Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowa seria CX (Cloud eXtension) serwerów PRIMERGY

FujitsuFirma Fujitsu wyznacza nowe trendy w zakresie budowy centrum przetwarzania danych, wprowadzając na rynek rewolucyjny serwer PRIMERGY Cloud eXtension - PRIMERGY CX1000. 


Serwery PRIMERGY CX1000 z procesorami nowej generacji Intel Xeon z serii 5600 (nazwa kodowa Westmere-EP) zapewniają niespotykane dotąd możliwości skalowania zewnętrznego. Przez co są idealnym rozwiązaniem dla środowisk typu Cloud Computing (opartych o przetwarzanie w chmurze obliczeniowej).

Dzięki upakowaniu 38 węzłów serwerowych w jednym stelażu koszty zasilania i chłodzenia maleją o co najmniej 20% w porównaniu ze standardowymi serwerami stelażowymi. Wprowadzenie systemu PRIMERGY CX dodaje nową klasę serwerów do oferowanych dotychczas przez Fujitsu modeli x86 z serii PRIMERGY - typu blade (BX), rackowych (RX) i wieżowych (TX). Jest to ważny etap realizacji strategii „Infrastruktura jako usługa” (Infrastructure-as-a-Service - IaaS) firmy Fujitsu.

W serwerze PRIMERGY CX1000 firma Fujitsu zastosowała innowacyjną architekturę Cool-Central, która oszczędza miejsce eliminując konieczność pozostawiania w centrach przetwarzania danych „gorących korytarzy” - przestrzeni za stelażami, przez którą wydmuchiwane jest gorące powietrze z pracujących serwerów. Zamiast tego model PRIMERGY CX1000 jest wyposażony w wewnętrzny komin, który odprowadza gorące powietrze wierzchem stelaża o standardowej wielkości. Pozwala to ustawiać stelaże  PRIMERGY CX1000 w szeregu, tyłem do siebie, pozwalając zaoszczędzić do 40% cennego miejsca.

W konstrukcji serwera PRIMERGY CX1000 zastosowano sprawdzone zasady projektowania w odniesieniu do poszczególnych elementów systemu, co pozwoliło zrezygnować z pełnej nadmiarowości i podzespołów wymienianych podczas pracy. W aplikacjach z ogromną skalowalnością zewnętrzną i całkowicie zwirtualizowanych środowiskach systemowych usługi działające na niesprawnych serwerach są po prostu przenoszone przez oprogramowanie na inne serwery i tam uruchamiane.

Prosta koncepcja PRIMERGY CX1000, oparta na standardowych, gotowych komponentach, przewiduje w przypadku awarii systemu wymianę całych węzłów serwerowych, a następnie wymianę uszkodzonego elementu poza systemem. Dzięki współużytkowanej infrastrukturze ze scentralizowanym zasilaniem i chłodzeniem dodawanie i usuwanie węzłów jest bardzo proste.

"Dziś bitwa toczy się na polu cena-wydajność. Wraz z serwerem PRIMERGY CX1000 wprowadzamy rozwiązanie, które wykracza daleko poza możliwości skalowania zewnętrznego serwerów stelażowych, nie rujnując przy tym budżetu. Jest to szczególnie istotne w środowiskach przetwarzania poza siecią lokalną" - mówi Jens-Peter Seick, wiceprezes działu serwerów x86 w firmie Fujitsu Technology Solutions.

Dzięki nowatorskiemu podejściu, centra przetwarzania danych mogą znaczne ograniczyć emisję gazów cieplarnianych. Grupa Fujitsu rozpoczęła globalny program promowania ekologicznych rozwiązań informatycznych i telekomunikacyjnych, Green Policy Innovation, którego celem jest pomaganie klientom w spełnianiu wymagań dotyczących ochrony środowiska. Przełomowe technologie, takie jak PRIMERGY CX1000, tworzone z myślą o radykalnym ograniczeniu szkodliwego wpływu na środowisko, odegrają istotną rolę w realizacji tej misji.

Źródło: Fujitsu
Skomentuj na forum