Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze
VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze

Z najnowszego raportu IDC wynika, że w ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld USD. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi produktami, usługami ora...

Czytaj więcej...

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku

Bez wątpienia branża IT jest jednym z najmocniej rozwijających się sektorów gospodarki. Firmy dążą do zbudowania coraz lepiej wyedukowanej kadry. Specjaliści muszą nieustannie poszerzać horyzonty by uzyskać awans, brać udział w interesujących projektach, czy też zmienić pracę na lepszą. Posiadanie certyfikat&oac...

Czytaj więcej...

Chmura napędza sprzedaż serwerów
Chmura napędza sprzedaż serwerów

Rynek serwerów, po kilku latach kurczenia się, od paru kwartałów utrzymuje sporą, dwucyfrową dynamikę sprzedaży. Dzieje się tak na skutek szeregu czynników: wymiany sprzętu na nowy, wykorzystywania serwerów jako podstawowych elementów składowych infrastruktury definiowanej z oprogramo...

Czytaj więcej...

Dziewięć etapów cyberataku na firmę
Dziewięć etapów cyberataku na firmę

Cyberprzestępcy są w stanie w krótkim czasie wykraść z firmowej sieci znaczące ilości cennych danych. Zrozumienie tego, jak przebiega cyberatak i jakie podatności są wykorzystywane przez hakerów, może zminimalizować ryzyko, że firma padnie jego ofiarą. Świadomość tych zagrożeń pozwala organizacjom wdrożyć...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe produkty dla centrów danych od Western Digital

WD OpenFlex Ultrastar SN840Western Digital oficjalnie zaprezentował nowe rozwiązania, tworzące fundamenty infrastruktury danych następnej generacji, zbudowanej wokół nośników Ultrastar NVMe SSD i „turbodoładowanej” z pomocą technologii NVMe-oF. Nowy, dwuportowy, wydajny Ultrastar DC SN840 NVMe SSD, platforma OpenFlex Data24 NVMe-oF Platform oraz kontrolery RapidFlex rozbudowują portfolio produktów Western Digital dla data center i rozszerzają zastosowania NVMe o rozwiązania Data Fabrics for Shared Disaggregated Storage.

Zbudowane w oparciu o innowacyjne projekty i osiągnięcia w dziedzinie integracji (od pamięci NAND Flash po platformy storage) nowe, dwuportowe wydajne dyski Ultrastar DC SN840 NVMe SSD oraz autorskie kontrolery RapidFlex NVMe-oF są samodzielnymi produktami, które w połączeniu tworzą nową platformę storage OpenFlex Data24 NVMe-oF.

Platforma ta stanowi rozwiązanie shared storage typu JBOF (Just a Bunch of Flash), które rozszerza atuty technologii NVMe na wiele hostów rozmieszczonych w sieci low-latency Ethernet fabric.

Nowości rozbudowują portfolio Western Digital dla data center i pomagają klientom w migracji do bardziej wydajnych rozwiązań NVMe SSD i bardziej zaawansowanych architektur shared storage - co pozwoli im sprostać coraz bardziej wyśrubowanym wymaganiom w zakresie wydajności aplikacji i zadań obliczeniowych.

W dzisiejszej globalnej cyfrowej ekonomii liczą się mikrosekundy. Zaawansowane platformy chmurowe oraz korporacyjne centra danych wciąż starają się usuwać wszelkie obliczeniowe wąskie gardła, by zapewnić użytkownikom bezkompromisową wydajność i niezakłóconą dostępność kluczowych aplikacji - jednocześnie stale zmagając się z rosnącą ilością danych i reagując na wdrażanie przez klientów rozwiązań NVMe i NVMe-oF. Firma analityczna IDC prognozuje, że operatorzy największych chmur, producenci OEM oraz firmy wciąż będą odchodzić od tradycyjnych interfejsów SATA i SAS - z jej analiz wynika, że w 2020 r. rozwiązania NVMe stanowić będą 55% wszystkich kupionych przez duże organizacje SSD, zaś w latach 2018-2023 CAGR wzrost sprzedaży NVMe wyniesie w sektorze 38 procent.

"Przyszłością technologii Flash jest bez wątpienia NVMe - jeśli chodzi o prędkość, wydajność, pojemność oraz opłacalność skalowania, to NVMe-oF wynosi wszystkie te cechy na kolejny poziom. Wiele wysoko wydajnych aplikacji szybko stało się niezbędnymi narzędziami do obsługi kluczowych zadań biznesowych, możemy zatem spodziewać się dalszego popularyzowania się NVMe w centrach danych wykorzystywanych przez globalne korporacje. Długa historia innowacji Western Digital w dziedzinie NAND Flash oraz zintegrowane portfolio produktów NVMe SSD oraz rozwiązań data fabrics sprawiają, że firma jest w stanie efektywnie wesprzeć klientów w pełnym wykorzystaniu możliwości NVMe oraz w maksymalnie efektywnym wykorzystaniu ich zasobów storage" - wyjaśnia Jeff Janukowicz, wiceprezes IDC ds. badań.

