Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe czteroprocesorowe serwery PRIMERGY

FujitsuFujitsu wprowadzi na rynek nowe, wysokiej klasy czteroprocesorowe serwery PRIMERGY RX600 S5 i BX960 S1 x86, cechujące się wyjątkowym połączeniem największej wydajności, znakomitej gęstości upakowania i korzyści ekonomicznych. 


Nowe serwery Fujitsu PRIMERGY z czterema gniazdami, opracowane z myślą o obsłudze najważniejszych aplikacji oraz o konsolidacji dużych systemów, to optymalne połączenie mocy przetwarzania, pamięci i gniazd we/wy. Dzięki temu, że jeden moduł serwera oferuje wydajność równą lub większą wydajności całych stelaży serwerów jedno- i dwugniazdowych starszej generacji, nowe urządzenia z czterema gniazdami są niezwykle wszechstronne i mogą służyć do wielu zastosowań - od zarządzania dużymi bazami danych, przez obsługę hostów, do całych zespołów zwirtualizowanych serwerów.

„Obecnie wiele zmienia się na korzyść technologii x86” - powiedział Jens-Peter Seick, wiceprezes ds. serwerów x86 w firmie Fujitsu Technology Solutions. „Nasze nowe modele serwerów PRIMERGY stworzono w oparciu o technologię serwerów x86, jako najlepszy wybór do wykonywania zadań realizowanych uprzednio jedynie przez komputery z systemem UNIX. Nowa generacja czteroprocesorowych serwerów PRIMERGY cechuje się znakomitą wydajnością i ustanawia nowe standardy pod względem mniejszego zużycia energii. Umożliwia to przedsiębiorstwom sprostanie wyzwaniom obecnych środowisk biznesowych i zapewnia przewagę nad konkurencją, gwarantując szybki zwrot z inwestycji”.

Nowy światowy rekord został ustanowiony przez serwer PRIMERGY RX600 S5 w standardowym teście* benchmarka SAP® Business Intelligence-Data Mart (BI-D), który potwierdził jego wszechstronną wydajność. Serwer z oprogramowaniem Oracle Database 11g w wersji 2 działającej w systemie Linux ustanowił światowy rekord w teście 2-tier SAP BI-Data Mart, osiągając poziom 854,649 zapytań na godzinę.

Nowe procesory Nehalem-EX w serwerach z czterema gniazdami

Dzięki zastosowaniu najnowszych procesorów Intel Xeon z serii 7500 (o roboczej nazwie Nehalem-EX), nowa, piąta już generacja serwerów stelażowych Fujitsu PRIMERGY RX600 S5 została uzupełniona o pierwszy czterogniazdowy model systemu serwerów typu blade PRIMERGY BX900:  BX960 S1 został umieszczony na pierwszej pozycji w cenniku serwerów Dynamic Cube jako najnowszy model wysokiej klasy.

"Nasza firma docenia nową generację platformy PRIMERGY firmy Fujitsu, stworzoną w oparciu o procesory Intel Xeon z serii 7500. Reputacja i wiedza firmy Fujitsu w dziedzinie wysokiej klasy systemów dla przedsiębiorstw w połączeniu ze skalowalną wydajnością i niezawodnością procesorów Intel Xeon z serii 7500 umożliwi kierownikom ds. informatycznych obsługiwanie najbardziej wymagających obciążeń skalowalnych wewnętrznie" - Kirk Skaugen, wiceprezes i dyrektor działu ds. centrów przetwarzania danych w firmie Intel.

Wirtualne wprowadzenie na rynek nowych serwerów PRIMERGY z czterema gniazdami miało miejsce we środę, 31 marca o godzinie 10:00 czasu środkowoeuropejskiego. Więcej informacji na temat premiery można znaleźć pod adresem:

http://primergylaunchex.ts.fujitsu.com/en/.

Nowe serwery będą one dostępne w sprzedaży od maja.

* W teście SAP BI-D Standard Application Benchmark, przeprowadzonym 7 marca 2010 r. przez firmę Fujitsu w niemieckiej miejscowości Walldorf, zostały uzyskane następujące wyniki:
przepustowość/godz. (liczba obsłużonych zapytań) - 854,649.
Stopień wykorzystania serwera głównego: 96% (1 aktywny węzeł: 96%)
System operacyjny: SuSE Linux Enterprise Server 10
RDBMS: Oracle Database 11g
Platforma technologiczna: SAP NetWeaver® 7.0 (non-Unicode)
Konfiguracja: 1 server (1 aktywny węzeł):
Fujitsu PRIMERGY RX600-S5, 4 procesory / 32 cores / 64 threads,
Intel Xeon Processor X7560, 2.26 GHz, 64 KB L1 cache, 256 KB L2 cache per core, 24 MB L3 cache per processor, 128 GB pamięci RAM
Numer certyfikacji: 2010011

Źródło: Fujitsu
Skomentuj na forum