Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro - SysAdmin Day Contest

VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze
VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze

Z najnowszego raportu IDC wynika, że w ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld USD. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi produktami, usługami ora...

Czytaj więcej...

Dziewięć etapów cyberataku na firmę
Dziewięć etapów cyberataku na firmę

Cyberprzestępcy są w stanie w krótkim czasie wykraść z firmowej sieci znaczące ilości cennych danych. Zrozumienie tego, jak przebiega cyberatak i jakie podatności są wykorzystywane przez hakerów, może zminimalizować ryzyko, że firma padnie jego ofiarą. Świadomość tych zagrożeń pozwala organizacjom wdrożyć...

Czytaj więcej...

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku

Bez wątpienia branża IT jest jednym z najmocniej rozwijających się sektorów gospodarki. Firmy dążą do zbudowania coraz lepiej wyedukowanej kadry. Specjaliści muszą nieustannie poszerzać horyzonty by uzyskać awans, brać udział w interesujących projektach, czy też zmienić pracę na lepszą. Posiadanie certyfikat&oac...

Czytaj więcej...

Chmura napędza sprzedaż serwerów
Chmura napędza sprzedaż serwerów

Rynek serwerów, po kilku latach kurczenia się, od paru kwartałów utrzymuje sporą, dwucyfrową dynamikę sprzedaży. Dzieje się tak na skutek szeregu czynników: wymiany sprzętu na nowy, wykorzystywania serwerów jako podstawowych elementów składowych infrastruktury definiowanej z oprogramo...

Czytaj więcej...

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fortinet Secure SD-WAN for Multi-Cloud

Cloud ComputingFortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, zaprezentował nowe rozwiązanie Fortinet Secure SD-WAN for Multi-Cloud. Umożliwia ono połączenie ze sobą sieci SD-WAN w wielu chmurach i regionach, a przez to zapewnia bezpieczną komunikację w sieciach SD-WAN oraz rozwiązuje typowe problemy związane z ich wydajnością, wglądem w status pracy, kosztami i kontrolą aplikacji wielochmurowych.

Według najnowszych szacunków 93% przedsiębiorstw ma strategię zakładającą wykorzystanie kilku chmur obliczeniowych i współpracuje z wieloma dostawcami takich usług w celu zaspokojenia swoich potrzeb biznesowych, w tym odzyskiwania danych po awarii, tworzenia zapasowych kopii danych, zapewniania odporności aplikacji na awarie oraz zagwarantowania ich globalnego zasięgu. Jednak zarządzanie zadaniami obliczeniowymi w wielu środowiskach chmury prywatnej i publicznej oraz zabezpieczanie ich pozostaje wyzwaniem, a wiele firm decyduje się łączyć usługi chmurowe, z których korzysta, za pośrednictwem sieci WAN prowadzącej do centrum danych w siedzibie przedsiębiorstwa. Tego typu tradycyjne podejście do infrastruktury WAN, chociaż gwarantuje bezpieczeństwo, hamuje możliwości pracy w wielu chmurach i skutkuje złożonością sieci, jej niespójną wydajnością oraz wysokimi kosztami.

Rozwiązanie Fortinet Secure SD-WAN for Multi-Cloud to przykład nowego podejścia do tworzenia bezpiecznych i wysokowydajnych połączeń pomiędzy usługami w wielu publicznych chmurach obliczeniowych, bez wpływu na zwiększenie ich złożoności i kosztów. Jest ono dostępne u wszystkich głównych dostawców usług chmurowych, które można połączyć spójną architekturą sieci SD-WAN, a także umożliwia twórcom aplikacji i firmowym informatykom budowanie szybkiej i bezproblemowej infrastruktury sieciowej oraz zapewnienie bezpieczeństwa w chmurze. Fortinet Secure SD-WAN for Multi-Cloud w unikalny sposób maksymalizuje korzyści płynące z wdrożeń środowiska wielochmurowego na kilka sposobów:

• Automatyzacja wdrożenia narzędzi odpowiedzialnych za ujednolicenie sposobu zarządzania połączeniami sieciowymi w różnych usługach chmurowych oraz zmniejszenie złożoności tego procesu w celu zaoszczędzenia czasu i zasobów działu IT.
• Zapewnienie pełnego wglądu w status pracy sieci, kontroli nad nią i scentralizowanego zarządzania, które łączy funkcjonalność wielu środowisk chmurowych poprzez ich integrację.
• Bezpieczny transfer danych z aplikacji pomiędzy chmurami, bez konieczności przesyłania ich przez firmowe centrum danych, co przekłada się na lepszą skalowalność infrastruktury i zmniejszenie jej opóźnień.
• Inteligentny, dynamiczny dobór najbardziej optymalnego pod względem wydajności i kosztów rodzaju łącza internetowego lub dzierżawionego transferu danych na podstawie charakterystyki przetwarzających je aplikacji.
• Przyjazny dla programistów interfejs API, który umożliwia spójne wdrożenie reguł dotyczących konfiguracji sieci i bezpieczeństwa w całej infrastrukturze.

