Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”
VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”

Internet działający jak nigdy wcześniej, leczenie na odległość, szeroka adaptacja Internetu Rzeczy i oczywiście SI - to wszystko wydarzy się już niebawem. Zawsze jednak, gdzieś w tle, majaczy technologia 5G. Przyszłość trudno wyobrazić sobie bez nadchodzącej sieciowej rewolucji, a rok 2019 z pewnością jest momentem prz...

Czytaj więcej...

Małe i średnie firmy pod technologiczną ścianą
Małe i średnie firmy pod technologiczną ścianą

Według badania Konica Minolta główne wyzwania, z którymi mierzą się małe i średnie firmy to cyberzagrożenia (33%), rosnąca konkurencja (27%), nowe regulacje takie jak RODO (23%), wymagający rynek pracy (23%) czy zbyt szybki postęp technologiczny (23%). Problemy z infrastrukturą IT wskazywało 18% przedsięb...

Czytaj więcej...

5 prognoz IDC na najbliższe lata - Zmiany w biznesowym IT
5 prognoz IDC na najbliższe lata - Zmiany w biznesowym IT

Na przestrzeni kilku najbliższych lat krajobraz technologiczny zmieni się diametralnie - prognozuje firma doradcza IDC. Sztuczna inteligencja stanie się wszechobecna, coraz częściej będziemy wykorzystać cyfrowych asystentów w domu i w pracy. Dzięki nowym narzędziom powstanie nowa grupa programistów, kt&oa...

Czytaj więcej...

Strategia multicloud - zalety wielu chmur jednocześnie
Strategia multicloud - zalety wielu chmur jednocześnie

Multicloud to złożone środowisko obliczeniowe, które wykorzystuje moc kilku chmur. Z chwilą, gdy firmy nauczyły się korzystać ze środowisk obliczeniowych oferowanych przez jednego dostawcę, zaczęły współpracować z kilkoma, z których każdy mógł obsługiwać specyficzną potrzebę IT (taką jak np....

Czytaj więcej...

Otwarta perspektywa: Linux
Otwarta perspektywa: Linux

Rok 2018 w branży technologicznej potwierdził, że to możliwość wyboru jest dziś wartością najbardziej pożądaną przez biznes. Taki wniosek płynie z obserwacji usług działających w różnych przedsiębiorstwach, sposobów ich uruchamiania oraz docelowych środowisk, do których trafiają. Pojawiają się nowe...

Czytaj więcej...

Aktualności

Kubernetes i modernizacja aplikacji - szansą dla partnerów VMware

VMware KubernetesAplikacje biznesowe są dzisiaj w centrum nowoczesnego biznesu. To one odpowiadają za cyfrowe doświadczenia konsumentów, a te mają wprost przełożenie na generowanie zysków. O tym, jak tę aplikacyjną rewolucją mogą wykorzystać resellerzy integratorzy i dlaczego jej trzonem będzie technologia Kubernetes, opowiada Ed Hoppitt, dyrektor ds. rozwoju aplikacji natywnie chmurowych w VMware EMEA.

Jesteśmy właśnie w trakcie aplikacyjnej rewolucji. Jeszcze 10 lat temu na całym świecie było ok. 52 mln aplikacji. Dzisiaj jest ich już ponad 335 mln, a w ciągu najbliższych pięciu lat dobijemy do prawie miliarda. Te wskaźniki najdobitniej pokazują, że rozwój technologii doprowadził do rozkwitu cyfrowego życia, w którego centrum są aplikacje.

Nowe szanse dla sieci partnerskiej
Dzisiaj kliencie nawet banki wybierają w oparciu o to jaką posiadają „apkę”. Aplikacje dają nam rozrywkę, pomagają pracować, robić zakupy czy komunikować się z bliskimi. Obserwujemy obecnie silny wzrost inwestycji w firmowe aplikacje i z tego też powodu rozwijamy w VMware portfolio produktów i usług służących do tworzenia, uruchamiania i zarządzania nowoczesnymi aplikacjami w kontenerach Kubernetes.

Temu m.in. służyć ma nasze najnowsze dziecko VMware Tanzu. Chcemy dać developerom możliwość tworzenia dowolnych aplikacji na dowolnej chmurze przy jednoczesnym wsparciu technologii kontenerowych. Jednocześnie dział IT musi mieć możliwość wsparcia tej nowej fali innowacyjnych aplikacji. To stanowi ogromną szansę dla partnerów, którzy chcą realnie pomóc swoim klientom przejść przez proces cyfryzacji „szytej aplikacjami”. A i oni sami mogą dzięki tym rozwiązaniom podnieść własne przychody.