Ultrastar DC SN840 Data Center NVMe SSD
Wydajny Ultrastar DC SN840 Gen3.1 NVMe SSD jest kolejnym dowodem na to, że Western Digital jest liderem w segmencie dwuportowej architektury - urządzenie to jest trzecią już generacją tej technologii. Bazuje na wertykalnie zintegrowanym kontrolerze NVMe, firmware oraz 96-warstowej technologii 3D TLC NAND. Nowy Ultrastar NVMe SSD pozwala użytkownikom korporacyjnym sprawnie przeprowadzić migrację z SATA i SAS do NVMe - zapewniając im konkurencyjną wydajność do 780K/250K losowych operacji odczytu/zapisu IOPS oraz pojemność do 15.36TB we wsuwanych modułach U.2 15mm (in a drop-in U.2 15mm form factor). W rozbudowanym zestawie cech i funkcji kluczowych dla użytkowników korporacyjnych znajdziemy m.in. klasę DW/D 1 i 3, pełną ochronę przed utratą zasilania oraz szyfrowanie TCG. Gotowe na wszelkie wyzwania przyszłości nowości są idealnym rozwiązaniem do obsługi aplikacji krytycznych dla funkcjonowania organizacji i wymagających najwyższej wydajności zapisu/odczytu oraz zadań mieszanych, niskich opóźnień oraz wysokiej dostępności podwójnych portów - czyli wszystkiego, co mieści się w definicjach high-performance computing (HPC), cloud computingu, baz danych SQL/NoSQL, wirtualizacji (VMs/kontenery), AI/ML oraz analityki danych.

"Będąc liderem segmentu wysoko wydajnych rozwiązań storage dla sztucznej inteligencji i big data, DDN musi cały czas być na froncie innowacji technologii storage. Mamy szczęście, że naszym innowacyjnym partnerem jest Western Digital, dostarczający bazujące na NVMe rozwiązania all-flash, które maksymalizują wydajność naszych urządzeń i pozwalają przyśpieszyć działanie aplikacji naszych klientów. Nie możemy doczekać się zaimplementowania Ultrastar DC SN840 NVMe SSD w naszych rozwiązaniach" - wyjaśnia Paul Bloch, prezes i współtwórca DDN.

Platforma storage OpenFlex Data24 NVMe-oF

Choć rozwiązania storage NVMe Flash mogą zapewnić użytkownikom ogromny wzrost wydajności - w porównaniu z systemami DAS, SAN oraz NAS - to tradycyjna infrastruktura centrów danych może ograniczyć możliwość wykorzystania pełnego potencjału urządzeń NVMe SSD. To z kolei może skutkować niepełnym wykorzystaniem cennych zasobów storage, tworzeniem niewydajnych zbiorów danych i wysokimi wydatkami operacyjnymi. OpenFlex Data24 pozwala skutecznie zmierzyć się z tymi wyzwaniami, umożliwiając wykorzystanie pełnej przepustowości Ultrastar NVMe SSD i udostepnienie przestrzeni dyskowej pomiędzy wieloma hostami w sieci low-latency Ethernet fabric (tak, jakby urządzenie podpięte było bezpośrednio do szyny PCIe w serwerze x86). Zapewnia to operatorom centrów danych ogromną elastyczność i możliwość łatwego skalowania pojemności, a także pozwala na efektywne wykorzystanie rozproszonych zasobów Flash storage do zapewnienia najwyższej wydajności tym aplikacjom, które w danej chwili najbardziej tego potrzebują.

wd openflex ultrastar sn840

Debiutująca z maksymalnie 24 urządzeniami Ultrastar DC SN840 NVMe SSD (z obsługą hot-swap) platforma OpenFlex Data24 oferuje użytkownikom do 368 TB łatwej do współdzielenia przestrzeni dyskowej w kompaktowym formacie 2U. Czyni ją to idealnym rozwiązaniem do rozbudowy przestrzeni dyskowej serwerów i środowisk software-defined storage (SDS). Holistyczny projekt wykorzystuje również nowe kontrolery RapidFlex RDMA NVMe-oF, pozwalające na uzyskanie niezrównanej wydajności sieciowej przy ekstremalnie niskim zasilaniu i umożliwiające bezpośrednie podłączenie do 6 hostów via 100 Gb Ethernet, bez konieczności korzystania z zewnętrznego przełącznika. Kontrolery RapidFlex zapewniają opóźnienia poniżej 500 nanosekund dla platform o prognozowanej wydajności sięgającej 13M IOPS/70GB/s (po podłączeniu do OpenFlex Data24 do sześciu adapterów sieciowych).

Zaprojektowana z myślą o zapewnianiu wysokiej dostępności i oczekiwanej przez użytkowników klasy enterprise niezawodności, platforma OpenFlex Data24  może zostać podłączona jako współdzielony zasób storage  w wysoko wydajnym środowisku lub wykorzystana jako rozproszony zasób do budowy wirtualnego środowiska storage. Platforma jest w pełni zgodna z nagradzanym rozwiązaniem OpenFlex F-series (jedynym komponowalnym rozwiązaniem disaggregated infrastructure (CDI) na rynku).

"Infrastruktura danych nigdy nie była tak kluczowa dla światowej ekonomii, jak dziś. Jako wiodący dostawca kluczowej infrastruktury danych, naszą misją jest pomaganie organizacjom w stworzeniu następnej generacji centrów danych, które będą obsługiwały krytyczne dla ich funkcjonowania aplikacje oraz wymagające ogromnej przepustowości zadania obliczeniowe. Nasze dokonania i wiodąca rola w segmencie NAND Flash, dyskach HDD dla klientów korporacyjnych oraz wszelkich technologiach pokrewnych, sprawiają, że partnerzy liczą na nasze rozwiązania. Jesteśmy zdeterminowani, by pomóc firmom w migracji do NVMe oraz nowych komponowalnych architektur, które pozwolą im zmaksymalizować wartość ich zasobów storage" - mówi Yusuf Jamal, senior vice president działu Western Digital Devices and Platforms Business.

Dostawy Ultrastar DC SN840 NVMe SSD rozpoczną się w przyszłym miesiącu, zaś platforma OpenFlex Data24 NVMe-oF będzie dostępna jesienią (będzie ona objęta 5-letnią ograniczoną gwarancją). Kontrolery RapidFlex NVMe-oF są już dostępne.

Źródło: Western Digital

Logowanie i rejestracja