"Dla przedsiębiorstw korzystających z aplikacji i przetwarzających inne zadania obliczeniowe w wielu chmurach potrzeba płynnego zarządzania łącznością między nimi oraz zapewnienia ochrony  w zróżnicowanej infrastrukturze jest większa niż kiedykolwiek. Rozwiązania Fortinet Secure SD-WAN zapewniają łączność i bezpieczeństwo w różnych platformach chmurowych, a jednocześnie zapewniają komfort pracy użytkownikom aplikacji. Fortinet umożliwia przedsiębiorstwom wykorzystanie pełnego potencjału sieci SD-WAN, ułatwiając jej wdrożenie w dowolnym miejscu. Dzięki temu z chmurą można połączyć urządzenia w domu lub kampusie, infrastrukturę centrum danych, a teraz także usługi świadczone w wielu chmurach. Rozwiązania Fortinet Secure SD-WAN są najbardziej skalowalne, ekonomiczne i bezpieczne na rynku" - powiedział John Maddison, EVP of products and CMO w firmie Fortinet.

Fortinet zapewnia wydajność dającą przewagę w środowisku firmowym i w chmurze
Funkcja Secure SD-WAN zintegrowana jest w stworzonej przez Fortinet zaporze sieciowej nowej generacji FortiGate. Urządzenia z tej rodziny wyposażone są w pierwszy w branży bezpieczeństwa układ SD-WAN ASIC, który dzięki zapewnianiu dodatkowej mocy obliczeniowej gwarantuje wysoką wydajność oraz efektywność kosztową i komfort pracy użytkowników. Dzięki temu zapory FortiGate w przeprowadzonych testach wydajnościowych Security Compute Ratings otrzymały ocenę nawet 17 razy lepszą niż produkty konkurencyjne.

Rozwiązanie Fortinet Secure SD-WAN for Multi-Cloud jest dostarczane w postaci wirtualnych maszyn FortiGate-VM, wdrażanych w infrastrukturze klienta oraz środowiskach chmurowych. Wykorzystano w nim opatentowaną przez Fortinet technologię vSPU oraz zapewniono bardzo wysoką wydajność transmisji danych IPsec – wynosi ona 20 Gb/s, czyli 10 razy więcej niż branżowa średnia. Dzięki temu klientom zapewniono szybkie, szyfrowane połączenia przez Internet i łącza dzierżawione, co przekłada się na obniżenie kosztów operacyjnych. Dostępność tego narzędzia jako wirtualnej maszyny na wszystkich głównych platformach chmurowych, a także w wielu wdrażanych w siedzibach klientów urządzeniach FortiGate, powoduje, że przedsiębiorstwa mogą czerpać korzyści z ujednoliconej wielochmurowej infrastruktury sieciowej, bez uszczerbku dla jej bezpieczeństwa i wydajności.

Fortinet Secure SD-WAN for Multi-Cloud, służący do bezpiecznego łączenia aplikacji i innych zadań obliczeniowych w środowisku wielochmurowym, stanowi uzupełnienie dla istniejącej już funkcji Fortinet Secure SD-WAN Cloud On-Ramp, zapewniającej bezpieczne połączenie użytkowników i biur z usługami w chmurze.

SD-WAN do wdrażania w każdym miejscu w firmie
Fortinet ma w portfolio produkty Secure SD-WAN, zaprojektowane do wykorzystania w każdym obszarze przedsiębiorstwa: fizyczne urządzenia dla dużych centrów danych, oddziałów, zdalnych lokalizacji i biur domowych, a także urządzenia wirtualne do wdrażania w środowiskach chmurowych. Zapewniane przez to rozwiązanie duże możliwości skalowania infrastruktury sieci (od biura domowego do oddziału w chmurze), powiązane z jednym systemem operacyjnym, zarządzanym za pośrednictwem platformy Fortinet Security Fabric, zapewnia bezproblemowe działanie sieci i wdrażanie spójnych reguł polityki bezpieczeństwa w wielu środowiskach i platformach chmurowych. Benefitem jest też stały dostęp tego rozwiązania do uaktualnianej na bieżąco bazy wiedzy o zagrożeniach opracowanej przez zespół FortiGuard Labs.

"Node4 wykorzystuje rozwiązania Fortinet do zaspokajania największych potrzeb i wyzwań, które napotykają nasi klienci. Stosujemy je także we własnej sieci w celu poprawy wydajności świadczonych przez nas usług w chmurze i w modelu SaaS. Dynamiczne podejście Fortinet do bezpieczeństwa i łączności w chmurze gwarantuje, że nasze dane są chronione niezależnie od tego, dokąd zmierzają. Fortinet Secure SD-WAN for Multi-Cloud pozwoli nam maksymalnie wykorzystać potencjał strategii wielochmurowej" - powiedział Paul Bryce, CCO, Node4.

"Coraz więcej naszych klientów korzysta z modelu wielochmurowego, więc potrzebują rozwiązań, które mogą połączyć i zabezpieczyć ich złożone ekosystemy. Zawsze rekomendujemy skorzystanie z platformy Fortinet Secure SD-WAN, ponieważ jest ona spójna, bogata w funkcje, stabilna i bezpieczna. Firma Fortinet wykonała doskonałą pracę, łącząc w jednej wielochmurowej platformie zapewniane w czasie rzeczywistym bezpieczeństwo i wydajność" - stwierdził E. Burke Anderson, President, CEO, North Atlantic Networks.

Źródło: Fortinet