Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat OpenShift wprowadza wirtualizację w epokę cloud native

Red Hat OpenShiftRed Hat poinformował o powszechnej dostępności rozwiązania Red Hat OpenShift 4.5, czyli nowej i wszechstronnej wersji platformy Kubernetes. Platforma Red Hat OpenShift 4.5 wraz z udostępnioną właśnie funkcją OpenShift Virtualization ma pomóc przedsiębiorstwom wyeliminować bariery między aplikacjami działającymi w infrastrukturze tradycyjnej i w chmurze oraz objąć kontrolą rozproszone zasoby.

Według analiz firmy Gartner „w 2022 r. ponad 75% globalnych przedsiębiorstw będzie korzystać w swoich środowiskach produkcyjnych ze skonteneryzowanych aplikacji, co oznacza wyraźny wzrost z niecałych 30% w roku 2019” . Z raportu wynika, że natywne aplikacje chmurowe są przyszłością innowacji biznesowych i to na nich skupiają się prace związane z nowym oprogramowaniem. Mimo to wiele przedsiębiorstw w dalszym ciągu sporo inwestuje w aplikacje o znaczeniu krytycznym, które działają jako tradycyjne maszyny wirtualne. Red Hat OpenShift zawiera teraz nową funkcję OpenShift Virtualization, która pozwala działom informatycznym wprowadzić standardowe obciążenia oparte na maszynach wirtualnych na platformę Kubernetes. Pomaga to wyeliminować przepływy pracy i odseparowane zasoby programistyczne, które pojawiają się zwykle na styku aplikacji tradycyjnych i cloud native.

"Od powstania platformy Red Hat OpenShift pracujemy nad tym, aby umożliwiała ona klientom korzystanie z rozwiązań cloud native, a zarazem obsługiwała istniejące aplikacje tradycyjne. Red Hat OpenShift nieprzerwanie podąża tą ścieżką i wprowadza wirtualizację na platformę Kubernetes bez cofania tej technologii do starszej infrastruktury wirtualizacji. Dzięki platformie OpenShift nasi klienci mogą rozwijać swoją infrastrukturę tak, aby wykorzystać postępy w technologiach chmurowych, nie zaniedbując przy tym wcześniejszych inwestycji" - powiedział Ashesh Badani, wiceprezes ds. platform chmurowych w firmie Red Hat.

Eliminacja barier między obciążeniami tradycyjnymi i chmurowymi
Funkcja OpenShift Virtualization, którą zaprezentowano po raz pierwszy na konferencji Red Hat Summit 2020, jest teraz powszechnie dostępna i została włączona w platformę Red Hat OpenShift bez dodatkowych opłat. Powstała w oparciu o projekt open source KubeVirt i pozwala firmom opracowywać i wdrażać aplikacje składające się z maszyn wirtualnych, kontenerów i technologii bezserwerowych oraz zarządzać nimi na jednej, nowoczesnej platformie Kubernetes. Wprowadzając funkcję OpenShift Virtualization, Red Hat przenosi tradycyjne stosy aplikacji na wyższy poziom otwartych innowacji oraz pozwala klientom przeprowadzić prawdziwą transformację w ich własnym tempie.

Łącząc nowe i tradycyjne aplikacje w tej samej architekturze, OpenShift Virtualization udostępnia jednolite narzędzia programistyczne i zdecydowanie rozszerza możliwości firm w zakresie szybkiego wprowadzania innowacji. Po przeniesieniu maszyn wirtualnych na platformę Red Hat OpenShift można nimi zarządzać oraz  stopniowo poddawać je konteneryzacji lub korzystać z nich w niezmienionej formie. Użytkownicy mogą więc opracowywać i dostarczać aplikacje hybrydowe — oparte na kontenerach i maszynach wirtualnych, a przy tym działające obok siebie na tej samej platformie.  

Większa elastyczność i swoboda wyboru infrastruktury bazowej
Na platformie Red Hat OpenShift w wersji 4.5 wprowadzono również pełną automatyzację wdrożeń VMware vSphere. Dzięki temu wdrożenie platformy Red Hat OpenShift we wszystkich obsługiwanych obecnie środowiskach vSphere wymaga praktycznie naciśnięcia pojedynczego przycisku. Automatyzacja obejmująca całe środowisko sprawia, że administrator musi jedynie podać dane uwierzytelniające dla wdrożenia vSphere, a konfiguracją wszystkich niezbędnych zasobów zajmuje się narzędzie instalacyjne. Przyspiesza to wstępną konfigurację i ułatwia bieżące zarządzanie oraz utrzymanie. OpenShift zapewnia więc szerszą niż dotychczas obsługę wdrożeń VMware vSphere w istniejącej już infrastrukturze co zapewnia administratorom elastyczność we wdrażaniu OpenShift w wysoko spersonalizowanych środowiskach vSphere.

Pełna automatyzacja obejmowała już AWS, Google Cloud Platform, Microsoft Azure, Red Hat Virtualization i platformę Red Hat OpenStack. Klienci mogli więc wdrażać klastry OpenShift w różnych chmurach i środowiskach lokalnych, korzystając przy tym z tej samej pełnej automatyzacji. Teraz, dzięki pełnej automatyzacji wdrożeń vSphere, Red Hat ułatwia firmom uruchamianie korporacyjnej platformy kontenerej w istniejącej infrastrukturze wirtualnej oraz zwiększa swobodę wyboru bazowej platformy infrastruktury.

Sukcesy klientów korzystających z platformy Red Hat OpenShift
Z platformy Red Hat OpenShift do obsługi infrastruktury dla aplikacji chmurowych korzysta ponad 2000 klientów na całym świecie. Są to zarówno firmy, które dopiero zaczynają przyglądać się zaletom aplikacji w kontenerach, jak i przedsiębiorstwa, które wprowadzają korporacyjne aplikacje cloud native do środowisk produkcyjnych. OpenShift to coś więcej niż zaawansowana, skalowalna i elastyczna platforma do cyfrowej transformacji istniejących obciążeń. To także podstawa dla aplikacji nowej generacji, takich jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, usługi przetwarzania danych i analizy, przetwarzanie na brzegu sieci i nie tylko. Wśród globalnych użytkowników platformy Red Hat OpenShift można znaleźć branżowych liderów, takich jak BrianzAcque, Condis Supermercats, Edenor, ExxonMobil i Lotte Card, dla których jest ona fundamentem strategii cloud native ukierunkowanych nie tylko na cyfrową transformację ich działalności, lecz także na wyróżnienie ich usług na tle coraz ostrzejszej konkurencji.

Dostępność
Platforma Red Hat OpenShift 4.5 jest już powszechnie dostępna. Funkcję OpenShift Virtualization można znaleźć w konsoli OpenShift jako obsługiwany operator w panelu Operator Hub.

Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja