Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

Dziewięć etapów cyberataku na firmę
Dziewięć etapów cyberataku na firmę

Cyberprzestępcy są w stanie w krótkim czasie wykraść z firmowej sieci znaczące ilości cennych danych. Zrozumienie tego, jak przebiega cyberatak i jakie podatności są wykorzystywane przez hakerów, może zminimalizować ryzyko, że firma padnie jego ofiarą. Świadomość tych zagrożeń pozwala organizacjom wdrożyć...

Czytaj więcej...

VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze
VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze

Z najnowszego raportu IDC wynika, że w ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld USD. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi produktami, usługami ora...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku

Bez wątpienia branża IT jest jednym z najmocniej rozwijających się sektorów gospodarki. Firmy dążą do zbudowania coraz lepiej wyedukowanej kadry. Specjaliści muszą nieustannie poszerzać horyzonty by uzyskać awans, brać udział w interesujących projektach, czy też zmienić pracę na lepszą. Posiadanie certyfikat&oac...

Czytaj więcej...

Chmura napędza sprzedaż serwerów
Chmura napędza sprzedaż serwerów

Rynek serwerów, po kilku latach kurczenia się, od paru kwartałów utrzymuje sporą, dwucyfrową dynamikę sprzedaży. Dzieje się tak na skutek szeregu czynników: wymiany sprzętu na nowy, wykorzystywania serwerów jako podstawowych elementów składowych infrastruktury definiowanej z oprogramo...

Czytaj więcej...

Aktualności

Kolejne wyróżnienie dla Bitdefender GravityZone Ultra

BitdefenderOprogramowanie Bitdefender GravityZone Ultra otrzymało nagrodę „PC Mag Editors’Choice”. System uzyskał bardzo dobre rezultaty podczas testów przeprowadzonych przez redakcję. PC Magazine docenił też możliwości antywirusa w zakresie konfiguracji oraz raportowania.

Redakcja zwraca uwagę na fakt, iż Bitdefender GravityZone Ultra jest uniwersalnym rozwiązaniem, pozwalającym na ochronę nie tylko standardowych systemów operacyjnych dla komputerów, ale również popularnych platform mobilnych. Ponadto oprogramowanie oferuje w standardzie wyrafinowane dodatki, takie jak sandbox, kontrola zawartości, kontrola urządzeń oraz ochrona Microsoft Exchange.

Już pierwszy kontakt z oprogramowaniem wzbudza pozytywne reakcje wśród redaktorów testujących produkt. GravityZone Ultra posiada dynamiczny pulpit nawigacyjny - użytkownik może dostosować jego układ do indywidualnych wymagań za pomocą bogatej gamy widżetów. Unikalną funkcją jest uruchamianie procesu skanowania bezpośrednio z niektórych widżetów. Zdaniem PC Magazine szerokie możliwości personalizacji pulpitu są wyróżnikiem na tle statycznych interfejsów oferowanych przez większość konkurentów. Inną przydatną funkcją jest definiowanie pakietów instalatora, które są dystrybuowane na komputery klienckie. Administrator może wybrać między zaawansowaną kontrolą zagrożeń, zaporą ogniową, kontrolą treści i opcjonalnym modułem użytkownika zaawansowanego. Ponadto istnieje jeszcze kilka dodatkowych opcji instalacji „Odinstaluj hasło”, „Skanuj przed instalacją” i „Zainstaluj w niestandardowej ścieżce”.

"Opcje wdrażania Bitdefender są znacznie bardziej rozbudowane niż większość z tych, które widzieliśmy u rywali. To sprawia, że Bitdefender jest dobrym wyborem dla informatyków, którzy potrzebują maksymalnej elastyczności podczas wdrażania systemu" - ocenia PC Magazine.

Administratorzy mogą dodatkowo określić czy włączyć firewall, jaki rodzaj urządzeń można podłączyć do systemu, jaki rodzaj ruchu internetowego jest dozwolony. Oprócz możliwości dodawania polityk i zarządzania nimi, zasady te mogą być stosowane automatycznie w zależności od sieci, z którą łączy się urządzenie.

