Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

Serwery HP ProLiant G6 z nowymi procesorami

HPHP rozszerza ofertę modeli ProLiant G6, zoptymalizowanych pod kątem środowisk wirtualnych, o 16 serwerów bazujących na nowych procesorach z serii Intel Xeon 5600. Poszczególne maszyny obsługują więcej serwerów wirtualnych niż modele poprzedniej generacji, pozwalając uzyskać wskaźnik konsolidacji wynoszący 20:1.


Platformę HP ProLiant G6 z procesorami z serii Intel Xeon 5600 cechuje również energooszczędnść,  zapewnia ona 27-krotny wzrost wydajności w przeliczeniu na wat w porównaniu do wcześniejszej generacji. Dostępne jest 16 modeli – tower, rack, blade i scale-out.

HP ProLiant G6 stanowi część oferty HP Converged Infrastructure (infrastruktura konwergentna), która integruje istniejące silosy serwerów, pamięci masowych, sieci oraz infrastruktury, tworząc jednolite środowisko.

Serwery HP ProLiant G6 wykorzystują technologię HP Thermal Logic, która zmniejsza pobór energii i koszty chłodzenia nawet o 97 procent.

Oszczędność energii wynika z jednoczesnego zastosowania rozwiązań takich jak narzędzie HP Power Advisor, HP Dynamic Power Capping w Insight Control oraz HP Sea of Sensors.

Platforma HP ProLiant G6 oferuje kompleksowy zestaw technologii oraz elastycznych narzędzi, które pomagają zmaksymalizować wydajność infrastruktury serwerowej. Obejmują one m.in.: oprogramowanie HP Insight Control, HP Integrated Lights Out (iLO) Advanced, HP Virtual Connect Flex-10.

Platforma HP ProLiant G6, bazująca na procesorach Intel Xeon 5600, obejmuje serwery kasetowe HP ProLiant BL280c, BL2x220c, BL460c i BL490c oraz kasetową stację roboczą HP ProLiant WS460c G6 dla organizacji potrzebujących wysokiej gęstości i wydajności przy niewielkich rozmiarach.  Modele HP ProLiant DL160, DL170h, DL180, DL320, DL360 i DL380 zoptymalizowane do instalacji w szafach serwerowych spełniają potrzeby wszystkich klientów. Serwery HP ProLiant ML330 i ML350 w obudowach typu tower oferują sprawdzoną niezawodność i wydajność, idealną w zastosowaniach typowych dla małych firm, natomiast modele ProLiant SL160z, SL170z i SL2x170z zaprojektowano z myślą o skalowalności.

Najnowsza platforma HP ProLiant G6 trafiła do sprzedaży na całym świecie 29 marca. Ceny serwerów HP ProLiant G6 zaczynają się od 1345 USD i są uzależnione od konkretnej konfiguracji.

Źródło: HP
Skomentuj na forum