Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cisco SecureX we wszystkich produktach Cisco Security

CiscoW trakcie konferencji Cisco Live Digital Cisco ogłosiło udostępnienie od 30 czerwca 2020 r. na całym świecie Cisco SecureX, najbardziej wszechstronnej i w największym stopniu zintegrowanej platformy cyberbezpieczeństwa opartej na chmurze, dołączanej do wszystkich produktów Cisco Security, która upraszcza i podnosi jakość zarządzania bezpieczeństwem przez klientów.

SecureX wprowadzane jest na rynek w czasie, gdy organizacje starają się stawić czoła wyzwaniom biznesowymi i tym związanym z bezpieczeństwem o niespotykanej jak dotąd skali. Wiąże się to ze wzrostem tempa cyfrowej transformacji i liczby pracowników pracujących zdalnie. Cisco od lat łączy i zabezpiecza swoich klientów pracujących w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu, a także dalej realizuje swoją misję ujednolicania i optymalizacji portfolio produktów zapewniających bezpieczeństwo.

Zarządzanie bezpieczeństwem organizacji to złożone zadanie - trzeba nadążyć za nowymi procesami biznesowymi, monitorować pojawiające się zagrożenia i zarządzać dostawcami na dynamicznie rozwijającym się rynku. Potwierdzają to informacje przekazane przez członków kierownictwa najwyższego szczebla. Zgodnie z wynikami niedawno opublikowanej globalnej ankiety „CIO Perspectives 2020” zrealizowanej na zlecenie Cisco wśród 1300 CIO z całego świata, dwa najważniejsze wyzwania, przed którymi stają CIO to bezpieczeństwo, a w drugiej kolejności złożoność. Ponad dwie trzecie CIO uważa, że ich zasoby są nadmiernie obciążane. Jednym ze sposobów radzenia sobie ze złożonością przez liderów w zakresie bezpieczeństwa jest konsolidacja dostawców. W raporcie Cisco „2020 CISO Benchmark Report” wykazano, że w przypadku cyberataku na organizacje korzystające z usług większej liczby dostawców zabezpieczeń, przestój był dłuższy, koszty wyższe i uzyskiwano nieuprawniony dostęp do większej ilości danych.

"Podejście oparte na platformie, tak jak w przypadku SecureX, to przyszłość bezpieczeństwa w Mohawk Industries. Ułatwia działania i przyspiesza procesy, a także zapewnia najbardziej jak dotąd wyczerpujące informacje o naszym środowisku. Automatyzacja i niestandardowe strategie znane z SecureX zapewnią wiele korzyści w środowisku, w którym zaufanie ogranicza się do zera, a także w jeszcze większym stopniu zwiększą bezpieczeństwo firmy. Z niecierpliwością czekamy na to, co zapewni nam SecureX" - powiedział Michael Degroote, konsultant ds. infrastruktury w Mohawk Industries.

Aby sprostać obecnym i przyszłym wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, Cisco SecureX łączy szeroką gamę zintegrowanych produktów Cisco z dziedziny bezpieczeństwa z całą infrastrukturą bezpieczeństwa klienta, zapewniając spójne i uproszczone funkcjonowanie. Ujednolica widoczność, umożliwia automatyzację i zwiększa bezpieczeństwo sieci, punktów końcowych, chmury i aplikacji. Dzięki Cisco SecureX wszyscy nowi i obecni klienci odniosą korzyści z tych i innych rozwiązań, bez ponoszenia dodatkowych kosztów:

• Ujednolicenie widoczności - SecureX zapewnia możliwość monitorowania najważniejszych parametrów operacyjnych i dotyczących zagrożeń w odniesieniu do sieci, punktów końcowych, chmury i aplikacji. Dzięki zastosowaniu tzw. wstążki SecureX, platforma jest zintegrowana z każdą technologią Cisco Security, dzięki czemu klienci zyskują pełny i łatwy dostęp do funkcjonalności platformy we wszystkich użytkowanych produktach.

• Automatyzacja umożliwiająca zwiększenie wydajności operacyjnej - klienci mogą automatyzować przepływy pracy pomiędzy produktami Cisco Security i rozwiązaniami dostawców zewnętrznych, aby skupić się na najistotniejszych zadaniach. SecureX może także zaoszczędzić klientom godziny pracy ręcznej, dzięki automatyzacji poszukiwania zagrożeń w oparciu o dane z Cisco Talos i z innych źródeł.

• Większe bezpieczeństwo - mechanizmy reagowania na zagrożenia w SecureX umożliwiają ekspertom ds. bezpieczeństwa szybkie identyfikowanie zaatakowanych celów i usuwanie zagrożeń w ciągu kilku minut, dzięki zestawianiu danych z wielu źródeł i danych telemetrycznych z sieci, punktów końcowych, poczty e-mail, chmury i produktów innych dostawców.

„Przy pomocy SecureX chcieliśmy zmienić doświadczenie naszych klientów związane z bezpieczeństwem, upraszczając i automatyzując te procesy” - powiedział Gee Rittenhouse, starszy wiceprezes i dyrektor generalny z Cisco Security Business Group. „Wiedzieliśmy, że spowoduje to zmiany w branży, ale nie przewidywaliśmy, jak ważne będzie to obecnie dla ekspertów ds. bezpieczeństwa i IT. W tej nowej i dynamicznej rzeczywistości klienci potrzebują platformy bezpieczeństwa, która będzie chronić pracowników niezależnie od miejsca, w którym pracują i pozwoli sprostać kolejnym wyzwaniom - dziś i w przyszłości”.

Poza uproszczeniami wynikającymi z wykorzystania SecureX, Cisco Security wprowadza także kolejne ulepszenia i integracje, mające na celu jeszcze lepsze zabezpieczenie pracowników. To, między innymi:
• Lepsza, ujednolicona ochrona użytkowników i urządzeń dzięki integracji zabezpieczeń punktów końcowych i zastosowaniu uwierzytelniania wieloskładnikowego.
• Bezpieczniejsze korzystanie z poczty e-mail w chmurze przez pracowników. Cloud Mailbox Defense dla Office365 zapewnia pełną widoczność wiadomości e-mail (wiadomości przychodzących, wychodzących i wewnętrznych) wraz z ich kontekstem, dzięki czemu wzmacnia ochronę przed wyrafinowanymi atakami na pocztę elektroniczną, takimi jak phishing, ransomware, spoofing i spam.

"Harmonizacja zabezpieczeń sieci i wykorzystanie platformy do współpracy mają kluczowe znaczenie, gdy wszystkie zespoły mogą współpracować ze sobą w celu rozwiązania danego problemu. Największe ryzyko występuje wtedy, gdy tworzy się silosy" - powiedział Collin John, Global Security Manager w Alvarez and Marsal. "Platforma ujednolica widoczność i wykorzystuje DevOps, SecOps, a nawet infrastrukturę".

Źródło: Cisco

Logowanie i rejestracja