Zaawansowane funkcje

Bitdefender zapewnia mnóstwo opcji w zakresie tworzenia raportów. Według PC Magazine każdy raport w Bitdefender jest przydatny, przetestowany i może być uruchamiany na wszystkich urządzeniach, pojedynczym terminalu lub nawet na wielu grupach komputerów. Okresy raportowania są wybierane za pomocą menu rozwijanego i mogą obejmować tylko dzień dzisiejszy lub okres obejmujący cały rok wstecz. Raport można wyświetlić natychmiast lub zaplanować dostarczenie go pocztą elektroniczną w formacie PDF lub CSV, a także w pliku archiwalnym.

Oprócz raportowania kolejną wyróżniającą się funkcją jest analizator piaskownicy, który pozwala upewnić się przed uruchomieniem w rzeczywistym środowisku czy plik jest bezpieczny. GravityZone Ultra umożliwia też wykrywanie i reagowanie na podejrzane aktywności na urządzeniach końcowych (EDR). To nowa technologia, zaś Bitdefender zdecydował się włączyć ją jako część podstawowego pakietu Ultra, w przeciwieństwie do większość konkurentów oferujących EDR jako oddzielny produkt.

Bitdefender GravityZone Ultra w testach

Redaktorzy PC Magazine przeprowadzili testy pakietu Bitdefendera, sprawdzając jego możliwości w zakresie zapobiegania atakom phishingowym, rozpoznawania złośliwego oprogramowania oraz exploitów. W pierwszym teście phishingowym autorzy wykorzystali 10 próbek z Phish Tank, witryny zawierającej listę znanych witryn phishingowych. Bitdefender pozwolił na połączenie tylko z dwoma stronami, ale wszystkie 10 zostało oznaczonych jako strony phishingowe, zaś w przeglądarce za każdym razem wyświetlał się odpowiedni komunikat ostrzegawczy. W czasie testu korzystano z przeglądarki Internet Explorer. W kolejnym badaniu pobrano i uruchomiono nową bazę danych złośliwego oprogramowania w systemie testowym.  Wszystkie próbki zostały wykryte zaraz po wyjściu z bramki. Bitdefender GravityZone Ultra nie pozwolił na uruchomienie żadnego ze złośliwych plików. W trzecim teście PC Magazine wykorzystał znaną lukę w przeglądarce Internet Explorer MS06-14. Chociaż ta konkretna luka została zgłoszona w 2006 roku, tego typu ataki są nadal powszechne i często wymykają się spod kontroli programu Windows Defender. Redaktorzy skonfigurowali fałszywą stronę internetową z atakiem, a następnie weszli do niej z systemu testowego za pomocą przeglądarki Internet Explorer. GravityZone Ultra natychmiast pokazał, że strona zawierała złośliwe oprogramowanie i dostęp został zablokowany.

Z kolei test aktywnego atakującego zakładał, że maszyna w sieci lokalnej została brutalnie zaatakowana poprzez wymuszenie hasła protokołu zdalnego pulpitu (RDP). Pierwszym krokiem po uzyskaniu dostępu jest zakodowanie różnych ładunków Metasploit Meterpreter i pobranie ich do systemu testowego. Z 42 skopiowanych na pulpit za pośrednictwem protokołu RDP, żaden nie został wykonany.

Redakcja podkreśla, że GravityZone Elite, Bitdefender pozostaje świetną platformą oprogramowania zabezpieczającego z doskonałymi wynikami testów, mnóstwem zaawansowanych funkcji i dobrze przemyślanym systemem zarządzania politykami. Zdolność wykrywania zagrożeń w testach była najlepsza w swojej klasie, nawet w przypadku niestandardowych ataków, takich jak szeroki wybór exploitów zakodowanych w Veil 3.1, które nie są łatwe do wykrycia przez silniki antywirusowe.

"Wszystko to w połączeniu z bardzo dobrą ceną oznacza, że Bitdefender po raz kolejny z łatwością zdobywa naszą nagrodę PC Mag Editors’Choice" - podsumowują autorzy badania.

Źródło: Bitdefender

Logowanie i rejestracja