Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fortinet wprowadza innowacje do rozwiązania Secure SD-WAN

SD-WANFortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, zaprezentował kilka innowacji, które zostały zaimplementowane w rozwiązaniach wyposażonych w funkcję Secure SD-WAN. Dzięki temu producent umacnia swoją pozycję na rynku systemów bezpiecznej komunikacji w sieciach rozległych.

Elastyczność i skalowalność rozwiązania Fortinet Secure SD-WAN zapewnia, że klienci różnej wielkości mogą wdrażać je w domowych biurach, oddziałach firm, a także pomiędzy rozproszonymi chmurami obliczeniowymi, gwarantując jednocześnie komfort pracy użytkowników i bezpieczeństwo.

Wysoce skalowalne i elastyczne rozwiązanie SD-WAN
Funkcja Fortinet Secure SD-WAN zintegrowana jest w wyróżniającej się w branży zaporze sieciowej nowej generacji FortiGate, której pracą steruje unikalny, stworzony przez Fortinet układ SD-WAN ASIC, zapewniający lepszy komfort pracy użytkowników, większą wydajność i lepszą efektywność kosztową. Scentralizowana konsola Fabric Management Center ułatwia definiowanie elastycznych reguł biznesowych w szerokiej gamie produktów z rodziny FortiGate, wyposażonych w funkcję SD-WAN. Pomaga to w rekonfigurowaniu ustawień sieciowych, które zapewniają ciągłość biznesową dla nieustannie rosnącej grupy pracowników wykonującej swoje obowiązki zdalnie, przy minimalnym zaangażowaniu personelu IT i zasobów infrastrukturalnych. Te definiowane w intuicyjny sposób zasady pozwalają na wprowadzanie zmian konfiguracyjnych w ciągu kilku minut, dzięki czemu zapewniają najlepszą wydajność narzędzi do współpracy, takich jak konferencje głosowe/wideo i aplikacje SaaS.

Funkcja Secure SD-WAN nie ogranicza się tylko do zastosowań korporacyjnych i jest dostępna w szerokiej gamie urządzeń firmy Fortinet, począwszy od rozwiązań dla dużych centrów danych, aż po sprzęt przeznaczony dla oddziałów, placówek zdalnych, a nawet małych biur domowych. Tak duża skalowalność jest głównym wyróżnikiem tego rozwiązania.

• Biuro w domu: Nabiurkowe urządzenie FortiGate 40F o zminimalizowanych wymiarach, z wbudowanym modemem LTE, przeznaczone jest dla "superużytkowników", którzy wymagają, aby stosowane przez nich aplikacje działały bez zarzutu w kluczowych dla biznesu momentach, takich jak demonstracje wideo dla klientów. Rozwiązanie to zapewnia sygnał sieci bezprzewodowej, routing i ochronę danych - wszystko w ramach jednej, zintegrowanej platformy. Kluczową jego zaletą jest obecność funkcji SD-WAN, dzięki której telepracownicy mogą korzystać ze zdalnego dostępu na żądanie oraz cieszyć się pełną wydajnością aplikacji sieciowych, bez względu na szybkość dostępu do sieci lokalnej przedsiębiorstwa. Jest to nieodzowne rozwiązanie wtedy, gdy prowadzenie projektów biznesowych zależy od efektywności pracowników zdalnych.
• Oddział firmy: Fortinet Secure SD-WAN słynie ze skutecznej pracy w firmowych oddziałach. Zapewnia zaawansowane funkcje routingu oraz komunikacji z chmurami obliczeniowymi, co pomogło już tysiącom klientów w wyeliminowaniu przestarzałych urządzeń, jak np. pojedyncze routery i zwiększeniu wydajności aplikacji biznesowych dzięki zastosowaniu rozwiązania będącego częścią całego korporacyjnego systemu bezpieczeństwa.
• Chmura rozproszona: Firmom korzystającym z aplikacji w chmurach rozproszonych, Fortinet Secure SD-WAN umożliwia wszechstronne łączenie ze sobą wielu usług w celu zapewnienia lepszego komfortu pracy użytkowników. Rozwiązanie to jest dostępne u każdego dostawcy chmur obliczeniowych i zapewnia najwyższą w branży, wynoszącą 20 Gb/s przepustowość IPsec przy połączeniach między chmurami obliczeniowymi. Stosujący je użytkownicy mogą połączyć ze sobą setki środowisk chmurowych dzięki wbudowanemu wsparciu dla aplikacji, narzędziom integracyjnym oraz w pełni programowalnemu interfejsowi API.

