Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Dziewięć etapów cyberataku na firmę
Dziewięć etapów cyberataku na firmę

Cyberprzestępcy są w stanie w krótkim czasie wykraść z firmowej sieci znaczące ilości cennych danych. Zrozumienie tego, jak przebiega cyberatak i jakie podatności są wykorzystywane przez hakerów, może zminimalizować ryzyko, że firma padnie jego ofiarą. Świadomość tych zagrożeń pozwala organizacjom wdrożyć...

Czytaj więcej...

VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze
VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze

Z najnowszego raportu IDC wynika, że w ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld USD. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi produktami, usługami ora...

Czytaj więcej...

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku

Bez wątpienia branża IT jest jednym z najmocniej rozwijających się sektorów gospodarki. Firmy dążą do zbudowania coraz lepiej wyedukowanej kadry. Specjaliści muszą nieustannie poszerzać horyzonty by uzyskać awans, brać udział w interesujących projektach, czy też zmienić pracę na lepszą. Posiadanie certyfikat&oac...

Czytaj więcej...

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

Chmura napędza sprzedaż serwerów
Chmura napędza sprzedaż serwerów

Rynek serwerów, po kilku latach kurczenia się, od paru kwartałów utrzymuje sporą, dwucyfrową dynamikę sprzedaży. Dzieje się tak na skutek szeregu czynników: wymiany sprzętu na nowy, wykorzystywania serwerów jako podstawowych elementów składowych infrastruktury definiowanej z oprogramo...

Czytaj więcej...

Aktualności

Polska liderem UE w programie Cisco Networking Academy

Cisco Network AcademyW minionym roku szkolnym najwięcej uczniów i studentów spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej, które brały udział w programie edukacyjnym Cisco Networking Academy, pochodziło z Polski. Młodzi Polacy najliczniej w całej UE zdobywali umiejętności cyfrowe niezbędne do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na specjalistów ICT, uczestnicząc w zajęciach w szkołach, na uczelniach i kursach online.

W globalnej klasyfikacji uczestników programu Cisco Networking Academy Polska zajęła 10. miejsce. To doskonały wynik, gdyż wyżej znalazły się jedynie kraje o znacznie większej liczbie ludności, takie jak Chiny, Stany Zjednoczone czy Brazylia.

Od rozpoczęcia programu w 2000 roku, w zajęciach Cisco NetAcad w Polsce wzięło udział ponad ćwierć miliona osób. Tylko w minionym roku szkolno-akademickim kursy prowadziło 713 instruktorów w ponad 400 akademiach Cisco w całym kraju, kształcąc ponad 51 tys. studentów i uczniów.

"Szczycimy się tym, że Polska jest krajem z największą liczbą studentów NetAcademy w Unii Europejskiej. Dzięki współpracy z polskimi szkołami i uczelniami oraz nieustannemu zaangażowaniu nauczycieli i pracowników akademickich, którzy włączają nasze kursy do swoich programów nauczania, inspirujemy młodych ludzi do zainteresowania nowymi technologiami, budujemy ich kompetencje i rozwijamy umiejętności poszukiwane przez pracodawców w dobie transformacji cyfrowej" - mówi Przemysław Kania, dyrektor generalny Cisco w Polsce.

Akademie Cisco przygotowane do zdalnej edukacji
Koordynatorzy Cisco NetAcad w Polsce zwracają uwagę na fakt, że szkoły, które biorą udział w programie były lepiej przygotowane do szybkiego wdrożenia edukacji zdalnej. Znajomość narzędzi Cisco, w tym platformy Webex, okazała się kluczowa w utworzeniu wirtualnych klas, gdzie uczniowie i nauczyciele mogli bezpiecznie uczestniczyć w zajęciach.

"Cieszy nas duże zainteresowanie młodzieży z Polski kursami oferowanymi w ramach Cisco NetAcad, mimo ograniczeń wynikających z pandemii koronawirusa. W sytuacji, gdy uczniowie nie mogli chodzić do szkoły, doskonale sprawdziły się nasze materiały e-learningowe, zajęcia online i symulator Cisco Packet Tracer umożliwiający tworzenie zarówno prostych, jak i rozbudowanych sieci, do których podłączone są różne inteligentne urządzenia. To narzędzie edukacyjne umożliwia tworzenie wirtualnych środowisk sieciowych, eksperymentowanie, próbowanie różnych rozwiązań i sprawdzanie skutków podjętych decyzji w czasie rzeczywistym bez wychodzenia z domu" - mówi Anna Czacharowska-Rybkowska, CSR Program Manager w Cisco Polska.

Wiedza technologiczna dla każdego
Wyróżnikiem kursów Cisco NetAcad jest ich powszechność i dostępność. Uruchomienie akademii przez szkołę czy uczelnię, korzystanie w pracy z uczniami i studentami z podstawowego pakietu materiałów edukacyjnych i narzędzi na platformie netacad.com jest całkowicie bezpłatne. Obejmują one kursy programowania w językach Python, C, C++, podstawy cyberbezpieczeństwa czy IoT Jednym z najpopularniejszych kursów w Polsce, zintegrowanym z programem nauczania jest IT Essentials, w ramach którego realizowane są podstawy budowy, obsługi i oprogramowania komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych oraz wprowadzenie w zaawansowane koncepcje bezpieczeństwa i sieci.

Słuchacze Cisco NetAcad, uczniowie i studenci kierunków technicznych, chętnie korzystają również z bardziej zaawansowanych kursów poświęconych konkretnym zagadnieniom technologicznym. Zajęcia CCNA pomagają zdobyć wiedzę o projektowaniu, zabezpieczaniu, obsłudze i rozwiązywaniu problemów nowoczesnych sieci komputerowych. Ich uczestnicy są przygotowywani do egzaminów certyfikujących potwierdzających umiejętności inżynierów: Cisco Certified Network Associate (CCNA), Cisco Specialist, Cisco Certified Network Professional (CCNP) oraz egzaminów specjalistycznych w zakresie cyberbezpieczeństa CyberOps Associate czy automatyzacji DevNet Associate.

Lepsze perspektywy pracy w IT
Szacuje się, że w Polsce brakuje minimum 50 tys. ekspertów w obszarze IT. Głównym celem Cisco Networking Academy jest przygotowanie młodych ludzi do podjęcia pracy w branży nowych technologii, wyposażając ich nie tylko w wiedzę teoretyczną, ale także konkretne umiejętności. Według ankiet przeprowadzanych regularnie od 15 lat wśród polskich absolwentów Cisco Networking Academy, którzy ukończyli kurs CCNA 4 lub wyższy, aż 96% z nich otrzymało propozycję zatrudnienia lub dalszej edukacji, a 55% propozycję nowej lub lepszej pracy. Absolwenci akademii Cisco zgodnie przyznają, że nabyte umiejętności mają istotny wpływ na ich karierę zawodową i wykorzystują je realizując codzienne obowiązki.

Więcej informacji o Cisco NetAcad: Cisco Networking Academy Polska

Źródło: Cisco

Logowanie i rejestracja