Wyszliśmy z założenia, że zanim dotrzemy do klientów, samym partnerom musimy ułatwić obcowanie ze środowiskami aplikacyjnymi. Historycznie, zarządzanie całym portfelem nowoczesnych aplikacji nie było łatwe, ale dzięki obecnie wdrażanym aktualizacjom i nowym produktom nasi partnerzy sami mogą znacznie szybciej i proście wykorzystywać takie rozwiązania jak Kubernetes i to na platformie, którą już znają i doceniają, np. VMware vSphere. Dzięki temu będą mogli łatwiej dotrzeć do klientów biznesowych i zaoferować im gotowy, innowacyjny produkt, stanowiący realną wartość dla firmy.

Zapewniając platformę, która może być swobodnie dostosowywana do bieżących potrzeb i to do na dużą skalę, dajemy partnerom realną szansę, by mogli się skupić na rozwiązywaniu palących problemów swoich klientów: co, gdzie, i dlaczego powinny uruchomić.

Oferta-kameleon, czyli tylko elastyczni przetrwają
Umożliwiamy dzisiaj naszym partnerom dotarcie do klientów ze zróżnicowaną, konkurencyjną ofertą, która pozwoli im szybko odpowiadać na zmieniające się wymagania rynkowe. Rozszerzone portfolio VMware Tanzu dla nowoczesnych aplikacji, VMware Cloud Foundation 4 zintegrowane z Tanzu i VMware vSphere 7, razem oferują najbardziej kompleksową drogę do wykorzystania rozwiązań Kubernetes. I to na największą skalę na całym rynku.

Umożliwiamy firmom zautomatyzowanie cyklu życia nowoczesnych aplikacji, uruchamianie kontenerów Kubernetes w różnych chmurach oraz ujednolicenie i optymalizację zróżnicowanych operacji chmurowych. Sposób, w jaki firmy uświadomią sobie tę wartość, jest jednak przede wszystkim efektem zaangażowania samych partnerów, którzy sami muszą szybko wprowadzić te technologie we własnej organizacji.

Tacy partnerzy mogą następnie realnie stworzyć dla klientów kompleksowe platformy IT do budowania, zarządzania i zarządzania tzw. wszystkimi rzeczami. Mogą być stroną łączącą wszystkie istniejące elementy IT na miejscu z klastrami Kubernetes, które zostały zbudowane w różnych środowiskach IT. Efekt finalny to danie klientowi czasu i przestrzeni, by mógł się skoncentrować na rozwoju tego, co stanowi wartość dodaną dla jego działalności. Zamiast walczyć z własnym IT, rozwija aplikacje i usługi działające na platformie, którą od podszewki zna już partner.

Kubernetesowa rewolucja
Skąd jednak tyle szumu wokół Kubernetes? Jeszcze rok temu technologia ta była dla nas czymś zarówno ekscytującym, jak i nieco tajemniczym. Teraz jest to podstawowa funkcja naszej sztandarowej platformy vSphere. Już to powinno być istotnym sygnałem nadchodzącym zmian dla naszych partnerów. vSphere od lata wspiera krytyczną infrastrukturę IT instytucji publicznych, umożliwia cyfryzację usług zdrowotnych, pomaga organizacjom zachować bezpieczeństwo granic. W ciągu 20 lat wprowadziliśmy tylko dwie zmiany, ale na obecnym rynku, który rozwija się niezwykle szybko, uważaliśmy, że to właściwy czas na gruntowną modernizację vSphere.

Wiele wskazuje, że Kubernetes stanie się głównym nurtem nowoczesnej informatyki, a firmy już teraz chcą go na dużą skalę wdrażać. I to nawet nie ze względu na chmurę. Co ciekawe, z naszych badań wynika jasno, że 60 proc. obecnych wdrożeń Kubernetes ma miejsce w zwirtualizowanych środowiskach on-premises. To więc kolejny dowód na to, że partnerzy mogą i muszą wręcz wykorzystać ten rynkowy moment. Tak ja my to zrobiliśmy.

Nowy, dzielny rynek
To niezwykle ekscytujący czas dla naszej branży i całego ekosystemu partnerskiego. By, móc jednak w pełni wykorzystać rynkową szansą partnerzy muszą dzisiaj edukować biznes. Muszą zmienić sposób, w jaki firmy tworzą swoje oprogramowanie. Muszą radykalnie poprawić sposób, w jaki firmy te następnie wdrażają nowoczesne platformy do tworzenia i zarządzania aplikacjami.

Przede wszystkim klienci biznesowi muszą jednak mieć dostęp do narzędzi, które pozwolą im zapanować nad całym środowiskiem aplikacyjnym. W ostatecznym rozrachunku chodzi właśnie o zmniejszenie złożoności zarządzania aplikacjami i infrastrukturą, tak by klienci mogli nowe usługi wprowadzać na rynek szybciej niż kiedykolwiek wcześniej w naszej historii.

Źródło: VMware

Logowanie i rejestracja