Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible

Chmura napędza sprzedaż serwerów
Chmura napędza sprzedaż serwerów

Rynek serwerów, po kilku latach kurczenia się, od paru kwartałów utrzymuje sporą, dwucyfrową dynamikę sprzedaży. Dzieje się tak na skutek szeregu czynników: wymiany sprzętu na nowy, wykorzystywania serwerów jako podstawowych elementów składowych infrastruktury definiowanej z oprogramo...

Czytaj więcej...

VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze
VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze

Z najnowszego raportu IDC wynika, że w ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld USD. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi produktami, usługami ora...

Czytaj więcej...

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku

Bez wątpienia branża IT jest jednym z najmocniej rozwijających się sektorów gospodarki. Firmy dążą do zbudowania coraz lepiej wyedukowanej kadry. Specjaliści muszą nieustannie poszerzać horyzonty by uzyskać awans, brać udział w interesujących projektach, czy też zmienić pracę na lepszą. Posiadanie certyfikat&oac...

Czytaj więcej...

Dziewięć etapów cyberataku na firmę
Dziewięć etapów cyberataku na firmę

Cyberprzestępcy są w stanie w krótkim czasie wykraść z firmowej sieci znaczące ilości cennych danych. Zrozumienie tego, jak przebiega cyberatak i jakie podatności są wykorzystywane przez hakerów, może zminimalizować ryzyko, że firma padnie jego ofiarą. Świadomość tych zagrożeń pozwala organizacjom wdrożyć...

Czytaj więcej...

Aktualności

Vertiv w czołówce dostawców na rynku modułowych centrów danych

Data CenterVertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej i rozwiązań zapewniających ciągłość biznesu, został sklasyfikowany przez firmę analityczną Omdia jako jeden z wiodących producentów na rynku prefabrykowanych modułowych (PFM) centrów danych, z drugim co do wielkości udziałem w rynku na świecie.

Opublikowane właśnie badania wykazały, że zapewniane przez te rozwiązania korzyści, takie jak gwarantowana skalowalność, wpływają na znaczący wzrost adopcji systemów PFM we wszystkich regionach geograficznych.

W opublikowanym przez Omdia na początku 2020 r. raporcie „Prefabrykowane modułowe centra danych” oszacowano wartość rynku PFM na ponad 1,2 mld USD w 2018 r., zaś wzrost liczby wdrożeń w 2019 r. na ponad 65%. Analitycy powiązali ten silny wzrost z kilkoma czynnikami, m.in. ze skalowalnością, szybkością wdrożeń oraz korzyściami płynącymi z możliwości montażu i integracji poza siedzibą klienta.

Lucas Beran, główny analityk Omdia zajmujący się zagadnieniami chmury obliczeniowej i centrów danych, a także autor raportu, określił szybkość wdrożenia PFM jako kluczowy czynnik skłaniający do podjęcia decyzji o zakupie przez wielu właścicieli centrów danych i dostawców usług.

"Gwałtowny wzrost ilości danych i wciąż niezaspokojone zapotrzebowanie na moc obliczeniową są przyczynami tak szybkiej rozbudowy centrów danych. Biorąc pod uwagę, że wdrożenie tradycyjnej infrastruktury trwa od 18 do 24 miesięcy, często potrzebne jest szybsze rozwiązanie. Przeciętnie, dostawcy prefabrykowanych modułowych centrów danych mogą dostarczyć je w ciągu czterech do sześciu miesięcy" - mówi Lucas Beran.

"Zauważyliśmy silny wzrost popytu na centra danych PFM, ponieważ ich właściciele i operatorzy zdają sobie sprawę z zapewnianych przez nie korzyści płynących ze skalowalności, efektywności kosztowej i szybkości wdrożenia. Nasi klienci cenią sobie również naszą elastyczność projektowania tych urządzeń oraz możliwości dostosowania do potrzeb odbiorcy. Aby uczynić naszą ofertę bardziej elastyczną i szybko dostępną, uzyskaliśmy przyznawany przez Uptime Institute certyfikat PFM TIER-Ready w regionie EMEA, zwiększyliśmy działalność w Ameryce Północnej oraz pracujemy nad planami rozbudowy fabryki PFM w Chorwacji, aby zwiększyć wydajność i wzmocnić nasze możliwości w tym kluczowym segmencie rynku" - powiedział Viktor Petik, wiceprezes ds. zintegrowanych rozwiązań modułowych w Vertiv.

W raporcie Omdia zdefiniowano kilka typów centrów danych PFM o różnych zastosowaniach, w tym przeznaczone dla branży IT, specyficzne dla danego obiektu oraz tzw. moduły „wszystko w jednym” (ze zintegrowaną infrastrukturą IT, zasilania i chłodzenia), które są powszechnie wykorzystywane w edukacji, przemyśle i placówkach ochrony zdrowia, a także w odległych obiektach, funkcjonujących w trudnych warunkach środowiskowych.

Według firmy Omdia, zapotrzebowanie na rozwiązania działające na brzegu sieci napędza zainteresowanie modułami „wszystko w jednym”, które wymagają obecności małej serwerowni zlokalizowanej w pobliżu użytkowników końcowych. Dzięki prostemu wdrożeniu nie tylko skracany jest czas oddania rozwiązania do użytku (kilka dni zamiast tygodni czy miesięcy), ale także zmniejszona jest liczba potencjalnych problemów z jakością, ponieważ wszystkie jego komponenty docierają wstępnie zintegrowane i przetestowane przez producenta. W oczywisty sposób wpływa to też na obniżenie kosztów, co ma szczególne znaczenie dla europejskich firm, które doświadczają coraz większych cen za energię elektryczną oraz kupno lub wynajem nieruchomości.

Jak opisano w raporcie, na portfolio produktów PFM firmy Vertiv składają się rozwiązania spełniające specyficzne potrzeby klientów. Przykładowo, Vertiv SmartMod to rodzina w pełni autonomicznych, łatwo konfigurowalnych i gotowych do zamówienia produktów PFM, dzięki którym możliwe jest szybkie wdrożenie i uruchomienie nowych centrów danych. Produkty SmartMod zostały niedawno wyróżnione przez Uptime Institute TIER-Ready jako odporne na działanie czynników zewnętrznych w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce (EMEA). Dzięki temu Vertiv może oferować klientom usługi z certyfikatem Uptime Institute Tier Certification of Constructed Facilities (TCCF) wraz z modułami TIER-Ready. Producent zapewnia również rozwiązania PFM tworzone na indywidualne zamówienie, obejmujące projektowanie, zarządzanie projektem oraz integrację systemów.
 
Więcej informacji na temat partnerstwa TIER-Ready i funkcjonalności rozwiązań Vertiv, w tym takich jak Vertiv Power Module, SmartMod oraz SmartMod MAX, dostępnych jest na stronie Vertiv.com/Solutions. Szczegóły dotyczące tego, w jaki sposób Vertiv może pomóc właścicielom i operatorom centrów danych w zapewnieniu bezpiecznej skalowalności, można znaleźć na stronie Vertiv.com/SWC.

Źródło: Vertiv

Logowanie i rejestracja