Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

Polska liderem UE w programie Cisco Networking Academy

Cisco Network AcademyW minionym roku szkolnym najwięcej uczniów i studentów spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej, które brały udział w programie edukacyjnym Cisco Networking Academy, pochodziło z Polski. Młodzi Polacy najliczniej w całej UE zdobywali umiejętności cyfrowe niezbędne do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na specjalistów ICT, uczestnicząc w zajęciach w szkołach, na uczelniach i kursach online.

W globalnej klasyfikacji uczestników programu Cisco Networking Academy Polska zajęła 10. miejsce. To doskonały wynik, gdyż wyżej znalazły się jedynie kraje o znacznie większej liczbie ludności, takie jak Chiny, Stany Zjednoczone czy Brazylia.

Od rozpoczęcia programu w 2000 roku, w zajęciach Cisco NetAcad w Polsce wzięło udział ponad ćwierć miliona osób. Tylko w minionym roku szkolno-akademickim kursy prowadziło 713 instruktorów w ponad 400 akademiach Cisco w całym kraju, kształcąc ponad 51 tys. studentów i uczniów.

"Szczycimy się tym, że Polska jest krajem z największą liczbą studentów NetAcademy w Unii Europejskiej. Dzięki współpracy z polskimi szkołami i uczelniami oraz nieustannemu zaangażowaniu nauczycieli i pracowników akademickich, którzy włączają nasze kursy do swoich programów nauczania, inspirujemy młodych ludzi do zainteresowania nowymi technologiami, budujemy ich kompetencje i rozwijamy umiejętności poszukiwane przez pracodawców w dobie transformacji cyfrowej" - mówi Przemysław Kania, dyrektor generalny Cisco w Polsce.

Akademie Cisco przygotowane do zdalnej edukacji
Koordynatorzy Cisco NetAcad w Polsce zwracają uwagę na fakt, że szkoły, które biorą udział w programie były lepiej przygotowane do szybkiego wdrożenia edukacji zdalnej. Znajomość narzędzi Cisco, w tym platformy Webex, okazała się kluczowa w utworzeniu wirtualnych klas, gdzie uczniowie i nauczyciele mogli bezpiecznie uczestniczyć w zajęciach.

"Cieszy nas duże zainteresowanie młodzieży z Polski kursami oferowanymi w ramach Cisco NetAcad, mimo ograniczeń wynikających z pandemii koronawirusa. W sytuacji, gdy uczniowie nie mogli chodzić do szkoły, doskonale sprawdziły się nasze materiały e-learningowe, zajęcia online i symulator Cisco Packet Tracer umożliwiający tworzenie zarówno prostych, jak i rozbudowanych sieci, do których podłączone są różne inteligentne urządzenia. To narzędzie edukacyjne umożliwia tworzenie wirtualnych środowisk sieciowych, eksperymentowanie, próbowanie różnych rozwiązań i sprawdzanie skutków podjętych decyzji w czasie rzeczywistym bez wychodzenia z domu" - mówi Anna Czacharowska-Rybkowska, CSR Program Manager w Cisco Polska.

Wiedza technologiczna dla każdego
Wyróżnikiem kursów Cisco NetAcad jest ich powszechność i dostępność. Uruchomienie akademii przez szkołę czy uczelnię, korzystanie w pracy z uczniami i studentami z podstawowego pakietu materiałów edukacyjnych i narzędzi na platformie netacad.com jest całkowicie bezpłatne. Obejmują one kursy programowania w językach Python, C, C++, podstawy cyberbezpieczeństwa czy IoT Jednym z najpopularniejszych kursów w Polsce, zintegrowanym z programem nauczania jest IT Essentials, w ramach którego realizowane są podstawy budowy, obsługi i oprogramowania komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych oraz wprowadzenie w zaawansowane koncepcje bezpieczeństwa i sieci.

Słuchacze Cisco NetAcad, uczniowie i studenci kierunków technicznych, chętnie korzystają również z bardziej zaawansowanych kursów poświęconych konkretnym zagadnieniom technologicznym. Zajęcia CCNA pomagają zdobyć wiedzę o projektowaniu, zabezpieczaniu, obsłudze i rozwiązywaniu problemów nowoczesnych sieci komputerowych. Ich uczestnicy są przygotowywani do egzaminów certyfikujących potwierdzających umiejętności inżynierów: Cisco Certified Network Associate (CCNA), Cisco Specialist, Cisco Certified Network Professional (CCNP) oraz egzaminów specjalistycznych w zakresie cyberbezpieczeństa CyberOps Associate czy automatyzacji DevNet Associate.

Lepsze perspektywy pracy w IT
Szacuje się, że w Polsce brakuje minimum 50 tys. ekspertów w obszarze IT. Głównym celem Cisco Networking Academy jest przygotowanie młodych ludzi do podjęcia pracy w branży nowych technologii, wyposażając ich nie tylko w wiedzę teoretyczną, ale także konkretne umiejętności. Według ankiet przeprowadzanych regularnie od 15 lat wśród polskich absolwentów Cisco Networking Academy, którzy ukończyli kurs CCNA 4 lub wyższy, aż 96% z nich otrzymało propozycję zatrudnienia lub dalszej edukacji, a 55% propozycję nowej lub lepszej pracy. Absolwenci akademii Cisco zgodnie przyznają, że nabyte umiejętności mają istotny wpływ na ich karierę zawodową i wykorzystują je realizując codzienne obowiązki.

Więcej informacji o Cisco NetAcad: Cisco Networking Academy Polska

Źródło: Cisco

Logowanie i rejestracja