcy" - mówi Lucas Beran.

"Zauważyliśmy silny wzrost popytu na centra danych PFM, ponieważ ich właściciele i operatorzy zdają sobie sprawę z zapewnianych przez nie korzyści płynących ze skalowalności, efektywności kosztowej i szybkości wdrożenia. Nasi klienci cenią sobie również naszą elastyczność projektowania tych urządzeń oraz możliwości dostosowania do potrzeb odbiorcy. Aby uczynić naszą ofertę bardziej elastyczną i szybko dostępną, uzyskaliśmy przyznawany przez Uptime Institute certyfikat PFM TIER-Ready w regionie EMEA, zwiększyliśmy działalność w Ameryce Północnej oraz pracujemy nad planami rozbudowy fabryki PFM w Chorwacji, aby zwiększyć wydajność i wzmocnić nasze możliwości w tym kluczowym segmencie rynku" - powiedział Viktor Petik, wiceprezes ds. zintegrowanych rozwiązań modułowych w Vertiv.

W raporcie Omdia zdefiniowano kilka typów centrów danych PFM o różnych zastosowaniach, w tym przeznaczone dla branży IT, specyficzne dla danego obiektu oraz tzw. moduły „wszystko w jednym” (ze zintegrowaną infrastrukturą IT, zasilania i chłodzenia), które są powszechnie wykorzystywane w edukacji, przemyśle i placówkach ochrony zdrowia, a także w odległych obiektach, funkcjonujących w trudnych warunkach środowiskowych.

Według firmy Omdia, zapotrzebowanie na rozwiązania działające na brzegu sieci napędza zainteresowanie modułami „wszystko w jednym”, które wymagają obecności małej serwerowni zlokalizowanej w pobliżu użytkowników końcowych. Dzięki prostemu wdrożeniu nie tylko skracany jest czas oddania rozwiązania do użytku (kilka dni zamiast tygodni czy miesięcy), ale także zmniejszona jest liczba potencjalnych problemów z jakością, ponieważ wszystkie jego komponenty docierają wstępnie zintegrowane i przetestowane przez producenta. W oczywisty sposób wpływa to też na obniżenie kosztów, co ma szczególne znaczenie dla europejskich firm, które doświadczają coraz większych cen za energię elektryczną oraz kupno lub wynajem nieruchomości.

Jak opisano w raporcie, na portfolio produktów PFM firmy Vertiv składają się rozwiązania spełniające specyficzne potrzeby klientów. Przykładowo, Vertiv SmartMod to rodzina w pełni autonomicznych, łatwo konfigurowalnych i gotowych do zamówienia produktów PFM, dzięki którym możliwe jest szybkie wdrożenie i uruchomienie nowych centrów danych. Produkty SmartMod zostały niedawno wyróżnione przez Uptime Institute TIER-Ready jako odporne na działanie czynników zewnętrznych w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce (EMEA). Dzięki temu Vertiv może oferować klientom usługi z certyfikatem Uptime Institute Tier Certification of Constructed Facilities (TCCF) wraz z modułami TIER-Ready. Producent zapewnia również rozwiązania PFM tworzone na indywidualne zamówienie, obejmujące projektowanie, zarządzanie projektem oraz integrację systemów.
 
Więcej informacji na temat partnerstwa TIER-Ready i funkcjonalności rozwiązań Vertiv, w tym takich jak Vertiv Power Module, SmartMod oraz SmartMod MAX, dostępnych jest na stronie Vertiv.com/Solutions. Szczegóły dotyczące tego, w jaki sposób Vertiv może pomóc właścicielom i operatorom centrów danych w zapewnieniu bezpiecznej skalowalności, można znaleźć na stronie Vertiv.com/SWC.

Źródło: Vertiv

Logowanie i rejestracja