Najszybciej rosnący dostawca SD-WAN
Fortinet jest jednym z najszybciej rozwijających się producentów rozwiązań SD-WAN - plasuje się w pierwszej trójce na świecie pod względem udziału w rynku liczonego według przychodów. Jak zauważono w raporcie Gartnera z marca 2020 r. dotyczącym rynku SD-WAN (Market Share: Enterprise Network Equipment by Market Segment, Worldwide, 4Q19), Fortinet w IV kwartale 2019 r. uzyskał na świecie trzeci co do wielkości udział w rynku sprzętu sieciowego Enterprise WAN Edge w wysokości 10,4%.

Fortinet znalazł się również w pierwszej trójce dostawców SD-WAN w ostatnim raporcie Omdia (Omdia Market Share: Data Center Network Equipment Q4 2019). Raport ten pokazuje Fortinet jako najszybciej rozwijającego się dostawcę wśród wszystkich innych producentów rozwiązań SD-WAN. W tym samym dokumencie odnotowany został wzrost przychodów Fortinet 305% (rok do roku) z tytułu sprzedaży systemów SD-WAN.

Nieustająca organiczna innowacyjność
Fortinet jest jedynym znaczącym graczem na tym rynku, który samodzielnie rozwijał swoją ofertę w celu zapewnienia zaawansowanych funkcji sieciowych i ochronnych w jednym rozwiązaniu. Do systemu FortiOS 6.4 producent wprowadził nowe funkcje związane z Secure SD-WAN, takie jak ulepszona analityka, nowy orkiestrator SD-WAN oraz dodatkowe opcje segmentacji.

• Orkiestrator Secure SD-WAN: Aby pomóc przedsiębiorstwom pokonać wyzwania związane z ręcznym zarządzaniem starszymi routerami, Fortinet stworzył intuicyjny orkiestrator Secure SD-WAN i wprowadził go jako część rozwiązania Fabric Management Center. Dzięki temu klienci mogą znacznie uprościć i zautomatyzować proces scentralizowanego wdrożenia sieci rozległej, co zapewnia oszczędność czasu i umożliwia stworzenie reguł bezpieczeństwa zdefiniowanych przez pryzmat wymogów biznesowych.
• Ulepszona analityka: Firmy mogą uzyskać wgląd w wydajność sieci i aplikacji (zarówno w czasie rzeczywistym, jak i w statystykach historycznych) dzięki zapewnionej przez Fortinet ulepszonej analityce w Secure SD-WAN. Zapewniono też zwiększoną zgodność, a także stworzono nowe szablony raportów dotyczących pracy infrastruktury SD-WAN, dostępnych za pośrednictwem Fabric Management Center. Pojedyncza konsola i bogate funkcje analityczne SD-WAN pomagają klientom dopracować ich reguły polityki bezpieczeństwa i biznesowe, aby poprawić komfort pracy wszystkich użytkowników.
• Dynamiczna segmentacja: Wiele przedsiębiorstw napotyka wyzwania związane z zapewnieniem elastyczności i skalowalności podczas podłączania oddziałów do globalnej infrastruktury oraz tworzenia unikalnych reguł polityki bezpieczeństwa dla każdej sieci i użytkownika. Wprowadzone przez Fortinet w systemie FortiOS 6.4 innowacje dotyczące Secure SD-WAN zapewniają płynną komunikację pomiędzy poszczególnymi segmentami infrastruktury sieci rozległej i gwarantują, że stworzona polityka obejmuje całe środowisko.

Źródło: Fortinet

Logowanie i rejestracja